2021 rugsėjo 27 d. pirmadienis, 13:50
Reklama  |  facebook

Klaipėdos rajono savivaldybė nutraukė sutartį su „Žemkasa“

2019-06-04 14:43
Klaipėdos rajono savivaldybė nutraukė sutartį su bendrove „Žemkasa“ dėl rangovo įsipareigojimų nevykdymo. Tačiau rangovų atstovas sako, kad kaltės būta abipusės.
nuotrauka
Klaipėdos r. savivaldybė ieškos naujo rangovo Lėbartuose esančios gatvės asfaltavimo darbams baigti. Savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos r. savivaldybė,
Žemkasa, UAB

Rangovai nepajėgė laiku vykdyti įsipareigojimų

Kaip sakė Klaipėdos rajono savivaldybės Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Reda Palaimienė, sutartis dėl Lėbartuose esančios H. Šojaus gatvės asfaltavimo gegužės 20 d. su UAB „Žemkasa“ nutraukta dėl rangovo įsipareigojimų nevykdymo. 

Nors darbų kokybei Klaipėdos rajono savivaldybė priekaištų neturėjo, tačiau pradėjo strigti darbai, bendrovei nepavyko darbų vykdyti sutartais terminais. Specialistės nuomone, „Žemkasos“ pasiūlyta kaina buvo per maža, kad būtų galima įvykdyti įsipareigojimus.

Įmonės pasiūlyta kaina buvo per maža

Su užsakovų, Klaipėdos rajono savivaldybės, atstove sutinka ir bendrovės „Žemkasa“ direktorius Evaldas Aukštuolis. Jo žodžiais, įmonės pasiūlyta kaina tikrai buvusi per maža – „ženkliai pamažinta nuo skaičiuojamosios kainos“, tai lėmė buvusio įmonės savininko sprendimas. Tačiau E. Aukštuolis mano, kad esama ir savivaldybės specialistų kaltės, kurie galbūt nesiryžo atmesti pasiūlymo dėl per mažos kainos. Paprastai, pastebėjo jis, lemia užsakovų skuba, kad neužsitęstų pirkimo procedūros, kitos priežastys. 

„Kasmet kyla energetinių išteklių ir medžiagų kainos. Šiemet pasidarė labai akivaizdžiai nuostolingas objektas ir dabartiniai įmonės savininkai priėmė sprendimą suspenduoti darbų vykdymą – tai lėmė sutarties nutraukimą, – portalui Statybunaujienos.lt sakė E. Aukštuolis. – Pati pagrindinė priežastis, kaip įvardino ir savivaldybė, – nepagrįstai žemos kainos kriterijumi parinktas rangovas“.

Išeitis – keisti ydingą viešųjų pirkimų tvarką

E. Aukštuolio nuomone, lemiamos reikšmės turi ir ydingas Viešųjų pirkimo įstatymas, ydingas viešųjų pirkimų vykdymas: kuomet tiekėjas, rangovas parenkamas pagal mažiausią kainą, prisiimama didžiausia įvykdymo rizika. Ekonominio naudingumo kriterijų, anot pašnekovo, paprastai vengiama dėl žemų pirkimus vykdančių specialistų kompetencijų, nes kyla nemažai ginčų. E. Aukštuolio nuomone, problemą turi pagaliau išspręsti Vyriausybė, nes, priešingu atveju, bus ir toliau tik spekuliuojama, nes žlunga daug konkursų, neįvyksta pirkimų, o paramos lėšos lieka nepanaudotos. 

Ieškos naujo rangovo

Klaipėdos rajono savivaldybė, nutraukusi sutartį su „Žemkasa“, po 30-ties dienų termino, kaip reikalauja įstatymas, vykdys naują viešųjų pirkimų konkursą ir ieškos naujo rangovo Lėbartuose esančios H. Šojaus gatvės asfaltavimo darbams baigti.

Tikimasi, kad darbai galėtų prasidėti jau rudenį. Iki tol gatvės priežiūra patikėta Dovilų seniūnijai: žvyru bus užpiltos sunkiasvorio transporto išmuštos duobės, pačiose pavojingiausiose kelio vietose aptvarkyti vandens išplauti kelkraščiai.
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:22
Su Rinktinės gatve Vilniuje besiribojančiame sklype Ceikinių g. 2 planuojamas naujas daugiafunkcis administracinių ir viešbučio pastatų kvartalas.
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-18 07:12
Pernai pradėjusioje veikti patalpų ir sporto erdvių nuomos sistemoje „Active Vilnius“ Vilniaus miesto savivaldybė vėl organizuoja viešus nuomos aukcionus. Po pirmojo aukciono, skirto komercinei patalpų ir aikštynų nuomai, sulaukusi partnerių pastebėjimų savivaldybė atliko aukcionų vykdymo tvarkos pa...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-16 14:14
Rudenį sostinė pasitiko atnaujinusi 6 tiltus ir viadukus, kurie tapo patogesni pėstiesiems, turintiems individualių poreikių, bei tėvams su vežimėliais. Dar vienam tiltui, kuris po rekonstrukcijos bus pritaikytas dviratininkams ir pėstiesiems, atlikta ekspertizė, o darbai bus pradėti jau kitąmet.
nuotrauka
2021-09-14 12:55
Baigtos naujojo Klaipėdos miesto bendrojo plano derinimo procedūros. Sulaukus teigiamos Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) išvados, nebeliko kliūčių baigiamajam etapui – plano svarstymui Savivaldybės tarybos komitetuose ir tvirtinimui taryboje.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-10 06:12
Iki spalio 1 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) priima paraiškas paramai, skirtai gyvenamiesiems būstams prijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo sistemų aglomeracijose, turinčiose daugiau kaip 2 tūkst. gyventojų. Jas gali teikti viešieji geriamojo vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkyto...
nuotrauka
2021-09-10 05:31
Po teisminių ginčų RUAB „Šiaulių plentas“ ir RUAB „Žemaitijos keliai“ savo jėgomis, medžiagomis ir lėšomis atliks rangos darbus Naujosios Akmenės centre – bus šalinami defektai.
nuotrauka
2021-09-08 17:07
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Vilniaus miesto savivaldybės teisės aktų, reglamentuojančių statytojų atleidimą nuo savivaldybės infrastruktūros plėtros įmokos mokėjimo arba jos sumažinimo, antikorupcinį vertinimą. Nustatyta, kad kriterijai, kuomet nuo įmokos gali būti atleidžiama arba įmoka...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 06:55
Beveik 36 km ilgio dviračių tako Kuršių nerijoje ruožą planuojama rekonstruoti per kelerius metus – tai bus didžiausias visų Lietuvoje per artimiausius kelerius metus numatomų dviračių takų rekonstrukcijos projektų.
nuotrauka
2021-09-06 06:25
Panevėžio rajone daugėja fotovoltinių elektrinių, įrengtų ant visuomeninės paskirties pastatų. Birželio pradžioje pradėjo veikti 30 kW galios fotovoltinė elektrinė ant Raguvos gimnazijos stogo, o rugpjūčio 26 dienos posėdyje Panevėžio rajono savivaldybės taryba pritarė Klimato kaitos programos proje...
nuotrauka
2021-09-03 15:47
Buvusio Šv. Jokūbo ligoninės komplekso teritorijoje tarp Vasario 16-osios, J. Tumo-Vaižganto, A. Goštauto g. ir Lukiškių a. prasideda rekonstrukcijos ir statybos darbai, kuriuos baigus duris atvers viešbučio pastatų kompleksas, administracinės paskirties pastatai, restoranai, kavinės ir parduotuvės....
nuotrauka
2021-09-02 15:39
Skaičiuojama, kad Kretingos miesto ir rajono teritorijoje yra 37 statiniai, kurių techninė būklė neatitinka esminių statiniams keliamų techninių reikalavimų. Todėl šiems objektams siūloma taikyti maksimalų 3 proc. tarifą nuo nekilnojamojo turto mokestinės vertės.
nuotrauka
2021-09-01 17:24
Naujuosius mokslo metus pradėjo daugiau kaip 10 tūkst. Kauno rajono moksleivių, o Užliedžių ir Ramučių pradinių bei Šlienavos pagrindinės mokyklos bendruomenės įžengė į naujas patalpas.
nuotrauka
2021-08-31 09:57
Vasaros pradžioje prasidėjęs intensyvus vadinamojo Kauno pilies žiedo ir jo prieigų kapitalinis remontas sparčiai artėja pabaigos link. Kaip ir buvo planuota, dar pirmąją rudens dieną eismas bus paleistas pačioje žiedinėje sankryžoje ir P. Vileišio tiltu.
nuotrauka
2021-08-30 08:05
Savivaldybei intensyviai atliekant miesto atnaujinimo darbus prie jų aktyviai prisideda ir verslas. Panevėžio miesto savivaldybė priėmė UAB „Harju Elekter“ paramą – įmonė parengė Tinklų g. dviračių – pėsčiųjų tako rekonstravimo techninį projektą ir perdavė jį Savivaldybei.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse