2023 gruodžio 1 d. penktadienis, 2:29
Reklama  |  facebook

LSA 30-metis. Kaip į Asociaciją pritraukti daugiau narių ir kokių galimybių neišnaudoja valstybė

2023-09-26 08:36
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC jau 11 metų dalyvauja Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA), kuriai šiemet suėjo 30 metų, veikloje. Įmonės vadovas Viktoras Voroncovas sako, kad tapusi įtakinga, LSA turi žengti dar toliau – jungti kuo daugiau statybininkų: ne tik statybos ir susijusias įmones, bet ir su individualios veiklos pažymomis statybos sektoriuje dirbančius asmenis.
nuotrauka
LAYHER BALTIC vadovas Viktoras Voroncovas. LAYHER BALTIC nuotr.


Minimos įmonės
Layher Baltic, UAB
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ

Įmonei LAYHER BALTIC Viktoras Voroncovas pradėjo vadovauti 2011-aisiais ir netrukus įmonė tapo LSA nare.

„LAYHER BALTIC į rinką tiekia Vokietijos gamintojo LAYHER pastolius ir projektavimo sprendimus. Tai reiškia, kad mes esame neatsiejama statybos sektoriaus dalis ir tai buvo vienas iš argumentų, kodėl turime būti išvien su statybininkų bendruomene: mums buvo svarbu užmegzti ryšius su vadovais, žmonėmis, kurie priima sprendimus“, – sako įmonės vadovas V.Voroncovas.

LSA kalba sektoriaus vardu

Kaip pastebi LAYHER BALTIC vadovas, LSA per tuos 11 metų pasikeitė: tapo stipresnė, įtakingesnė, sukaupė daugiau būtinų sektoriui kompetencijų, ėmėsi aktyviai veikti skaitmenizuodama sektorių, įžengė į tarptautinę asocijuoto tarptautinio statybos verslo bendruomenę, kuri įsiklauso į Lietuvos iniciatyvas, iš kurių itin aktuali šiuo metu yra statybininkų ir gaminių bei produktų draudimas, dalyvaujant Ukrainos atstatymo darbuose. LSA aktyviai veikia valstybinėse institucijose atstovaudama sektoriaus įmonių interesams. Kaip pastebi V.Voroncovas, sektoriaus įmonės sumoka nemažai mokesčių valstybei, o jo dalis BVP siekia apie 7 proc., tad statybos verslui atstovaujančios LSA balsas turi būti girdimas.

layher balticLAYHER BALTIC
jau 11 metų dalyvauja
Lietuvos statybininkų asociacijos
veikloje. LAYHER BALTIC nuotr.

Vokietijos kompanija LAYHER turi antrinių įmonių daugelyje pasaulio šalių. V.Voroncovo žodžiais, visose jose veikia analogiškos statybininkų asociacijos, tačiau jų svoris, kaip, pvz., Jungtinėje Karalystėje, Naujojoje Zelandijoje, Australijoje, yra didesnis nei Lietuvoje.

„Panašu, kad Lietuvoje valstybinės institucijos nepasitiki asociacijomis, baiminasi joms perduoti daugiau funkcijų, nors pasaulio patirtis rodo, kad asociacijos yra vidinis variklis darbų saugos, veiklos efektyvumo ir panašiais klausimais, skatina veiklos inovacijas, kokia yra ir skaitmeninimas, kuriam Lietuvoje pradėti veikti lemiamos įtakos turėjo kaip tik Lietuvos statybininkų asociaicija“, – akcentuoja V.Voroncovas.

Verslo aplinka: stringa draudimas ir kreditai

LAYHER BALTIC dirba Baltijos šalyse, Islandijoje, Ukrainoje. Pastaruoju metu LAYHER kompanijos akcininkai investavo 50 mln. eurų į LAYHER BALTIC, nes Lietuvoje veikiantys bankai nesutiko suteikti kredito statybos sektoriaus, kurį laiko rizikingu, įmonei. Kreditas yra būtina verslui augti ir diegti pažangą sąlyga, todėl situaciją, akcentuoja įmonės vadovas, keisti būtina.

LAYHER BALTIC taip pat susidūrė su draudimo problema, kurią Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) susitikimuose kelia ir LSA prezidentas Dalius Gedvilas, akcentuodamas, kad sprendimas turi būti priimtas Europos Sąjungos lygiu. LAYHER BALTIC pradėjo dirbti Ukrainoje: nors Baltijos šalyse įmonė pastolius tik parduoda, kuria pastolių projektus ir teikia inžinerinį palaikymą, Ukrainoje pastolius ne tik parduoda, bet ir nuomoja. Tačiau šalyje, kur vyksta karas, įmonė dirba savo rizika, nes nė viena draudimo įmonė nesutinka apdrausti nei veiklos, nei gaminių.

Valstybei naudinga bendradarbiauti su LSA. Kodėl praktika kitokia?

Lietuvos statybininkų asociacijos pastangomis sektorius įgijo naudingų įrankių. Tarp tokių V.Voroncovas mini elektroninį statybos darbų žurnalą, statybos sektoriaus darbuotojų kompetencijų ir kvalifikacijų registrą STATREG, elektroninių statybos taisyklių sistemą STATAI ir kt. Tačiau V.Voroncovas neslepia nuostabos, kad valstybė, užuot pritarusi Asociacijos iniciatyvai kuriant Statybininko kortelę, užuot pasinaudojusi tuo, ką Asociacija jau yra sukaupusi ir nuveikusi, įgyvendindama sumanymą, viską ėmėsi kurti iš naujo. Taip nuo praėjusių metų tapo privaloma valstybės sukurta skaidriai dirbančiojo ID.

dalius gedvilas

Statybininkų dienos šventėje buvo paminėtas ir LSA veiklos 30-metis. LSA prezidentas Dalius Gedvilas. LSA / Alekso Jauniaus nuotr. 

„Užsienio patirtis rodo, kad valstybei naudinga bendradarbiauti su asociacijomis, kurios valdo didžiulius kiekius informacijos, gali teisingai įvertinti esamą situaciją sektoriuje ir planuoti perspektyvas“, – sako V.Voroncovas, turintis darbo įvairiose užsienio rinkose patirties. Jo pastebėjimu, keistinas ir Lobizmo įstatymas – perteklinių reikalavimų reikia atsisakyti, o lobizmą jau laikas atskirti nuo kyšininkavimo.

Kaip pasiekti kompromisą stiprinant Lietuvos statybininkų asociaciją

Kuo daugiau įmonių ir sektoriuje veikiančių proceso dalyvių jungs Asociacija, tuo stipresnė ir įtakingesnė ji bus.

„LSA turi tapti ta institucija, kuri atstovauja visiems statybos sektoriaus dalyviams – nuo įmonių iki asmenų, dirbančių pagal individualios veiklos pažymas, – sako LAYHER BALTIC vadovas V.Voroncovas. – Sutinku, kad yra problema suderinti įmonių, kuriose darbuotojai dirba su darbo sutartimis, tad darbuotojas kainuoja brangiau, ir asmenų, kurie dirba su individualios veiklos pažymomis, interesus. Gal sprendimas neateis iš karto, bet svarbu kelti klausimus ir diskutuojant ieškoti atsakymo, sprendimo, kuris gal ir nebus 100 proc. visiems priimtinas, bet juk galimi ir kompromisiniai variantai.“

Vadovas, kurio įmonė jau 11 metų dalyvauja Lietuvos statybininkų asociacijos veikloje, geriausiomis per tą laiką Asociacijos iniciatyvomis įvardina STATREG ir praėjusių metų pavasarį su partneriais surengtą akciją #stabdomestatybą, kurios metu buvo reikalauja statybos rangos sutartims pritaikyti kainų indeksavimą.

layher baltic

V.Voroncovas sako pajutęs pasididžiavimą, kad įmonės gali susiburti ir ginti savo teises viešomis akcijomis. Tačiau jis taip pat pastebi, kad valstybė turi daryti visa, kad verslui nereikėtų tokių akcijų: valstybė turi klausti, ko reikia verslui, kad jis galėtų dirbti, užsidirbti pats ir sudarytų sąlygas užsidirbti tūkstančiams žmonių, o grąža valstybę pasiektų per mokesčius.

„Valstybė turi būti suinteresuota, kad veiktų stiprios asociacijos, kurios sektoriuje užtikrina tvarką, aiškų veikimą, įgyvendindamos savireguliacijos principus“, – akcentuoja įmonės LAYHER BALTIC vadovas Viktoras Voroncovas.  
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.
nuotrauka
2023-11-22 12:56
Skaitmenizavimo procesai sparčiai keičia visą pasaulį, o šiame kontekste tampa aišku – jei valstybė ir verslas neinvestuos į dirbtinio intelekto galimybių išnaudojimą, didžiųjų duomenų įveiklinimo sprendinius ir kitus skaitmeninius įrankius, ilgainiui didės skaitmeninė atskirtis tarp pažengusių ir p...
nuotrauka
2023-11-22 12:28
Universitetai ir kolegijos praktikas įmonėse studentams yra įtraukusios į privalomąją studijų programą. Verslas šį praktinį teorinių žinių pritaikymą sutinka palankiai, nes tai leidžia viduje užsiauginti trūkstamus darbuotojų resursus. Ar praktika studijų metais gali išspręsti šį iššūkį ir kokią nau...
nuotrauka
2023-11-21 13:42
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) akredituotoje elektromagnetinio suderinamumo laboratorijoje Kaune bus įrengta pusiau beaidė kamera (SAC) su valdymo kambariu. Beveik 1,8 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta su įmone „Statela", kuri atstovauja ETS-Lindgren, pasaulinio lygio beaidžių kamerų gamintoją.
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-17 13:26
Vyriausybė pritarė Gedimino pr. 38, Vilniuje esančio pastato atnaujinimo projektui. Sovietmečiu statytas, energetiškai neefektyvus ir nusidėvėjęs pastatas po modernizacijos taps šiuolaikiškais ir tvariais valstybės įstaigų namais. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projekt...
nuotrauka
2023-11-17 10:36
„Ruukki Construction", priklausanti „SSAB" grupei, bendradarbiauja su „Honkarakenne", siekiant išbandyti „SSAB" plieno pritaikymą stogo dangų gamybos procese. Pirmasis stogas, pagamintas iš plieno be iškastinio kuro, bus montuojamas ant „Honka" rąstinio namo, kuris yra statomas Klaukkala, Suomijoje....
nuotrauka
2023-11-17 08:08
Pasak Valstybės duomenų agentūros, šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvoje iš viso pabaigta statyti 2 190 naujų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų. Tai 1,7 proc. daugiau nei atitinkamą ketvirtį 2022-aisiais.
nuotrauka
2023-11-16 15:09
Įmonių grupė „Northway" Vilniuje pradeda plėtoti didžiausią Europoje biotechnologijų miestą BIO CITY. Šalia Molėtų plento esančioje teritorijoje, prilygstančioje 10-iai futbolo aikštynų, įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai – keturios gamyklos ir du mokslo tiriamieji centrai. Juose bus vystom...
nuotrauka
2023-11-16 12:02
Siekiant paspartinti projekto užbaigimą, Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) rekonstrukcijai Vyriausybė papildomai skyrė 4 mln. 389 tūkst. eurų. Šios lėšos LNDT prašymu skirtos vykdomam tęstiniam investicijų projektui „Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastato Vilniuje, Gedimino pr. 4, reko...
nuotrauka
2023-11-15 13:49
2023 m. rugsėjį šalyje atlikta statybos darbų už 549,6 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai 1,1 proc. daugiau nei rugpjūtį (palyginamosiomis kainomis).
nuotrauka
2023-11-13 12:09
Paskolų būstui įsigyti ir paskolų įmonėms paklausą vis dar vėsina aukštas palūkanų normų lygis, o dažniausiai fiksuotosiomis palūkanomis suteikiamų vartojimo paskolų paklausa po truputį didėja, rodo Lietuvos banko atlikta naujausia bankų apklausa.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas