2024 liepos 24 d. trečiadienis, 13:14
Reklama  |  facebook

Kranų verslą sukantis inžinierius-mechanikas pailsi žvejodamas su psichologe

Rasa ČERGELIENĖ      2014-07-18 07:09
Šiemet keturiasdešimtmetį atšventęs Tomas Kavaliauskas jau septyneri metai vadovauja trims „Mažeikių strėlės“ grupės bendrovėms. Žinomiausia iš jų – kranų nuomos bendrovė „Strėlė Logistics“. Logotipas, pažįstamas ne tik statybininkams, bet ir smalsiems statybų vyksmo stebėtojams. Per dešimtį darbo metų vienoje ir toje pačioje bendrovėje iš paprasto technologo žemaičiui tapti direktoriumi padėjo smalsumas, atkaklumas, tyli aistra kokybei. Be svarbių profesinių pareigų, T. Kavaliauskas randa laiko ir Mažeikių „Rotary“ klubo veiklai, ir keturiems savo vaikams.
nuotrauka
Tomas Kavaliauskas. Autorės nuotr.


Minimos įmonės
Mažeikių strėlė, UAB

Mokėsi iš darbininkų

Santūraus, bet atviro pakalbio metu ima ryškėti ir charakteris. „Eini savo nusibrėžta linija. Žinai, ko nori“, – toks pagrindinis jo karjeros bruožas. Būta ir nesėkmių, praradimų. Iš jų mokydavęsis, atrasdavęs ką nors teigiama.

Didesnių profesinių praradimų neprisimenąs. Nelinkęs į kraštutinumus – greičiausiai dėl to. „Kolegos patiesindavo“, – su dėkingumu prisimena direktorius.

Anksčiau tekę daug mokytis, daug dirbti, suprasti. Smalsiai stebėdavęs, kaip dirba paprasti montuotojai, suvirintojai, metalo apdirbimo specialistai, taip pat ir vadovai. Pradžioje, dar nesant aiškių technologijų, darbininkai, jų iniciatyvos, kūrybiškumas, idėjos būdavo svarbus padrąsinimas pradėti ką nors nauja. Jie sugalvodavo, kaip surinkti, išmontuoti didžiausius kranus. Dirbantys praktikai ne sykį tapo vadovų mokytojais.

Kiekvienam naujam žingsniui iš pradžių prireikdavę nemenkos T. Kavaliausko dėmesio, laiko investicijos. Dabar atėjęs metas, kai tai sugrįžta dividendais – ne sykį pasikliaujama ir patirtimi, ir nuojauta.

Užbūrė konvejeriai

Paklaustas apie sėkmę, prisimena, kaip prieš dvejus metus, kapitalinio naftos perdirbimo gamyklos remonto metu teritorijoje dirbo net 34 bendrovės „Strėlė Logistics“ kranai. Visą šį kompleksinį veiksmą pavykę suvaldyti, išvengta didesnių klaidų ir nelaimingų atsitikimų. Panašūs sėkmingi projektai priskirtini sėkmei, kaip ir sėkmingai suburta daugiau kaip 100 darbuotojų komanda. Tiek žmonių dirba trijose grupės bendrovėse.

Save užsispyrusiu žemaičiu vadinantis direktorius augo Kretingoje. Baigęs mokyklą, studijavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Mechanikos fakultete.

Inžinieriaus mechaniko karjeros pradžią T. Kavaliausko biografijoje aptiktume Kretingoje, kur jis, dar būdamas moksleivis, noriai remontuodavo dviračius, motorinius dviračius, vėliau – ir motociklus. Dar vėliau pamėgo automobilius, bet jų jau neberemontuodavo. Potraukį mechanikai, kaip dabar prisimena, jis jautęs dar tada, kai būdamas vaikas nueidavo į „Kretingos grūdų“ bendrovę – jos administracijoje dirbo jo mama. „Matydavau, kaip sukasi konvejeriai. Nuo tų dienų mechanizmai man prie širdies“, – sakė T. Kavaliauskas.

Tebedirba pirmojoje darbovietėje

Darbo ieškoti inžinieriui mechanikui netekę. „Mokiausi tada ketvirtame kurse. Atvažiavo į universitetą dabartinis „Mažeikių strėlės“ akcininkas. Jam reikėjo technologo. Daug nesirinkau. Mažeikiai man nebuvo svetimi – iš čia mano seneliai, čia gimė mama“, – prisiminė direktorius. Tiesa, iš pradžių manęs, kad dar teks grįžti į Vilnių.

Į Mažeikius, tuosyk neketindamas apsistoti ilgai, jis atvyko 1997-aisiais. Pirmąja jo darboviete tapo tuometinė „Mažeikių strėlė“. Tai, kad šioje sparčiai besikeičiančioje bendrovėje jis liko iki šiol, lėmęs galbūt jo charakteris. „Esu pastovus, pradėjęs gilintis, einu vis toliau, ypač jeigu bent kiek sekasi. Nesiblaškau ir neieškau lengvų išeičių, kiekvieną dieną mokausi iš konfliktų, nesutarimų arba gerų pavyzdžių“, – sakė T. Kavaliauskas.

Kranas, kaip mašina, studijų metais jam praktiškai buvo tik iš tolo matoma didelė mašina. Tai, kad galiausiai tapo kranų, jų gamybos, eksploatacijos ir rinkos žinovu, direktoriaus manymu – atsitiktinumas.

„Mano specialybė – suvirintojas technologas. Mus ruošė atominėms elektrinėms. Nors suvirinti kranų konstrukcijas yra atsakingas darbas, tačiau, įvertinus tai, kam buvome ruošiami, jos nėra sudėtingos“, – aiškino T. Kavaliauskas. Jo specialybė jam žadėjo dalyvavimą statybose, tačiau kitame vaidmenyje.

Nuo „nulio“ iki direktoriaus

Baigęs universitetą jis pradėjo dirbti žemutinėje karjeros grandyje – technologu. „Buvau visiškas nulis. Nelabai supratau, kas tas kranas iš tiesų“, – taip savo karjeros pradžią dabar vertina vadovas.

Pagrindinis jo darbas tuomet buvo parengti ir apipavidalinti remonto dokumentaciją. Po pusantrų metų jam patikėtas kranų montavimo ir remonto aikštelės viršininko darbas – vadovavo 20–30 žmonių kolektyvui. Dar po poros metų jis tapo technikos direktoriumi. „Funkcijos buvo panašios, tik dar prisidėjo komercinė dalis: skaičiavimai, derybos“, – pasakojo T. Kavaliauskas.

2007-aisiais, dešimtaisiais darbo metais „Mažeikių strėlės“ grupėje, jam patikėtos direktoriaus pareigos. Šiuo metu jis vadovauja visoms trims grupės bendrovėms: automobilinius kranus nuomojančiai „Strėlė Logistics“, industrinius kranus gaminančiai „Strėlė Industrial“ ir „SIA Strėlė Logistics LV“, nuomojančiai kranus Latvijoje. Bendrovė „Strėlė Industrial“ yra Vokietijos tiltinių kranų gamintojo „ABUS Kransysteme“ atstovė Baltijos šalims. „Strėlė Logistics“ valdo didžiausią automobilinių kranų parką Baltijos šalyse“.

Šių trijų bendrovių turto savininkė yra holdingo kompanija „Mažeikių strėlė“. Jos nuosavybė – 35 automobiliniai 35–250 tonų keliamosios galios kranai.

Įkvėpė vakarietiška praktika

„Strėlė Logistics“ kranai – įprastiniai visose didžiosiose pramoninių ir infrastruktūrinių objektų statybose Lietuvoje. Paminėtinos bendrovė „ORLEN Lietuva“, Klaipėdos uostas, Elektrėnų ir Kruonio elektrinės, Jonavos „Achema“, dalyvauta uždarant Ignalinos atominę elektrinę. Ne pagrindinis, tačiau asistavimo vaidmuo „Strėlės Logistics“ kranams tenka ir statant vėjo jėgaines. Šiuo metu dalyvaujama ir „NordBalt“ projekte, tiesiant elektros jungtį su Švedija.

Ar tiesa, kad norint padaryti tokią puikią profesinę karjerą, reikėjo nuolat daryti daugiau nei būtina? „Besąlygiškai. Labai įkvėpdavo parodos, kuriose nuolat lankydavomės. Bendraudamas su vakariečiais, domėdavausi, kaip daro jie, klausdavau, kodėl ir mes negalime panašiai. Taip, sąlygos apie 2000-uosius buvo dar labai skirtingos, skirtingas ir žmonių požiūris, tačiau Vakaruose pasikraudavau, užsivesdavau, matydamas, kaip ten sukasi visas mechanizmas, kokia ten tvarka, valdymas, kokybė, kokią tai pridėtinę vertę sukuria vėliau“, – sakė direktorius.

Tais 1997-aisiais bendrovė „Mažeikių strėlė“ nuomojo dar sovietmečiu pagamintus vikšrinius, bokštinius ir automobilinius kranus. „Kėlimo galia – iki 16 tonų – šiandien galėtų atrodyti juokinga. Be to, visa mūsų rinka buvo Mažeikiuose“, – pasakojo direktorius. Antroji veiklos kryptis buvo kranų servisas, industrinių kranų remontas. Tekdavo pavažiuoti ir iki Klaipėdos uosto.

„Išryškėjo visai kitokie rinkos poreikiai, kitos tendencijos. Maždaug nuo 2003-ųjų metų pradėjome suprasti, kad mums neužtenka turėti vien tik tokius kranus, kad rinka vystosi visai į kitą pusę. Važiuodavome į parodas Vokietijoje, Olandijoje, lankydavomės kranų kompanijose, matėme, kad reikia pirkti šiuolaikiškus, vakarietiškus, galingesnius kranus. Po truputį pradėjome tai daryti, atnaujinome savo kranų parką. Išgryninome savo veiklą, pasilikdami tik automobilinius kranus“, – pasakojo T. Kavaliauskas.

Mažeikių bendrovė atidarė savo filialus Klaipėdoje, Vilniuje, vėliau pradėjo vykdyti veiklą Latvijoje, Švedijoje.

Į žvejybą ima žmoną

Septyniolika metų Mažeikiuose pragyvenęs vyras save vadina mažeikiškiu. Čia jis sukūrė šeimą, čia gimė visi keturi T. Kavaliausko vaikai.

T. Kavaliausko žmona Viktorija – psichologė. Susipažinę, kaip ir daugelis šiuolaikinių žmonių, internetu. „Patraukė įdomesnė anketa, bendrauti buvo įdomu“, – prisiminė direktorius.

Kranų bendrovės vadovui žmonos profesija nekliūna – jam patinka kartu su ja panarplioti psichologinius kazusus. Konkrečių darbinių situacijų su žmona T. Kavaliauskas nenagrinėjąs, tačiau pokalbiuose išryškėję įžvalgos jam praverčia. Kartu keliauja po Europą, mina dviračius, fotografuoja, kartu žvejoja. Išskirtinė, vyriška direktoriaus aistra – „Yamaha XVS1300A“. Važiuodamas motociklu pailsi geriausiai. Padraugaująs ir su baikeriais.

Sėslumas, kurį iš dalies palaiko ir jo šeima, beje, netrukdo direktoriui būti itin mobiliam. Mėgsta keliauti tiek darbo reikalais, tiek per atostogas. Anksčiau dirbdamas valandų neskaičiuodavęs, patirties trūkumą kompensuodavo pastangos ir laikas. Dabar organizuoja darbus taip, kad suspėtų kartu su šeima susėsti prie vakarienės stalo. Ketvirti metai šis vakarienės laikas – pusė šešių. Ritualas, gerai suprantamas abiems sutuoktiniams.

Vyriausiems Kavaliauskų šeimos dvyniams – po 15 metų, trečiajai dukrai – treji su puse, mažiausiajai – pusantrų. Gausi šeima – dar viena proga panaudoti organizacinius gebėjimus, ruošiantis kelionėms ar ryžtantis pailsėti nuo vaikų dviese.

Autorės ir T. Kavaliausko asmeninio albumo nuotraukos

Statybunaujienos.ltAsmenybės. Sėkmės istorijos

nuotrauka
2024-05-01 10:24
Balandžio 30 d. mirė Antanas Butkus (78 metų), inžinierius, ilgametis tuomet YIT KAUSTA (dabar – YIT LIETUVA) vadovas, buvęs Lietuvos statybininkų asociacijos viceprezidentas.
nuotrauka
2024-04-12 16:21
Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) nariams buvo pristatyta knyga apie Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) Garbės prezidentą Adakrą Vincentą Šeštakauską.
nuotrauka
2024-02-29 06:43,      papildyta 2024-03-06 10:15, papildyta nuotraukomis
Vasario 29 d. Julius Laiconas, Lietuvos statybininkų asociacijos vadovų klubo prezidentas, šventė 80-ties metų jubiliejų.
nuotrauka
2023-11-22 09:48
Mirė Lietuvos statybininkų asociacijos Tarybos narys, buvęs AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Egidijus Urbonas.
nuotrauka
2023-10-24 11:00
Sekmadienį, spalio 22-ąją, eidamas 78-uosius metus, mirė statybos inžinierius Algimantas Nekrašius.
nuotrauka
2023-10-06 07:27
Būsimiesiems specialistams, kai jie ima rinktis profesiją ar konkrečią mokymo įstaigą, svarbiausia, kad įgytų reikalingų žinių ir praktinių įgūdžių palankiausioje aplinkoje, kad dar mokydamiesi užsitikrintų galimybę sėkmingai įsidarbinti ir siekti karjeros pasirinktoje srityje.
nuotrauka
2023-09-29 07:51
Karjerą pradėjęs kaip darbininkas, Valerijus Iziumovas jau 14 metų yra įmonės YIT LIETUVA statybos direktorius. Bendrovėje jis dirba keturiasdešimt antrus metus: tai jo pirmoji ir, kaip pats sako, tikriausiai ir paskutinė darbovietė.
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2022-08-02 16:25
Eidamas 90-uosius metus mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) emeritas, habilituotas daktaras, profesorius Jonas Gediminas Marčiukaitis.
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.
nuotrauka
2022-04-12 07:29
Pirmadienį, balandžio 11–ąją, mirė žymus Lietuvos architektas, redaktorius, aktyvus visuomenės veikėjas Leonardas Vaitys, pranešė Lietuvos architektų sąjunga (LAS).
nuotrauka
2022-01-03 15:00
Apie nekilnojamo turto agentūros „Centro kubas“ įkūrėjo ir ilgamečio vadovo Arūno Strolio mirtį šiandien, sausio 3 d., pranešta socialiniame tinkle „Facebook“.
nuotrauka
2021-12-20 06:55
Pasitinkant didžiąsias metų šventes, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukvietė verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą.
nuotrauka
2021-11-15 11:33
Eidamas 60-uosiu metus, mirė verslininkas, kelių ir infrastruktūros AB „Panevėžio keliai“ akcininkas, Remigijus Juodviršis. Lapkričio 15 d. R. Juodviršis atgulė Kairėnų kapinėse.
nuotrauka
2021-10-21 06:39
2021 m. spalio 16 d., eidamas 46-uosius metus, mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Aplinkos inžinerijos fakulteto (AIF) Pastatų energetikos katedros docentas, mokslų daktaras Giedrius Šiupšinskas (1976 liepos 24 d.–2021 spalio 16 d.).
nuotrauka
2021-09-19 07:15
Eidamas 88 metus mirė iškilus Lietuvos ir savo gimtojo Salako krašto patriotas, buvęs Lietuvos statybos ir urbanistikos ministras Algirdas Vapšys.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-06-09 09:35
Aplinkos ministerijos šių metų Viktoro Bergo premiją pelnė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė. Šia proga Aplinkos ministerija kviečia artimiau susipažinti su žinoma gamtosaugininke, kurios iniciatyva sutvarkyta ir pritaikyta lankymui daugelis vertingų gamti...
nuotrauka
2021-06-01 22:02
Gegužės 31 d. eidamas 80-uosius metus mirė Lietuvos inžinierius statybininkas, aktyvus visuomenės veikėjas Juozas Zykus.
nuotrauka
2021-06-01 16:28
Eidamas 96-uosius metus, mirė Statybos veteranų klubo patriarchas profesorius Bronius Sidauga. Gegužės 31 d. jis buvo palaidotas Vilniaus Karveliškių kapinėse.

Statybunaujienos.lt » Asmenybės. Sėkmės istorijos