2024 balandžio 18 d. ketvirtadienis, 19:22
Reklama  |  facebook

Lankstus ir šiuolaikiškas statybininkų rengimas – naujos galimybės ir mokiniams, ir darbdaviams

2018-08-30 08:00
Dėl greitėjančio gyvenimo tempo ir spartaus technologijų vystymosi statybų sektoriuje vis svarbesniu tampa ne tik puikus konkrečios srities išmanymas, bet ir mokymasis visą gyvenimą. Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos statybininkų asociacija bei Vakarų regiono darbdaviais ir siūlo įgyti paklausiausias specialybes itin lanksčiomis sąlygomis.
nuotrauka
Didžiausias Klaipėdos regione profesinio mokymo centras siūlo plačiausią statybų sektoriaus specialybių pasirinkimą. Centro nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras,
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
Reguliarus žinių atnaujinimas, naujų kompetencijų įgijimas leidžia greičiau reaguoti į pokyčius ir būti paklausiu specialistu. Atsižvelgdamas į šiandieninės rinkos poreikius, didžiausias Klaipėdos regione profesinio mokymo centras, siūlantis plačiausią statybų sektoriaus specialybių pasirinkimą, kviečia mokytis apdailininko, mūrininko, betonuotojo, stogdengio, staliaus, baldžiaus, pastolių montuotojo, grindų dangų klojėjo, kelių statybos ir priežiūros darbuotojo specialybių.

Dr. Dalia Martišauskienė, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė. Centro nuotr.

„Mūsų tikslas – atliepti Klaipėdos regiono rinkos poreikius. Siekiame laiku reaguoti į pokyčius ir parengti tuo metu reikalingus darbuotojus. Taip pat stengiamės užtikrinti, kad mokymus baigę asmenys būtų ne tik geri savo srities specialistai, bet ir įgytų papildomų, šiandienos rinkoje aktualių kompetencijų – informacinių technologijų raštingumo, užsienio kalbų, būtų sąmoningi, motyvuoti, savarankiškai paskirtas užduotis atlikti gebantys darbo rinkos dalyviai“, – pabrėžia E. Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė dr. Dalia Martišauskienė.

Nuolat jausti rinkos pulsą švietimo įstaigai padeda nuoseklus bendradarbiavimas su regiono darbdaviais ir Lietuvos statybininkų asociacija. Mokymo centro iniciatyva reguliariai organizuojamos atviros diskusijos, kuriose aptariami sektoriaus pokyčiai, naujausios technologijos, priemonės, reikalingos kompetencijos.

Programos nuolat atnaujinamos pagal darbdavių poreikius

Statybų įmonių atstovai atvyksta į mokymo centrą pristatyti naujovių, mokiniai taip pat vyksta į jų patalpas, kur gali iš arti stebėti darbo procesą, pamatyti įrenginius, susipažinti su naudojamomis priemonėmis bei naujausiomis technologijomis. Savo sritį puikiai išmanantys praktikai kviečiami dėstyti mokiniams. Prieš tapdami lektoriais, tokie asmenys privalo išklausyti bent bazinį pedagogikos kursą. Mokymai apie rinkos pokyčius ir inovacijas rengiami ir įstaigos vadovybei bei mokytojams.

Pasak dr. D. Martišauskienės, į darbdavių išsakytus siūlymus, kokių naujų žinių ar kompetencijų turėtų įgyti mokiniai, įstaiga stengiasi atsižvelgti ir formuodama bei keisdama mokymų programas. Pirminio mokymo programos kasmet atnaujinamos prieš rugsėjį, o į tęstinių mokymų programas nauji dalykai gali būti įtraukti vos per kelias dienas, kad neprarastų aktualumo.

Pavyzdžiui, popieriniai brėžiniai – jau praeitis, tad profesinė mokykla įsidiegė „AutoCAD“ programas. Taip pat, pasak centro vadovės, šiuo metu dažnai darbdavių aptariama tema – ekostatyba ir A+ klasės pastatai. Tad ir šie dalykai įtraukti į mokymo programas, kad mokiniai laiku išmoktų tai, ko reikia dabartinei rinkai.

Lanksčios mokymosi galimybės tiek moksleiviams, tiek suaugusiems

Mokiniams siūlomos itin lanksčios mokymosi sąlygos. Galima rinktis tiek pilną programą, kuri trunka dvejus (kai asmuo yra įgijęs vidurinį išsilavinimą) arba trejus metus (kai asmuo turi pagrindinį išsilavinimą ir nori kartu su profesija įgyti ir vidurinį išsilavinimą), tiek atskirus mokymų modulius. Taip pat apdailininko programa yra pritaikyta ir specialiųjų poreikių turintiems asmenims.

Nuotraukoje dr. D. Martišauskienė su LSA prezidentu D. Gedvilu (antras iš kairės). Centro nuotr. 

Ne pirmus metus daugiausia mokinių renkasi apdailininko specialybę. Šiemet sudarytos net trys naujos grupės. „Mano nuomone, jos populiarumą lemia universalumas. Tai labai plati, modulinė programa, kurioje mokiniai įgyja skirtingų kompetencijų – nuo mūrijimo, dažymo, tinkavimo iki grindų dangų klojimo. Patogu ir tai, kad suteikiame galimybę mokytis atskirų modulių ir įgyti vieną, asmeniui tuo metu reikalingą kvalifikaciją“, – pasirinkimo priežastis komentuoja dr. D. Martišauskienė. Švietimo ekspertė priduria, kad mokinių patogumui organizuojamos įvairios mokymo formos – dieniniai, vakariniai, nuotoliniai (teorinės dalies) mokymai.

Darbdaviams – įvairios ir šiuolaikiškos bendradarbiavimo formos

Tęstiniam mokymui neretai darbuotojus atsiunčia darbdaviai, o darbo ieškančius ir specialybę keisti norinčius asmenis – darbo birža. Dalis žmonių renkasi mokymąsi savo lėšomis. Įstaigos siūlomos bendradarbiavimo formos naudingos tiek darbdaviams, tiek darbuotojams. Verslininkai, padedant įstaigai, išsiugdo profesionalų specialistą, o darbuotojai, dirbdami ir gaudami atlygį, tuo pačiu įgyja ir kvalifikaciją.

Šiuo metu plačiai taikoma pameistrystės forma. Darbuotojas teorinių žinių semiasi mokymų centre, o praktinių – dirbdamas įmonėje. Kiekvienu atveju individualiai taikomas laikas, kiek dienų per savaitę darbuotojas gali atvykti į įstaigą, o esant poreikiui ar susidarius didesnei grupei teorijos mokytojas gali pamokas surengti darbovietėje.

Dar viena paslauga – kompetencijų pripažinimas. Kiekvienas statybų sektoriaus darbuotojas, dirbęs šioje srityje ne mažiau nei trejus metus, gali atvykti į centrą, kur jo kompetencijas ir žinias vertina komisija, ir, jei asmuo atitinka keliamus reikalavimus, jam išduodamas kvalifikaciją patvirtinantis sertifikatas. Taip pat, darbdaviams pageidaujant, organizuojami trumpalaikiai kelių dienų seminarai.

„Džiugu, kad vis daugiau darbdavių, kurių įmonėse dirba nekvalifikuoti darbuotojai, supranta teorinių ir praktinių žinių svarbą ir, pasinaudodami mūsų suteikiamomis galimybėmis, tokius darbuotojus atsiunčia mokytis. Tikiuosi, kad ateityje tokių darbdavių skaičius tik dar labiau išaugs“, – statybų verslo atstovų sąmoningumą ir aktyvumą vertina dr. D. Martišauskienė.

Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-04-18 15:01
KTU mokslininkai ir verslo atstovai sako, kad ieškant konkurencinio pranašumo ekonominėje erdvėje, padėti gali verslo skaitmenizavimas – vienas prioritetinių Pramonės 4.0 tikslų. Tuo tarpu skaitmenizacijai diegti ir palaikyti jau reikalingi naujos kartos specialistai.
nuotrauka
2024-04-18 14:49
Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos situacija – bene daugiausiai diskusijų pastaruoju metu viešojoje erdvėje kelianti tema. Laukiama jos atsigavimo požymių, netyla kalbos apie būstų kainas, aptariami nauji reikalavimai statytojams. Tačiau kaip mūsų šalį ir jos sąlygas statybų vystymui mato čia jau n...
nuotrauka
2024-04-18 13:10
Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) atstovai Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narių ir administracijos darbuotojų mokymų metu pristatė Lietuvos bendrojo plano sprendinius, gerąją savivaldybių ir miestų bendrųjų planų rengimo praktiką, diskutavo apie ekstensyvios miestų plėtros keliamus...
nuotrauka
2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seni...
nuotrauka
2024-04-18 10:17
Šį pavasarį Turto banko aukcione Klaipėdos ir Kauno rajonuose parduoti ilgą laiką nenaudoti pastatai virs senelių ir socialinio užimtumo namais. Taip nusprendė pastatus įsigiję pirkėjai, kurie pažymi, kad Lietuvoje trūksta patalpų, kuriose būtų teikiamos kokybiškos socialinės paslaugos. Abu pirkėjai...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-18 08:42
Klaipėdoje pirmą kartą įvyko tarptautinis profesinio meistriškumo konkursas „Statybininkas 2024“. Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre būsimieji statybininkai iš 7 mokyklų rungėsi mūrydami, apšiltindami ir tinkuodami sienas. Tačiau konkursas pateikė pamokų ir verslui, ir profesinio rengimo į...
nuotrauka
2024-04-17 16:32
Didelę infrastruktūros pastatų statybos ir kultūros paveldo objektų atnaujinimo patirtį Baltijos šalyse turinti Lietuvos statybos bendrovė „HSC Baltic" pasirašė ilgalaikės nuomos sutartį su „Baltic Horizon" valdomais „Meraki" verslo namais.
nuotrauka
2024-04-17 14:26
Vilniaus paukštyno akcininkai patvirtino investicijų į poveikio aplinkai mažinimą planą. Šiam planui įgyvendinti įmonė skirs 852 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad įgyvendinus numatytas priemones Vilniaus rajone, Rudaminoje, veikiančiuose bendrovės objektuose kvapų sklaida gali mažėti 40 proc.
nuotrauka
2024-04-17 10:48
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.
nuotrauka
2024-04-17 10:11
Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
nuotrauka
2024-04-17 09:35
Turto bankas paskelbė pastato Vilniuje, Gedimino pr. 38, rangos ir projektavimo darbų viešąjį pirkimą. Pastatą ketinama iš esmės atnaujinti per dvejus su puse metų. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projektų valdymo agentūros parama.
nuotrauka
2024-04-17 08:53
Tai, apie ką kažkada svajojo vien rašytojai fantastai, tampa realybe. Dirbtinis intelektas milžinišku greičiu keičia mūsų gyvenimus – ne vien laisvalaikį ir pramogas, bet ir darbinę veiklą. Bendrovės „Emplonet" IT atrankų padalinio vadovė, dirbtinio intelekto personalo sprendimuose ekspertė Ieva Kil...
nuotrauka
2024-04-17 08:35
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, disponavimu suklastotu dokumentu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilni...
nuotrauka
2024-04-17 08:01
Antradienį pasirašytas Lietuvos institucijų ir Vokietijos gynybos pramonės įmonės „Rheinmetall“ ketinimo protokolas dėl amunicijos gamyklos Lietuvoje statybų. Dokumentą, rodantį Lietuvos pasirengimą stiprinti savo ir regiono saugumą bei glaudžią partnerystę su Vokietija, pasirašė ekonomikos ir inova...
nuotrauka
2024-04-17 07:28
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC, kuri tiekia į rinką pastolių sistemas, Ukrainoje įkūrė antrinę įmonę. Karo sąlygomis gyvenančioje šalyje jau antrus metus veikianti įmonė planuoja plėtrą: iki metų pabaigos atidarys dar 2 pastolių sandėlius ir planuoja 10 mln. eurų apyvartą.
nuotrauka
2024-04-16 18:41
Panevėžio Beržų progimnazijos stadione šiuo metu įrengiamas pripučiamas futbolo maniežas. Minėtos progimnazijos teritorijoje jau darbuojasi statybininkai – modernizuojama futbolo aikštė, netrukus prasidės komunikacijų įrengimo darbai.
nuotrauka
2024-04-16 18:33
Balandžio 22d. startuoja kvietimas savivaldybių administracijoms teikti paraiškas suprojektuoti, suformuoti ir užregistruoti miestų miškų sklypus Nekilnojamojo turto registre. 2024 m. šiai priemonei įgyvendinti bus skiriama apie 47 tūkst. eur.
nuotrauka
2024-04-16 18:27
Žemės gelmėse slypi neišnaudotas potencialas, kurį galima paversti energijos šaltiniu. Bendradarbiaujant su tarptautinėmis įmonėmis, KTU „M-Lab“ įsikūręs „Geoenergy Lab“ paramos būdu gavo beveik 3 mln. eurų vertės programinę įrangą, leidžiančią efektyviai modeliuoti žemės gelmių reiškinius. Tai svar...
nuotrauka
2024-04-16 12:47
Aplinkos ministerija parengė Specialiųjų reikalavimų, specialiųjų architektūros reikalavimų, specialiųjų saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos reikalavimų struktūros ir išdavimo tvarkos aprašo pataisas, leisiančias į statybų planavimo procedūras įtraukti ir visuomenės atstovus.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos