Lietuvos įmonėms įteikti „Pramonė 4.0 žvaigždė 2019“ apdovanojimai: pažangiausias lydi ir tarptautinė sėkmė
2019-03-21 09:07
Ketvirtoji pramonės revoliucija lemia sparčius pokyčius kasdienėje įmonių veikloje. Tai parodė pirmą kartą Lietuvoje surengti daugiausia gamybos procesų skaitmeninimo srityje pasiekusio verslo apdovanojimai „Pramonė 4.0 žvaigždė 2019“. Pažangiausias įmones rinkusi komisija bei visuomenė įvertino ne tik jų pasiektus rezultatus, bet ir tai padaryti leidusias unikalias technologijas.
Balsavusieji internetu ir konferencijoje lėmė, jog publikos pasirinkimo prizą pelnė „Peikko Lietuva“. Apdovanojimą atsiima įmonės direktorius Paulius Bulota. Konkurso rengėjų nuotr.
Minimos įmonės
Peikko Lietuva, UAB
LINPRA (Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija ),
Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK),
„Ortho Baltic“, gaminanti inovatyvias ortopedines technines priemones ir implantuojamus medicininius prietaisus tapo laimėtoja mažų ir vidutinių įmonių kategorijoje. Pagrindinė kompanijos veikla – 3D spausdintuvais individualiai pagal kliento poreikius pritaikomi implantai, protezai, ortopedinė avalynė. „Ortho Baltic“ tyrimų ir inovacijų padalinyje dirba 21 specialistas – jų kuriamos inovacijos lėmė, jog įmonė pripažinta viena iš žandikaulio bei galvos implantų tiekimo lyderių pasaulyje. Kompanija aktyviai bendradarbiauja su mokslininkais, gydytojais bei tyrėjais, siekdama užtikrinti tolesnę 3D spausdinimo bendruomenės plėtrą Lietuvoje. Net 99 proc. savo produkcijos ji eksportuoja tiek į Europos rinkas, tiek ir į tokias šalis kaip Kanada, Australija ar Brazilija.
Balsavusieji internetu ir konferencijoje lėmė, jog publikos pasirinkimo prizą pelnė „Peikko Lietuva“, besispecializuojanti jungčių gelžbetoniui sprendimuose ir kompozitinių statybinių konstrukcijų gamyboje. Trijose kompanijos gamyklose Kaune šiuo metu dirba apie 300 darbuotojų, kurių kasdienė projektavimo ir gamybos veikla yra skaitmenizuota. Įmonėje taip pat naudojama išskirtinė technologija, kuri dažymo procesą atlieka 20 kartų greičiau nei įprastai – produktas gali būti nudažytas vos per 15 minučių. 2018 metais būtent Lietuvoje sukurtas inžinierių padalinys, kuris teikia paslaugas „Peikko“ įmonių grupei visame pasaulyje.
Ekspertai: laimėtojai jaučia pokyčių pulsą
„Laimėjusios įmonės puikiai jaučia ketvirtosios pramonės revoliucijos pulsą – yra gerai įsivertinusios savo skaitmenizacijos lygį, daug investuoja į tyrimus bei plėtrą, strategiškai paskirsto turimus resursus. Vertinome ne vien statistinius kompanijų rodiklius – vizitų metu galėjome įsitikinti, kaip naujausios technologijos taikomos praktiškai. Iš tiesų, kompanijos, patekusios į finalą kuria gerbūvį tiek savo darbuotojams, tiek ir visai šaliai. Pažangiausios Lietuvos pramonės įmonės kuria ne tik produktus, bet ir platformas apjungiančias visą tiekimo grandinę, o tai – jau aukštos pridėtinės vertės kategorija“, – išplatintame pranešime cituojamas apdovanojimų komisijos narys, asociacijos INFOBALT darbo grupės „Industry 4.0“ pirmininkas Dovydas Zinkevičius.
Apdovanojimų ceremonijoje „Pramonė 4.0 žvaigždė 2019“
Savo ruožtu Audronė Gurinskienė, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų biuro Lietuvoje vadovė, primena, kad ketvirtosios pramonės revoliucijos ištakos yra būtent Vokietijoje, o kartu su ja įmonėse vyksta nuolatinė gamybos procesų optimizacija. Tai leidžia verslui išlaisvinti darbuotojus nuo rutininių užduočių, ieškoti unikalių sprendimų, nuosekliai didinti produktyvumą ir padeda aktyviai konkuruoti tiek vietos, tiek ir užsienio rinkose. Konkurso metu išryškėjusios įmonių sėkmės istorijos, pasak A. Gurinskienės, gali būti paskata tiek joms pačioms tobulėti toliau, tiek ir kitoms įmonėms žengti pirmąjį žingsnį pokyčių link.
Realūs pokyčiai ir pavyzdžiai, kurie užkrečiaNors jau didelė dalis Lietuvos pramonės įmonių yra žengusios pirmuosius žingsnius ir sėkmingai taiko skaitmenines technologijas savo veikloje, prieš apdovanojimus vykusios konferencijos „Making Industry 4.0 real“ metu buvo kalbama ir apie tai, kaip paskatinti jas dar aktyviau pasinaudoti pokyčių atnešamomis galimybėmis. Pranešimus konferencijoje skaitė ekspertai iš Estijos, Danijos, Vokietijos, savo istorijomis ir aktualiais patarimais dalijosi tokių pramonės įmonių, tokių kaip „Hella“, „Festo“, „Terekas“, SAP, ABB atstovai.
„Ekspertų pranešimai bei išsakyti komentarai dar kartą įrodo, jog ketvirtoji pramonės revoliucija yra ne vien tik populiarus žodžių junginys, tačiau ir pasaulinis reiškinys. Tai – realūs pokyčiai, kuriuos reikia priimti ir prie jų prisitaikyti. Tokie renginiai yra puiki platforma diskusijoms, nes vienoje vietoje susitinka ir patirtimi dalijasi verslo, valdžios institucijų bei organizacijų atstovai. Bendradarbiavimas tarp sektorių tiek nacionaliniu, tiek ir tarptautiniu lygiu atveria naujas tobulėjimo galimybes. Gerieji pavyzdžiai užkrečia, todėl tikimės, jog dar daugiau įmonių dalyvaus konferencijoje ir apdovanojimuose kitais metais“, – sako Darius Lasionis, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA direktorius.
Jau ketvirtąjį kartą vykusią tarptautinę konferenciją „Making Industry 4.0 real“ organizavo Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA, asociacija INFOBALT bei Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai. Konkursą „Pramonė 4.0 žvaigždė 2019“ globoja Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija.
Automatika, pramonės inžinerija
2024-07-22 10:15
KTU eksperimentinių ir prototipavimo laboratorijų centrui „M-Lab" bendradarbiaujant su įmone „Nando droid", universiteto studentai konstruoja FPV (angl. first person view) savadarbius dronus „kamikadzes", kurie yra siunčiami į Ukrainą ir naudojami karo lauke. Prie šių dronų pritvirtinami sprogmenys,...
2024-07-19 09:43
Tarptautinė investicinė VMG grupė Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančiose medienos perdirbimo ir baldų gamyklose bei didžiausiame Baltijos šalyse pramonės inovacijų parke Klaipėdos rajone iki metų pabaigos planuoja įdarbinti dar beveik 200 įvairių sričių darbuotojų.
2024-07-18 14:25
Šių metų liepos pradžioje VĮ Ignalinos atominė elektrinė (toliau – IAE) sudarė 32,4 mln. eurų rangos sutartį su „Westinghouse Electric Sweden AB“ (vedantysis partneris) ir „Westinghouse Electric Spain, S.A.U“ dėl abejose atominės elektrinės energijos blokuose esančių technologinių įrenginių – garo ...
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
2024-04-24 08:09
Seniausia alaus darykla Lietuvoje aktyviai atsinaujina. Prieš porą metų „Gubernijos" darykloje modernizuota pagrindinė gamybos linija, kurioje gėrimai pilstomi į skardines. Dabar atėjo laikas modernizuoti kitas dvi linijas, kuriose produkcija pilstoma į PET plastiko butelius ir KEG statines. Kartu s...
2023-12-19 10:50
Svajonių namai daug kam dar sunkiai pasiekiami dėl milžiniškų nekilnojamo turto kainų ir brangių paskolų. Šį ratą pastaruoju metu papildo dideli nuomos mokesčiai bei infliacija su ją sunkiai besivejančiais atlyginimais, tad nenuostabu, kad kitokie galimi statybos procesai ir jų potencialas atpiginti...
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
2023-11-20 09:25
Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugykloje (MRAS) sėkmingai atlikti radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrangos ir sistemų bandymai, kurie parodė, kad visi įrenginiai tarpusavyje veikia saugiai, suderintai, o bendros objekto eksploatavimo ypatybės ir charakteristikos atitinka numatytus projektinius s...
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
2023-08-23 16:15
Šiuolaikinės technologijos keičia pramonės pasaulį, siūlydamos naujoviškus sprendimus mašinų ir sistemų efektyvumui ir tikslumui didinti. Fotoelektriniai jutikliai yra viena iš pažangių priemonių, lemiančių šią technologinę revoliuciją. Tačiau kaip juos palyginti su tradiciniais aptikimo metodais? A...
2023-03-15 08:09
Vakarų investuotojai domisi Lietuva, bet kasmet smunka moksleivių rezultatai, o norinčių studijuoti inžinerinius mokslus studentų skaičius vis mažėja. Tai paskatino Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociaciją LINPRA išsikelti ambicingą tikslą – Lietuva 2030 inžinerijos šalis. Tam būtini...
2022-07-22 09:52
Vis garsiau kalbama, kad Lietuvos verslui, norinčiam išlikti konkurencingu, neišvengiamai būtina galvoti apie veiklos efektyvumą. Vienas iš kelių į kokybės gerinimą, produktyvumo didinimą, sąnaudų mažinimą ir darbuotojų saugą – robotizacija. Tačiau Lietuvos įmonės neskuba investuoti į robotus.
2022-07-18 15:07
Bendradarbiaudama su „virtualios elektrinės“ paslaugas teikiančiu Estijoje įkurtu startuoliu „Fusebox“, „Caverion Lietuva“ savo klientams galės pasiūlyti išmanią elektros energijos valdymo sistemą, kuri padės sumažinti iki 50 000 tonų anglies dvideginio per metus. Ši sistema taip pat leis prisidėti ...
2022-06-09 10:56
Rinkos tyrimų įmonės sutaria – pasaulinis robotikos sektorius iki 2030 m. patirs spartų augimą. Nors šis sektorius Lietuvoje dar tik pradinėse vystymosi stadijose, ekspertai skatina paversti jį strategine sritimi ir taip sparčiau skaitmenizuoti pramonę bei kitus sektorius.
2022-02-21 07:32
GIPL – tai pirmoji ir vienintelė Lietuvos gamtinių dujų jungtis, sujungianti mus su Vakarais. Šis projektas vertinamas ir kaip energetinio saugumo priemonė, ir kaip dar vienas energijos tiekimo šaltinis, sudarantis galimybę įsigyti pigesnių dujų iš Europos visos dujų rinkos, ir praplėsti SGD termina...
2021-12-07 11:26
Istorine, religine ir kultūrine prasme unikali Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika prieš daugiau nei dešimtmetį tapo ir vienu pirmųjų moderniai valdomų visuomeninių pastatų Lietuvoje. 2003-iaisiais joje įdiegus, o šiemet renovavus JUNG KNX standarto išmanaus namo sistemą, ...
2021-12-06 11:25
KTU mokslininkai pasiūlė dirbtiniu intelektu grįstą metodą, kuris triukšmingoje aplinkoje ne tik padeda aptikti įvairius gedimus laiku, bet ir yra tvarus aplinkai metodas – gedimo aptikimo procesas lengvai skaitmenizuojamas, o senų, puikiai veikiančių pramonės įrengimų keisti nereikia.
2021-08-30 08:23
Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelais investuoja 400 tūkst. EUR į mobiliosios robotikos bendrovę „Rubedos“. Gautą investiciją bendrovė naudos robotų navigavimo technologijai, automatizuojančiai logistikos centrų veiklą, sukurti.
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.