2023 birželio 4 d. sekmadienis, 13:45
Reklama  |  facebook

Keturias įmones įkūręs A. Vėgėlė už sėkmę dėkoja šeimai

Eiviltas PARAŠČIAKAS      2016-08-05 08:35
Anykščių rajone mokytojų šeimoje gimęs Algirdas Stasys Vėgėlė – šiandien rinkoje lyderiaujančios „Vilpros“ įmonių grupės valdybos pirmininkas. Su pašnekovu susitinkame pačiu laiku – grupės įmonėse vyksta modernizavimo, veiklos optimizavimo procesai, tad temų pokalbiui apstu.
nuotrauka
Algirdas Vėgėlė su žmona Eligija, UAB „Vilpros investicija“ direktore. Asmeninio albumo nuotr.


Minimos įmonės
Vilpra, UAB
Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai,
Tokvila, UAB
Savarankišką gyvenimą pradėjo sulaukęs trylikos

Būdamas vos trylikos, paklausęs tėvo patarimo, A. Vėgėlė įstojo į tuometinį Vilniaus statybos technikumą, kur buvo pats jauniausias moksleivis. Pagarbą ir autoritetą jam išsikovoti padėjo ne tik pasiekimai moksle, bet ir geras balsas, kurį tuomet pastebėjo net kompozitorius Konradas Kaveckas. Keturiolikmetis Algirdas buvo tapęs Vilniaus jaunųjų vokalistų konkurso laureatu.
Po to sėkmingai įstojo ir baigė Kauno politechnikos instituto naujai įsteigtą Vilniaus filialą (dabar – VGTU). Puikiai sekėsi ne tik mokslai, jis aktyviai dalyvavo ir studentiškų organizacijų veikloje. Ketvirtame kurse rektoratas jam pasiūlė suburti statybinį studentų būrį ir per vasaros atostogas padirbėti Sibire. Statybinis 50 studentų būrys, vadovaujamas A. Vėgėlės, 1966 m. vasarą išvyko į Tiumenės srities Kolymos kaimą.

Nuotraukoje –
Algirdas Stasys Vėgėlė, 
„Vilpros“ įmonių grupės
valdybos pirmininkas

Prisimindamas tai, p. Algirdas sako: „Stebiuosi savo tuomete drąsa. Juk amžino įšalo žemėje teko vadovauti niekada tokio darbo nedirbusių žmonių kolektyvui. Taigoje buvo rasta nafta ir vietovėje, į kurią nebuvo įžengęs žmogus, mes statėme pirmuosius namus būsimiems naftininkams. Vasarą žemė atšildavo vos per tris kastuvus. Tai buvo pirmas toks atvejis Lietuvos studentijos istorijoje, todėl buvo plačiai aprašytas spaudoje. Man tai buvo pirmoji didelė praktinė gyvenimo mokykla ne tik vadovavimo, žmonių santykių valdymo srityje, aš įgijau ir konkrečių statybinių žinių, operatyvių sprendimų patirties. Tai turėjo įtakos mano tolimesnei profesinei statybininko karjerai, o įgyta patirtis suteikė būsimojo profesinio gyvenimo pagreitį.“

Pagal įgytą inžinieriaus statybininko specialybę A. Vėgėlė darbo karjerą pradėjo Lengvosios pramonės ministerijos Statybos ir remonto valdyboje. Jam teko rekonstruoti ar statyti buvusius Vilniaus modelių namus, „Audėjo“ gamyklą ir daugelį kitų pastatų. Įgytas žinias ir patirtį vėliau pritaikė organizuodamas Lietuvos studentų ir moksleivių vasaros stovyklas, statybinius studentų būrius. A. Vėgėlė kelerius metus vadovavo 5000 darbuotojų kolektyvui gamybiniame-komerciniame susivienijime „Neringa“.

Pirmieji žingsniai versle

Pasakodamas, kaip gimė sumanymas imtis verslo, A. Vėgėlė mintimis nusikelia į pirmuosius Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metus.

Pradėti verslą nebuvo lengva – reikėjo pradinių finansinių investicijų, kurių praktiškai nebuvo. Dirbdami ir kartu su žmona augindami du sūnus, verslui taupė sunkiai. Pradėti vienam irgi buvo nedrąsu, bet užsibrėžtas tikslas ir siekis jį įgyvendinti padėjo atrasti bendraminčių. Po neilgų svarstymų p. Algirdas priėmė bičiulio pasiūlymą ir ėmėsi bendros veiklos, pradėdami ieškoti verslo nišos Lietuvoje.

Taupydami kiekvieną centą, pirmą biurą bendraminčiai įkūrė p. Algirdo buto svetainėje. 1992 m. A. Vėgėlė su partneriu įkūrė pirmą bendrą komercinę-gamybinę įmonę – pirmieji Lietuvoje pradėjo gaminti savidažius antspaudus. Tuo metu tai buvo naujovė rinkoje.

Siekiant naujų iššūkių, p. Algirdui kilo progresyvių idėjų plėsti verslą pritaikant įgytas inžinerines žinias. „Mane traukė statyba, partnerį labiau domino automobilių sritis. Jau per kelerius pirmus metus, intensyviai dirbdami, įkūrėme tris (šiandien jau tapusias garsiomis) įmones: „Auto Trade“, „Tokvilą“ ir „Vilprą“, – jis prisimena pirmuosius sėkmingus žingsnius versle. Kai įmonės pradėjo sėkmingai veikti rinkoje, akcininkai pasidalijo verslus ir išsiskyrė. A. Vėgėlė tapo vieninteliu „Vilpros“ akcininku.

Verslo vystymas ir naujovių poreikis

Pastarieji metai verslininkui buvo produktyvūs naujomis verslo idėjomis, inovacijomis. Jo valdomos keturios įmonės – „Vilpra“, „Vilpros investicija“, „Vilpros pramonė“ ir „Vilpros logistika“ – buvo konsoliduotos į „Vilpros grupę“.

Dabar „Vilpra“ – viena didžiausių Lietuvoje inžinerinių įrenginių tiekimo ir aptarnavimo įmonė. Jos vykdoma veikla susijusi su mažmeninės ir didmeninės šildymo, vandentiekio, oro kondicionavimo, vonios kambario įrangos prekyba, taip pat vidaus inžinerinių tinklų ir atsinaujinančios energijos šaltinius naudojančių sistemų projektavimu, parduodamos įrangos montavimu, sumontuotos įrangos technine priežiūra. „Vilpra“ dirba daugiau kaip su 200 užsienio gamintojų ir didžiuojasi partneryste su žinomomis užsienio korporacijomis: „Vaillant“, „Toshiba“, „Spartherm“, „Irsap“, „Cheminees Diffusion“, „Sime“, „Gree“, Seguin“ ir kt.

Įmonės veiklos pradžią lėmė atsitiktinumas. Tačiau, kaip pastebi p. Algirdas, atsitiktinumu gali pasinaudoti tas, kuris yra tam subrendęs. Lankantis tuometinėje Čekoslovakijoje, vietos verslininkai svečiams iš Lietuvos aprodė pastatą, kurį šildė ir jam karštą vandenį ruošė dujinių katilų kaskada.

„Man tai buvo nematytas ir negirdėtas inžinerinis sprendimas. Susidomėjau. Nors visą laiką galvojau, jog gyvenimą siesiu su statybininko profesija (pagal statybos terminus, – su generalinio rangovo pozicija), tačiau pasukau į veiklą, susijusią su pastatų vidaus inžinerija. Ji matoma tik specialistui, tačiau sukuria komfortą ir tinkamas higienines sąlygas buičiai. Pradžia reikalavo daug laiko ir pastangų. Vakarų šalys, į kurias orientavomės, buvo labai patobulėjusios, diegdamos naujus inžinerinius sprendimus pastatuose. Mes mokėmės patys, mokėsi kolektyvas ir partneriai“, – pasakoja pašnekovas. Jis džiaugiasi, kad būtent jie pirmieji rinkai pasiūlė plieno radiatorius, modernų automatizuotą katilinių valdymą.

A. Vėgėlės teigimu, šiandien „Vilpra“ – tai patikimas ir atsakingas darbdavys, išlaikantis aukštą į rinką tiekiamų paslaugų ir produktų kokybę, operatyviai ir lanksčiai reaguojantis į rinkos pokyčius. Įmonė glaudžiai bendradarbiauja su statybos montavimo, statybos organizacijomis, architektais, projektuotojais, dizaineriais. Prekybos ir paslaugų sklaidą vykdo per savo 7 atstovybes ir 17 frančizinių parduotuvių tinklą. Įmonėje dirba virš 160 aukštos kvalifikacijos specialistų. Dauguma jų turi aukštąjį inžinerinį išsilavinimą. „Vilpra“ 20 metų remia Lietuvos muzikų rėmimo fondą, „Bėdų turgų“, senelių ir neįgaliųjų namus.

Įmonė yra Lietuvos statybininkų, Lietuvos santechnikų asociacijų, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei „Linavos“ narė.

2013 m., 2014 m. bei 2015 m. įmonei suteiktas aukšto mokumo reitingo sertifikatas, tokį reitingą turi 4 proc. Lietuvoje veikiančių įmonių. 2015 m. įmonei suteiktas „Gazelės“ apdovanojimas.

Gamybą pradėjo rūsyje

Dar vienas A. Vėgėlės pasididžiavimas – dūmtraukius ir kitus gaminius iš nerūdijančio lakštinio plieno gaminanti „Vilpros pramonė“.

„Pirmaisiais „Vilpros“ egzistavimo metais, kai tik buvome pradėję dirbti naudodami naujus šildymo katilus, paaiškėjo, kad Lietuvoje visas dūmtraukių ūkis yra netinkamas. Dūmtraukiai neatlaikydavo temperatūros ciklų. Siekiant apsaugoti esamus dūmtraukius, į juos reikėjo montuoti nerūdijančio plieno įdėklus. Iš pradžių įdėklus veždavome iš užsienio. Greitai supratome, kad tai – „oro“ vežiojimas. Mat tuščiavidurių įdėklų tūris buvo didelis. Transportavimas padidindavo gaminio savikainą kelis kartus“, – dar vieno verslo pradžią prisimena A. Vėgėlė.

Įsigiję elementarią įrangą, iš geležinkelio tarnybos pasiprašę bėgių, pas čekus apmokę kelis darbininkus, įdėklus viename Kalvarijų gatvės pastato rūsyje pradėjo kalti patys. Taip gaminami produktai ilgainiui ėmė neatitikti jiems keliamų reikalavimų.

„Taip dirbti toliau buvo neįdomu, neperspektyvu ir nesolidu. Atsirado būtinybė tobulinti gamybos procesą, sertifikuoti gaminius, novatoriškai spręsti gamybinius klausimus bei formuoti naują darbuotojų požiūrį. Tam reikėjo specialistų, inžinierių, didesnių patalpų, naujos įrangos“, – pasakoja pašnekovas. Atsirado poreikis statyti gamyklą. 2006 m. dūmtraukių gamyba buvo perkelta į naują gamyklą Izabelinės kaime, Vilniaus rajone. Gamykla įsigijo pažangią automatinę dūmtraukių gamybos ir dažymo milteliais liniją. Kasmet čia pagaminama apie 60–70 km dūmtraukių ir kitų gaminių.

Krizė privertė pasukti galvą


Pasaulį užklupusi ekonominė krizė galvą pasukti privertė ir A. Vėgėlę – „Vilpros pramonė“ balansavo ant išlikimo ribos. Už galimybę išlikti sunkmečiu jis dėkoja valstybei, nes įmonei buvo skirta ES fondų parama. Tinkamai ją panaudojusi, „Vilpros pramonė“ vėl atsistojo ant kojų.

A. Vėgėlė gamyklai ir toliau kelia ambicingus tikslus: gaminamos produkcijos segmente gamykla turi tapti lydere Šiaurės Europos šalyse. Gamybos procesai yra stipriai modernizuojami. Įsigyjant naują įrangą, nuolat investuojama į pažangias technologijas. Šie pokyčiai, pašnekovo teigimu, sudarys galimybę gaminti aukščiausios kokybės ir saugumo standartus atitinkančius gaminius.

Verslininkas neabejoja, kad „Vilpros pramonės“ pagrindas – lojalios ir patikimos komandos darbas. Šioje įmonėje dirba virš 60 aukštos kvalifikacijos specialistų.

Tarp didžiausių įgyvendintų įmonės projektų – NATO bazė Amaryje, Estijoje, katilų gamykla „Moderator“ Lenkijoje, Baltarusijos prezidento rezidencija, Kuopio gyvenamųjų namų kvartalas Suomijoje, daugiaaukščių gyvenamųjų namų kompleksai Minske, Kaliningrade ir Belgijoje. Pastaruosiuose įdiegta novatoriška degimo produktų šalinimo individualiai iš kiekvieno buto sistema.

Dar vienas svarbus objektas – didžiausia Lietuvoje UAB „Vilniaus vandenų“ nuotekų valymo stotis. „Čia perdirbamos nuotekų atliekos. Su degimo produktais per dūmtraukius išmetami beveik visi Mendelejevo lentelės cheminiai elementai, todėl dūmtraukiai turėjo būti pagaminti iš ypatingos specifinės sudėties nerūdijančio plieno, kurio sudėtį įmonės specialistai parinko laboratorijoje. Kaip dažnai nutinka, konkurse nugalėjo mažesnę kainą pasiūliusi įmonė. Vis tik patikimumas ir kokybė nugalėjo. Konkurentai turėjo išmontuoti penkis reikalavimų neatitinkančius dūmtraukius. Mūsų naujai įrengta sistema atlaikė visus išbandymus“, – kuriozinę situaciją prisimena verslininkas.

Įmonė aktyviai bendradarbiauja su mokslo įstaigomis, kviečiama išsakyti nuomonę sprendžiant šalių ginčus. Lietuvos pramonininkų konfederacija inovatyviems ir moderniems įmonės produktams 1998, 2008, 2011, 2012, 2013 m. suteikė „Metų gaminio“ vardą, apdovanojo aukso bei sidabro medaliais.

UAB „Vilpros pramonė“ gamybos cechas

UAB „Vilpros pramonė“ nuolat kviečiama dalyvauti Europos standartizacijos komiteto (CEN) Technikos komiteto CEN TC 166 „Dūmtraukiai“ darbe, yra Lietuvos standartizacijos departamento TC 84 „Dūmtraukiai“ narė, Lietuvos nacionalinės dūmtraukių ir Židinių asociacijos narė.

Ir vėl statyba

„2003 m. kylant ekonominiam burbului ir bankams beveik už dyką skolinant pinigus investiciniams projektams, susigundžiau ir įkūriau UAB „Vilpros investicija“. Per šešerius metus Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Utenoje suprojektavome ir pastatėme komercinės paskirties pastatus. Dabar jie pavadinti „Namų idėjų centrais“ (NIC)“, – pasakojimą apie dar vieną savo įmonę pradeda pašnekovas.

Šiuose centruose eksponuojama bei prekiaujama apdailos medžiagomis, interjero prekėmis, dekoro elementais, visomis namų inžinerinės įrangos sistemomis. Iki 2009 m. projektas vystėsi sėkmingai, tačiau atėjusi ekonominė krizė kirto visa jėga – dauguma nuomininkų nutraukė sutartis, dalis – palikę įsiskolinimus, bankrutavo, treti kėlė kategoriškus reikalavimus.

„Įmonė pradėjo nebegeneruoti piniginių srautų, užstrigo atsiskaitymai, praleidome atsiskaitymo su banku terminą. Turėjau skubiai gelbėti įmonę. Privalėjome susitikti ir derėtis su banku. Derybos truko 460 dienų, vyko po 1–2 susitikimus per savaitę. Tai buvo nemigo naktų ir didelio streso metas, nes į įmonę buvo įdėtos ne tik skolintos, bet ir asmeninės lėšos. Tiesa, įgijome daug praktikos, sužinojome įvairias bankų gudrybes. Negaliu sakyti, kad per derybas bankas siekė užvaldyti visą turtą, kurio vertė tuo metu siekė apie 30 milijonų litų, tačiau buvo visko. Pasibaigus labai įtemptoms deryboms, pasirašėme kredito restruktūrizavimo sutartį, pagal kurią atsiskaitymai bankui dabar vyksta pagal mūsų pasiūlytą modelį“, – apie versle išmoktas pamokas ir kitokią patirtį pasakoja pašnekovas. Dabar visuose „Namų idėjų centruose“ vėl vyksta aktyvus komercinis gyvenimas.


Namų idėjų centras („NIC“) Kaune

Tačiau nepamiršta ir pirmoji veiklos sritis. UAB „Vilpros investicija“ ir toliau lyderiauja Lietuvos rinkoje gamindama ir prekiaudama savidažiais antspaudais, kurie lydi įmonių grupės veiklą, pašnekovo žodžiais, tarsi talismanas.

Šeima – sėkmės pagrindas

Interviu pabaigai p. Algirdas paliko svarbiausią ir sėkmingiausią gyvenimo projektą – šeimą. Apie savo žmoną ir du suaugusius sūnus A. Vėgėlė kalba su ypatingu pasididžiavimu. Vyriausias sūnus Martynas – UAB „Vilpra“ generalinis direktorius, Ignas – Lietuvos advokatų tarybos pirmininkas, žmona Eligija vadovauja UAB „Vilpros investicija“. Sūnų šeimos augina šešis vaikus, p. Algirdą su žmona Eligija džiugina trys anūkai ir trys anūkės.

„Šeima man – didžiausia vertybė. Šeimoje, kaip užutėkyje, jaučiu ramybę, palaikymą. Mano gyvenimas dažnai buvo įtemptas, teko patirti įvairias sudėtingas situacijas, daug įtampos, bet šeima padėdavo išbristi iš visko. Esu jiems labai dėkingas. Mano gyvenimo sėkmę lėmė tai, kad visada su džiaugsmu einu į darbą ir visada su džiaugsmu iš darbo grįžtu namo“, – pašnekesį baigia verslininkas.

Bendrovės ir pašnekovo asm. albumo nuotraukos

Statybunaujienos.ltAsmenybės

nuotrauka
2022-08-02 16:25
Eidamas 90-uosius metus mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) emeritas, habilituotas daktaras, profesorius Jonas Gediminas Marčiukaitis.
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.
nuotrauka
2022-04-12 07:29
Pirmadienį, balandžio 11–ąją, mirė žymus Lietuvos architektas, redaktorius, aktyvus visuomenės veikėjas Leonardas Vaitys, pranešė Lietuvos architektų sąjunga (LAS).
nuotrauka
2022-01-03 15:00
Apie nekilnojamo turto agentūros „Centro kubas“ įkūrėjo ir ilgamečio vadovo Arūno Strolio mirtį šiandien, sausio 3 d., pranešta socialiniame tinkle „Facebook“.
nuotrauka
2021-12-20 06:55
Pasitinkant didžiąsias metų šventes, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukvietė verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą.
nuotrauka
2021-11-15 11:33
Eidamas 60-uosiu metus, mirė verslininkas, kelių ir infrastruktūros AB „Panevėžio keliai“ akcininkas, Remigijus Juodviršis. Lapkričio 15 d. R. Juodviršis atgulė Kairėnų kapinėse.
nuotrauka
2021-10-21 06:39
2021 m. spalio 16 d., eidamas 46-uosius metus, mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Aplinkos inžinerijos fakulteto (AIF) Pastatų energetikos katedros docentas, mokslų daktaras Giedrius Šiupšinskas (1976 liepos 24 d.–2021 spalio 16 d.).
nuotrauka
2021-09-19 07:15
Eidamas 88 metus mirė iškilus Lietuvos ir savo gimtojo Salako krašto patriotas, buvęs Lietuvos statybos ir urbanistikos ministras Algirdas Vapšys.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-06-09 09:35
Aplinkos ministerijos šių metų Viktoro Bergo premiją pelnė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė. Šia proga Aplinkos ministerija kviečia artimiau susipažinti su žinoma gamtosaugininke, kurios iniciatyva sutvarkyta ir pritaikyta lankymui daugelis vertingų gamti...
nuotrauka
2021-06-01 22:02
Gegužės 31 d. eidamas 80-uosius metus mirė Lietuvos inžinierius statybininkas, aktyvus visuomenės veikėjas Juozas Zykus.
nuotrauka
2021-06-01 16:28
Eidamas 96-uosius metus, mirė Statybos veteranų klubo patriarchas profesorius Bronius Sidauga. Gegužės 31 d. jis buvo palaidotas Vilniaus Karveliškių kapinėse.
nuotrauka
2021-01-26 15:24
Studijos „DO Architects“ bendraįkūrėja Andrė Baldišiūtė – pirmoji lietuvių architektė, jau šį trečiadienį debiutuosianti vokiečių bendrovės JUNG remiamos tarptautinės nemokamų renginių serijos „Architects, not Architecture | Virtual World Tour“ virtualioje scenoje.
nuotrauka
2020-12-23 09:39
Kokios naujovės laukia statybos sektoriaus artimiausiu metu? Kokiomis savybėmis turės pasižymėti šiame sektoriuje dirbantys žmonės? Apie tai pasakoja ne vieną dešimtmetį statybos sektoriuje dirbantis Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) alumnas, „Prorentus“ direktorius Linas Adoma...
nuotrauka
2020-12-11 11:29
Statybų sektorius visame pasaulyje kasmet auga vis sparčiau. Pagal Statistikos departamento duomenis, 2019 m. Lietuvoje statybos darbų atlikta už 2,4 mlrd. eur, dešimtadaliu daugiau nei praėjusiais. Tiesa, šį augimą stabdo darbuotojų trūkumas. Lietuvos statybų sektorius sparčiai transformuojasi ir ž...
nuotrauka
2020-11-19 13:55
Kasmet abiturientams tenka gerokai pasukti galvą, kol išsirenka tinkamą studijų kryptį, po kurių seka svajonių darbo paieškos. Ne vienas studentas prisipažintų, kad šią užduotį reikia atlikti labai gerai, o žingsniai turėtų būti itin nuoseklūs. Būtent tokiu įsitikinimu vadovavosi Tautvydas Šimanausk...
nuotrauka
2020-11-13 15:00
Kaimo statybos ministerijos (KSM) nebėra jau 35 metus, tačiau buvę kolegos, bent jau Pramonės valdybos darbuotojai, susitinka kas kelerius metus. Laiko atstumas jiems leidžia tuomet grėsmingas situacijas pamatyti kitoje šviesoje, o darbo ir gyvenimo patirtis – apmąstyti sektoriaus ir specialistų sit...
nuotrauka
2020-11-09 10:33
Architektūros menas dažnam asocijuojasi tik su baroko, gotikos, klasicizmo, modernumo ar kitais istoriniais stiliais. Kodėl sunku įvertinti šių laikų architektūrą ir koks architekto vaidmuo derinant užsakovo, vartotojų bei bendruomenės poreikius nepamirštant meninės dalies? Apie tai pokalbis su arch...
nuotrauka
2020-10-14 07:29
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus: Geriausiam metų projektuotojui, Geriausiam metų statybos vadovui ir Geriausiam metų techniniam prižiūrėtojui. Statybininkų dienos šventėje UAB „Structures“ projektuotojas Mindaugas Petkevičius buvo...
nuotrauka
2020-09-17 08:58
Nuo mažens esame pratinami laiką leisti komandoje: žaidimų aikštelėje žaidžiame su bendraamžiais, mokyklos suole sėdime su klasės draugu, o laisvalaikį mieliau leidžiame draugų ir artimųjų kompanijoje. Įvairius darbus taip pat dažnai norime atlikti ne po vieną, o kartu su kitais.

Statybunaujienos.lt » Asmenybės