Kaunas populiarėja tarp užsienio investuotojų, tačiau trūksta modernių biurų

„Vienas iš Kauno privalumų – talentų bei specialistų gausa. Turime daug aukštųjų mokyklų, kuriose studijuoja apie 40 tūkst. studentų. Iš jų 60 proc. įgūdžius įgyja technologijų, inžinerijos, gamtos mokslų ir matematikos srityse – būtent tuose sektoriuose, kurie globaliai auga sparčiausiai. Taip pat investuotojai išskiria ir bendrą miesto patrauklumą – patogią lokaciją bei susisiekimą. Kauno potencialas neabejotinai atrodo perspektyvus ir suteikiantis galimybes auginti bei vystyti verslą", – sako pranešime cituojamas A. Veršinskas.
Kuriasi įvairių sektorių verslai
Per pastaruosius 5-7 metus Kaune pradėjo kurtis nemažai tarptautinio verslo padalinių, kurie ne tik padidino papildomų darbo vietų skaičių, bet ir padėjo kurti Kauno kaip verslui palankaus miesto veidą.
„Pastebime, kad Kaune daugiausia investicijų atliko inžinerinės, gamybinės, elektronikos įmonės, kūrėsi informacinių technologijų bendrovės bei verslo paslaugų centrai. Taip pat stebime džiuginančią tendenciją – net ir gamybos bei inžinerinės įmonės, kurios Kauną pasirinko savo gamykloms, dabar čia plečia veiklą ir prideda naujas funkcijas, pavyzdžiui, teikia verslo paslaugas", – teigia A. Veršinskas.
Jam pritaria ir SBA grupės įmonės „Urban LIVE" direktorius Andrius Mikalauskas, pridurdamas, kad sparčiai iki 2022-ųjų augęs užsienio investuotojų susidomėjimas Kaunu didės ir toliau.
Bendrovės „SBA Urban LIVE“ vizualizacija
„Į Kauną ir bendrai į visą Lietuvą ateinantiems verslams mes turime ruoštis iš anksto. Per pastaruosius metus stebėjome didelį investuotojų susidomėjimą Kaunu, bet plėtra strigo dėl biurų trūkumo. Sukurti papildomą patrauklumą verslams gali didesnė aukštos kokybės A klasės biurų pasiūla, patobulinta miesto infrastruktūra ir patrauklios nuomos sąlygos", – tvirtina pranešime pacituotas A. Mikalauskas.Ieško modernių ir funkcionalių patalpų
Gyventojų skaičiumi Kauno miestas bei regionas auga jau keletą metų. Pasak „Urban LIVE" direktoriaus, siekiant sukurti ne tik patogią vietą gyvenimui, bet ir verslui, svarbu didinti biurų pasiūlą mieste. Būtent dėl patalpų trūkumo verslai ankstesniais metais perdėliojo savo planus plėtrai Kaune.

Pasak A. Mikalausko, paklausa sukuria pasiūlą, o teisinga pasiūla didina paklausą. Todėl SBA grupei pasiūlius pirmąjį naują verslo centrą per kelerius metus Kaune – „Hermaną", kuris auga „Nemunaičių" rajone – investuotojų akys pamažu vėl krypsta į Kauną. A. Mikalausko teigimu, plėtrai besiruošiantys verslai ieško modernių bei tvarių patalpų, taip pat turi išskirtinių reikalavimų išplanavimui.
„Open-space" tipo išplanavimas jau nebėra dažnas pasirinkimas – įmonės nori išskaidyti darbo zonas. Vienas aktualiausių poreikių verslams – susitikimų kambariai bei atskiros erdvės virtualiems susitikimams bei skambučiams. Šiuos darbo principus atliepia ir verslo centras „Hermanas", kuriame suplanuotos lanksčios darbo erdvės, patogios bendrosios zonos ir ergonomiškos darbo vietos, kurios užtikrina efektyvią bei komfortišką darbo aplinką, atliepiančią šiuolaikinius investuotojų poreikius", – pasakoja A. Mikalauskas.
Bendrovės „Urban HUB“ nuotr.
Patogumas darbuotojams – vienas iš verslų prioritetų, renkantis patalpas savo veiklai. Pasak A. Mikalausko, dėl šios priežasties investuotojai išskirtinį dėmesį skiria susisiekimo galimybėms ir išorinei infrastruktūrai.
„Nors Kaunas nepasižymi tokiomis transporto spūstimis kaip sostinė, tačiau dalis įmonių vengia įsikurti pačiame centre, kadangi darbuotojai nori išvengti kamščių. Taip pat verslai pageidauja, jog aplink būtų maitinimo įstaigos, pasivaikščiojimo takai bei žaliosios erdvės", – pasakoja A. Mikalauskas.
„Kaunas IN" Verslo skyriaus vadovas priduria, kad investuotojai neretai ieško ne tik modernių, bet ir tvarumo standartus atitinkančių patalpų.
„Kalbant apie didesnes tarptautines korporacijas, būtent jos vis dažniau sau kelia aukštus tvarumo reikalavimus, todėl tokios įmonės ieško patalpų, kurios būtų sertifikuotos BREEAM ar kitais tvarumo standartais. Jie neretai tampa ne tik pridėtine verte, bet ir būtina sąlyga", – tvirtina A. Veršinskas.