2022 liepos 3 d. sekmadienis, 6:23
Reklama  |  facebook

Lietuvos darbo rinka rengiasi priimti ukrainiečius

2022-02-28 11:00
Koordinuodama veiksmus su savivaldybėmis, kitomis valdžios institucijomis, socialiniais partneriais ir galimais darbdaviais, Užimtumo tarnyba intensyviai rengiasi priimti Ukrainos gyventojus, pasitraukusius iš užpultos tėvynės.
nuotrauka
Užimtumo tarnybos iliustr.


Minimos įmonės
Užimtumo tarnyba,
Šiuo metu didžiausias dėmesys skiriamas regionams, besiribojantiems su Lenkija, į kurią jau plūsta karo pabėgėliai. Vėliau tos pačios priemonės bus pritaikytos visoje šalyje veikiančiuose Tarnybos skyriuose, pranešė Užimtumo tarnyba. Ruošiami dokumentai, aiškinamasi įdarbinimo galimybės, aptariamos kitos priemonės, kad būtų galima kuo greičiau ir efektyviau padėti Ukrainos žmonėms. Visuose regionuose užtikrintas paslaugų teikimas anglų ir rusų kalbomis.

„Jie yra laukiami čia pas mus, padarysime viską, kad integracija būtų kuo sklandesnė ir efektyvesnė“, – cituojama Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė.

Praėjusiais metais išduoti dirbti 11602 leidimai iš Ukrainos atvykusiems asmenims. Šiais metais Užimtumo tarnyba tokių leidimų dirbti ir sprendimų dėl darbo atitikties išdavė 815. Darbdaviams sudarytos galimybės įdarbinti šiuos Ukrainos piliečius. Daugiausiai darbų – pramonės sektoriaus įmonėse (47 proc.), paslaugų sektoriaus – 22 proc., statybos – 21 proc., žemės ūkio, miškininkystės, žuvininkystės – 10 proc. Iš viso išduota 1661 dokumentų, leidžiančių įdarbinti užsieniečius.

Ukrainiečiai dirba maisto pusgaminių ruošėjais, virėjais, staliais, elektromonteriais, plastikinių gaminių mašinų operatoriais, pakuotojais, betonuotojais ir kt.

„Su Ukrainos darbo ir socialinės politikos formuotojais mus sieja partnerystė užimtumo srityje. Dvišaliuose ir mokamuosiuose susitikimuose dalintasi patirtimi IT, darbo rinkos prognozavimo, darbo su darbdaviais veiklose. Jie jau ne vienerius metus aktyviai integruojasi į mūsų šalies darbo rinką. Sutinkame jų dirbančių įvairiose ūkio srityse. Lietuva solidariai palaiko šios šalies piliečius ir visiems atvykusiems į Lietuvą – ir valstybinės įstaigos, ir darbdaviai suteiks paramą“, – pabrėžė I.Balnanosienė.

Šiemet dėl Ukrainos piliečių įdarbinimo kreipėsi įmonės „Utenos Biovela – Utenos mėsa“, Amber Food, „Pieno žvaigždės“, „Daistatus“, Tetatet“, „Ralf Brad“, „Plasta“.

„Jau keletą metų trūkstamų gamybos darbuotojų poreikį papildome komandiruojamais darbuotojais iš Ukrainos. Galime pasidžiaugti, kad darbuotojai iš ten yra labiausiai pasiteisinę iš trečiųjų šalių“, – cituojama Lina Pudžiuvelienė, „Plasta“ personalo projektų vadovė.

Pasak jos, ukrainiečiai yra labai darbštūs, sąžiningi, greitai prisitaiko ir mokosi. Aktualu, kad nėra kultūrinio ir kalbos barjero skirtumo. Ateityje ši įmonė galėtų nuolat pasiūlyti darbą iki 100 gamybos darbuotojų iš Ukrainos.

„Mūsų įmonė užsiima tarptautiniais pervežimais ir samdo asmenis iš trečiųjų šalių. Visada artimai bendraujame su ukrainiečiais. Tai padeda jiems lengvai adaptuotis prie mūsų darbo sąlygų. Vertiname juos kaip atsakingai pareigas atliekančius darbuotojus“, – sakė „Kautra Cargo“ personalo vadybininkė Raminta Kukcinavičienė. Ateityje ketinama ir toliau tęsti bendradarbiavimą su Ukrainos piliečiais.

Pernai ukrainiečiams išduota 37 proc. visų leidimų dirbti ir sprendimų. Iš 31 tūkst. dokumentų dirbti trečiųjų šalių piliečiams 11,6 tūkst. buvo ukrainiečiams. Savo skaičiumi Ukrainos piliečiai 2020 metais lenkė visas kitas šalis – net 60 proc. atvykėlių sudarė būtent šios šalies gyventojai.

2021 m. Lietuvoje daugiausiai jie įsidarbino tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojais (6793), virėjais (569), elektromonteriais (395), pakavimo įrangos operatoriais (388), staliais (298), maisto pusgaminių ruošėjais (189), plastikinių gaminių gamybos mašinų operatoriais (169).

Dėl ukrainiečių įdarbinimo, praneša Užimtumo tarnyba, kreipėsi bendrovės „Hoptransa“, „Girmeta“, „Sematix“, „Termolita“, „Manvesta“, KLP Transport ir „Girtrans“.

Darbuotojų iš Ukrainos laukia svetingumo, slaugos, prekybos ir gamybos sektorių įmonės visoje Lietuvoje. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  Darbo rinka
Aktualijos

nuotrauka
2022-07-01 15:00
Atnaujinant Klaipėdos senamiesčio gatves – pirmasis finišas. Darbai baigiami Sukilėlių gatvėje, ji bus atverta jau ateinantį pirmadienį.
nuotrauka
2022-07-01 14:18
Vilniaus naujo būsto rinka traukiasi jau ketvirtą ketvirtį iš eilės: vien per I šių metų pusmetį būsto buvo parduota 64% mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai (1526 butai lyginant su 4225). Tai vyksta dėl visos puokštės besikaupiančių priežasčių.
nuotrauka
2022-07-01 08:53
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti trijų teisės aktų pakeitimų paketą, kuris reguliuoja automatizuotų sandėliavimo sistemų statinių projektavimą ir statybą. Atsižvelgus į tai, kad šiuose sandėliuose nedirba žmonės, visus procesus atlieka kompiuterizuoti įrenginiai, liftai ir robotai, siū...
nuotrauka
2022-06-30 15:38
Šiemet Valstybinėje darbo inspekcijoje (VDI) registruoti jau du mirtini nelaimingi atsitikimai darbe: abiem atvejais darbuotojai žuvo, statybvietėse kritę iš aukščio. Net 5 iš 10 darbuotojai, statybvietėse kritę iš aukštai, susižalojo.
nuotrauka
2022-06-30 09:11
Panevėžio apylinkės teismas, išnagrinėjęs Panevėžio rajono savivaldybės administracijos pareiškimą dėl turto pripažinimo bešeimininkiu, jį tenkino – pripažino Linkavičių dvaro sodybos rūmus, ofisinas, svirną, tvartą, kumetyną, Ramygalos miestelyje esantį ūkinį pastatą bei Paįstrio ir Gegužinės k. va...
nuotrauka
2022-06-30 08:34
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo patikrinimą dėl Kauno mieste galimai vykdomų aplinkosaugos pažeidimų.
nuotrauka
2022-06-30 08:19
Manoma, kad pasirinkus nepriklausomą tiekėją, sutartyje sutarta galutinė elektros kaina negali keistis, tačiau net ir nepriklausomo tiekėjo klientams elektros energijos kaina susideda iš dviejų dalių: nereguliuojamos dalies, dėl kurios sutariama su savo tiekėju, ir iš valstybės reguliuojamos dalies,...
nuotrauka
2022-06-29 14:01
Vyriausybė suteikė startą įmonių konversijos projektams – persiorientuoti iš taršaus iškastinio kuro naudojimo į atsinaujinančius energijos išteklius. Finansų ministerijos teikiamu Vyriausybės nutarimu šiandien, birželio 29 d., skirti pirmieji 5 mln. eurų iš bendro 90 mln. eurų krepšelio tokiems pro...
nuotrauka
2022-06-29 13:49
Nuo liepos 1 d., nustačius nelegalų darbą arba nedeklaruotą savarankišką veiklą, bus naikinamas bedarbio statusas. Tokiu atveju nustos galioti visos socialinės privilegijos, o įmokas, kurias už darbo ieškantįjį sumoka valstybė, teks mokėti patiems.
nuotrauka
2022-06-29 13:38
Vilniaus miesto taryba priėmė sprendimą dėl žemės mokesčio tarifų, pakeitusį anksčiau galiojusią dviprasmišką tvarką, kai žemės mokesčio lengvata galėjo naudotis ir apleistų, neprižiūrimų žemės sklypų savininkai.
nuotrauka
2022-06-29 10:13
Paskelbtas antrasis Tauragės daugiafunkcio sporto ir kultūros centro (arenos) statybos darbų konkursas, kuriuo statybos bendrovės kviečiamos pasiūlymus teikti iki liepos 21 dienos. Pirmasis arenos statybos darbų konkursas, skelbtas 2021 m. lapkričio mėn., neįvyko rangovams nepateikus reikalingų doku...
nuotrauka
2022-06-29 09:50
Darbo rinkos rodikliai birželį pajuto neigiamas geopolitinių pokyčių pasekmes. Europos valstybinių užimtumo tarnybų tinklo ir Užimtumo tyrimų instituto (IAB) darbo rinkos pagrindinis rodiklis, palyginti su geguže, nukrito 1,3 balo ir šiuo metu siekia 102,9. Nepaisant šio nuosmukio, tendencijos išlie...
nuotrauka
2022-06-29 09:18
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui, praneša Statistikos departamentas, turėjo statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 1,2 proc. bei vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio, mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainų padidėjimas po 0,5 proc.
nuotrauka
2022-06-29 07:34
Prasidėjus itin karštoms dienoms, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atkreipia darbdavių ir darbuotojų dėmesį dėl karščio keliamo pavojaus dirbant. Vyraujant karštiems orams didėja ir nelaimingų atsitikimų darbe rizika, taip pat atidžiau reikėtų rūpintis sveikata.
nuotrauka
2022-06-28 10:04
Pastarąjį pusmetį lietuvių skolos vėl pradėjo augti, nors 2021 m. antrąjį pusmetį buvo užfiksuotas skolų mažėjimas, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva" atlikta analizė. Palyginęs gyventojų įsiskolinimo rodiklius pernai birželį, gruodį ir šių metų birželį, kredito biuras nustatė daugelio rodiklių...
nuotrauka
2022-06-28 09:49
Baltijos šalių gyventojams svarbu gyventi nuosavame būste, o ketvirtadalis jų ketina būsto nekeisti visą gyvenimą. „Luminor“ banko užsakymu atliktos apklausos duomenimis, Latvijos ir Lietuvos gyventojai norėtų gyvenamąją vietą keisti kuo rečiau, o estai šiuo klausimu šiek tiek lankstesni. Tačiau vis...
nuotrauka
2022-06-28 09:33
Lietuvos Respublikos 2021 m. visuotinio gyventojų ir būstų surašymo rezultatai rodo: nors gyventojų skaičius šalyje mažėja, būstų – priešingai – daugėja, ypač vieno buto namų. Lietuviai iš daugiabučių keliasi į vienbučius nuosavus namus. Surašymas parodė, kad gyvename erdviau ir patogiau. Naudingasi...
nuotrauka
2022-06-27 16:51
Lietuvos ekonomikai artimiausiu metu iškils daugiau grėsmių, todėl jos rizikingumas auga, konstatuoja tarptautinė rizikos valdymo bendrovė „Coface“. Naujausiame ekonominiame tyrime* „Barometer Q2 2022“ teigiama, kad užsitęsęs Rusijos karas prieš Ukrainą daugeliui Europos šalių ūkių sukels naujų iššū...
nuotrauka
2022-06-27 08:32
Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbta nutartis civilinėje byloje pagal ieškovės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ieškinį 4 atsakovams (Šiaulių m. savivaldybė ir savivaldybės administracija bei dvi bendrovės) dėl statybos leidimo išdavimo teisėtumo, Šiaulių miesto...
nuotrauka
2022-06-27 08:23
Prisitaikyti prie kintančių darbo rinkos poreikių bus paprasčiau – Užimtumo įstatymo pakeitimuose numatyta daugiau tikslinių grupių ir mokymosi formų. Pagrindinė naujovė – neformalusis suaugusiųjų švietimas. Taip pat bus sudaromos sąlygos mokytis valstybinės kalbos užsieniečiams.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos