2023 vasario 6 d. pirmadienis, 5:22
Reklama  |  facebook

Kiemo vartai ir varteliai: kaip išsirinkti tokius, kurie tarnautų ilgai?

2022-12-14 05:13
Kiemo vartai bei varteliai yra bene svarbiausias tvoros elementas, kuris turi būti ne tik gražus, bet ir patvarus bei ilgaamžis, nes yra naudojamas kasdien. Apie tai, kaip, vykdant kiemo aptvėrimo darbus, išsirinkti vartus bei vartelius, numatyti jų plotį, atidarymo būdą ir kitus svarbius dalykus, konsultuoja ilgus metus tvorų ir vartų gamyba užsiimančios „Ryterna tvoros“ atstovai.
nuotrauka
„Ryterna tvoros“ nuotr.


Minimos įmonės
Ryterna LT, UAB
Renkantis metalinės tvoros modelį, nemažiau svarbus yra vartų pasirinkimas, nes nuo jų priklauso, ar bus patogu įvažiuoti į kiemą ir, ar kiemo vartų atidarymo mechanizmas tarnaus ilgai ar nestrigs žiemą.

Stumdomi vartai – populiarumo aukštumose

Šiandien tarp klientų populiariausi yra stumdomi vartai.

Stumdomi vartai yra tokie populiarūs, nes atsidarydami neužima vidinio kiemo ploto. Tai – modernus ir itin praktiškas sprendimas. Šio tipo vartai yra patikimi, ilgaamžiai ir lengvai valdomi. Tai ypač geras pasirinkimas tuomet, kai namo kiemas nėra didelis ir automobilį galima statyti visai šalia kiemo vartų. 

stumdomi vartai

Stumdomų vartų konstrukcijos pagrindą sudaro atraminiai stulpai ir tvirtas, masyvus, betoninis pamatas. Šie elementai parenkami ir įrengiami, atsižvelgiant į vartų dydį bei svorį.

Planuojantiems įsirengti automatinius stumdomus kiemo vartus, pirmiausia svarbu įvertinti tai, kad vartams atidaryti į šoną reikia iki pusantro įvažiavimo pločio – pavyzdžiui jei planuotumėte įsirengti 5 m pločio vartus, tuomet vartams atsidaryti reikėtų mažiausiai 7 metrų. Taip pat, būtina pasirūpinti elektros laidų instaliacija. Šioje vietoje „Ryterna tvoros“ specialistai visuomet pasirengę pakonsultuoti ir suteikti detalią instrukciją elektros laidų instaliavimui.

stumdomi vartaiAutomatinius stumdomus kiemo vartus valdyti labai paprasta ir patogu. Metaliniai stumdomi kiemo vartai pasižymi tvirta konstrukcija, o jų veikimo principas leidžia efektyviai ir patogiai šia sistema naudotis.

Nemirštanti klasika – atveriami kiemo vartai

Kitas vartų mechanizmo tipas – atveriami kiemo vartai. Tai – klasikinis vartų modelis. Šio tipo vartai būna kelių tipų: atveriami į kiemo vidų arba į išorę. Galima rinktis ir kitą atvėrimo būdą – viena varčia į vidų, kita – į išorę. Priklausomai nuo kiemo ir įvažiavimo ploto, atveriami vartai gali būti vienos arba dviejų dalių.

Atveriamų vartų konstrukciją sudaro uždaro profilio, tvirtas metalinis vartų rėmas su kliento pasirinktu vartų užpildu, kuris gali būti labai įvairus, nuo siaurų vertikalių metalinių profilių iki horizontalių įvairių išmatavimo metalinių profilių. Vartų užpildo pasirinkimas gali priklausyti nuo to, kokia jūsų metalinė tvora ar namo eksterjeras.

Atveriami vartai gaminami pagal individualius kiemo įvažiavimo matmenis, todėl pritaikomi konkrečiam kiemui ir konkretaus kliento patogumui. Gamybos proceso metu numatome taškus automatikai ir vartų apdailos tvirtinimui.

Vartų ilgaamžiškumą nulemia keli svarbūs elementai

Norint, kad kiemo vartai tarnautų ilgai, reikėtų labai atsakingai pasirinkti vartų elementus, tarp kurių vieni svarbiausių – vartų stulpai ir vyriai.

Kiemo vartų ilgaamžiškumą nulemia teisingai parinkti kokybiški elementai. Vienas esminių – vartų stulpai, ant kurių tvirtinama atveriamų vartų konstrukcija, todėl jie turi atlaikyti reikiamą svorį. Vartų svoris yra itin svarbus, nes nuo jo priklauso stulpų bei pamato parametrai. Dar vienas svarbus elementas – vyriai, kurie reikalingi vartų konstrukcijos sutvirtinimui ir pagrindinei vartų funkcijai – atvėrimui ir užvėrimui reguliuoti.

Dažniausiai vienai vartų sekcijai naudojami du vyriai, o jei vartų sekcija dviguba ir dar platesnė, gali būti naudojami net ir trys ar daugiau vyrių.

Šių vartų modeliui taip pat galima rinktis ir automatinę vartų valdymo sistemą, tokiu atveju būtina iš anksto pasirūpinti elektros instaliacija.

Pažangi kiemo vartų automatika yra atspari net žiemos šalčiams

Šiandien kiemo vartai yra nebeįsivaizduojami be automatikos, kuri suteikia papildomo patogumo.

Ryternatvoros.lt savo klientams siūlo pažangią įmonės „Roger Technology“ pagamintą „Digital Brushless“ vartų automatiką, kuri pagaminta Italijoje tik iš aukščiausios kokybės žaliavų. Ši automatika pasižymi itin dideliu vartų atidarymo ir uždarymo greičiu. Jis siekia net iki 28 m/min, kai standartinių variklių greitis siekia vos iki 11 m/min. Dar vienas privalumas – ši automatika veikia ne tik greitai, bet ir itin tyliai, o taip pat suvartoja itin mažai elektros energijos. Kas labai aktualu Lietuvos klimatui, ši vartų automatika turi didelį pranašumą žiemą, kadangi skaitmeninis variklis geba sustartuoti maksimalia jėga, kuri išjudina užšalusius metalinius vartus, todėl jums daugiau niekada nebereikės sukti galvos dėl vartų priežiūros žiemos metu.

Individuali gamyba ir garantija

Išsirinkite aukštos kokybės kiemo vartelius, stumdomus arba atveriamus kiemo vartus, kurie bus pagaminti pagal individualius jūsų reikiamus matmenis. Taip pat gamybos proceso metu vartai gali būti padengiami apsauginiu sluoksniu, papildomai cinkuojant karšto cinkavimo būdu.stumdomi vartaiEsant poreikiui, kiemo vartų valdymą įmonės specialistai gali suderinti su garažo vartų automatika. Taip vienu pulteliu galima bus atidaryti ir kiemo, ir garažo vartus.

Dvejojate, koks vartų modelis tiktų jūsų kieme? Ryternatvoros.lt profesionalų komanda padės išsirinkti tinkamiausią variantą, o ateityje, esant poreikiui, vartų automatikos priežiūra pasirūpins įmonės garantinis aptarnavimas, todėl jūs galėsite būti ramūs ir džiaugtis savo pasirinkimu ilgą laiką.

„Ryterna tvoros“ yra vieninteliai Lietuvoje tvorų ir vartų gamintojai, kurie turi savo serviso tarnybą, besirūpinančią remonto darbais. 

„Ryterna tvoros“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  Vartai, Kiemai
SPRENDIMAI

nuotrauka
2023-02-01 06:13
Pastebima, kad renovavus daugiabutį namą, būsto išlaikymas tampa ekonomiškesniu, pagražėja gyvenamoji aplinka, išauga gyvenimo komfortas bei padidėja nekilnojamojo turto vertė. Paskaičiuota, kad renovavus būstą, jo pardavimo ar nuomos kaina išauga maždaug trečdaliu. Privataus namo renovacija taip pa...
nuotrauka
2023-01-31 07:31
Pastatų vidaus nuotekų sistemoms įrengti pilkojo ketaus vamzdžiai naudojami jau nuo seno. Dabar Lietuvoje juos jau baigia išstumti pigesni ir lengvesni plastikiniai vamzdžiai. Vis dėlto eksploatacinėmis – ypač akustinėmis bei priešgaisrinėmis – savybėmis plastikiniai smarkiai nusileidžia ketaus vamz...
nuotrauka
2023-01-30 09:26
Statydami naujus pastatus, tiek daugiabučius, tiek ir individualius gyvenamuosius namus, siekiame, kad jie būtų energiškai efektyvūs, kokybiški ir ilgaamžiai. Siekiame, kad išlaidos būsto šildymui būtų kuo mažesnės, o gyvenamoji aplinka sveika ir patogi.
nuotrauka
2022-12-27 14:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2022-12-14 07:31
Naujos kartos produktai vidaus ir fasado apdailai turi būti patvarūs ir vizualiai patrauklūs – tai rinkos spaudimas statybos pramonei. Patvarios, estetiškos vidaus ir išorės apdailos ieško kiekvienas, skaičiuojantis sąnaudas ir naudą, nenorintis kas kelerius metus imtis remonto, o pasidaryti apdailą...
nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-10-20 15:24
Šildymo sezonas tik prasideda, bet akivaizdu, kad šiemet už namų ir butų šildymą mokėsime gerokai brangiau. Jau pasigirsta prognozių, kad išlaidos šildymui augs ir toliau. Tokia situacija verčia susimąstyti – ką savo namuose galime pakeisti, kad nors kiek sumažintume sąskaitas už šildymą. Vienas iš ...
nuotrauka
2022-10-12 07:10
Siekdama pagerinti ir pagreitinti vartotojų pasirinkimą, PENOSIL sukūrė patogią kategorizavimo sistemą. Naujas dizainas padės ne tik padidinti produktų matomumą, bet ir leis aiškiau nustatyti jų paskirtį bei užtikrinti efektyvesnę ir malonesnę klientų patirtį. Nauja sistema patogi ir profesionalams,...
nuotrauka
2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
2022-09-07 07:44
Šildomos grindys – tai ekonomiškai efektyviausias, estetiškiausias, todėl ir populiariausias šildymo būdas. Šildomų grindų įrengimas pirmajame aukšte, įprastai, problemų nesukelia, tačiau antrajame, ant medinės perdangos, gali tapti iššūkiu. Betonuoti dažnai negalima dėl per didelių apkrovų, todėl č...
nuotrauka
2022-09-02 07:47
Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje paklota apie 7 tūkst. kv. m „Brikers LT“ trinkelių – patogių pėstiems ir važiuotiems, įspūdingų, derančių prie ap...
nuotrauka
2022-08-30 12:26
Nesvarbu, turite nuosavą būstą ar nuomojatės butą, natūralu, kad kartais tenka atlikti remontą namuose. Yra labai lengva paskambinti santechnikui, elektrikui ar kitam meistrui, nors iš tikrųjų kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius būsto remonto darbus galima nesunkiai atlikti patiems. Be to, sutaup...
nuotrauka
2022-08-25 09:35
Įrankius, reikalingus būsto remontui, geriau pasiruošti dar prieš pradedant remontą, kad nesiblaškyti ieškant kokios nors smulkmenos, sujaukiančios visą suplanuotą darbo grafiką. Įrankių sąrašas sudaromas pagal suplanuotus darbų etapus, kuriuos reikės atlikti.
nuotrauka
2022-08-23 16:16
Namo stogas – vienas iš svarbiausių namo elementų, tad renkantis jį kyla nemažai klausimų: kokią stogo dangą pasirinkti, kaip tinkamai prižiūrėti?
nuotrauka
2022-08-12 07:53
Rytinės kavos puodelis, šeimos, draugų susibūrimai terasoje tapo neatsiejamu vasaros ritualu. Todėl šiai erdvei skiriama daug dėmesio – ne tik parenkant baldus, augalus, bet ir įrengiant grindų dangą. Paprastai terasa tampa sodo, kiemo dalimi, todėl itin svarbus natūralumo pojūtis.
nuotrauka
2022-07-25 11:48
Triukšmas neigiamai veikia sveikatą, tad susidūrę su situacijomis, kai iš stacionarių triukšmo šaltinių sklindantis triukšmas trukdo ilsėtis, gyventojai neretai kreipiasi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), kurio pareiga – įvertinti triukšmo lygį namuose ir imtis veiksmų, kad triukšmas...
nuotrauka
2022-06-30 08:05
Į Lietuvą atslinkus karščio bangai, žmonės nežino, kur dėtis, ir griebiasi įvairių apsisaugojimo nuo kaitros priemonių – geria vandenį ar slapstosi šešėliuose, o medikai rekomenduoja dienos metu tiesiog likti namuose. Deja, ne visuomet namai tampa prieglobsčiu nuo kaitros – neretai dėl tokių neapgal...
nuotrauka
2022-05-24 07:10
Pasaulis gręžiasi ne tik į tvarią, bet ir į sveiką statybą, būtent tokia ir yra pastaruoju metu vis labiau populiarėjanti medžio masyvo statyba. Istorinė medinė statyba, naudojant šiuolaikiškas medžiagas ir sprendimus, tampa aukšto energinio efektyvumo saugiu šeimos būstu, rekreaciniu ar kitokios pa...
nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI