2023 rugsėjo 27 d. trečiadienis, 0:33
Reklama  |  facebook

Marijampolėje atidaroma modulinė stovykla „Vytenis“

2023-09-07 08:08
Siekiant sudaryti tinkamas tarnybos ir gyvenimo sąlygas sąjungininkams ir Lietuvos kariams Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje atidaryta nuolatinė modulinė stovykla, kurioje įrengta visa jai reikalinga karinė infrastruktūra. Ši stovykla bus naudojama pratybų su sąjungininkais metu, ji galės tarnauti ir kaip laikina arba, jei prireiks, nuolatinė stovykla.
nuotrauka
Krašto apsaugos ministerijos / Vytenio bataliono nuotr.


„Karinės infrastruktūros plėtra yra svarbi ne tik dėl Lietuvos kariuomenės bei sąjungininkų poreikių atliepimo, bet ir dėl nacionalinio saugumo, atgrasymo politikos stiprinimo. Lietuvos kariuomenės infrastruktūros plėtra turi užtikrinti ne tik kiekybinius poreikius, bet ir prisidėti prie naujos kokybės kariuomenėje kūrimo“, – Krašto apsaugos ministerijos pranešime cituojamas ministras Arvydas Anušauskas.

Naujos stovyklos infrastruktūra užtikrina galimybę čia apgyvendinti iki 800 karių ir sukurti apie 100 darbo vietų. „Infrastruktūros vystymas yra vienas iš projektų, užtikrinančių tiek mūsų karių, tiek sąjungininkų gyvenimo ir treniruočių sąlygas. Šiandienos stovyklos atidarymas – maža, bet svarbi mūsų gynybos užtikrinimo dalis. Esu dėkingas, prisidėjusiems prie stovyklos statybų ir ypatingai čia ir kitur tarnaujantiems kariams“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas, generolas Valdemaras Rupšys.

Per metus pastatytoje stovykloje įrengti gyvenamieji, darbo, poilsio ir sanitariniai konteineriai. Taip pat – įvairios paskirties angarai: treniruotis skirta sporto, maitinimo salės, transporto technikos remonto patalpos. Šalia angarų įrengti ir atviri krepšinio, paplūdimio tinklinio aikštynai.

Bendra stovyklos sukūrimo projekto vertė – 18 mln. eurų: aikštelių įrengimas kainavo bemaž 6 mln. eurų, įrengimas – apie 12 mln. eurų.

Naujos karių apgyvendinimui ir rengimui skirtos infrastruktūros vystymas yra vienas iš pagrindinių Krašto apsaugos ministerijos prioritetų. Iš viso šiuo metu krašto apsaugos sistemoje yra vykdoma apie 200 didesnių ir mažesnių infrastruktūros plėtros projektų. Vien šiemet tam skirta daugiau nei 130 mln. eurų, o pridėjus pagal Laikinojo solidarumo įnašo įstatymą NATO brigados infrastruktūrai Rūdninkuose papildomai skirtus 128 mln. eur – asignavimai infrastruktūros plėtrai išaugo dvigubai.

Nuolatinė modulinė stovykla „Vytenis“ yra priimančiosios šalies paramos įsipareigojimų dalis, kuri įrengta per itin trumpą laiką. Prireikus, tokios stovyklos kaip „Vytenis“ galėtų priimti atvykstančias sąjungininkų pajėgas, užtikrinant visus būtinus karių poreikius – galimybę naudotis jau sukurta karine infrastruktūra, apgyvendinimo ir maitinimo, kitomis paslaugomis.

Taikos metu tokios stovyklos naudojamos sąjungininkų ir Lietuvos karių apgyvendinimui, treniruotėms – ne tik profesinės karo tarnybos kariams, bet ir privalomąją karo tarnybą atliekantiems šauktiniams.

Nuolatinių modulinių stovyklų jau įrengtos dvi – be naujosios Marijampolėje, tokia stovykla jau pora metų veikia Pabradėje, kur stovykloje „Herkus“ įsikūrę JAV kariai.

Spalio mėnesį planuojama užbaigti Kazlų Rūdos poligone modulinės stovyklos įrengimo darbus, kuri bus skirta sąjungininkams arba Lietuvos kariuomenės padaliniams su galimybe apgyvendinti 800 karių.

Karinė infrastruktūra vystoma atsižvelgiant į tris pagrindinius kriterijus: priimančiosios šalies paramai keliamų reikalavimų atitikimą, kariuomenės personalo augimą, užtikrinant karių treniravimosi, apgyvendinimo ir tarnybos sąlygų gerinimą ir kariuomenės modernizavimą, įsigyjant naujos technikos bei ginkluotės ir siekiant sukurti tinkamas aptarnavimo, laikymo bei amunicijos saugojimo sąlygas.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-09-26 11:49
Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje išskirtinių būsto projektų ir NT paslaugų kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota daugiau nei 8,3 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-26 08:36
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC jau 11 metų dalyvauja Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA), kuriai šiemet suėjo 30 metų, veikloje. Įmonės vadovas Viktoras Voroncovas sako, kad tapusi įtakinga, LSA turi žengti dar toliau – jungti kuo daugiau statybininkų: ne tik statybos ir susijusias įmones...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:35
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sostinės Viršuliškių rajone baigiamą vystyti naują 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą savo naujiesiems biurams jau pasirinko keletas nuomininkų.
nuotrauka
2023-09-19 20:06
Viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmone „Vilniaus daugiafunkcinis ko...
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.
nuotrauka
2023-09-15 15:41
2022 m. pabaigoje Lietuvos banko licenciją gavęs Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Reverest Baltic Opportunity Fund“ pradėjo įgyvendinti nekilnojamojo turto projektus, siekdamas skirti išskirtinį dėmesį miesto pridėtinės vertės kūrimui ir objektų plėtrai be...
nuotrauka
2023-09-15 11:17
Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad Lietuvos verslui pavyksta auginti pasitikėjimą darbdaviais. Šalies vadybos ekspertai sako, kad šis laimėjimas džiugina, bet kartu ir užkrauna didesnes atsakomybes.
nuotrauka
2023-09-14 14:17
Turto valdymo bendrovės „BRAITIN" valdomai investicijų bendrovei „Verslo trikampis" Šiaulių bankas skolina 25,7 mln. eurų. Bendrovė, Vilniuje valdanti to paties pavadinimo biurų kompleksą, naujai gautas lėšas naudos anksčiau prisiimtų įsipareigojimų refinansavimui bei kasdienės veiklos poreikiams.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-14 13:31
Šią vasarą vos per du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – investuotojai į naujus „Estateguru" sutelktinio finansavimo projektus investavo 18,9 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-14 07:57
Nuo praėjusių metų gegužės atsisakyta deklaracijų apie neypatingų statinių statybos užbaigimą tvirtinimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (Statybos inspekcija), perduodant šią funkciją statinio ekspertizės rangovams. Tačiau pokyčiai įnešė į rinką sumaišties.
nuotrauka
2023-09-12 16:47
Modernizuodama verslo centrą „Europa“, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ atnaujina ir daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tūkstančio parkavimo vietų aikštelės atnaujinimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos, investicijos sieks apie 6 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-11 12:28
Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pristatytas NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų poreikiams skirtos infrastruktūros vystymo projektas.
nuotrauka
2023-09-08 07:10
UKMERGĖS GELŽBETONIS – įmonė, gaminanti ne tik gelžbetonio gaminius, bet ir polistireninį putplastį, kurio gaminimo patirtis – 27 metai. Anksčiau didžiausios įmonės apyvartos buvo susijusios su polistireniniu putplasčiu, o per pastaruosius 5 metus gelžbetonio gaminių gamyba išaugo apie 3 kartus ir d...
nuotrauka
2023-09-05 12:47
Daugiafunkcio komplekso ant Šeškinės kalno projekte pradedamas naujas etapas: šią savaitę išduotas leidimas statyti Kultūros ir ugdymo centrą. Dar dviejų, į Ozo g. 27 kompleksą įeinančių objektų – Sporto centro su lengvosios atletikos maniežu ir futbolo treniruočių aikšte bei vaikų darželio – techni...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas