2023 vasario 6 d. pirmadienis, 12:20
Reklama  |  facebook

Klaipėda prisidės prie penkių kultūros paveldo objektų atnaujinimo

2021-03-23 14:43
Klaipėda paskirstė finansavimą saugomiems kultūros paveldo objektams tvarkyti. Šiais metais savivaldybė prisidės prie 5 statinių atnaujinimo, lėšų taip pat skiriama archeologiniams tyrimams.
nuotrauka
Klaipėda. Klaipėdos m. sav. / FB nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,
Finansavimas, praneša uostamiesčio savivaldybė, šiemet išaugo kone trečdaliu – programai skiriama 300 tūkst. eurų.

„Finansavimas šiai programai palaipsniui auga kasmet, o statinių savininkai vis drąsiau kreipiasi dėl galimybės suplanuotiems darbams gauti savivaldybės biudžeto lėšų. Tikimės, kad projektai bus įgyvendinti sėkmingai ir miestą neužilgo papuoš dar daugiau atnaujintų vertingų pastatų“, – cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Šiais metais dalinis finansavimas skiriamas buvusio sandėlio Jūros g. 1A fasadui ir stogui atnaujinti (48,4 tūkst. Eur), gyvenamojo namo Žvejų g. 9 fasadui ir stogui (62,4 tūkst.), buvusios miesto taupomosios kasos, dabar gyvenamojo namo Tiltų g. 1 stogui atnaujinti ir atkurti pastatą puošusiam lipdiniui – Klaipėdos miesto herbui (60,7 tūkst.).

Antrasis darbų etapas finansuojamas Žvejų g. 18 (skirta 70 tūkst. Eur) – šio istorinio sandėlio savininkai, nelaukdami teigiamo sprendimo, jau ėmėsi darbų, kurie bus netrukus užbaigti. Taip pat finansavimas skirtas Evangelikų liuteronų parapijos maldos namų Pylimo g. 2 antrajam etapui (28,5 tūkst.) – šiais metais numatomas fasado ir stogo atnaujinimas.

„Augantis pastatų savininkų aktyvumas džiugina. Teigiami pavyzdžiai padrąsina imtis darbų ir naudotis siūlomomis pagalbos galimybėmis. Praėjusiais metais pasinaudojus daliniu finansavimu iš Paveldotvarkos programos buvo atnaujinti 4 gyvenamieji namai senamiestyje, baigta sutvarkyti buvusio dujų fabriko mažoji saugykla Liepų gatvėje, įvykdyti pirmieji darbų etapai maldos namuose Pylimo g. bei istoriniame sandėlyje Žvejų g. Tikimės, kad šie metai bus ne ką mažiau rezultatyvūs”, – sako savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Finansavimas pagal Paveldotvarkos programą skiriamas ir archeologiniams tyrimams buvusioje Šv. Jono bažnyčios vietoje. Pernai I darbų etapui skirta 25 tūkst. eurų, šiemet II etapui numatyta 30 tūkst. eurų.

Pastatų valdytojams, kaip pranešama, 2020 metais už kultūros paveldo objektų tvarkybos darbus buvo išmokėta 192 tūkst. eurų.

„Nors lėšų skirta daugiau, šiais metais dėl didelio aktyvumo visų paraiškų patenkinti jau negalėjome. Tačiau programa tęstinė, tad lėšos gali būti numatytos ateinančiais metais, o jei kurio nors objekto, kuriam jau skirtas finansavimas, darbai būtų atidėti ar vėluotų, finansavimas būtų perskirstytas. Tokios praktikos turėjome ir pernai. Nors laiko darbams įgyvendinti lieka mažiau, tačiau sutelkus statinių savininkų, darbus atliekančių rangovų ir savivaldybės pastangas, projektai buvo įgyvendinti sėkmingai. Statinių savininkus taip pat raginame nenuleisti rankų, jei reikalingi didelės apimties darbai – projekto įgyvendinimą galima planuoti etapais ir kreiptis dėl dalinio finansavimo skyrimo atskiram etapui“, – cituojamas Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška.

Savivaldybės skiriamų lėšų dalis projekto arba atskiro etapo įgyvendinimui sudaro iki 50 procentų jo sąmatinės vertės (medinės ir fachverko konstrukcijos objektų tvarkybos darbams iki 70 procentų), tačiau ne daugiau kaip 70 tūkst. eurų, o taikomųjų tyrimų projekto parengimo ir vykdymo darbams ne daugiau nei 30 tūkst. eurų.

Prašymus paramai skirti, praneša savivaldybė, gali teikti valstybės ar savivaldybės saugomų kultūros paveldo objektų valdytojai. Finansavimas skiriamas tvarkybos darbams, susijusiems su saugomo kultūros paveldo objekto išsaugojimu. Prioritetas teikiamas daugiabučių namų fasadų sutvarkymui, fasadų sutvarkymui iš gatvių pusės valstybės saugomose kultūros paveldo vietovėse – Klaipėdos senamiestyje, Naujamiestyje, Smiltynės gyvenvietėje, esant blogai statinio būklei, valdytojui prisidedant daugiau reikiamų lėšų pačiam.
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2023-02-06 05:46
AB Lietuvos automobilių kelių direkcijoje įvyko susitikimas su projektuotojais dėl terminų pagreitinimo projektuojant tiltą per Nevėžį Kėdainiuose (valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai 44,339 km), kurio sija praėjusią savaitę įgriuvo į upę, ir...
nuotrauka
2023-02-03 16:36
Alytaus rūmų teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo nuteistas Alytaus miesto savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas, savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Matažinska...
nuotrauka
2023-02-03 10:08
Itin sparčiai augančiame sostinės rajone, kurį renkasi vis daugiau jaunų šeimų, ruošiamasi statyti vaikų lopšelį-darželį. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų, jame bus įrengta 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių.
nuotrauka
2023-02-03 09:51
Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokurorės apeliacinį skundą, iš dalies jį patenkino ir buvusį Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu. Jam skirta 9 t...
nuotrauka
2023-02-02 13:42
Vilnius atnaujino realios situacijos trimatį žemėlapį, kuris leidžia pamatyti miestą iš paukščio skrydžio virtualiai. Žemėlapis skirtas vaizdingai ir aiškiai pristatyti miesto teritoriją, joje esančius pastatus bei žaliąsias erdves.
nuotrauka
2023-02-02 05:14
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę Alytaus miesto, Jonavos, Kėdainių, Šiaulių, Šilutės ir Tauragės rajonų savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose. Nustatyta, kad komunalinių atliekų tvarkymas ir administravimas skirtingose savivaldybėse nėra pakankamai ko...
nuotrauka
2023-01-31 15:06
Augant vilniečių galimybėms patekti į pirmuoju prioritetu pasirinktus darželius (pernai pateko apie 80 proc. vaikų), jaunų šeimų pamėgtame sostinės rajone per 20 mėnesių nuo kapsulės įkasimo pastatytas modernus 14 grupių 240 vietų lopšelis-darželis. Šiuo metu jį lanko 133 vaikai, netrukus pradės lan...
nuotrauka
2023-01-31 06:33
Esamos degalinės Nidoje teritorijoje planuojama teikti naujas paslaugas – įgyvendinus čia esančių pastatų rekonstrukciją numatoma įkurti savitarnos plovyklą, o padidinus prekybos patalpų tūrį – sudaryti galimybes prekybos centro veiklai.
nuotrauka
2023-01-27 15:24
Lazdynų daugiafunkcio komplekso statyba oficialiai baigėsi – Vilniaus miesto savivaldybė gavo Statybos inspekcijos patvirtintą statybos užbaigimo aktą, o tai reiškia, kad rangos darbai Lazdynų baseine baigti.
nuotrauka
2023-01-27 05:26
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė sprendimą byloje, kurioje Konkurencijos taryba buvo pripažinusi, kad Panevėžio miesto savivaldybė neįvykdė įpareigojimų – nutraukti komunalinių atliekų tvarkymo sutartį su bendrove „Panevėžio specialus autotransportas“.
nuotrauka
2023-01-27 04:56
Tradiciniai, jau 25-ieji, „Šv. Kristoforo" apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp vienuolikos apdovanotųjų – net šeši, nominuoti už pagalbą ir kovojančiai Ukrainai, ir Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Reikšmingiausiems miesto apdovanojimams vilniečia...
nuotrauka
2023-01-24 07:24
Elektrėnuose įvyko iškilminga naujai statomo Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastato kapsulės įleidimo ceremonija. Naujajame pastate ugniagesiai gelbėtojai dirbs modernioje, erdvioje, šiuolaikinėje gaisrinėje, kur bus įrengta 20 darbo vietų, poilsio patalpos darbuotojams, sporto salė, er...
nuotrauka
2023-01-24 04:56
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė apeliacinius skundus ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo dėl piktnaudžiavimo siekiant turtinės naudos, kyšininkavimo ir svetimo turto pasisavinimo kaltu pripažintas buvęs Raseinių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriau...
nuotrauka
2023-01-24 04:44
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė taikyti nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą juridiniams asmenims, 2022 metais mieste rėmusiems sporto, kultūros ir mokslo veiklas.
nuotrauka
2023-01-23 06:23
Teismas paskelbė nuosprendį byloje dėl Mažeikių rajono savivaldybėje neskaidriai organizuotų viešųjų pirkimų.
nuotrauka
2023-01-20 12:12
Ištrupėjusia danga ir duobėmis vairuotojus pasitikdavusi aikštelė šalia buvusio Kauno „Merkurijaus“ teritorijos – jau praeitis. Jos vietoje iškilo daugiaaukštė automobilių saugykla. Naujasis objektas atpalaiduos centrines miesto gatves nuo pakraščiuose išrikiuotų automobilių. K. Donelaičio gatvės 65...
nuotrauka
2023-01-20 09:59
Iki šiol uždara ir tik Lietuvos geležinkelių veiklai tarnaujanti ~40 hektarų teritorija Naujamiestyje atsivers miestui. Pradiniai teritorijos naujo pritaikymo vizijos kūrimo etapai – puikus metas į procesą įsitraukti ir miestiečiams. Projekto partneriai kviečia gyventojus dalyvauti apklausoje ir išs...
nuotrauka
2023-01-20 06:39
Neringos savivaldybėje atnaujinta Juodkrantės vila „Monbijou“ praeivius ir vėl žavi savo grakštumu ir puošybos detalėmis.
nuotrauka
2023-01-19 17:32
Sostinėje netrukus bus renkami geriausi Vilniaus standartus atitinkantys ugdymo įstaigų projektai. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė idėjas, pagal kurias bus projektuojamos mokyklos Perkūnkiemyje ir Pavilnyje bei vaikų darželiai Balsiuose ir Šnipiškėse. „Vilniaus vystymo kompanija“ kv...
nuotrauka
2023-01-18 15:37
Vilniaus Taryba patvirtino universalaus dizaino principų strategiją – „Miestas visiems". Jos tikslas – užtikrinti, kad miesto fizinė ir virtuali aplinka būtų lygiai prieinama visiems miestiečiams.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse