2023 kovo 27 d. pirmadienis, 17:21
Reklama  |  facebook

Kokiais atvejais galima įtraukti į Nepatikimų tiekėjų sąrašą ir iš jo išbraukti

2022-12-20 05:07
Viešųjų pirkimų tarnyba (toliau – Tarnyba) primena, kad už pateiktą informaciją ir priimtus sprendimus dėl tiekėjų įtraukimo į Nepatikimų tiekėjų sąrašą (toliau – Sąrašas) ar tiekėjų pašalinimą iš jo visais atvejais yra atsakingi patys pirkimų vykdytojai.
nuotrauka
VPT iliustr.


Minimos įmonės
VPT (Viešųjų pirkimų tarnyba),
Tarnyba primena, kad tiekėjai į Sąrašą turi būti įtraukiami nustačius bent vieną iš 3 alternatyvių pagrindų: tiekėjas pirkimo sutarties neįvykdo arba netinkami ją įvykdo, ir tai buvo esminis pirkimo sutarties pažeidimas, ir dėl to sutartis su tiekėju nutraukta; pirkimo vykdytojas priima sprendimą, kad tiekėjas pirkimo sutartyje nustatytą esminę sutarties sąlygą vykdė su dideliais arba nuolatiniais trūkumais, ir dėl to buvo pritaikyta pirkimo sutartyje nustatyta sankcija; priimtas teismo sprendimas, kuriuo tenkinamas pirkimo vykdytojo reikalavimas atlyginti nuostolius, patirtus dėl to, kad tiekėjas pirkimo sutartyje nustatytą esminę pirkimo sutarties sąlygą vykdė su dideliais arba nuolatiniais trūkumais.

Jeigu yra bent viena iš aukščiau nurodytų sąlygų, rašoma Tarnybos pranešime, pirkimo vykdytojas turi pareigą tiekėją įtraukti į Sąrašą. Viešųjų pirkimų įstatymo komentare nurodyta, jog sąvokos „skelbia“ vartojimas reiškia, kad įstatymas nesuteikia perkančiajai organizacijai diskrecijos spręsti dėl netinkamai viešojo pirkimo sutartį vykdžiusių tiekėjų įtraukimo ar neįtraukimo į Nepatikimų tiekėjų sąrašą. Esant įstatyme nustatytiems pagrindams, perkančiosios organizacijos privalo išviešinti viešojo pirkimo sutartis pažeidusius tiekėjus. Taigi nepatikimo tiekėjo išviešinimas yra ne perkančiosios organizacijos teisė, o pareiga, kurios vykdymas yra privalomas, pagrįstas siekiu apsaugoti perkančiąsias organizacijas nuo tiekėjų, nevykdančių sutartinių įsipareigojimų.

„VPĮ nėra įtvirtinta esminio pirkimo sutarties pažeidimo sąvoka. Kas konkrečiai bus laikoma pirkimo sutarties esminiu pažeidimu ar kuri pirkimo sutarties sąlyga bus esminė, turi būti aiškiai įtvirtinta ir nurodyta jau pačioje pirkimo sutartyje, atsižvelgiant į pirkimo objektą bei įvertinus visas susijusias aplinkybes. Jeigu pačioje pirkimo sutartyje tai nėra įtvirtinta, pirkimo vykdytojai turi vadovautis Civiliniu kodeksu“, – rašoma Tarnybos išaiškinime. 

Prieš priimdamas sprendimą įtraukti tiekėją į Sąrašą pirkimo vykdytojas turi labai atsakingai įvertinti pirkimo sutarties nutraukimo pagrįstumą bei pačias pirkimo sutarties sąlygas, t. y. įvertinti, ar pirkimo sutartyje aiškiai įtvirtinta, kurios sutarties sąlygos yra esminės, ar nustatyta, kas bus laikoma esminiu sutarties pažeidimu, ar buvo padarytas esminis pažeidimas, ar tikrai esminės pirkimo sutarties sąlygos vykdomos su dideliais arba nuolatiniais trūkumais ir pan. Vien tik formalus sutarties esminių nuostatų pažeidimas, jeigu neatsiranda neigiamų pasekmių (žalos) pirkimo vykdytojui, leidžia daryti išvadą, kad esminio sutarties pažeidimo nebuvo. 

Tarnyba, kaip rašoma pranešime, pastebi, kad būna atvejų, kai pirkimo vykdytojas įtraukia tiekėją į Sąrašą, o po tam tikro laiko (dar nesuėjus VPĮ nustatytam terminui) Tarnybai pateikia prašymą tiekėją iš Sąrašo pašalinti. Vienas iš pirkimo vykdytojų argumentų būna tas, kad pirkimo vykdytojas su tiekėju sudarė taikos sutartį. Pažymėtina, kad susitarimai tarp pirkimo vykdytojo ir tiekėjo nepanaikina fakto, jog buvo padarytas esminis sutarties pažeidimas arba sutartis buvo vykdoma su dideliais arba nuolatiniais trūkumais. 

Nuo 2022 m. sausio 1 d. įsigaliojus VPĮ pakeitimams, jeigu tiekėjas su ieškiniu kreipiasi į teismą, tokia informacija turi būti paviešinama Sąraše, t. y. Sąraše nurodoma kreipimosi į teismą data. Visi kiti pirkimų vykdytojai, vertindami tokių tiekėjų pasiūlymus, turi atsižvelgti bei įvertinti šią informaciją. Jeigu teismas pritaiko laikinąsias apsaugos priemones ir priima sprendimą, kad tiekėjas iš Sąrašo turi būti išbrauktas, tokiu atveju, kol vyksta teisminiai ginčai, tiekėjas iš Sąrašo yra pašalinamas. Pasibaigus teisminiams ginčams ir teismui priėmus galutinį sprendimą, pirkimo vykdytojas privalo apie tai informuoti Tarnybą. Kai laikinosios apsaugos priemonės pritaikytos nebuvo ir teismas priima sprendimą, kad pirkimo vykdytojas neteisėtai nutraukė pirkimo sutartį ir įtraukė tiekėją į Sąrašą, tiekėjas turi būti iš Sąrašo išbraukiamas, pirkimo vykdytojas privalo tokį tiekėją iš Sąrašo pašalinti. Išsamiau.
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2023-03-27 10:50
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją, o taip pat kviečia ir į viešą konkurso dalyvių pro...
nuotrauka
2023-03-27 09:42
Energinio naudingumo sertifikavimas yra paslauga, kurią atlikus išduodamas sertifikatas – dokumentas, kuriame ne tik formali informacija, bet ir vertę keliantys statinio ypatumai.
nuotrauka
2023-03-24 13:49
Nors situacija, rodos, gerėja, tačiau nelaimingų atsitikimų darbe, pastebi Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas, rodikliai vis dar prasti.
nuotrauka
2023-03-23 10:52
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) už pažeidimus trims fiziniams asmenims kovo mėnesį pritaikė drausmines nuobaudas bei apribojo pastatų energinio naudingumo sertifikavimo (PENS) eksperto kvalifikacijos atestatų galiojimus.
nuotrauka
2023-03-23 09:11
Profesinio mokymo įstaigos kartu su darbdaviais kviečiami dalyvauti projekte „Pameistrystė – nauja galimybė man!“ ir teikti paraiškas gauti finansavimą pameistrystei skatinti. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis, jam numatoma skirti virš 19 mln. eurų.
nuotrauka
2023-03-23 07:49
Sodininkų bendrijose prasideda aktyvusis metas: užmiesčio teritorijose esantys sodai vėl atgyja ir prisipildo besidarbuojančių žmonių. Prasidedant naujam sodininkystės sezonui, svarbu aptarti ne tik ūkio, bet ir teisės klausimus apie sodų bendrijas. Paanalizuokime, naudinga ar nenaudinga būti sodini...
nuotrauka
2023-03-23 07:45
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius šalies infrastruktūros vystyme bus diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje...
nuotrauka
2023-03-22 17:19
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius ir Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo numatoma telkti abiejų organizacijų pastangas, atstovaujant savo narių interesams energetikos, valst...
nuotrauka
2023-03-22 11:58
2022 m. Lietuvos sutelktinio finansavimo rinka sparčiai augo nepaisant geopolitinės krizės, finansų rinkos svyravimų ir reguliacinių pokyčių. Reikšmingai padidėjo ir finansuojamų projektų skaičius, ir suteikiamas finansavimas, tačiau ir pradelsti mokėjimai.
nuotrauka
2023-03-22 06:13
Keturi asmenys įtariami sukčiaujant apgaule įgiję daugiau nei 640 tūkst. eurų iš Užimtumo tarnybos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros. Asmenys, pasitelkę savo pačių įkurtus juridinius asmenis Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, galimai klastojo dokumentus ir vykdė fiktyvių sandorių grandines, siekdami...
nuotrauka
2023-03-22 06:03
Šiandiena, kovo 22 d., vyks Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdis, kuriame Aplinkos ministerijos atstovai pristatys parengtus pasiūlymus dėl LR statybos įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų nuostatų tobulinimo.
nuotrauka
2023-03-21 05:33
Sprendžiant pastatų statybos ir naudojimo ne pagal paskirtį problemą, aplinkos ministro sudaryta darbo grupė suformavo teisinio reglamentavimo pakeitimų pasiūlymus, kurie kovo 22 d. bus pristatomi Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje. Siūloma patikslinti statinio paskirčių sąrašą, priskyrimo jo...
nuotrauka
2023-03-21 05:20
Europos investicijų bankas (EIB) patvirtino Aplinkos projektų valdymo agentūros (toliau ­– APVA) pateiktą prašymą skirti 58 mln. eurų investicijų iš Modernizavimo fondo. Šios lėšos bus skirtos daugiabučių atnaujinimo projektams.
nuotrauka
2023-03-20 10:00
Darbuotojų saugos ir sveikatos padėtis Lietuvos statybvietėse reikalauja realių pokyčių: daugelyje įmonių reikalingas dėmesys ir apmokymai vis dar yra tik formalumas, siekiant atitikti minimalius reikalavimus.
nuotrauka
2023-03-18 10:05
Susisiekimo ministerija ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) siekia paskatinti Lenkijos kelių tiesimo įmones dalyvauti įgyvendinant stambius Lietuvos transporto infrastruktūros projektus ir kviečia dalyvauti rangos darbų viešųjų pirkimų konkursuose.
nuotrauka
2023-03-17 11:50
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atlikusi mokslo paskirties pastato Mokslininkų g., Vilniuje avarijos tyrimą ir nustačiusi, kad statinio griūtis įvyko dėl statybos dalyvių kaltės, kreipėsi į Statybos sektoriaus vystymo agentūrą (...
nuotrauka
2023-03-17 11:43
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) kreipėsi į viešąją įstaigą Statybos sektoriaus vystymą agentūrą (SSVA), prašydama įvertinti neteisėtai ypatingojo statinio – daugiabučio gyvenamojo namo Krivūlės g. 9, esančio kultūros paveldo ter...
nuotrauka
2023-03-17 11:06
Užimtumo tarnybos finansuojamos mokymosi priemonės praėjusiais metais tapo itin populiarios. 2022-aisias paramos mokymuisi priemonėse dalyvavo 2,3 karto daugiau klientų nei užpernai. Ypatingai didelį dėmesį parodė užimti darbo rinkos dalyviai, norėję keisti kvalifikaciją ar įgyti kompetenciją.
nuotrauka
2023-03-17 09:24
2023 m. sausį šalyje atlikta statybos darbų už 265,9 mln. EUR to meto kainomis, tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 1,5 proc. palyginamosiomis kainomis daugiau nei 2022 m. gruodį (nepašalinus – 40,7 proc. mažiau).
nuotrauka
2023-03-16 15:52
Turto bankas baigė būtiniausius Sporto rūmų konservavimo darbus – suremontuota nesandari stogo danga, apskardinti parapetai, demontuotos nenaudojamos ant stogo esančios konstrukcijos, demontuotos nesaugios pakabinamų lubų plokštės, suremontuoti betoninių fasadų trūkiai ir ištrupėjimai, pastatas užsa...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos