2021 birželio 22 d. antradienis, 23:13
Reklama  |  facebook

Moderni įranga suteikia galimybę ruošti darbuotojus, atitinkančius darbo rinkos poreikius

2021-02-12 06:50
VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centras (Centras) 2020 m. baigė įgyvendinti 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos projektą „Mokymo darbo vietoje inicijavimas statybos ir restauravimo pramonėje Žemgalėje ir Panevėžyje“. Projektas vykdytas kartu su Latvijos Zaleniekų komercijos ir amatų profesine mokykla.
nuotrauka
VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro nuotr.


Minimos įmonės
Panevėžio profesinio rengimo centras, VŠĮ
Moksleiviai iš Latvijos 4 savaites tobulino profesines žinias Lietuvoje, VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centre. Čia jie mokėsi apdailos darbų: keraminių plytelių, apmušalų klijavimo, dekoratyvinio dažymo, gipso kartono plokščių, tinkuojamų fasadų šiltinimo sistemų įrengimo bei rąstinio namelio stogo dengimo technologijų. Centro statybos profesinio mokymo skyriaus profesijos mokytojai kėlė kvalifikaciją ir naujos patirties sėmėsi Latvijoje, kur susipažino su senosios akmens mozaikos įrengimo bei restauravimo technologijomis, polichroninės tapybos bei akmens ir medžio restauravimo ypatumais. Centro mokytojai pasidalino patirtimi su Latvijos kolegomis, darbdaviais, kaip tinkuoti ir restauruoti Sgraffito technika.

Centro siekia ruošti aukštos kvalifikacijos specialistus. Todėl, įgyvendindamas projektą ir siekdamas optimalaus rezultato, įsigijo šiuolaikiškos įrangos: medienos frezavimo ir graviravimo stakles; lazerines pjaustymo ir graviravimo stakles bei įvairių įrankių medienos gaminiams, mūrinėms, betoninėms ir akmens konstrukcijoms, sienų ir jų apdailos elementams restauruoti.

Įsigytos medienos frezavimo ir graviravimo staklės yra šiuolaikiškos, trimatės, tūrinės formos kompiuterinio programinio valdymo staklės. Tai galingos ir kokybiškos staklės, kuriomis, palyginus su rankinio valdymo staklėmis, pasiekiamas didesnis darbo našumas. Šios staklės garantuoja aukštą frezuotų gaminių tikslumą – detalės išpjaunamos pagal kompiuterinėje programoje sukurtą brėžinį. Trimatis frezavimas pasižymi itin aukštu pjovimo efektyvumu ir darbo našumu. Kai norima apdirbti skirtingų rūšių medžiagas be papildomų įrankių ir sumažinti terminį poveikį, toks frezavimo būdas puikiai tinka. Juo galima pasiekti nepriekaištingą tikslumą ir sukurti unikalius gaminius, kurie atitinka vartotojų poreikius.

Šios staklės naudojamos mokant medienos apdirbimo staklininko profesijos. Centro mokiniai mokosi valdyti tokius įrenginius, sukurti programas, įdiegti į stakles – belieka stebėti, kaip staklės pačios pagamina suprojektuotą gaminį. Centras įsitikinęs, kad paruošti specialistai greit įsitvirtins darbo rinkoje ir puikiai galės atskleisti savo gebėjimus: pramonės įmonėms jau dabar reikia aukštos kvalifikacijos specialistų – Lietuvoje nemažai darbdavių turi programinio valdymo stakles ir ieško darbuotojų, gebančių jas valdyti.

Įsigytos lazerines pjaustymo ir graviravimo staklės išskirtinai kompaktiško dizaino, jų eksploatacinėmis išlaidos mažos, o novatoriškos lazerinio pjovimo savybės garantuoja kokybišką gaminį. Jomis nesudėtinga naudotis: nereikia jokio įrankio, norint išpjauti reikiamos formos ir dydžio gaminį, gaminant net ir smulkias detales. Šio modelio staklėmis preciziškai tiksliai galima pjaustyti paprastas ir sudėtingas formas iš plastiko, medienos, odos ar net popieriaus; galima ne tik pjauti, bet ir graviruoti.

Būsimieji apdailininkai mokosi tiksliai ir greitai pasigaminti trafaretus dažymo ir dekoravimo darbams. Mokinių išpjautas trafaretas jau buvo panaudotas įgyvendinant modulį „Pastato paviršiaus dekoravimas dažų mišiniais“. Meninio dekoro siena papuošė Centro klasę. Jie taip pat mokosi labai tiksliai išpjaustyti smulkius suvenyrus ir išgraviruoti ant jų tekstą, sudėtingą vaizdą.

Moderni ir šiuolaikiška įranga, įsigyta dalyvaujant projekte, suteikia galimybę Centro statybos profesinio mokymo skyriaus profesijos mokytojams ruošti kvalifikuotus darbuotojus, atitinkančius reikliausius darbo rinkos poreikius, nes šiuolaikinėje statyboje tik naudojant pažangiausius sprendimus namų apdaila atitiks klientų poreikius ir tikslus.
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-06-22 12:44
Gatvių remontas atliekamas ne dieną, o naktį. Keliai barstomi pagal orų prognozes, o ne pagal pranešimus apie avarijas. Aukščiausius tarptautinius standartus atitinkantys mėlynosios vėliavos paplūdimiai. Kasmet mokami dividendai ir dvigubai išaugęs našumas. Tai tik dalis proveržio, kurį pavyko pasie...
nuotrauka
2021-06-22 09:46
AB „Panevėžio keliai“ kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su ieškiniu Vilniaus miesto savivaldybės administracijai dėl pastarosios neteisėtų veiksmų, kaip rašoma įmonės išplatintame pranešime, organizuojant sostinės Liepkalnio g. sankryžos rekonstrukcijos pirkimą ir siekia 2,7 mln. Eur žalos atlygi...
nuotrauka
2021-06-22 08:04
„Atsižvelgiant į viešojoje erdvėje pateiktą informaciją apie tai, kad bunų statyboms UAB „Tilsta“ naudoja ne ilgaamžį akmenį dolomitą, o prastesnėmis savybėmis pasižyminčią klintį, valstybinė įmonė Vidaus vandens kelių direkcija nedelsiant ėmėsi veiksmų informacijai patikrinti“, – pranešė direkcija.
nuotrauka
2021-06-21 16:29
Susisiekimo ministerija informuoja, kad vienintelį šalies magistralinį kelią su betono danga – A14 Vilnius–Utena – siekiama visiškai rekonstruoti iki 2025 m. pabaigos. Šio kelio rekonstravimo planą ir numatomus darbų etapus susisiekimo ministras Marius Skuodis pristatė Utenoje vykusiame susitikime s...
nuotrauka
2021-06-21 15:47
Gegužės mėnesio pradžioje iš dalies pradėjus leisti eismą Liepkalnio–Žirnių g.–Minsko pl. sankryža ir naujuoju viaduku, vairuotojams buvo kilę sunkumų dėl tebevykstančių darbų eismo juostose ir jų pakraščiuose. Jau nuo šiandien, birželio 21 d., situacija sankryžoje pagerės, nes atidaroma nuovaža į d...
nuotrauka
2021-06-21 14:38
Norintieji gauti subsidijas atsinaujinantiems energijos ištekliams diegti jau gali teikti paraiškas kompensacijoms. Šiemet įmonių ir organizacijų skatinimui pereiti prie švarios energetikos, populiarinti technologines inovacijas ir taip siekiant sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų k...
nuotrauka
2021-06-21 14:24
Pirmadienį, birželio 21 d., Vyriausybė nutarė padidinti žaliųjų viešųjų pirkimų dalį, kad pirkimų vykdytojai įsigytų daugiau prekių, paslaugų ar darbų, darančių kuo mažesnį poveikį aplinkai, ir patvirtino nacionalinius šių pirkimų įgyvendinimo 2021-2023 m. tikslus.
nuotrauka
2021-06-21 07:22
Po 15 m. pertraukos Lietuvoje iškilo trečioji šveicarų gamintojo „Ammann“ asfalto gamykla. Gamintojo atstovai mūsų šalyje UAB „ERCO Technologies“ išskirtinį projektą „iki rakto“, nepaisydami šaltos žiemos bei COVID sukeltų trukdžių, įgyvendino per 5 mėnesius.
nuotrauka
2021-06-18 18:01
Prasidėjus itin karštoms dienoms, Valstybinė darbo inspekcija atkreipia darbdavių ir darbuotojų dėmesį dėl karščio keliamo pavojaus dirbant. Vyraujant karštiems orams didėja ir nelaimingų atsitikimų darbe rizika, taip pat atidžiau reikėtų rūpintis sveikata.
nuotrauka
2021-06-18 08:00
Seimas priėmė Atliekų tvarkymo ir Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymų pataisas, kuriomis siekiama lengviau pereiti prie žiedinės ekonomikos užtikrinant, kad atliekos virstų ištekliais ir maksimaliai sumažėtų jų kiekis.
nuotrauka
2021-06-18 07:50
Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo procese yra tobulintinų veiklų: elektrinės uždarymo darbai ne visada atliekami laikantis grafiko, o giluminio atliekyno įrengimui būtina užsitikrinti reikiamus finansinius išteklius, rodo Valstybės kontrolės audito „Ignalinos atominės elektrinės...
nuotrauka
2021-06-17 13:31
Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė konkursą viešųjų sporto aikštynų atnaujinimo darbams ir visai šiose objektuose reikalingai įrangai įsigyti. Iš viso antram gyvenimui planuojama prikelti 10 įvairių sporto erdvių Vilniaus seniūnijose.
nuotrauka
2021-06-17 06:51
2021 m. pirmąjį ketvirtį Lietuvoje veikiantys bankai daugiau skolino gyventojams būstui įsigyti ir verslo įmonėms, tačiau paskolų srautas dar nepasiekė priešpandeminio lygio. Klientų indėliai bankuose toliau augo.
nuotrauka
2021-06-17 06:22
Aplinkos ministerijai atnaujinus apdoroto nuotekų dumblo reikalavimus, suvienodintos galimybės jį panaudoti tręšimui, pažeistoms teritorijoms rekultivuoti arba energijai gauti. Dabar vandentiekininkams nebereikės šitos žaliavos kaupti, kai nėra galimybių jos, pavyzdžiui, panaudoti kaip trąšą.
nuotrauka
2021-06-16 10:44
Žaliuojančios erdvės ir poreikis atkurti ryšį su gamta užima vis didesnę dalį Vilniaus gyvenime – atnaujinami parkai ir viešosios erdvės, kad miesto vidury būtų galima džiaugtis gamtos oaze.
nuotrauka
2021-06-16 08:59
„EfTEN Real Estate Fund III“ sudarė 10 mln. eurų pardavimo sandorį ir įsigijo 2 pramoninius pastatus Panevėžyje.
nuotrauka
2021-06-16 07:44
Panevėžio miesto savivaldybė artimiausiu metu skelbs daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų viešojo pirkimo konkursą. Tarp „Aukštaitijos“ ir ledo arenos įsiterpsiantis vientisas kompleksas, rekonstruojant senąjį pastatą ir statant naują baseino priestatą, formuojamas ...
nuotrauka
2021-06-15 08:20
2021 m. balandžio mėn. šalyje atlikta statybos darbų, kaip praneša Statistikos departamentas, už 284,5 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai yra 3,4 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei kovo mėn. (nepašalinus – 22 proc. daugiau).
nuotrauka
2021-06-14 10:48
Pandemijos paskatintas nuotolinis ir hibridinis darbas augina nekilnojamojo turto (NT) pardavimus Lietuvos pajūryje ir kurortiniuose miestuose. Atostogų būstas vis dažniau naudojamas kaip darbostogų (angl. workation) vieta, kurioje norima sutalpinti tiek poilsiui, tiek darbui skirtas erdves.
nuotrauka
2021-06-14 07:50
Vyriausybė pritarė Seimo narių siūlymui dėl atlyginimo už teisę valstybinėje nuomojamoje žemėje statyti naujus statinius ar rekonstruoti jau esamus.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos