2022 gegužės 29 d. sekmadienis, 11:28
Reklama  |  facebook

Kretingoje bus tvarkomas armėnų palikimas – asfaltbetonio bazės teritorija

Irena ŠEŠKEVIČIENĖ, „Pajūrio naujienos“      2017-02-14 07:10
Kretingos rajono savivaldybės tarybai pritarus biudžeto lėšomis prisidėti prie būsimo ES finansuojamo projekto, ketinama sutvarkyti ekologiškai patį pavojingiausią objektą rajone – Imbarės seniūnijos Klecininkų kaime, šalia Pesčių ežero, užsilikusią asfaltbetonio bazės teritoriją.
nuotrauka
Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Kretingos r. savivaldybė,

Nežinojo, kaip utilizuoti

Kretingos rajono savivaldybė jau anksčiau kreipėsi į Aplinkos ministeriją, pateikdama 5 būtiniausius sutvarkyti užterštus ir pavojingiausius rajono objektus, – iš jų buvo atrinkta asfaltbetonio bazė. Šį objektą, 5 proc. prie darbų sutikus prisidėti Savivaldybei, sutvarkyti užtruktų apie dvejus metus.

Numatomų darbų preliminari kaina – 101,7 tūkst. eurų, iš jų Savivaldybės dalis – per 5 tūkst. eurų. Tačiau tikslus lėšų poreikis paaiškės atlikus planuojamų užterštos teritorijos tvarkymo darbų viešuosius pirkimus. Tada ir pasimatys, kokio storio žemės sluoksnis yra užterštas, kiek jo reiks nukabinti ir išvežti utilizuoti.

Imbarės seniūnas Antanas Turauskis sakė, jog maždaug 30 arų plote yra išlikusios dvi asfaltbetonio duobės: viena maždaug 10x8 m ploto, o kita mažesnė. „Esame užpylę tas duobes smėliu: kai lauke šalta, masė sustingsta. Tačiau vasarą ji tampa klastinga, nes yra klampi. Nors teritoriją esame aptvėrę, bet prasilaužia per tvorą gyvuliai – yra buvę, kad įklimpo karvė, yra tekę ir gandrą, visą aplipusį asfalto mase, gelbėti“, – kalbėjo jis.

Seniūnas tvirtino, jog būtina sutvarkyti ne tik tas duobes, tačiau ir teritoriją aplink jas: „Prieš kelerius metus su aplinkosaugininkais vežėme tą masę tirti į laboratoriją. Mums pasakė, jog medžiagos kilmė neaiški, ji visiškai nebeatitinka ES asfaltui keliamų reikalavimų. Todėl jos ne tik negalima panaudoti kelių duobėms tvarkyti, bet ir būtina kuo greičiau pašalinti iš grunto, kaip keliančią ekologinę grėsmę. Laboratorijoje net nežinojo, kaip tą medžiagą utilizuoti“.

Ir miesto gatvės – armėnišku asfaltu

A. Turauskis prisiminė ir šios sovietmečio asfaltbetonio bazės atsiradimą Klecininkų kaime: kone prieš tris dešimtmečius, kai Sovietų Sąjungos vadovas Michailas Gorbačiovas leido kurtis kooperatyvams, į Kretingą atvyko grupė armėnų ir ėmėsi šio verslo.

„Prie Pesčių ežero jie įkūrė didžiausią rajone bazę ir gamino asfaltą. Daug gero jie padarė ne tik mūsų rajonui – daugelyje gatvių ir šiandien tebesilaiko puikiausia asfalto danga, bet ir kaimyniniam Skuodui. Armėnų verslininkai turėjo didžiulę krosnį, vežė žvyrą, maišė su derva ir tą masę laikė iškastose duobėse“, – prisiminė seniūnas.

Tuo metu Kretingoje meru dirbęs Antanas Tamošauskas prisiminė: „Buvo pati Nepriklausomybės pradžia, ekonomikoje – didžiulė infliacija: pinigų buvo daug ir juos reikėjo kuo greičiau tikslingai išleisti. Tada ir puolėme asfaltuoti Kretingos miesto gatves. Mano vadovavimo metais buvo asfaltuotos Taikos, Trakų, Statybininkų, J. Pabrėžos gatvės“.

Armėnų kooperatyvas Kretingos rajone veikė keletą metų, – verslininkams išvykus, liko masės pripildytos duobės ir užteršta aplinka. 
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-05-27 13:59
Rekonstruotas Druskininkų centre, vaizdingoje Nemuno ir Ratnyčios upių santakoje esantis lenktas tiltelis ir jo prieigos.
nuotrauka
2022-05-27 10:21
Geriausias gyventojų verslumo ir verslo konkurencingumo rodiklis 2020 m. tarp visų šalies savivaldybių buvo Vilniaus m., Neringos ir Klaipėdos m. savivaldybėse. 2013-2020 m. gyventojų verslumo ir verslo konkurencingumo rodikliai sparčiausiai gerėjo kaimiškose savivaldybėse, o vertinant atskiras savi...
nuotrauka
2022-05-27 09:29
Sostinės Naujamiestis jau spėjo tapti vienu patraukliausių rajonų investuotojams dėl patogios lokacijos, kur buvusios pramoninės teritorijos virsta gyvenamosiomis ir verslo erdvėmis, o ant Tauro kalno duris atvers moderni kultūros erdvė. Daugiau gyvybės atsiranda ir dar arčiau gyventojų – šįvakar be...
nuotrauka
2022-05-26 17:03
Klaipėdoje numatomas naujas sporto ir laisvalaikio kompleksas. Tokį objektą mieste pirmą kartą ketinama statyti viešosios ir privačios partnerystės (koncesijos) būdu.
nuotrauka
2022-05-26 09:38
Iki 2026-ųjų vidurio sostinėje bus sutvarkyta unikali žydų (litvakų) sakralinė vieta – Vilniaus Didžioji sinagoga. Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė ir Geros valios fondas pasirašė sinagogos įamžinimo memorandumą.
nuotrauka
2022-05-25 18:38
Iš pagrindų atnaujintoje Vilniaus gatvėje rangovai pradėjo pagrindinio pėsčiųjų tako grindinio klojimą. Kauno savivaldybei pasiekus kompromisą su Kultūros paveldo departamentu, vieną seniausių susisiekimo arterijų mieste po kapitalinio remonto dengs autentiškų nugludintų ir tašytų akmenų derinys.
nuotrauka
2022-05-25 10:38
Lankydamasis Alytuje, susisiekimo ministras Marius Skuodis su miesto meru Nerijumi Cesiuliu ir savivaldybės atstovais aptarė regiono kelių tvarkymo ir priežiūros klausimus. Siekiant gerinti valstybei svarbių vietinės reikšmės kelių būklę, susisiekimo komunikacijoms Ulonų, Pulko, Santaikos gatvėse Al...
nuotrauka
2022-05-24 09:46
Vilniaus miesto savivaldybė Aplinkos ministerijai siūlo peržiūrėti esamą renovacijos modelį, siekiant išspręsti dėl išaugusių statybos rangos darbų kainų stringančių konkursų problemą.
nuotrauka
2022-05-20 05:51
Šnipiškės toliau atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvivo gatvių šiandien šventiškai atidaryta nauja beveik kilometro ilgio Kernavės gatvė. Gatvė įrengta rūpinantis, kad ji būtų patogi, saugi, žalia, gyva, kaimyniška, jauki.
nuotrauka
2022-05-19 12:43
Lietuvoje toliau mažėjant registruotam nedarbui, kai kuriuose regionuose stebimas netolygus jo kitimas. Balandį šie rodikliai mažėjo 45 iš 60 savivaldybių, 8 – nepakito, o 7 – augo. Didžiausias mažėjimas fiksuotas Joniškio rajone (1 proc. punkto). Šiuo metu jis siekia 9,7 proc. ir, palyginti su tuo ...
nuotrauka
2022-05-18 08:51
Po pateikimo Seimas pritarė Aplinkos ministerijos parengtam įstatymų pakeitimų paketui, kuris leis pradėti valstybinės žemės valdymo ir naudojimo reformą. Jos tikslas – atskirti sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo kontrolės funkcijas, taip sukuriant aiškų ir skaidrų valstybinės žemės valdymo ir naudo...
nuotrauka
2022-05-16 15:00
Įvairios kabelių, laidų, vamzdžių zonos Lietuvoje driekiasi tūkstančius kilometrų, jos užima žymią miestų dalį. Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva jau kelios įvairių apsaugos zonų priežiūrą reglamentuojančios ir vykdančios institucijos peržiūri jose galiojančius draudimus.
nuotrauka
2022-05-12 13:50
Seimas pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisoms, kuriomis patikslintos kremavimo veiklos licencijavimo nuostatos, pašalinančios korupcijos riziką, ištaisytos ekshumavimo reglamentavimo spragos. Be to, savivaldybės nebegalės imti mokesčio už kolumbariumo ni...
nuotrauka
2022-05-12 13:29
Šį pavasarį Vilnius pristato naujas vejų priežiūros taisykles, pagal kurias mieste vyraus natūralios pievos ir savaime želiantys augalai. Atsisakant šienavimo ten, kur jis nėra būtinas, daugelyje miesto vietų kursis natūralios gamtos oazės, padedančios gyventi jaukiau ir tvariau.
nuotrauka
2022-05-12 07:33
Druskininkų savivaldybė paskelbė vieno svarbiausių Druskininkų traukos objektų – uždaros slidinėjimo trasos „Snow Arena“ ir jai priskirto valstybinės žemės sklypo – pardavimo aukcioną.
nuotrauka
2022-05-11 15:38
Vilniaus apygardos administracinis teismas patenkino UAB „Lakrima“ skundą atsakovei Vilniaus rajono savivaldybės tarybai dėl nepritarimo krematoriumo įrengimui Vilniaus rajone, Rukainių seniūnijoje.
nuotrauka
2022-05-10 15:43
Naujosios Vilnios seniūnijoje planuojama Džiaugsmo gatvės rekonstrukcija, dėl kurios sprendinių projektuotojai netrukus kvies gyventojus į viešą konsultaciją.
nuotrauka
2022-05-06 10:06
Druskininkuose startavo projektas „Druskininkai – be ribų“, kuriuo siekiama įvertinti, kiek Druskininkai yra draugiški neįgaliesiems, bei nustatyti tobulintinus kurorto aspektus turistų ir vietos gyventojų su negalia atžvilgiu.
nuotrauka
2022-05-05 11:37
Pagal bendrą gyvenimo kokybę Vilnius 2013–2020 m. stabiliai užėmė pirmą vietą. Tarp 5-ių geriausiai įvertintų savivaldybių per visą laikotarpį buvo Klaipėdos bei Kauno miestai, tačiau atskirose srityse didžiuosius miestus pralenkė mažesnės savivaldybės, pavyzdžiui, viešoji infrastruktūra geriausiai ...
nuotrauka
2022-05-05 06:20
Vyriausybė pritarė įstatymų pakeitimams, kurie leis pradėti ilgai lauktą reformą – valstybinės žemės valdymą 103 Lietuvos miestuose patikėjimo teise perduoti 60 savivaldybių. Savivaldybių teisė valdyti jų teritorijose esančią žemę yra Vakarų Europos standartas, kurio turi siekti ir Lietuva.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...