2024 vasario 24 d. šeštadienis, 2:35
Reklama  |  facebook

Kaunas 2021-aisiais: nuo solidžių investicijų iki šaliai svarbių projektų

2021-12-27 11:18
Kaunas tampa vis didesniu traukos centru tiek investuotojams, tiek ir gyventojams. 2021-ieji metai tapo rekordiniai – Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) investicijos peržengė milijardą eurų, o sukurtos naujos darbo vietos viliojo įsikurti ne tik kitų savivaldybių gyventojus, bet ir svetur laimės ieškoti išvykusius emigrantus. Tačiau Europos kultūros sostinė vien tuo neapsiribojo – lygiagrečiai gerinama infrastruktūra, toliau vystomi nacionalinės reikšmės didieji statybų projektai.
nuotrauka
Nemuno sala. Kauno m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Kauno m. savivaldybė,
„Paskutiniai keleri metai buvo sudėtingi, bet iššūkiai tik sustiprino ir tapo papildomu impulsu tęsti tai, ką buvome pradėję. Dabar su komanda apie nuveiktus darbus dažnai kalbame su šypsena. Matome, kad pokyčiai teikia pasitenkinimą miesto žmonėms, o tai yra svarbiausia. Baigiantis metams, kauniečiams galima tik padėkoti už kantrybę, supratingumą ir tvirtą palaikymą, o kolegoms – už nuoširdžias pastangas ir vieningą susitelkimą. Žinodami, kad kitais metais laukia nemažai pabaigtuvių, tradiciškai jau planuojamės naujus tikslus ir ruošiame „namų darbus“ ateičiai“, – savivaldybės pranešime cituojamas Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Didžiųjų statybų finišas

Nemuno saloje jau iškilo olimpinių matmenų baseinas su SPA zonomis ir sporto klubu bei pirmasis šalyje mokslo muziejus „Mokslo sala“. 
Abu statiniai lankytojams duris atvers kitų metų antroje pusėje. Patogesniam susisiekimui užtikrinti šiemet baigtas statyti pėsčiųjų tiltas, vedantis iš Karaliaus Mindaugo prospekto į XXI amžiaus miesto centru tampančią salą.

Lietuvos sporto bendruomenė viltis deda į darbus Žaliakalnyje. Čia nuo pamatų atgyja Dariaus ir Girėno stadionas, atitiksiantis aukščiausios 4-osios UEFA kategorijos reikalavimus. Nuo 9 iki 15 tūkst. vietų išplėstas tribūnas jau dengia stogas, o jų viduryje ruošiama aikštė su šildoma bei automatiškai laistoma veja ir visa lengvajai atletikai reikiama infrastruktūra.

KaunasKauno m. savivaldybės nuotr. 

Didžiausias ir universaliausias šalyje stadionas, kaip rašoma pranešime, taps išskirtine vieta ir didiesiems koncertams bei kitiems renginiams. Planuojamas atidarymas – 2022-ųjų vasarą. Drauge planuojama užbaigti ir Ąžuolyno tvarkybos darbus bei greta esančios Sporto gatvės aikštės rekonstrukciją, per kurią ši prestižinė miesto erdvė kardinaliai atsinaujins. Netrukus ateis eilė ir pozityviems pokyčiams Dainų slėnyje.

Prestižinis sporto kompleksas

Naujai atgimusį sporto ir laisvalaikio kompleksą svariai papildo istorinį pavidalą susigrąžinusi „senutėlė“ Sporto halė. Atkurtas tarpukario eksterjeras čia derės su šiuolaikiškomis daugiafunkcėmis vidaus erdvėmis. Jose numatytos įvairios treniruotės, neformaliojo ugdymo užsiėmimai, kultūriniai renginiai ir bendruomeninės veiklos.

Skaičiuojama, kad per savaitę įvairių sporto šakų užsiėmimus savo šlovinga istorija garsėjančioje halėje lankys apie 500 Kauno mokinių. Dar tiek pat jų užsiims neformaliojo ugdymo veiklomis suplanuotose naujose konferencijų erdvėse. Beveik baigtas rekonstruoti statinys pirmųjų svečių turėtų sulaukti kitąmet pavasarį.

Ateityje šį kompleksą papildys ir lengvaatlečiams skirta erdvė – šiais metais smarkiai pasistūmėjo moderniausio šalyje lengvosios atletikos maniežo statybų planai. Darbus planuojama pradėti jau kitąmet.

Laukiami pokyčiai

Ateinantį pavasarį dėmesio centre atsidurs ir iš pagrindų atnaujinta sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazė. Aukščiausio kalibro irkluotojus ugdanti įstaiga greta modernių patalpų ir elingų turės tarptautinius reikalavimus atitinkančią 2 km ilgio trasą.

Tuo pačiu Lampėdyje saugiau bei patogiau jausis ir gyventojai – telkinio gilėjimas nebebus toks staigus, mat iš trasos nukastas smėlis tolygiai paskleidžiamas pakrantėse. Be to, gilinant ir valant ežero dugną, ištraukta per 11 tonų metalo laužo.

2022-ųjų pavasarį gyventojams oficialiai duris atvers naujieji Ledo rūmai, pandemijos akivaizdoje tapę pirmuoju šalyje tokio dydžio Vakcinavimo centru. Arenoje įrengtos dvi aikštės pasitarnaus ne tik profesionaliems sportininkams, bet ir aktyviam laisvalaikiui neabejingiems gyventojams.

Metų pradžioje gerų žinių sulauks ir kino gurmanai – artėja kapitališkai rekonstruoto legendinio kino centro „Romuva“ atidarymas.

Patogus ir tvarkingas miestas

Nuosekliai tvarkoma bei tobulinama infrastruktūra per paskutinius šešerius metus jau tapo Kauno vizitine kortele. Šiemet užbaigtas ilgiausios miesto gatvės – apie 7 km besitęsiančio Taikos prospekto kapitalinis remontas. Per vasarą atnaujintas vadinamasis Pilies žiedas, o netrukus ir šio transporto mazgo prieigos.

Iš pagrindų keičiasi Europos prospektas – atkarpoje nuo Veiverių g. iki Kalvarijos g. baigiamas įrengti keturių eismo juostų tęsinys su žiedine sankryža ir šaligatviais. Kitąmet nauji pėstiesiems ir dviratininkams skirti šaligatviai nusidrieks ir Raudondvario plente bei dar labiau išplės jau beveik 110 km siekiantį dviračių takų tinklą mieste, rašoma pranešime.

Užbaigus Vilniaus gatvės požeminių komunikacijų tvarkymą, pagrindinę senamiesčio pėsčiųjų erdvę turėtų dengti atnaujintas autentiškas akmens grindinys. Iki pokyčių pradžios danga problemų kėlė net ir pėstiesiems, tad po kapitalinio remonto ji bus patogi tiek neįgaliesiems, tiek ir dviratininkams bei tėveliams su vežimėliais.

„Kiekvienas šiuolaikiškas miestas privalo būti patogus ir prieinamas visiems be išimties. Kaunas stengiasi vadovautis šiuo principu visais atvejais. Matome, kad žmonės tai vertina – devyni iš dešimties gyventojų palankiai atsiliepia apie mieste vykstančius pokyčius, o tai yra geriausia motyvacija tęsti“, – cituojamas Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Į kitų metų darbų sąrašus suplanuota įtraukti Laisvės alėjos tęsinį nuo Soboro iki Trakų gatvės. Dėmesio sulauks ir Romainių gatvė – tvarkymas prasidės nuo požeminių komunikacijų rekonstrukcijos.

Neseniai pasirašyta rangos darbų sutartis dėl daugiaaukštės automobilių saugyklos statybų K. Donelaičio gatvėje. Ji talpins per 250 transporto priemonių.

Ilgainiui bus pagerintas susisiekimas ties vadinamąja VI forto žiedine sankryža. Pramonės prospektą ir K. Baršausko gatvę sujungs dviejų eismo juostų viadukas. Neabejojama, kad tai padės išspręsti įsisenėjusias spūsčių, oro bei triukšmo taršos ir avaringų situacijų problemas.

Žalios erdvės poilsiui

Kaunas pagrįstai vis dažniau sulaukia žalio miesto epitetų. Vien per pastaruosius dvejus metus pasodinta apie 1,5 tūkst. medžių.

Šiemet pradėta ir Europos saugomų teritorijų tinklui priklausančio Ąžuolyno parko tvarkyba: įrengiamas gamtos pažintinis takas, apšvietimas, suoliukai ir kiti mažosios architektūros elementai. Remontuojami esami tilteliai, ruošiamos poilsio vietos ir treniruoklių bei vaikų žaidimų aikštelės, greta numatyti du viešieji tualetai, jau kyla dveji nauji laiptai iš Tunelio gatvės ir Radvilėnų plento (nuo A. Mickevičiaus slėnio). Didžiausias Europoje miesto centre esantis ąžuolynas taps patrauklesne vieta pasivaikščiojimams ir laisvalaikiui.

Nemuno salos parke jau galima pastebėti ryškėjančius būsimų laisvalaikio zonų kontūrus, o netrukus savo veidą neatpažįstamai pakeis ir Santakos bei Neries krantinės parkai.

Šiais metais duotas startas Studentų skvero rekonstrukcijai. Jaunimo pamėgta laisvalaikio vieta ateinančią vasarą papildys kitapus K. Donelaičio gatvės esančią vieną vaizdingiausių miesto erdvių – Vienybės aikštę. Jau klojamos granito dangos plokštės ir kitąmet bus baigtas atnaujinti Miesto sodas greta Muzikinio teatro, darniai įsiliesiantis į bendrą atgimusios Laisvės alėjos kontekstą.

Vaikų darželiai arčiau namų

Nors per paskutinius penkerius metus Kaunas išsprendė vietų trūkumo klausimą darželiuose, liko ne mažiau svarbus aspektas – užtikrinti įstaigų prieinamumą kauniečiams kuo arčiau namų. Nauji darželiai kyla sparčiausią plėtrą išgyvenančiuose mikrorajonuose, kuriuos dažnai renkasi jaunos šeimos su atžalomis. Iš viso Kaune – arti šimto ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

Jau dabar pabaigos link artėja pirmosios lopšelio-darželio statybos „nuo nulio“ Šilainiuose. Modernią įstaigą lankys per 200 vaikų, o juos ugdys bent 50 pedagogų. Kitas darželis įsikurs remontuojamame pastate Jūratės gatvėje, Vilijampolėje, o netrukus statybos užvirs ir Romainiuose, Vijūkų g.

Iš viso numatyta per 600 vietų mažiesiems kauniečiams ir apie pusantro šimto naujų etatų šių įstaigų personalui.

Deda pagrindus ateities darbams

Dar daugiau ambicingų planų Kaunas ruošia ateičiai. Šiais metais miestas inicijavo šliuzo ir žuvitakio ties Kauno hidroelektrine idėjos atgaivinimą. Šį rudenį ji oficialiai įtvirtinta valstybiniu lygmeniu, ministerijų ir kitų institucijų atstovams pasirašant memorandumą.

Šliuzo projekto įgyvendinimas sujungtų visą beveik 500 km Nemuno atkarpą, besidriekiančią per Lietuvos teritoriją nuo pasienio ruožo su Baltarusija iki Kaliningrado srities. Nenutrūkstamu laivybos keliu būtų galima plaukti nuo pat Kuršių marių iki Druskininkų ir gilyn į Lenkiją bei kitas Vakarų Europos šalis. Tai atvertų naujus kelius tarptautinei laivybai.

Tuo pačiu Kaune nelieka pamiršti būsimų tiltų projektai: pėsčiųjų – iš Nemuno salos į Aleksotą (H. ir O. Minkovskių g.) bei nuo Kauno pilies į Brastos gatvę šalia „Piliamiesčio“ kvartalo. Svarbia transporto jungtimi taptų ir vadinamasis Kėdainių tiltas tarp Marvelės ir Vilijampolės.

Pasak miesto vadovų, skambiausiu akordu ilgame darbų sąraše galėtų tapti jau kuris laikas brandinamas ir įgyvendinimui ruošiamas M. K. Čiurlionio koncertų centro projektas Nemuno krante iš Aleksoto pusės.

Nauji plotai inovacijoms

2005 metų veiklą pradėjusi Kauno LEZ per pastaruosius ketverius metus išgyvena tikrą pakilimą. Į miestą atvyko tokie investuotojai kaip „Hella“, „Hollister“, o per 2018–2021 metų laikotarpį visos čia įsikūrusios bendrovės investavo beveik 600 mln. eurų ir sukūrė per 4 tūkst. darbo vietų.

Augant investicijoms, didėjo gyventojų gerovė. Vien per paskutinius kelerius metus Kaune vidutinis darbo užmokestis pakilo apie 30 procentų ir perkopė 1000 eurų ribą.

Remiantis oficialia statistika, nuo 2019-ųjų tokie ženklūs pokyčiai miestui padėjo susigrąžinti per 6 tūkst. gyventojų ir priartėti prie beveik 299 tūkst. mieste deklaruotų asmenų ribos.

Nepaisant akivaizdaus ekonominio šuolio, Kaunas savo galimybių lubų dar nepasiekė. Šiemet buvusioje aviacijos gamyklos teritorijoje užbaigtas infrastruktūros vystymo etapas – kuriamas Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP), savo tyrimų centrais ir laboratorijomis kursiantis aukštą pridėtinę vertę.

Ateinantį pavasarį planuojama parengti pramonės parko plėtros planą. Jį pristačius Ekonomikos ir inovacijų ministerijai bei gavus pritarimą šiam dokumentui, prasidės naujas etapas – kvietimai būsimiems investuotojams, praneša Kauno savivaldybė. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-02-23 08:44
Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.
nuotrauka
2024-02-22 15:51
Klaipėdoje toliau ieškoma galimybių įrengti daugiau automobilių stovėjimo vietų. Pradėtas didžiulis projektas Kauno gatvės mikrorajone – įgyvendinus keturis smulkesnius projektus bus įrengtos 957 naujos parkavimo vietos.
nuotrauka
2024-02-22 11:01
Sostinės Viršuliškių g. 101 daugiabučio gaisrą tyrusi komisija jau baigė darbą ir pateikė išvadas bei rekomendacijas namo valdytojui. Pastatas šiuo metu avarinės būklės – ekspertai siūlo vidurinę nuo gaisro nukentėjusią daugiabučio dalį išardyti ir naujai atstatyti.
nuotrauka
2024-02-20 15:21
Diskutuojant apie Šeškinės kalno transformaciją, kalba dažniausiai sukasi apie centrinę komplekso ašį – Nacionalinį stadioną. Tačiau tai tik vienas iš daugelio Daugiafunkciame komplekse numatytų statinių. Kartu su šiuo objektu atsiras ir tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas, trys ...
nuotrauka
2024-02-20 10:26
Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendindama „LIFE GreenMe5" projektą, dalyje Salomėjos Neries gatvės išbandys įvairias priemones sumažinti transporto keliamą triukšmo ir oro taršą. Planuojama, kad pasiteisinusios priemonės vėliau bus pritaikomos ir kitose Vilniaus gatvėse.
nuotrauka
2024-02-19 18:47
Etnografija garsėjančiame Rumšiškių miestelyje, Kaišiadorių r. savivaldybėje planuojama statyti atvirą centralizuotą muziejinių vertybių saugyklą su kompetencijų centru.
nuotrauka
2024-02-14 09:20
Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs 48 tomų baudžiamąją bylą dėl korupcijos Panevėžio rajono savivaldybėje organizuojant viešuosius pirkimus, netenkino nei nuteistojo Algio Dziko, buvusio Panevėžio rajono savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto, prašymo jį išteisinti dėl piktnaud...
nuotrauka
2024-02-14 08:52
Teismas atmetė Kauno statybos bendrovės ieškinį, kuriuo prašyta pripažinti neteisėtomis konkurso sąlygas, nutraukti pirkimą ir priteisti bylinėjimosi išlaidas. Tokį teismo sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos teismas.
nuotrauka
2024-02-13 15:13
Ilgai laukti pokyčiai Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Pasagėlė“: prasideda šios įstaigos pastato kapitalinio remonto darbai.
nuotrauka
2024-02-13 15:04
Atliepiant Druskininkų gyventojų ir svečių poreikius turėti laivuojamą Nemuno upę visoje Druskininkų savivaldybėje, Druskininkų meras ir VVKD sukirto rankomis dėl vandens kelio (17,7 km) paruošimo, pritaikymo laivybai Nemuno upės atkarpoje ties Druskininkais.
nuotrauka
2024-02-13 10:49
Ketvirtadienį pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis. Šį dokumentą savo parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Violeta Staskonienė ir konkursą laimėjusio rangovo – UAB „Telšių meistr...
nuotrauka
2024-02-13 10:44
Jau šiais metais prasidės Panevėžio irklavimo bazės statybos darbai. Artimiausiu metu bus skelbiami viešieji pirkimai Smėlynės g. 2D valčių elingo su pagalbinėmis patalpomis rangos darbams įsigyti.
nuotrauka
2024-02-13 09:58
Vilniaus vystymo kompanija kviečia rangovus dalyvauti konkurse dėl lengvosios atletikos maniežo Žirmūnuose statybos. Naujasis sporto centras bus statomas pagal konkursą laimėjusios architektų studijos „IMPLMNT architects“ projektą. Lengvaatlečiams skirtame projekte vienu metu galėtų treniruotis apie...
nuotrauka
2024-02-12 14:34
Lietuvos automobilių kelių direkcija šiais metais didina dėmesį pasienio kelių ruožų infrastruktūros atnaujinimui ir plėtrai. Bendrovė pasirašė sutartį dėl kelio atnaujinimo darbų šalia Lazdijų pasienio punkto. Taip pat bus tvarkoma buvusio Lazdijų pasienio kontrolės punkto teritorija. Šiais metais ...
nuotrauka
2024-02-09 13:15
Daugelį metų pavojų pėstiesiems ir vairuotojams kėlusi keturšalė sankryža Ginkūnuose, Šiaulių rajone, dar šiemet bus rekonstruota į žiedinę. Darbai čia turėtų prasidėti jau kovo mėnesį. Sutarties vertė – 1,318 mln. eurų, darbai šioje sankryžoje turi būti atlikti per 7 mėnesius.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-09 09:49
Siekdama gerinti šilumos tiekimo kokybę, centralizuotai šilumą tiekianti AB „Panevėžio energija“ tęsia nuoseklią šilumos tinklų rekonstrukciją, tad šiemet planuoja atnaujinti 6,24 km įvairaus skersmens vamzdynų visame bendrovės eksploatuojamame regione. Bendra investicijų vertė sieks apie 4,2 mln. e...
nuotrauka
2024-02-09 09:43
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Almantas Stankūnas kreipėsi į Vilniaus merą Valdą Benkunską ir administracijos direktorių Adomą Bužinską, reikalaudamas informacijos apie sustabdytų statybos darbų, sutarties kainos indeksavimo ir statybos darbų pabaigimo termino nukėlimo teisėtumą.
nuotrauka
2024-02-09 09:19
Daugiafunkcio komplekso statybų projektas – itin kompleksiškas ir sudėtingas, todėl siekiant suteikti kuo daugiau aiškumo apie sostinei ir visai Lietuvai reikšmingą daugiafunkcį kompleksą, Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas atsako į 10 svarbiausių klausimų apie projektą, kurio dalis yra ir naci...
nuotrauka
2024-02-08 12:41
Klaipėdos gatvėse remonto darbai aktyviai vyksta ir žiemą. Dėl temperatūros pokyčių atsirandantys asfalto pažeidimai – kasmetinė daugelio miestų ir rajonų problema. Siekiant užtikrinti eismo saugumą ir komfortą, Klaipėdoje pavasario nelaukiama ir duobės tvarkomos iškart. Kol neturima pakankamos karš...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse