2021 spalio 27 d. trečiadienis, 20:23
Reklama  |  facebook

Klaipėdos gatvių švaros indeksą nustatys šveicariška technologija

2021-08-09 09:59
Iniciatyva „Mes Darom“, žinoma kaip pavasario tvarkymosi akcija, į Klaipėdą atvyksta su nauju projektu „Švarūs miestai“. Bendradarbiaudami su šveicarų startuoliu „Cortexia“ ir Klaipėdos miesto savivaldybe, organizatoriai uostamiesčiui pristatys miestų švarinimo srityje taikomas inovacijas. Dvi savaites savanoriai važinės dviračiu su dirbtinio intelekto kamera, kuri nustatys miesto gatvių švaros indeksą. Tikimasi, kad viešai skelbiami matavimų rezultatai primins apie šiukšlinimo problemą bei paskatins gyventojų sąmoningumą.
nuotrauka
„Mes Darom“ nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,
Dalindamasi mintimis apie projekto naudą, Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė, cituojama savivaldybės pranešime, sako: „Klaipėdos savivaldybė jau daugelį metų Viešojo pirkimo konkurso sąlygose įtraukia reikalavimą dėl GPS sistemos naudojimo tvarkymo darbus vykdančių rangovų mašinose. Taip užtikrinama paslaugų kontrolė.“

Šveicarų startuolis „Cortexia“ siūlo būdą, kaip optimizuoti miestų aplinkos tvarkymą. Prie dviračio pritvirtinta išmanioji kamera fiksuoja gatvėje esančias šiukšles, o dirbtinio intelekto algoritmas identifikuoja iki 40 skirtingų šiukšlių: nuorūkas, ekskrementus, lapus ir kt. Gauti duomenys leidžia nustatyti miesto švaros indeksą. Vertinant atsižvelgiama į nešvarą sąlygojusius veiksnius, atliekų kiekį ir jų poveikį. Tai padeda įgyvendinant miestų tvarkymo priemones: efektyviai paskirstyti valymo darbus, šiukšliadėžes ar net organizuoti socialinės reklamos kampanijas.

Pastebėta, kaip rašoma pranešime, kad miestai, kurie aplinkos tvarkymo praktikoje taiko išmaniąsias technologijas, tampa ne tik švaresni ir patrauklesni, bet ir tvaresni, prisideda prie gyventojų sąmoningumo didinimo. „Kaip bebūtų gaila, gyventojai dar ne visuomet atliekomis atsikrato tinkamai. 2020 m. sutvarkyti 45 nelegalūs sąvartynai: stambiagabaritės atliekos, padangos, žaliosios atliekos, atliekamas pavienėmis atliekomis užterštų teritorijų valymas, kuris apima 10 132 m2 plotą. Tam iš biudžeto pernai panaudota 88 705 Eur“, - apie iššūkius kalbėjo I. Šakalienė.

Remiantis miestų, kurie jau įsidiegė „Cortexia“ sistemą duomenimis, taumopos gatvių valymo išlaidos: Ženevoje sutaupoma iki 1.5 milijono per metus, Ciuriche – 10 proc. gatvių valymo išlaidų. Nauda ne tik ekonominė – surinkti ir išanalizuoti duomenys leidžia ieškoti ir kūrybinių sprendimų, kurie skatintų gyventojų sąmoningumą.

Organizacijos „Mes Darom“ projektas „Švarūs miestai“ vyksta keliais etapais ir savanoriai-dviratininkai jau važinėjo Vilniuje ir Kaune. Kaune savanoriavęs dviratininkas Mindaugas Arnašius dalinosi patirtimi: „Tiek aš pats, tiek aplinkiniai pamačius tokį dviratį bando sužinoti apie šio keisto dviračio misiją. Praktiškai kasdien tenka pasidalinti informacija, kokia yra ant dviračio esančios įrangos paskirtis. Smagu prisidėti prie kilnaus projekto ir geros patirties. Net ir važiuojant matai žiūrinčius žmones, kurie pasitinka šiltais skatinančiais toliau minti žvilgsniais. Man tai yra būdas prisidėti prie tvaresnio miesto kūrimo“.
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-10-27 15:21
Vilniaus miesto savivaldybės taryba apsisprendė – vilniečiai nebeturės kentėti smogo, kurį metai iš metų sukeldavo taršus kuras, naudojamas šildymui. Nuo 2023 m. birželio kūrenti anglį ar durpių briketus Vilniaus mieste bus draudžiama.
nuotrauka
2021-10-27 14:56
Vilniaus miesto tarybos pritarimu, 237 nekilnojamojo turto objektams sostinėje 2022-aisiais bus taikomas 3 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifas.
nuotrauka
2021-10-27 14:21
Vilniaus miesto tarybos sprendimu, daugiafunkcio komplekso koncesininkui statybos metu išnuomojama 22 ha teritorija (Ozo g. 27) ir jis atleidžiamas nuo žemės nuomos mokesčio. Taikant šiuo metu galiojantį savivaldybės nustatytą tarifą, mokestinė lengvata sudarys apie 127 tūkst. Eur.
nuotrauka
2021-10-27 14:16
Vilniaus Taryba svarsto daugiau nei 25 metus Vilniaus infrastruktūrą planuojančią ir inovatyvius sprendimus miestui teikiančią įstaigą „Vilniaus planas" pertvarkyti į uždarąją akcinę bendrovę.
nuotrauka
2021-10-25 14:23
Pirmadienį, spalio 25 d., socialiniame tinkle „Facebook“ Kretingos rajono meras Antanas Kalnius pasidalino žinute apie Kelių direkcijos skelbtame aukcione pardavinėtus senojo Žemaitės alėjos grindinio akmenis.
nuotrauka
2021-10-23 07:16
Konstitucijos prospekte ir toliau tęsiami Žaliosios bangos kūrimo darbai. Nuo spalio 22 d. 9 val. Konstitucijos pr. laikinai keisis eismo organizavimas tarp Lecho Kačinskio ir Kalvarijų g., ties Jono Jablonskio skveru. Planuojama, kad darbai vyks iki spalio 29 d.
nuotrauka
2021-10-21 12:14
Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė tenkinti prieš savaitę kartu su prevenciniu ieškiniu laidojimo namams „Ligamis" Vilniaus miesto savivaldybės pateiktą prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones. Savivaldybės prašymu, teismas uždraudė vykdyti bet kokią ritualinių paslaugų veiklą pastat...
nuotrauka
2021-10-21 12:03
„Mūsų kompanijos bruožas – vystyti išskirtinius, kokybiškus projektus, kuriant pridėtinę vertę visuomenei, todėl norime, kad šio sklypo plėtra vyktų darniai su aplinka ir bendruomene“, – susitikime su Kauno rajono meru Valerijumi Makūnu sakė „SBA Urban“ valdybos pirmininkas Lionginas Šepetys.
nuotrauka
2021-10-20 09:07
Vakar, spalio 19 d., Vilniuje jau šešioliktus metus įteikti svarbiausi šalies savivaldos apdovanojimai – „Auksinės krivūlės“.
nuotrauka
2021-10-20 08:53
Vilniaus miesto savivaldybė užbaigė Karoliniškių gimnazijos stadiono rekonstrukciją ir atvėrė aikštyną naudojimui. Tai jau 18 atnaujintas aikštynas iš 40 – būtent tiek aikštynų per kadenciją numatyta modernizuoti koalicijos darbų programoje.
nuotrauka
2021-10-20 08:31
Viena iš didžiausių investicijų Plungės krašte – milijoninės vertės universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso statybos Mendeno gatvėje.
nuotrauka
2021-10-19 15:56
Kaunas artimiausiu metu pradės erdvios daugiaaukštės automobilių saugyklos statybas. Daugiau nei 250 vietų statinys suplanuotas greta buvusio „Merkurijaus“ pastato K. Donelaičio g. 65P sklype. Užbaigti projektą planuojama 2023-iųjų pavasarį.
nuotrauka
2021-10-19 09:18
Naujosios gatvės atkarpos nuo geležinkelio viaduko iki Alytaus miesto ribos rekonstrukcija baigta, šia gatvės atkarpa jau kurį laiką vyksta intensyvus eismas, o spalio 18 d. teatralizuoto renginio metu perkirpta Alytaus transporto mazgo (Naujosios gatvės nuo geležinkelio viaduko iki miesto administr...
nuotrauka
2021-10-18 15:00
Spalio 15-ąją Kretingos mieste, prie ligoninės, Žemaitės al. 1, duris atvėrė nauji saugios nakvynės namai, kurie padės užtikrinti nakvynės bei kitų būtinųjų paslaugų (asmens higienos, buitinių ir kt.) suteikimą asmenims, neturintiems gyvenamosios vietos.
nuotrauka
2021-10-18 09:20
Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, Plungės rajono savivaldybė yra viena iš lyderių renovuojant daugiabučius namus – pagal rezultatus lenkia net 49 Lietuvos savivaldybes iš 60.
nuotrauka
2021-10-15 20:58
Įsigaliojo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) sutartys dėl pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida rekonstravimo techninių darbo projektų parengimo.
nuotrauka
2021-10-15 07:30
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį, spalio 14 d., pasirašė Seimo priimtus Viešųjų pirkimų įstatymo ir susijusių įstatymų pakeitimus, kuriuos šalies vadovas inicijavo 2020 m. gegužės mėn.
nuotrauka
2021-10-15 06:54
V. Kudirkos gatvės, esančios Naujojoje Akmenėje, daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos procesai artėja į pabaigą, todėl tęsiami aplinkos tvarkymo darbai.
nuotrauka
2021-10-14 07:58
Vilniaus miesto savivaldybė teismui pateikė prevencinį ieškinį dėl Pašilaičiuose, Medeinos gatvėje, neteisėtai veiklą vykdančių laidojimo namų UAB „Ligamis“. Savivaldybė sieks, kad savavališka įmonės veikla, vykdoma techniškai neužbaigtame pastate būtų užkardyta teismui pritaikius laikinąsias apsaug...
nuotrauka
2021-10-13 16:54
Š. m. spalio viduryje pradedami kapitalinio remonto darbai Klaipėdos Žvejų gatvėje. Tačiau kol kas statybininkai netrikdys gyventojų ir čia įsikūrusių verslų ramybės – pirmiausia bus atliekami archeologiniai tyrimai ir kadastriniai matavimai. Planuojama, kad gatvė bus uždaryta lapkričio mėnesį, kai ...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Tvarumas ir žaliosios sienos didmiesčiuose

Miestų želdynai – tema, kuri darosi vis aktualesnė brangstant sklypams, aktyvėjant statyboms, žaliųjų erdvių rekonstrukcijos projektams ir visiems siekiant turėti atgaivos suteikiančias žali...