2024 gegužės 29 d. trečiadienis, 12:31
Reklama  |  facebook

Lietuvos nekilnojamojo turto rinka ukrainiečio akimis: „Situacija nėra lengva, bet galima įžvelgti pozityvių dalykų"

2024-04-18 14:49
Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos situacija – bene daugiausiai diskusijų pastaruoju metu viešojoje erdvėje kelianti tema. Laukiama jos atsigavimo požymių, netyla kalbos apie būstų kainas, aptariami nauji reikalavimai statytojams. Tačiau kaip mūsų šalį ir jos sąlygas statybų vystymui mato čia jau ne vieną projektą įgyvendinęs ukrainietis? Kokius pagrindinius skirtumus ir panašumus jis įžvelgia Lietuvos ir Ukrainos rinkose? Apie abiejų valstybių ypatumus pasakoja ukrainiečių investicijų ir nekilnojamojo turto plėtros įmonės „SAVO Investicija" vadovas Dmitrijus Savočka.
nuotrauka
Dmitrijus Savočka, asmeninio archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Savo investicija, UAB
Statybos inspekcija (Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos),
Rinka pasikeitė, o klientai tapo reiklesni

Paklaustas, kaip vertina Lietuvos rinką ir jos sąlygas statybų vystymui, pranešime cituojamas D. Savočka neslepia, kad situacija mūsų šalyje nėra labai gera, tačiau džiaugiasi, kad pamažu stebimas šioks toks pagyvėjimas.

„Lietuvos NT rinkos situacija nėra labai lengva ir paprasta. Didžiulę įtaką daro įvairios nuomonės dėl ateities, didelės bankų palūkanos ir, žinoma, politinė situacija šalyje. Tačiau, vistik juntamas ir rinkos pagyvėjimas, didėjantis klientų susidomėjimas, augantis skambučių skaičius. Manau, kad žmonės tikrai kreipia dėmesį į kokybę, atskiras detales, patogią objekto vietą. Visa tai įvertinę, jie pasirengę įsigyti būstą. Taip, klientai tapo reiklesni, rinka šiek tiek pakito, sulėtėjo, bet šiandieninė situacija nuteikia gana pozityviai", – pastebi nekilnojamojo turto vystytojas.

Pašnekovas priduria, kad šiandienos klientams vis svarbesnė darosi būsto infrastruktūra, o daugelis nori įsikelti į jau įrengtus namus.

„Šiandienos klientas labai kreipia dėmesį į detales ir rūpinasi, kad pirkinys atitiktų jo planuojamą biudžetą. Jam itin svarbi būsto infrastruktūra, aplink esantys darželiai, mokyklos, parduotuvės. Labai gerai, jei viskas pasiekiama pėsčiomis arba trumpai važiuojant automobiliu. Taip pat labai svarbi uždara teritorija, žaidimo aikštelės įvairaus amžiau vaikams. Itin reikšmingas momentas – visiškai užbaigtas ir paruoštas būstas. Daugelis žmonių nemėgsta remonto keliamų rūpesčių ir nori tik atsivežti baldus. Dėl to savo vystomuose projektuose mes visada stengiamės suteikti galimybę išsirinkti visiškai paruoštą būstą", – pasakoja D. Savočka.

Situacija pasikeitė po COVID-19

Paprašytas palyginti Lietuvos ir Ukrainos nekilnojamojo turto rinkas, pašnekovas atskleidžia, kad tarp abiejų valstybių galima pastebėti nemažai panašumų, tačiau skirtumai taip pat akivaizdūs.

Asociatyvi
aplinkos ministerijos
nuotr.
 
„Jei lygintume Lietuvos ir Ukrainos NT rinkas, pastebėtume panašumų, bet tikrai rastume ir nemažai skirtumų. Karas labai neigiamai veikia tiek Lietuvos, tiek Ukrainos situaciją, todėl NT rinka abiejose šalyse sulėtėjusi. Tačiau jei vertintume būsto poreikį, šiandien Ukrainoje jo ypač trūksta, nes milžiniškos gyvenamųjų namų teritorijos sugriautos ir daugybė žmonių tiesiog neturi kur gyventi. Todėl Ukrainoje vykdoma daug įvairių programų, kurios padeda medikams, kariškiams, žmonėms, praradusiems namus. Skiriamos tam tikros lėšos, žmonės taip pat gali pridėti savo turimų lėšų. Valstybė skiria finansavimą įsigyti būstams, kurie jau yra priduoti į eksploataciją. Šiandien Ukrainoje populiariausias yra ekonominis būstas. Tuo tarpu Lietuvoje būstai privalo būti jau su pilna apdaila. Net 95 proc. parduodamų būstų yra jau eksploatuojami. Tačiau statybos sektorius ir pardavimai šioje srityje gana vangūs, žmonės bijo", – teigia D. Savočka.

„SAVO investicija" vadovas tvirtina, kad Lietuvoje situacija kardinaliai pasikeitė po COVID-19 pandemijos – būtent šis laikotarpis tapo tarsi atskaitos tašku, kai nuo statytojų ėmė priklausyti vis mažiau dalykų.

„Jei kalbėsime apie Lietuvos rinką, čia žmonės ne taip stipriai priklauso nuo programų, veikia bankų sistema. Todėl žmogus renkasi daugiau pagal savo galimybes, jis vertina būsto vietą, kokybę, atskiras detales. Didesnis dėmesys kreipiamas į asmeninius pageidavimus. Čia klientai tikrai reiklesni. Šiandien jų ne tiek daug. Jei iki karo, o ypač COVID-19 pandemijos metu, viskas buvo statytojo rankose, tai dabar situacija kardinaliai priešinga. Tačiau jei projektas unikalus ir išskirtinis, būstai bus populiarūs bei paklausūs. Nėra tokio didžiulio ažiotažo, koks buvo juntamas anksčiau, tačiau rinka, nors ir lėta, bet stabili ir nėra visiškai nesustojusi", – tvirtina vystytojas.

Projektai statomi pagal aukščiausius kokybės standartus

Kalbėdamas apie klientų reiklumą, D. Savočka priduria, kad dideli klientų poreikiai skatina ir jį patį lygiuotis į aukščiausius kokybės standartus ir pilnai įsitraukti į savo statomų projektų eigą.

„Esu įsitraukęs į mūsų įmonės statomų projektų eigą visu 100 proc. Dažnai būnu statybų aikštelėje, asmeniškai kontroliuoju kokybę, statybų eigą, darbų vykdymą. Man itin svarbi gera kokybė. Kiekvieną savaitę susirenkame aptarti visas darbų plonybes ir aš stengiuosi dalyvauti šiuose susirinkimuose, nes suprantu, kad jei domiuosi ir gyvenu šiais projektais, tai žmonės visada tai jaučia bei vertina", – sako ukrainietis.

Savo investicija „SAVO Investicijos"
nuotr.

Naujausias „SAVO Investicija" nekilnojamojo turto projektas Lietuvoje – „Lucky Homes 2". Pasak D. Savočkos, šis kompleksas išsiskirs iš kitų ypatingu dėmesiu detalėms, kurį galės pajusti tiek patys namo gyventojai, tiek ir Kalvarijų gatvės praeiviai.

„Projektas pirmiausia unikalus tuo, kad jis pastatytas ypač geroje vietoje. Asmeniškai patikrinau ir galiu garantuoti, kad per 7-8 minutes pėsčiomis lengvai pasieksite senamiestį, o 4-5 minučių tikrai pakaks nukeliauti iki Konstitucijos pr. esančio prekybos centro „Europa". Kitas išskirtinumas – nuosava, uždara teritorija su vaikų žaidimo aikštelėmis. Ypatingą dėmesį skyrėme aplinkos apželdinimui ir jaukumui. Apgalvojome ir pastatų fasado detales, suprojektavome erdvius balkonus, kad žmonės galėtų patogiai leisti laisvalaikį. Netgi laiptinėse esančias liftų šachtas ne tiesiog išdažėme, bet išklojome klinkerio plytelėmis, apšvietėme laiptų turėklus, atidžiai rinkome lubų šviestuvus. Ne visi statytojai tam skiria deramą dėmesį, tačiau mums tai labai svarbu. Visa tai suteikia jaukumo. Komplekse yra ir uždara požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kur radome vietos ir sandėliukams. Juos galima įsigyti kartu su būstu ir ten saugoti savo daiktus. Pagalvojome ir apie elektromobilius – jiems taip pat įrengėme vietas", – apie projekto ypatumus pasakoja D. Savočka.

Reikalavimai Lietuvoje itin dideli

Tiesa, tai jau ne pirmasis „Lucky Homes" projektas Vilniuje. Nekilnojamojo turto vystytojas atskleidžia, kad sprendimą statyti antrąjį šių gyvenamųjų namų kompleksą lėmė meilė Lietuvai ir Vilniui.

„Aš myliu Lietuvą. Man labai patinka Vilnius. Tai labai jaukus, nuoširdus miestas. Be to, aš čia gyvenu su savo šeima ir, žinoma, turiu labai gerą, per laiką suburtą komandą. Čia aš įgaunu daug geros patirties, nes, lyginant su Ukraina, Lietuvoje yra ypač aukšti reikalavimai statybos kokybei. Netgi kitų Europos šalių reikalavimai statybos sektoriuje yra ženkliai mažesni. Todėl man tai yra labai gera patirtis ir itin palankios galimybės ne tik profesiniam, bet ir asmeniniam augimui", – tvirtina D. Savočka.

„SAVO investicijos" vadovas atvirauja, kad statant antrąjį kompleksą, teko susidurti su nemažai iššūkių, tačiau šiuo metu visi sunkumai jau praeityje, o statybų pabaiga jau ne už kalnų.

„Pagrindinis iššūkis ir problema, su kuria susidūrėme vystydami naujausią mūsų projektą, buvo susijusi su kaimynystėje gyvenančiu asmeniu. Statybų pradžioje ant mūsų buvo išpilta labai daug purvo, turėjome labai daug Statybos inspekcijos patikrų, nors pažeidimų nebuvo. Dabar šis etapas baigtas, mes laimėjome beveik metus užsitęsusį teismą. Šiuo metu mūsų statomas namas pasiekė 85 proc. baigtumą, todėl šiandien pakiliomis nuotaikomis judame toliau. Dabar projektas jau baigiamajame etape. Butai visiškai baigti, laiptinių baigtumas siekia 98 proc., šiuo metu tvarkome teritorijos gerbūvį. Iki pavasario pabaigos planuojame užbaigti visus statybos darbus", – džiaugiasi D. Savočka.  
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-29 09:56
Šią savaitę užbaigti konstrukciniai „Sand Offices" verslo centro statybų darbai. Ta proga, tradiciškai, virš pastato iškeltas vainikas. Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje kylančio verslo centro statybos prasidėjo šių metų sausio mėnesį.
nuotrauka
2024-05-28 10:40
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ didina dukterinės bendrovės „Lvovo projektai“ įstatinį kapitalą nuo 300 tūkst. iki 50 mln. eurų. Šiuo žingsniu siekiama efektyvinti įmonių grupės struktūrą ir Latvijoje uždirbtą kapitalą reinvestuoti Lietuvoje.
nuotrauka
2024-05-28 09:57
Apsaugos paslaugas teikianti bendrovė „Eurocash1" ir „Panevėžio statybos tresto" (PST) valdoma įmonė „Šeškinės projektai" pasirašė sutartį dėl daugiau nei 800 kv. m ploto biuro erdvių verslo centre „U219", Vilniuje. Jose įsikurs „Eurocash1" pagrindinė būstinė Baltijos šalyse.
nuotrauka
2024-05-27 14:50
Investicijų valdymo įmonė „Demus Asset Management“ valdomas uždarojo tipo fondas „Victory Development Venture“ įsigijo naują projektą – „Ežero takais by Citus“. Iš viso į projektą ketinama investuoti 8 mln. eurų, iš informuotųjų investuotojų „Demus Asset Management“ pritraukė 2 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-27 10:26
Naujausia, šių metų gegužės mėnesį atlikta Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių apklausa rodo, kad nekilnojamojo turto (NT) verslas labiausiai tiki būsto rinka ir būtent šiame sektoriuje kreips didesnę dalį savo investicijų. Neapibrėžtumo kupinoje rinkoje NT plėtotojai vis ...
nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas