2024 gegužės 21 d. antradienis, 10:59
Reklama  |  facebook

Klaipėdos rajono savivaldybė nutraukė sutartį su „Žemkasa“

2019-06-04 14:43
Klaipėdos rajono savivaldybė nutraukė sutartį su bendrove „Žemkasa“ dėl rangovo įsipareigojimų nevykdymo. Tačiau rangovų atstovas sako, kad kaltės būta abipusės.
nuotrauka
Klaipėdos r. savivaldybė ieškos naujo rangovo Lėbartuose esančios gatvės asfaltavimo darbams baigti. Savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos r. savivaldybė,
Žemkasa, UAB

Rangovai nepajėgė laiku vykdyti įsipareigojimų

Kaip sakė Klaipėdos rajono savivaldybės Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Reda Palaimienė, sutartis dėl Lėbartuose esančios H. Šojaus gatvės asfaltavimo gegužės 20 d. su UAB „Žemkasa“ nutraukta dėl rangovo įsipareigojimų nevykdymo. 

Nors darbų kokybei Klaipėdos rajono savivaldybė priekaištų neturėjo, tačiau pradėjo strigti darbai, bendrovei nepavyko darbų vykdyti sutartais terminais. Specialistės nuomone, „Žemkasos“ pasiūlyta kaina buvo per maža, kad būtų galima įvykdyti įsipareigojimus.

Įmonės pasiūlyta kaina buvo per maža

Su užsakovų, Klaipėdos rajono savivaldybės, atstove sutinka ir bendrovės „Žemkasa“ direktorius Evaldas Aukštuolis. Jo žodžiais, įmonės pasiūlyta kaina tikrai buvusi per maža – „ženkliai pamažinta nuo skaičiuojamosios kainos“, tai lėmė buvusio įmonės savininko sprendimas. Tačiau E. Aukštuolis mano, kad esama ir savivaldybės specialistų kaltės, kurie galbūt nesiryžo atmesti pasiūlymo dėl per mažos kainos. Paprastai, pastebėjo jis, lemia užsakovų skuba, kad neužsitęstų pirkimo procedūros, kitos priežastys. 

„Kasmet kyla energetinių išteklių ir medžiagų kainos. Šiemet pasidarė labai akivaizdžiai nuostolingas objektas ir dabartiniai įmonės savininkai priėmė sprendimą suspenduoti darbų vykdymą – tai lėmė sutarties nutraukimą, – portalui Statybunaujienos.lt sakė E. Aukštuolis. – Pati pagrindinė priežastis, kaip įvardino ir savivaldybė, – nepagrįstai žemos kainos kriterijumi parinktas rangovas“.

Išeitis – keisti ydingą viešųjų pirkimų tvarką

E. Aukštuolio nuomone, lemiamos reikšmės turi ir ydingas Viešųjų pirkimo įstatymas, ydingas viešųjų pirkimų vykdymas: kuomet tiekėjas, rangovas parenkamas pagal mažiausią kainą, prisiimama didžiausia įvykdymo rizika. Ekonominio naudingumo kriterijų, anot pašnekovo, paprastai vengiama dėl žemų pirkimus vykdančių specialistų kompetencijų, nes kyla nemažai ginčų. E. Aukštuolio nuomone, problemą turi pagaliau išspręsti Vyriausybė, nes, priešingu atveju, bus ir toliau tik spekuliuojama, nes žlunga daug konkursų, neįvyksta pirkimų, o paramos lėšos lieka nepanaudotos. 

Ieškos naujo rangovo

Klaipėdos rajono savivaldybė, nutraukusi sutartį su „Žemkasa“, po 30-ties dienų termino, kaip reikalauja įstatymas, vykdys naują viešųjų pirkimų konkursą ir ieškos naujo rangovo Lėbartuose esančios H. Šojaus gatvės asfaltavimo darbams baigti.

Tikimasi, kad darbai galėtų prasidėti jau rudenį. Iki tol gatvės priežiūra patikėta Dovilų seniūnijai: žvyru bus užpiltos sunkiasvorio transporto išmuštos duobės, pačiose pavojingiausiose kelio vietose aptvarkyti vandens išplauti kelkraščiai.
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-05-21 10:00
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" pasirašė sutartį, pagal kurią bus rekonstruojamas Ariogaloje, Raseinių rajono savivaldybėje, esantis tiltas per Dubysą. Tilto rekonstravimo darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki 2025 m. spalio mėn.
nuotrauka
2024-05-21 09:54
Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.
nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 14:31
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, dokumentų klastojimu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-17 06:10
Aplinkos ministerija praneša, kad 550 asmenų, turinčių teisę atkurti nuosavybės teises į žemės sklypus individualiai statybaiVilniaus mieste, iki š. m. gegužės 1 d. pasirinko sklypus. Planuojama, kad dar šiemet šie sklypai bus registruoti Nekilnojamojo turto registre kaip savininkų, laukusių nuosavy...
nuotrauka
2024-05-16 14:51
Dar šiais metais planuojama atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Darbai bus atliekami pagal anksčiau atliktą techninį projektą – įrengiant parkavimo vietas, daugiau žaliųjų zonų ir sukuriant vientisą vaizdą su M. Mažvydo alėja.
nuotrauka
2024-05-16 10:51
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia savivaldybių administracijas ir regioninius atliekų tvarkymo centrus (RATC) teikti paraiškas dotacijoms namų ūkiuose susidariusioms asbestinio šiferio atliekoms tvarkyti. Kvietimui numatyta suma – 200 tūkst. eurų.
nuotrauka
2024-05-16 10:20
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė Daugiafunkcio komplekso statybų projekto pakeitimų patikslinimui. Jų buvo imtasi po gautos Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) nuomonės ir derybų su kitomis projekto šalimis. Pakoreguotas projektas Savivaldybei yra 20 tūkst. eurų pigesnis nei tas, kuriam Taryba...
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...
nuotrauka
2024-05-14 13:39
Palangos jaunuoliai nuo šiol turi dar vieną erdvę, skirtą aktyviam laisvalaikiui – Palangoje atidarytas ekstremalaus sporto aikštynas. Jujo džiaugiasi ne tik jaunimas, bet ir kiti bendruomenės nariai, kurorto svečiai: aikštyną jau pirmąjį savaitgalį užplūdo lankytojai.
nuotrauka
2024-05-13 12:26
Neliko kliūčių Atgimimo aikštės rekonstrukcijai – pasirašyta sutartis dėl rangos darbų. Numatoma, kad darbai startuos vasarą, pirmiausiai bus vykdomi detalūs archeologiniai tyrinėjimai, įrengiama spraustasienė, pamatų poliai, kitos požeminės konstrukcijos, toliau įrengiama požeminė aikštelė ir galia...
nuotrauka
2024-05-13 10:14
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" paskelbė viešojo pirkimo konkursą tilto per Nevėžį Kėdainiuose, Tilto gatvėje, rekonstravimo darbams atlikti. Sėkmingai įvykus pirkimo procedūroms, darbai galėtų būti pradėti jau šiais metais.
nuotrauka
2024-05-10 06:38
Prieš trejus metus visoje šalyje įsigaliojo Infrastruktūros plėtros įstatymas, kuris savivaldybes įpareigojo taikyti infrastruktūros plėtros mokestį. Taip buvo siekiama suvaldyti chaotišką statybų plėtrą ir kad gautas lėšas savivalda galėtų naudoti naujos infrastruktūros įrengimui – keliams, apšvie...
nuotrauka
2024-05-08 14:01
Vilniuje sparčiai įsibėgėja viešųjų erdvių tvarkymo darbai. Miesto centre bus remontuojamas Gedimino prospekte esantis Žemaitės skveras. Trys nauji skverai bus įrengti ir nutolusiuose Vilniaus rajonuose: jau pradėti naujo skvero įrengimo darbai Pilaitėje, tarp M. Jankaus ir I. Simonaitytės gatvių, t...
nuotrauka
2024-05-08 13:32
Pagiriuose netrukus testavimo rėžimu veiklą ketinanti pradėti medžio plokščių gamykla „Homanit Lietuva" palaiko glaudų ryšį su vietos bendruomenės lyderiais. Gamyklos administracijos teigimu, susitikimuose viena pagrindinių temų – pramoninio objekto skleidžiamas triukšmas, kuris neišvengiamai atsira...
nuotrauka
2024-05-08 13:19
Panevėžys plėtoja paslaugas neįgaliesiems ir įgyvendina „Harmonijos miesto“ statybos projektą. Ties Aguonų ir A. Baranausko g. sankirta sparčiai kylantis „Harmonijos miestas“ – modernus kompleksinių paslaugų centras vaikams su negalia ir jų šeimos nariams. Šiemet planuojama užbaigti statybos darbus,...
nuotrauka
2024-05-08 10:31
Klaipėdoje įrengta infrastruktūra laivų nuleidimui į Danės upę. Įgyvendinti projektą užtruko kiek ilgiau nei planuota, bet juo liko patenkinti ir projekto užsakovai, ir slipo bei greta esančios prieplaukos naudotojai.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse