2023 birželio 2 d. penktadienis, 7:20
Reklama  |  facebook

Lankstus ir šiuolaikiškas statybininkų rengimas – naujos galimybės ir mokiniams, ir darbdaviams

2018-08-30 08:00
Dėl greitėjančio gyvenimo tempo ir spartaus technologijų vystymosi statybų sektoriuje vis svarbesniu tampa ne tik puikus konkrečios srities išmanymas, bet ir mokymasis visą gyvenimą. Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos statybininkų asociacija bei Vakarų regiono darbdaviais ir siūlo įgyti paklausiausias specialybes itin lanksčiomis sąlygomis.
nuotrauka
Didžiausias Klaipėdos regione profesinio mokymo centras siūlo plačiausią statybų sektoriaus specialybių pasirinkimą. Centro nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras,
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
Reguliarus žinių atnaujinimas, naujų kompetencijų įgijimas leidžia greičiau reaguoti į pokyčius ir būti paklausiu specialistu. Atsižvelgdamas į šiandieninės rinkos poreikius, didžiausias Klaipėdos regione profesinio mokymo centras, siūlantis plačiausią statybų sektoriaus specialybių pasirinkimą, kviečia mokytis apdailininko, mūrininko, betonuotojo, stogdengio, staliaus, baldžiaus, pastolių montuotojo, grindų dangų klojėjo, kelių statybos ir priežiūros darbuotojo specialybių.

Dr. Dalia Martišauskienė, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė. Centro nuotr.

„Mūsų tikslas – atliepti Klaipėdos regiono rinkos poreikius. Siekiame laiku reaguoti į pokyčius ir parengti tuo metu reikalingus darbuotojus. Taip pat stengiamės užtikrinti, kad mokymus baigę asmenys būtų ne tik geri savo srities specialistai, bet ir įgytų papildomų, šiandienos rinkoje aktualių kompetencijų – informacinių technologijų raštingumo, užsienio kalbų, būtų sąmoningi, motyvuoti, savarankiškai paskirtas užduotis atlikti gebantys darbo rinkos dalyviai“, – pabrėžia E. Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė dr. Dalia Martišauskienė.

Nuolat jausti rinkos pulsą švietimo įstaigai padeda nuoseklus bendradarbiavimas su regiono darbdaviais ir Lietuvos statybininkų asociacija. Mokymo centro iniciatyva reguliariai organizuojamos atviros diskusijos, kuriose aptariami sektoriaus pokyčiai, naujausios technologijos, priemonės, reikalingos kompetencijos.

Programos nuolat atnaujinamos pagal darbdavių poreikius

Statybų įmonių atstovai atvyksta į mokymo centrą pristatyti naujovių, mokiniai taip pat vyksta į jų patalpas, kur gali iš arti stebėti darbo procesą, pamatyti įrenginius, susipažinti su naudojamomis priemonėmis bei naujausiomis technologijomis. Savo sritį puikiai išmanantys praktikai kviečiami dėstyti mokiniams. Prieš tapdami lektoriais, tokie asmenys privalo išklausyti bent bazinį pedagogikos kursą. Mokymai apie rinkos pokyčius ir inovacijas rengiami ir įstaigos vadovybei bei mokytojams.

Pasak dr. D. Martišauskienės, į darbdavių išsakytus siūlymus, kokių naujų žinių ar kompetencijų turėtų įgyti mokiniai, įstaiga stengiasi atsižvelgti ir formuodama bei keisdama mokymų programas. Pirminio mokymo programos kasmet atnaujinamos prieš rugsėjį, o į tęstinių mokymų programas nauji dalykai gali būti įtraukti vos per kelias dienas, kad neprarastų aktualumo.

Pavyzdžiui, popieriniai brėžiniai – jau praeitis, tad profesinė mokykla įsidiegė „AutoCAD“ programas. Taip pat, pasak centro vadovės, šiuo metu dažnai darbdavių aptariama tema – ekostatyba ir A+ klasės pastatai. Tad ir šie dalykai įtraukti į mokymo programas, kad mokiniai laiku išmoktų tai, ko reikia dabartinei rinkai.

Lanksčios mokymosi galimybės tiek moksleiviams, tiek suaugusiems

Mokiniams siūlomos itin lanksčios mokymosi sąlygos. Galima rinktis tiek pilną programą, kuri trunka dvejus (kai asmuo yra įgijęs vidurinį išsilavinimą) arba trejus metus (kai asmuo turi pagrindinį išsilavinimą ir nori kartu su profesija įgyti ir vidurinį išsilavinimą), tiek atskirus mokymų modulius. Taip pat apdailininko programa yra pritaikyta ir specialiųjų poreikių turintiems asmenims.

Nuotraukoje dr. D. Martišauskienė su LSA prezidentu D. Gedvilu (antras iš kairės). Centro nuotr. 

Ne pirmus metus daugiausia mokinių renkasi apdailininko specialybę. Šiemet sudarytos net trys naujos grupės. „Mano nuomone, jos populiarumą lemia universalumas. Tai labai plati, modulinė programa, kurioje mokiniai įgyja skirtingų kompetencijų – nuo mūrijimo, dažymo, tinkavimo iki grindų dangų klojimo. Patogu ir tai, kad suteikiame galimybę mokytis atskirų modulių ir įgyti vieną, asmeniui tuo metu reikalingą kvalifikaciją“, – pasirinkimo priežastis komentuoja dr. D. Martišauskienė. Švietimo ekspertė priduria, kad mokinių patogumui organizuojamos įvairios mokymo formos – dieniniai, vakariniai, nuotoliniai (teorinės dalies) mokymai.

Darbdaviams – įvairios ir šiuolaikiškos bendradarbiavimo formos

Tęstiniam mokymui neretai darbuotojus atsiunčia darbdaviai, o darbo ieškančius ir specialybę keisti norinčius asmenis – darbo birža. Dalis žmonių renkasi mokymąsi savo lėšomis. Įstaigos siūlomos bendradarbiavimo formos naudingos tiek darbdaviams, tiek darbuotojams. Verslininkai, padedant įstaigai, išsiugdo profesionalų specialistą, o darbuotojai, dirbdami ir gaudami atlygį, tuo pačiu įgyja ir kvalifikaciją.

Šiuo metu plačiai taikoma pameistrystės forma. Darbuotojas teorinių žinių semiasi mokymų centre, o praktinių – dirbdamas įmonėje. Kiekvienu atveju individualiai taikomas laikas, kiek dienų per savaitę darbuotojas gali atvykti į įstaigą, o esant poreikiui ar susidarius didesnei grupei teorijos mokytojas gali pamokas surengti darbovietėje.

Dar viena paslauga – kompetencijų pripažinimas. Kiekvienas statybų sektoriaus darbuotojas, dirbęs šioje srityje ne mažiau nei trejus metus, gali atvykti į centrą, kur jo kompetencijas ir žinias vertina komisija, ir, jei asmuo atitinka keliamus reikalavimus, jam išduodamas kvalifikaciją patvirtinantis sertifikatas. Taip pat, darbdaviams pageidaujant, organizuojami trumpalaikiai kelių dienų seminarai.

„Džiugu, kad vis daugiau darbdavių, kurių įmonėse dirba nekvalifikuoti darbuotojai, supranta teorinių ir praktinių žinių svarbą ir, pasinaudodami mūsų suteikiamomis galimybėmis, tokius darbuotojus atsiunčia mokytis. Tikiuosi, kad ateityje tokių darbdavių skaičius tik dar labiau išaugs“, – statybų verslo atstovų sąmoningumą ir aktyvumą vertina dr. D. Martišauskienė.

Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-06-01 14:35
Vakar, gegužės 31 d. pasibaigus kvietimui daugiabučiams atnaujinti, buvo gauta arti 500 paraiškų. Preliminariais skaičiavimais bendra investicijų suma siekia apie 440 mln. eurų.
nuotrauka
2023-06-01 12:01
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) informuoja apie nuo birželio 1 d. koreguojamus dalies teikiamų paslaugų įkainius. Jie keičiami įvertinus pastarųjų metų pokyčius statybos sektoriuje ir išaugusias sąnaudas gerinant paslaugų kokybę ir prieinamumą.
nuotrauka
2023-06-01 05:56
Šiandien, birželio 1 d., prasideda pagrindinis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas. Į valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose ir kolegijose šiemet numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių. Profesinio mokymo įstaigose valstybės finansavimą planuojama ...
nuotrauka
2023-05-31 15:46
Vyriausybė pritarė, kad UAB Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC) būtų perduodamas Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VILNIUS TECH). Tai sudarys palankias sąlygas VILNIUS TECH studentams ir mokslininkams kartu su bendrovės specialistais vykdyti aukšto lygio mokslinius tyrimus, ek...
nuotrauka
2023-05-31 09:55
Po pareigūnų atliktų kratų grindų dangą pardavinėjusios uostamiesčio įmonės akcininkas ir direktorė sulaukė įtarimų dėl mokesčių vengimo ir keletą metų apgaulingai tvarkytos bendrovės finansinės apskaitos. Įtariama, kad asmenys į valstybės biudžetą galėjo nesumokėti beveik 412 tūkst. eurų pridėtinės...
nuotrauka
2023-05-30 14:29
AB Lietuvos automobilių kelių direkcija kreipiasi į projektuotojus, kad rengdami kelių tvarkymo projektus, visais atvejais įvertintų galimybes išsaugoti kuo daugiau medžių, pritaikant kitas inžinerines saugos priemones, kurios apsaugotų eismo dalyvius.
nuotrauka
2023-05-30 09:55
Pagal Darbo kodekso 30 straipsnio 3 dalį darbdavys privalo imtis visų būtinų priemonių smurto ir priekabiavimo prevencijai užtikrinti ir aktyvių veiksmų pagalbai asmenims, patyrusiems smurtą ar priekabiavimą, suteikti.
nuotrauka
2023-05-30 06:26
Po Europos Komisijos paskelbtos Naujojo Europos bauhauzo iniciatyvos Aplinkos ministerija pradeda skatinti daugiabučių kvartalinę renovaciją. Modernizuojant daugiabučius itin daug dėmesio bus skiriama kvartalo visumai. Planuojama atrinkti iki dešimties Lietuvos savivaldybių, kuriose ši iniciatyva bū...
nuotrauka
2023-05-29 12:56
Pastarojo meto padėtį ir dabartinius iššūkius puikiai apibendrina Europos Sąjungos (ES) ekonomikos komisaro Paolo Gentiloni pareiškimas, kuriame teigiama, kad Rusijos invazija sukelia ne tik neapsakomas kančias ir destrukciją Ukrainoje, bet taip pat trukdo Europos ekonomikos atsigavimui. Karas padid...
nuotrauka
2023-05-29 06:02
Statybos inžinerijos studentų skaičius per pastaruosius keliolika metų sumažėjo kelis kartus. Lietuvoje inžinerijos studentų – tebestudijuojančių ir jau baigusių – ieško taip pat ir užsienio kompanijos. Ką daryti, kad daugiau moksleivių pasirinktų statybos inžineriją, diskutavo Lietuvos statybininkų...
nuotrauka
2023-05-27 09:24
Vilniaus vystymo kompanija mieste vystomiems projektams rengia atviro projekto konkursus. Projektuotojai kviečiami kurti kokybiškus, šiuolaikines tendencijas atitinkančius bei racionalių sprendimų pastatus. Šiuos konkursus vertina kompetentingi komisijos nariai, kurių atranką skelbia Vilniaus vystym...
nuotrauka
2023-05-26 09:27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija papildomai skirs 3 mln. eurų jaunoms šeimoms finansinei paskatai pirmajam būstui įsigyti. Šių lėšų turėtų pakakti daugiau kaip 200 jaunų šeimų, kurios laukia pažymos, patvirtinančios jų teisę į finansinę paskatą. Daugiau lėšų jaunoms šeimoms finansinei paskat...
nuotrauka
2023-05-26 06:10
Valstybės kontrolėje gegužės 24-25 d. vyko „Rail Baltica“ projekto stebėsenos darbo grupės susitikimas. Estijos, Latvijos ir Lietuvos aukščiausiųjų audito institucijų (AAI) atstovai ir stebėsenos grupės nariai diskutavo apie projekto pažangą tiek tarptautiniu, tiek Lietuvos mastu, jo rizikas, būsima...
nuotrauka
2023-05-25 11:20
Gegužės 25 d. darbą pradeda Panevėžio mokymo centro direktoriumi išrinktas Donatas Bakšys. Naujasis profesinės mokyklos vadovas konkurso būdu paskirtas penkerių metų kadencijai.
nuotrauka
2023-05-25 06:28
Turto bankas skelbs išskirtinį aukcioną – bus siūloma įsigyti buvusios sovietinės armijos priešlėktuvinės gynybos dalinio teritoriją, iš viso 20 ha žemės sklypą Kalnėnuose, Vilniuje. Pradinė sklypo kaina – 15 mln. eurų. Sostinės Kalnėnų bendruomenei tai taip pat gera žinia – numatyta daugiau nei 4 h...
nuotrauka
2023-05-25 06:04
Netoli Šakių, Lietuvos pietvakariuose, netrukus įsikurs vėjo jėgainių parkas, kuriame bus pastatytos keturios 4,5 MW galios vėjo jėgainės. Prie šio projekto finansavimo prisidėjo ir Šiaulių bankas, kuris suteikė 25 mln. eurų paskolą vėjo jėgainių parko įkūrimui.
nuotrauka
2023-05-25 05:56
Aplinkos ministras patvirtino atnaujintą Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo tvarkos aprašą, kuriuo detalizuojama poveikio aplinkai vertinimo proceso eiga ir visuomenės dalyvavimo šiame procese reikalavimai. Apraše nuosekliai išdėstyti poveikio aplinkai vertinimo dokumentų viešini...
nuotrauka
2023-05-24 15:46
Vilniuje tūkstančiui gyventojų tenka daugiau nei 400 automobilių, rodo Lietuvos statistikos departamento duomenys. Tai ketvirtadaliu daugiau nei Londone ar Berlyne. Nenuostabu, kad tokia situacija mieste kelia automobilių parkavimo keblumų. Savivaldybės atstovai ir nekilnojamojo turto plėtotojai pas...
nuotrauka
2023-05-24 15:39
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas šiandien, gegužės 24 d., susitiko su Vilniaus miesto meru Valdu Benkunsku ir Vilniaus miesto vyriausiuoju architektu Mindaugu Pakalniu ir aptarė, kokių teisinių pakeitimų reikia imtis, kad būtų užkardytas savavališkas vertingų medžių kirtimas miestuose.
nuotrauka
2023-05-24 15:38
Jau kalbama apie ekonomikos lėtėjimą, tačiau kol kas Baltijos šalių verslas vis dar nusiteikęs optimistiškai. „Luminor“ banko užsakymu atlikta smulkiųjų ir vidutinių įmonių vadovų apklausa rodo, kad praėjusių metų rezultatus verslas vertina pozityviai, du trečdaliai jų tikisi, kad šiais metais parda...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos