2023 spalio 4 d. trečiadienis, 10:06
Reklama  |  facebook

Kiemo vartai ir varteliai: kaip išsirinkti tokius, kurie tarnautų ilgai?

2022-12-14 05:13
Kiemo vartai bei varteliai yra bene svarbiausias tvoros elementas, kuris turi būti ne tik gražus, bet ir patvarus bei ilgaamžis, nes yra naudojamas kasdien. Apie tai, kaip, vykdant kiemo aptvėrimo darbus, išsirinkti vartus bei vartelius, numatyti jų plotį, atidarymo būdą ir kitus svarbius dalykus, konsultuoja ilgus metus tvorų ir vartų gamyba užsiimančios „Ryterna tvoros“ atstovai.
nuotrauka
„Ryterna tvoros“ nuotr.


Minimos įmonės
Ryterna LT, UAB
Renkantis metalinės tvoros modelį, nemažiau svarbus yra vartų pasirinkimas, nes nuo jų priklauso, ar bus patogu įvažiuoti į kiemą ir, ar kiemo vartų atidarymo mechanizmas tarnaus ilgai ar nestrigs žiemą.

Stumdomi vartai – populiarumo aukštumose

Šiandien tarp klientų populiariausi yra stumdomi vartai.

Stumdomi vartai yra tokie populiarūs, nes atsidarydami neužima vidinio kiemo ploto. Tai – modernus ir itin praktiškas sprendimas. Šio tipo vartai yra patikimi, ilgaamžiai ir lengvai valdomi. Tai ypač geras pasirinkimas tuomet, kai namo kiemas nėra didelis ir automobilį galima statyti visai šalia kiemo vartų. 

stumdomi vartai

Stumdomų vartų konstrukcijos pagrindą sudaro atraminiai stulpai ir tvirtas, masyvus, betoninis pamatas. Šie elementai parenkami ir įrengiami, atsižvelgiant į vartų dydį bei svorį.

Planuojantiems įsirengti automatinius stumdomus kiemo vartus, pirmiausia svarbu įvertinti tai, kad vartams atidaryti į šoną reikia iki pusantro įvažiavimo pločio – pavyzdžiui jei planuotumėte įsirengti 5 m pločio vartus, tuomet vartams atsidaryti reikėtų mažiausiai 7 metrų. Taip pat, būtina pasirūpinti elektros laidų instaliacija. Šioje vietoje „Ryterna tvoros“ specialistai visuomet pasirengę pakonsultuoti ir suteikti detalią instrukciją elektros laidų instaliavimui.

stumdomi vartaiAutomatinius stumdomus kiemo vartus valdyti labai paprasta ir patogu. Metaliniai stumdomi kiemo vartai pasižymi tvirta konstrukcija, o jų veikimo principas leidžia efektyviai ir patogiai šia sistema naudotis.

Nemirštanti klasika – atveriami kiemo vartai

Kitas vartų mechanizmo tipas – atveriami kiemo vartai. Tai – klasikinis vartų modelis. Šio tipo vartai būna kelių tipų: atveriami į kiemo vidų arba į išorę. Galima rinktis ir kitą atvėrimo būdą – viena varčia į vidų, kita – į išorę. Priklausomai nuo kiemo ir įvažiavimo ploto, atveriami vartai gali būti vienos arba dviejų dalių.

Atveriamų vartų konstrukciją sudaro uždaro profilio, tvirtas metalinis vartų rėmas su kliento pasirinktu vartų užpildu, kuris gali būti labai įvairus, nuo siaurų vertikalių metalinių profilių iki horizontalių įvairių išmatavimo metalinių profilių. Vartų užpildo pasirinkimas gali priklausyti nuo to, kokia jūsų metalinė tvora ar namo eksterjeras.

Atveriami vartai gaminami pagal individualius kiemo įvažiavimo matmenis, todėl pritaikomi konkrečiam kiemui ir konkretaus kliento patogumui. Gamybos proceso metu numatome taškus automatikai ir vartų apdailos tvirtinimui.

Vartų ilgaamžiškumą nulemia keli svarbūs elementai

Norint, kad kiemo vartai tarnautų ilgai, reikėtų labai atsakingai pasirinkti vartų elementus, tarp kurių vieni svarbiausių – vartų stulpai ir vyriai.

Kiemo vartų ilgaamžiškumą nulemia teisingai parinkti kokybiški elementai. Vienas esminių – vartų stulpai, ant kurių tvirtinama atveriamų vartų konstrukcija, todėl jie turi atlaikyti reikiamą svorį. Vartų svoris yra itin svarbus, nes nuo jo priklauso stulpų bei pamato parametrai. Dar vienas svarbus elementas – vyriai, kurie reikalingi vartų konstrukcijos sutvirtinimui ir pagrindinei vartų funkcijai – atvėrimui ir užvėrimui reguliuoti.

Dažniausiai vienai vartų sekcijai naudojami du vyriai, o jei vartų sekcija dviguba ir dar platesnė, gali būti naudojami net ir trys ar daugiau vyrių.

Šių vartų modeliui taip pat galima rinktis ir automatinę vartų valdymo sistemą, tokiu atveju būtina iš anksto pasirūpinti elektros instaliacija.

Pažangi kiemo vartų automatika yra atspari net žiemos šalčiams

Šiandien kiemo vartai yra nebeįsivaizduojami be automatikos, kuri suteikia papildomo patogumo.

Ryternatvoros.lt savo klientams siūlo pažangią įmonės „Roger Technology“ pagamintą „Digital Brushless“ vartų automatiką, kuri pagaminta Italijoje tik iš aukščiausios kokybės žaliavų. Ši automatika pasižymi itin dideliu vartų atidarymo ir uždarymo greičiu. Jis siekia net iki 28 m/min, kai standartinių variklių greitis siekia vos iki 11 m/min. Dar vienas privalumas – ši automatika veikia ne tik greitai, bet ir itin tyliai, o taip pat suvartoja itin mažai elektros energijos. Kas labai aktualu Lietuvos klimatui, ši vartų automatika turi didelį pranašumą žiemą, kadangi skaitmeninis variklis geba sustartuoti maksimalia jėga, kuri išjudina užšalusius metalinius vartus, todėl jums daugiau niekada nebereikės sukti galvos dėl vartų priežiūros žiemos metu.

Individuali gamyba ir garantija

Išsirinkite aukštos kokybės kiemo vartelius, stumdomus arba atveriamus kiemo vartus, kurie bus pagaminti pagal individualius jūsų reikiamus matmenis. Taip pat gamybos proceso metu vartai gali būti padengiami apsauginiu sluoksniu, papildomai cinkuojant karšto cinkavimo būdu.stumdomi vartaiEsant poreikiui, kiemo vartų valdymą įmonės specialistai gali suderinti su garažo vartų automatika. Taip vienu pulteliu galima bus atidaryti ir kiemo, ir garažo vartus.

Dvejojate, koks vartų modelis tiktų jūsų kieme? Ryternatvoros.lt profesionalų komanda padės išsirinkti tinkamiausią variantą, o ateityje, esant poreikiui, vartų automatikos priežiūra pasirūpins įmonės garantinis aptarnavimas, todėl jūs galėsite būti ramūs ir džiaugtis savo pasirinkimu ilgą laiką.

„Ryterna tvoros“ yra vieninteliai Lietuvoje tvorų ir vartų gamintojai, kurie turi savo serviso tarnybą, besirūpinančią remonto darbais. 

„Ryterna tvoros“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  Vartai, KiemasSPRENDIMAI

nuotrauka
2023-10-03 10:39
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) paaiškino, kuo statinio kapitalinis remontas skiriasi nuo rekonstravimo, kada jiems atlikti reikalingas statybą leidžiantis dokumentas (SLD) ir kokia numatoma atsakomybė, jei nesilaikoma teisės ak...
nuotrauka
2023-10-02 07:48
Stogo langai įneša 3 kartus daugiau dienos šviesos negu fasadiniai langai. Kai kalbama apie stogo langus, dažniausiai pagalvojame apie šlaitinius stogus, bet ar žinojote, kad yra sprendimų, praplečiančių erdvės pojūtį namuose bei leidžiančių mėgautis puikiu vaizdu į dangų, ir plokštiems stogams?
nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-13 15:12
Tiek didesnius namų remonto darbus, tiek ir mažesnės apimties būsto atnaujinimo projektus, kuriuos seniau būtų patikėję meistrams, žmonės vis dažniau renkasi atlikti patys. Bent kartą per metus – tokiu dažnumu statybos ir remonto įrankius perka dauguma Lietuvos gyventojų.
nuotrauka
2023-08-22 11:40
Protingi, prie žmonių poreikių prisitaikantys būstai, tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Gausėjant inovacijų vis dažniau svarstoma ne apie pavienius išmanius prietaisus, bet apie visą būstą apimančias, ekonomiškai veikiančias, aplinkosauginius ir individualius žmonių poreikius tenkinančias sistem...
nuotrauka
2023-07-31 14:55
Lietuvoje karštų vasaros dienų pasitaiko ne tiek daug, tad kondicionieriai mūsų namuose vis dar yra retenybė. O pakilus oro temperatūrai lauke, daugelis žmonių ieško būdų, kaip išvengti per didelio karščio savo namuose. Internete galima rasti įvairių gudrybių, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti...
nuotrauka
2023-07-25 07:58
Gera akustika yra esminė pastato, kuriame malonus patalpų mikroklimatas, dalis. Deja, statant daugelį pramoninių, gamybinių ir komercinių pastatų, apsaugai nuo triukšmo neskiriama daug dėmesio. Kadangi vėlesni patobulinimai gali kainuoti brangiai ir užtrukti, į garso charakteristikas verta atkreipti...
nuotrauka
a+ Fotogalerija
2023-07-01 08:08
Ten, kur susitinka garsas ir architektūra, prasideda kultūra. Statomi spektakliai ir atliekama muzika. Dar daugiau galimybių burtis, bendrauti ir skleisti savo supratimą apie mus supančios aplinkos suvokimą. Nauja erdvė Lenkų kultūros namuose – pagrindinė renginių salė – dar vienas įrodymas to, kaip...
nuotrauka
2023-06-21 12:53
Atnaujindami ar įsirenginėdami namus, visuomet atsižvelgiame ir į tendencijas, kurių dėka galime neatsilikti nuo vyraujančių madų ar tiesiog pasisemti naujų idėjų. Jomis galima pasinaudoti net ir tuomet, jei ketinama pakeisti grindis. Šį kartą aptarsime, kokios jų dangos šiuo metu yra pačios populia...
nuotrauka
2023-05-15 07:32
Visi žinome, kad užterštas lauko oras gali pakenkti sveikatai. Tačiau ar susimąstėme, kad namų oras taip pat gali būti didelė problema? Pasaulinė Sveikatos organizacija nustatė, jog patalpų oro kokybė dažnai būna net 2–5 kartus prastesnė negu oro lauke.
nuotrauka
2023-05-12 07:45
Įvairiems statybos darbams, kuriuos atliekant naudojamos sandarinimo putos, klijai, hermetikai, glaistai, yra imlūs laikui, kruopštumui. Todėl meistrai ieško priemonių, su kuriomis galėtų dirbti sparčiai ir kokybiškai. Atliepiant rinkos poreikius, PENOSIL, kuris yra vienas iš pirmaujančių Europoje p...
nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-02-20 07:47
Aukštesnio energinio naudingumo pastatų nauda apskaičiuojama finansiškai, nes tai lemia mažesnes šildymo sąnaudas. O kaip ekonomiškai pagrįsti akustinio komforto, aukštesnės garso izoliacijos klasės naudą?
nuotrauka
2023-02-16 08:20
Įvertinę LR pastatų energinio naudingumo ir atitvarų projektavimo reglamentų reikalavimus, PAROC gaminių pasiūlą ir jų savybes, „Paroc“ specialistai atnaujino CAD brėžinius ir katalogą „Statau šiltą namą 2023“.
nuotrauka
2023-02-13 07:38
Akustinio komforto poreikis praaugo akustinio STR reikalavimus. Tačiau vartotojai, anot Viktoro Meko, įmonės „Akustika plius“ akustiko, dar nelabai suvokia, kas tai yra – painioja su pastato energinio naudingumo klase arba neskiria patalpų akustikos nuo garso izoliacijos. O statybų specialistams, ku...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI