2021 rugsėjo 27 d. pirmadienis, 12:58
Reklama  |  facebook

„Mega“ – pirmasis Lietuvoje prekybos centras, kurio fasado plytelės valys orą

2016-06-02 09:21
Sparčiai vykdant Kaune įsikūrusio prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ plėtros darbus, pastato pagrindinis fasadas bus uždengtas aplinkai draugiškomis inovatyviomis plytelėmis, kurios mažina oro taršą, veikdamos panašiai kaip žaliuojantys medžiai.
nuotrauka
„Megos“ pasirinktos plytelės gerins oro kokybę aplink prekybos centrą. Bendrovės vizualizacija


Pasak „Megą“ valdančios bendrovės „Baltic RED” rinkodaros vadovės Rasos Vyšniauskienės, paskaičiuota, kad 6,5 tūkst. kv. metrų plytelių, dengsiančių prekybos centro fasadą, atstos net 455 medžius.

Titano dioksidu padengtos inovatyvios plytelės pasižymi savaiminio nusivalymo efektu – ultravioletinių spindulių aktyvuotas plytelių paviršius lyg magnetas traukia vandenį prie savęs, todėl, lietuj lyjant, vanduo patenka po nešvarumais ir juos nuplauna. Taip pat šios plytelės pasižymi antibakteriniu poveikiu, dėl kurio ant pastato fasado neaugs samanos, dumbliai bei kerpės.

„Tai reiškia, kad fasado priežiūra taps žymiai paprastesnė ir retesnė, todėl sumažės ir gamtai žalingų cheminių valiklių naudojimas“, – sako R. Vyšniauskienė.

Pasak jos, „Mega“ jaučia atsakomybę prisidėti prie aplinkos užterštumo mažinimo.

Prasidėjus „Megos“ statybos darbams ir žaliųjų zonų pertvarkymui, daugiau kaip 100 medžių buvo saugiai ir atsakingai perkelti į kitą vietą. Tai padaryta naudojant specialią techniką, su kuria medžiai persodinti nepažeidžiant jų šaknų. Dar 100 medžių bus persodinta vasaros laikotarpiu.

„Agro Buchtal GmbH“ pardavimų atstovas Baltijos šalims Nedas Bobinas tikina, kad „Megos“ pasirinktos plytelės gerins oro kokybę aplink prekybos centrą.

„Ant plytelių paviršiaus esantis titano dioksidas sąveikauja su šviesa ir sukelia fotokatalitinę reakciją. Dėl jos bet kokie aplinkoje esantys teršalai, prisilietę prie fasado paviršiaus, paverčiami žmogui nekenksmingomis mineralinėmis druskomis, kurias nuplauna lietus”, – sako N. Bobinas.

Lyginant su įprastinėmis, titano dioksidu padengtos plytelės yra 5–7 proc. brangesnės. Tačiau R.Vyšniauskienė įsitikinusi, kad papildomos investicijos yra prasmingos, atsižvelgiant į šios technologijos naudą aplinkai, taip pat - funkcionalumą bei ilgaamžiškumą.

Prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“ yra pirmasis Baltijos šalyse tokio dydžio prekybos centras, kurio pastato fasadas bus išklotas titano dioksidu dengtomis plytelėmis. Dar vienas, tačiau gerokai mažesnis, prekybos centras, panaudojęs šios technologijos plyteles, yra įsikūręs Taline.

Po metus truksiančių darbų 2016 m. lapkritį „Mega“ taps didžiausiu vidurio Lietuvoje prekybos ir laisvalaikio centru ir duris atvers iš esmės atsinaujinęs. Šiuo metu įgyvendinamas centro plėtros projektas atsieis 47 mln. eurų investicijų.

Užbaigus plėtros darbus prekybos centro plotas padidės 40 procentų – iki 102 tūkst. kv. metrų, klientų patogumui bus įrengta erdvi daugiaaukštė automobilių parkavimo aikštelė. Planuojama, kad nuomininkų skaičius išaugs iki 200. Čia įsikurs 70 naujų parduotuvių, paslaugų ir pramogų centrų, tarp kurių – vieno didžiausių tarptautinių prekybos tinklų parduotuvė „H&M“, 7,5 tūkst. kv. metrų ploto sporto ir sveikatingumo centras „VS-Fitness“ bei kitų populiarių prekių ženklų operatoriai. 
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-09-23 06:51
Pristatyta Kauno centrinio pašto įveiklinimo galimybių studija, kurioje pateiktos rekomendacijos dėl šio unikalaus pastato išsaugojimo ir pritaikymo visuomenės reikmėms. Pagrindinė rekomendacija – čia įsteigti Architektūros centrą (institutą), vykdantį ir muziejaus funkcijas.
nuotrauka
2021-09-23 06:49
„Vilniaus vandenys“ eksploatuojamiems vandentiekio tinklams sukūrė ir jau sėkmingai naudoja skaitmeninį „dvynį“. Keli šimtai vamzdyne įrengtų specialių jutiklių ne tik leidžia į skaitmeninę erdvę perkelti visą Vilniaus miesto vandentiekį, realiu laiku vertinti vandens tiekimo situaciją sostinėje, be...
nuotrauka
2021-09-22 11:22
Su Rinktinės gatve Vilniuje besiribojančiame sklype Ceikinių g. 2 planuojamas naujas daugiafunkcis administracinių ir viešbučio pastatų kvartalas.
nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-17 13:30
NT plėtros bendrovė „Sirin Development“ užbaigė Kauno logistikos centro antrąjį statybų etapą. Martinavos kaime, Kauno rajone, greta automagistralės Vilnius-Kaunas, atidaryta 16 tūkst. kv. m ploto sandėlių su administracinėmis patalpomis.
nuotrauka
2021-09-16 12:14
Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“, gavęs reikiamus statybos leidimus, pradeda statyti pirmąjį savo restoraną Druskininkuose, M.K. Čiurlionio g. 78. Naujasis restoranas turėtų pradėti veikti po metų, iš viso į šį projektą planuojama investuoti 1,3 ml...
nuotrauka
2021-09-16 12:00
Rugsėjo 15 d. gautas Vilniaus m. savivaldybės leidimas DHL skubių siuntų terminalo statyboms Vilniaus oro uosto teritorijoje. Terminalo statybų build-to-suit tipo projektą valdo investicinės bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF), kuris per II platinimo...
nuotrauka
2021-09-16 11:48
Ant Tauro kalno sostinėje kuriamo naujo, modernaus ir daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ naujienos – projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami naujoje interneto svetainėje.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 10:00
Rugsėjo pradžioje rekonstrukcijai uždarytame Palangos oro uoste bus atnaujintas ne tik kilimo ir tūpimo takas, peronas ir riedėjimo takas – rekonstrukcijos metu diegiami tvarūs inžineriniai sprendimai, dėl kurių visi procesai taps draugiškesni aplinkai.
nuotrauka
2021-09-15 11:42
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juo...
nuotrauka
2021-09-15 10:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ prekybinių biuro sandėlių plėtrai (angl. stock office) įsigijo 1,7 ha sklypą sostinės Gariūnų gatvėje.
nuotrauka
2021-09-15 07:00
„Naresta“ pranešė pasirašiusi rangos sutartį su įmonės „Lords LB Asset Management“ valdomam fondui „LB Special Fund IV“ priklausančia bendrove „Orkela“.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-07 14:19
Įmonių grupė „KG Constructions Group“ įsteigė dvi antrines įmones – „KGC Facades UK Ltd“ Jungtinėje Karalystėje, kuri atsakinga už pardavimų plėtrą ir projektų įgyvendinimą, bei projektavimo įmonę „KGC Switzerland AG“ Šveicarijoje, kuri atsakinga už projektavimą, o ateityje ir už projektų vykdymą vi...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 13:56
Tarptautinis viešbučių tinklas „Accor“ plečia visame pasaulyje žinomų prekių ženklų portfelį Baltijos regione. Tinklas pasirašė sutartį su UAB „Ramusis pamarys“ dėl naujo „Mercure“ viešbučio Klaipėdoje.
nuotrauka
2021-09-06 07:00,      papildyta 2021-09-14 21:36, Papildyta nuotraukomis
Visi pokyčiai – dideli ar mažesni, esminiai ar mažareikšmiai – turi turėti patikimą, išbandytą atramą. 25-tus metus rinkoje veikiančioje UAB „Empower-Fidelitas“ pasikeitė vadovai. Generaliniu direktoriumi tapęs Artūras Lapinskas sako, kad didelių pokyčių artimiausiu laiku neplanuoja, tačiau perspekt...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos