2021 lapkričio 29 d. pirmadienis, 8:47
Reklama  |  facebook

Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras ruošia socialiai atsakingus ir verslius naujos kartos specialistus

2021-10-25 07:37
Viena iš pagrindinių sėkmingo, ilgus metus išsilaikyti rinkoje siekiančio verslo krypčių – tvarūs, socialiai atsakingi ir etiški sprendimai. Visos šios vertybės labai svarbios ir statybų sektoriui, tad Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras siekia įgalinti jaunus žmones siekti etiškos lyderystės ir siūlo mokiniams atnaujintą socialinio verslumo programą.
nuotrauka
Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro nuotr.


Minimos įmonės
Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras,
Kaip parodė pastarieji metai, pokyčiai vyksta itin sparčiai, tad kyla iššūkių, kurie keičia ne tik gyvenimo būdą, bet ir verčia verslo bendruomenę ieškoti naujų sprendimų. Todėl jaunimas, pasak Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro vadovo Povilo Šeštoko, turi gebėti prisitaikyti prie besikeičiančių sąlygų, tapti finansiškai ir ekonomiškai raštingas, mokėti greitai adaptuotis darbo rinkoje ar kurti verslą laikydamasis etiškumo bei socialinės gerovės perspektyvų.

„Tam reikia atitinkamų asmeninių savybių: kritinio mąstymo, asmeninės iniciatyvos, ryžto, ambicijų bei nebijoti prisiimti atsakomybę. Svarbu jaunimą ne tik skatinti, pažadinti jų smalsumą, bet ir suteikti drąsos bei galimybių patiems inicijuoti diskusijas su verslais, imtis daryti pokyčius ar iškelti probleminius klausimus. Tikime, kad Socialinio verslumo pasirenkamasis dalykas, įtrauktas į mokymo procesą, yra puiki galimybė keisti visuomenės požiūrį į verslą, skatinti etišką elgseną, etiškesnių verslų perspektyvą bei įgyti verslumo žinių, aktualių siekiant sėkmingesnio mokinių įsidarbinimo, norint kurti sėkmingesnį verslą ar ruošiantis sėkmingai karjerai“, – tvirtina P. Šeštokas, centrui vadovaujantis nuo šio rugsėjo. Naujasis direktorius sieks, kad mokymo centras būtų dinamiškas ir prisitaikantis prie verslo ir mokinių poreikių.
POVILAS ŠEŠTOKAS
 
„Tikime, kad Socialinio verslumo pasirenkamasis dalykas, įtrauktas į mokymo procesą, yra puiki galimybė keisti visuomenės požiūrį į verslą, skatinti etišką elgseną, etiškesnių verslų perspektyvą bei įgyti verslumo žinių, aktualių siekiant sėkmingesnio mokinių įsidarbinimo, norint kurti sėkmingesnį verslą ar ruošiantis sėkmingai karjerai“, – tvirtina
Povilas ŠEŠTOKAS,
centrui vadovaujantis nuo šio rugsėjo. 

 

 

 

Socialinio verslumo programą, kurią gali rinktis gimnazijos 3 ir 4 klasių mokiniai, planuojama papildyti. Mokiniai susipažins su etiško ir moralinėmis vertybėmis grindžiamo verslo samprata bei konkrečiais pavyzdžiais. Programa atnaujinama šiuo metu Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre įgyvendinamo ES Erasmus + Strateginių partnerysčių „Value and Future“ projekto pagrindu. Projektu siekiama ugdyti jaunimo verslumo, tvarumo ir vertybinę mąstyseną bei įgūdžius, pagrįstus etiškomis ir moralinėmis vertybėmis. Projektas tęsis dar dvejus metus.

Skatina ieškoti įkvepiančių etiško verslo pavyzdžių

Norint būti sėkmingu modernioje ateities rinkoje ir kurti teigiamus pokyčius pasaulyje, reikalingos ne tik profesinės žinios, bet ir vertybinis pamatas, empatija. Tad vykdant projektą mokiniai skatinami ieškoti savo verslumo ateities tikslo ir pažinti etiškus pasirinkimus, kuriuos demonstruoja atsakingos įmonės. Įvairių užsiėmimų ir pamokų metu mokytojai ir verslininkai pradėjo dialogą su mokiniais apie moralines dilemas įmonėse. Vyksta diskusijos apie draugiškus aplinkai bei etiškus sprendimus ne tik darbuotojų, bet ir klientų atžvilgiu.

Norint sėkmingai vystyti verslą ateityje, būtina išsiugdyti kritinį mąstymą. Projekte dalyvaujantys mokiniai mokosi kelti diskusinius klausimus, analizuoti ir ieškoti teigiamų pavyzdžių, suprasti, kas svarbu tvarioms, atsakingoms įmonėms, kokiomis vertybėmis vadovaujasi sutikti verslininkai ir kokių įgūdžių reikės jiems, kai norės sukurti etišką verslą ateityje. Tokie susitikimai dažnai atskleidžia vis dar egzistuojančius požiūrių į etiką, atsakomybę, tvarumą skirtumus. Tokie užsiėmimai skatina ieškoti autentiško savo karjeros kelio ir suprasti, kokio pokyčio visuomenėje jie nori siekti, kurdami ar dalyvaudami versle ateityje.

Nauji edukaciniai metodai efektyviai keičia verslumo programas

„Value and Future“ projektas siekia ne tik įkvėpti mokinius, bet ir atnešti novatoriškus pokyčius į profesinio mokymo programas. Naujas edukacinis metodas, kurį vysto projekto partneriai, apima verslumo, tvarumo ir vertybėmis grįstą mokymąsi. Projekto dalyviai ne tik dalyvauja pamokose, bet ir vyksta į jų regione veikiančias įmones, kurioms svarbios šitos vertybės, tiesiogiai bendrauja su verslininkais, kartu ieško sprendimų įvairioms moralinėms dilemoms versle. Mokiniai analizavo projekto partnerių veiklą, kalbėjosi apie plastiko taršą, tvarumą statybose, gyvūnų teises ir kitomis aktualiomis temomis. Taip pat jaunuoliams patraukli ir virtuali dalijimosi istorijomis aplinka.

Pasak Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro mokytojos ekspertės, projekto „Value and Future“ intelektinio produkto kūrimo grupės narės Agnės Morkeliūnaitės, kokybiški ir įtraukūs etiško verslumo mokymai padeda jauniems žmonėms rasti savo kelią į ekonominę ir finansinę nepriklausomybę per teisingą, vertybėmis grįstą ir etišką aplinką, skatina tvarumo bei kritinę mąstyseną ir prisideda prie pasaulinių ir Europos tvaraus vystymosi tikslų įgyvendinimo. Už intelektinių produktų kūrimą bei mokymus atsakinga specialistė pabrėžia, kad pagrindinis projekto tikslas – paruošti kokybiškus ir lengvai pritaikomus intelektinius produktus bei išbandyti ir pasiūlyti įvairiausius mokymo metodus, kurie galėtų būti lengvai pritaikomi jaunimo vertybinės mąstysenos bei verslumo įgūdžių ugdymui, grindžiant etiškomis ir moralinėmis vertybėmis.

Etiškas verslumas ir lyderystė – ateities įgūdžiai šiandienos mokiniams

Per pirmuosius projekto įgyvendinimo metus įvykdyti pilotiniai mokymai, sukurta projekto strategija ir kiti intelektiniai produktai. Taip pat mokytojai, etiškų (tvarių) verslų atstovai, organizacijos, susijusios su etiškumo (tvarumo) tema, verslo asocijuotos struktūros ir mokiniai diskutavo apie naujus mokymo metodus ir kursą „Etiškas verslumas ir lyderystė“. Mokiniai bendravo su įmonės „Ūkai“, kuri prisideda prie plastiko taršos mažinimo vandenynuose ir kuria produktus iš perdirbto plastiko, atstovais; analizavo UAB „Kosma“, statybos procesuose naudojančios natūralias žaliavas (kanapes), veiklą bei socialiai atsakingos Nyderlandų įmonės „Fairphone“, gaminančios elektroniką, darbo metodus ir pasirinkimus. Dalyviai nuotoliniu būdu susitiko ir su UAB „Rubbee“, gaminančios elektrines dviračių pavaras, atstovu, o apie tvarius produktus ir inovatyvius sprendimus kalbėjosi su įmone „Solidu“. Su gyvūnų teisėmis, jų laikymo, eksportavimo sąlygomis ir kitais praktiniais ir moraliniais aspektais supažindino ne pelno siekiančios gyvūnų apsaugos organizacijos VšĮ „Tušti narvai“ aktyvistai.

„Value and Future“ projekto veiklų spektras gan platus. P. Šeštoko teigimu, mokiniams jo vadovaujamas centras gali pasiūlyti įvairių, įdomių ir naudingų užsiėmimų. Mokydamiesi socialinio verslumo, teorinių bei praktinių užsiėmimų metu mokiniai skatinami efektyviai pritaikyti turimas žinias, vystyti asmeninę lyderystę, verslumą, yra mokomi komandinio darbo ypatumų, lavinamas kritinis mąstymas. Direktorius ragina visus aktyvius ir žinių siekiančius centro mokinius prisijungti prie „Value and Future“ projekto veiklų, praplėsti socialinį ratą bei įgyti naujų ir naudingų įgūdžių, reikalingų sėkmingai karjerai planuoti.
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-11-26 08:36
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo ir piktnaudžiavimo Biržų rajono savivaldybėje. Įtarimai pareikšti 5 asmenims, tarp kurių – Biržų rajono savivaldybės meras, buvęs savivaldybės administracijos direktorius ir buvęs Seimo...
nuotrauka
2021-11-26 06:25
Seimas po svarstymo pritarė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siekiama padidinti būsto šildymo išlaidų kompensacijos gavėjų aprėptį, būsto šildymo išlaidų kompensacijos adekvatumą ir taip sumažinti finansinę naštą nepasiturintiems gyventoj...
nuotrauka
2021-11-25 17:12
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sveikina teisėsaugos institucijų veiksmus skaidrinant statybų ir teritorijų planavimo priežiūrą.
nuotrauka
2021-11-25 16:42
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinė tyrimų valdyba atlieka stambaus masto ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos korupcijos teritorijų planavimo ir statybų valstybinės priežiūros srityse.
nuotrauka
2021-11-25 08:36
Spalio pabaigoje teismų organizuota nemokamų teisinių konsultacijų diena parodė, kad kaip ir kasmet dažniausiai žmonės teiravosi apie skyrybas, išlaikymo vaikams priteisimą ar paveldėjimo priėmimą. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja Agnė Surblienė atsako į labiausiai rūpimus klausimus apie pa...
nuotrauka
2021-11-25 07:47
Vyriausybė pritarė nuo 2023 m. laipsniškai atsisakyti šildymui naudojamo iškastinio kuro subsidijų, iki šiol taikomų angliai, koksui, lignitui, „raudonajam“ dyzelinui, suskystintoms naftos dujoms balionuose. Nuo 2023 m. akcizu taip pat bus apmokestinamos ir šildymui skirtos durpės.
nuotrauka
2021-11-25 07:40
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdyba, gavusi Neringos mero pranešimą apie pasiūlytą kyšį, pradėjo ikiteisminį tyrimą. Šį ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, o jį atlieka STT...
nuotrauka
2021-11-24 16:05
Lietuviška sutelktinio investavimo platforma „Nordstreet“ gavo Lietuvos banko licenciją, kuri įgalina įmonę leisti elektroninius pinigus. Naujoji el. pinigų įstaiga – „NS PAY“ leidžia priimti bei saugoti investuotojų lėšas, o jų investuotojai gauna prieigą prie šių lėšų ir tokiu būdu gali investuoti...
nuotrauka
2021-11-24 09:40
„Luminor“ bankas investicijų valdymo įmonės „Union Asset Management“ nekilnojamojo turto investiciniam fondui „Union RE Core Fund I“ suteikė 12,8 mln. eurų finansavimą, skirtą 17,7 tūkst. kv. metrų ploto industriniam pastatų kompleksui Kauno mieste įsigyti.
nuotrauka
2021-11-23 14:37
Seimui priėmus Statybos įstatymo ir Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymo pataisas, statybos užbaigimo procedūros bus skaidresnės, paprastesnės ir ne taip ilgai užtruks.
nuotrauka
2021-11-22 14:36
Kol kas visas Lietuvoje naudojamas biometanas yra importuojamas ir Lietuvoje negaminamas. Artimiausiais metais situacija turėtų pasikeisti – viena pirmųjų biometano dujų gamybos jėgainių iki 2023 m. turėtų iškilti prie Panevėžio, Šilagalyje, netoli magistralės „Via Baltica“. Biometanas bus saugiai g...
nuotrauka
2021-11-22 09:32
Vėjo energetika Lietuvoje demonstruoja augimo šuolį – „Wind Europe“ duomenimis, trečiąjį metų ketvirtį pagal užsakytų vėjo jėgainių kiekį Lietuva buvo antra Europoje, tačiau pagal iš vėjo pagaminamos elektros energijos kiekį vis dar atsilieka nuo Europos vidurkio ir ypač stipriai atsilieka nuo vėjo ...
nuotrauka
2021-11-22 09:12
Artėjant žiemos sezonui Užimtumo tarnybos laisvų darbo vietų registre užregistruota 56,1 tūkst. darbo pasiūlymų. Tai itin gausus pasirinkimas ir darbo ieškantiems, ir darbą keičiantiems žmonėms. Dabar Lietuvoje darbo paklausa net 50,8 proc. didesnė nei pernai spalį.
nuotrauka
2021-11-22 07:14
Latvijos įmonė „PreferRent“ sukūrė statybinės technikos nuomos platformą, kuri suveda statybinės technikos, statybinės įrangos nuomos bendroves ir įmones, kurioms šios technikos reikia darbui.
nuotrauka
2021-11-22 07:03
Jonušo Radvilos rūmų pastatų komplekso ir jo prieigų Vilniaus g. 24, Vilniuje, tarptautinio atviro architektūrinio projekto konkursas artėja prie galutinės vertinimo eilės sudarymo. Vertinimo komisija iš konkursui pateiktų darbų, kurie nebuvo atmesti pagal konkurso sąlygas, sudarė preliminarią archi...
nuotrauka
2021-11-20 07:24
Seime po svarstymo pritarus Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinojo įstatymo projektui, socialinių tinklų erdvėje pasirodė nepagrįstų baimių ir mitų apie šio įstatymo tikslą.
nuotrauka
2021-11-20 07:11
Savivaldybių administracijos ir regioniniai atliekų tvarkymo centrai (RATC) jau gali teikti paraiškas individualiems antrinių žaliavų konteineriams įsigyti. Tam iš Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos skirta 1,6 mln. eurų.
nuotrauka
2021-11-19 07:16
Didžiausios Estijos statybų bendrovės investavo į šioje šalyje lyderio pozicijas užimančią ir Lietuvoje vis aktyviau naudojamą statybos projektų biudžetų kontrolės ir valdymo programinės įrangos platformą „Bauwise“. Su šia platforma sėkmingai dirba generaliniai rangovai, nekilnojamojo turto vystytoj...
nuotrauka
2021-11-19 07:13
Architektų ir teritorijų planavimo vadovų profesinis atestavimas nuo šiol bus skaidresnis ir aiškesnis. Už tai atsakingi Architektų rūmai privalo užtikrinti, kad Architektų profesinio atestavimo komisijos sprendimai būtų objektyvūs ir nešališki, ji prisiimtų atsakomybę už savo išvadų pagrįstumą.
nuotrauka
2021-11-18 17:30
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai, turintys nekilnojamojo turto (NT), kurio bendra mokestinė vertė viršija 150 tūkst. eurų ribą, Nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijas pateikti ir mokestį sumokėti turi iki gruodžio 15 d. Iki šios dienos jau apie 900 mokesčių mokėtojų...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Business Garden“ projekte – aplinkotvarkos elementų ir augalų dermė

Vilniuje baigiamas statyti „Do architects“ projektuotas biuro pastatų kompleksas „Business Garden Vilnius“, kurio aplinkos sutvarkymo klausimus spręsti ir įgyvendinti padėjo UAB „Betono moza...