2023 birželio 10 d. šeštadienis, 0:22
Reklama  |  facebook

Mokymasis kitaip – moksleiviai visus metus kūrė viešbučius

2020-07-01 13:47
Visus 2019-2020 mokslo metus vykęs projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ bei netikėtas karantinas įrodė, kad daugiau nei 50 moksleivių ir 13 mokytojų iš KTU Inžinerijos licėjaus, Panevėžio J. Balčikonio ir Vilniaus Žemynos gimnazijų geba rasti išeitį bei kūrybiškai dirbti net ir sudėtingomis sąlygomis.
nuotrauka
Projekto atidarymas. KTU nuotr.


Minimos įmonės
KTU Inžinerijos licėjus,
KTU Statybos ir architektūros fakultetas,
IMIC (KTU Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centras),
Bentley Systems (Europe B. V. filialas),
Panprojektas, UAB
INHUS Group (anksčiau „Markučių“ įmonių grupė), UAB
YIT Lietuva, UAB
Staticus, UAB
Kauno tiltai, AB
NEBRAU, UAB

Vis daugiau kalbama apie tai, kokių įgūdžių reikia XXI a., siekiant sėkmingos karjeros. Akcentuojamas kūrybiškumas, inžinerinis mąstymas, gebėjimas dirbti komandoje, lankstumas, greita orientacija, gebėjimas rasti išeitį iš susiklosčiusios situacijos bei komunikabilumas.

Projekto dalyviai kėlė klausimus: nuo ko pradėti, gavus užduotį sukurti viešbutį paslaptingam užsakovui – Džeimsui Bondui? Kaip išnagrinėti kliento numatytą viešbučio vietą, kai ji yra Londone? Kaip sugalvojus išskirtinę idėją, ją perteikti architektūroje, kokius parinkti konstrukcinius ir inžinerinius sprendimus projektuojamam po žeme pastatui? Kaip savo idėjas perkelti į 3D modelį? 

Dirbdami komandose, dalyviai ieškojo sprendimų bei įkvėpimo ne tik susipažindami su legendiniais filmais apie legendinį agentą, bet ir susitiko su savo sričių profesionalais: architektais, inžinieriais, konsultavosi su Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto (KTU SAF) dėstytojais ir studentais.

Projekto organizacinė komanda, KTU SAF kartu su partneriais iš Didžiosios Britanijos „Class of your own“ tikina, kad įvedus karantiną teko atsisakyti kai kurių planų ir spręsti netikėtus iššūkius ne tik dalyviams bet ir organizatoriams, tačiau birželio 10 d. projektą sėkmingai užbaigė beveik visos komandos. Savo viešbučių projektus pateikė 11 komandų iš 13 pradėjusių projektą.

Karantino sunkumai – įveikti

„Metai buvo įdomūs ir nelengvi. Pirmą pusmetį komandos daugiau dėmesio skyrė idėjų generavimui, aplinkos analizei ir identiteto kūrimui. Kūrė savo būsimų viešbučių eskizus ir ieškojo kitų idėjinių sprendimų. Antrą pusmetį, po tarpinės peržiūros vasario pradžioje, moksleiviai sėdo prie profesionalų inžinierių naudojamos kompiuterinės programos, su ja kūrė savo viešbučių brėžinius. Taip pat ir rengė pastato konstrukcijų bei kitų inžinerinių sprendimų aprašymus“, – su projekto eiga supažindino projekto koordinatorė Laura Jankauskaitė-Jurevičienė, cituojama pranešime.

Pasak organizatorių, karantinas atskleidė, kad daugeliui komandų iššūkiu tapo komandinis darbas, kai dalyviai nebegalėjo susėsti prie vieno stalo, bendrauti, ginčytis, ieškoti bendrų sprendimų, o konsultantai negalėjo tiesiogiai perteikti savo žinių. Šiai problemai spręsti buvo kuriami specialūs komandų puslapiai, kurie organizatoriams padėjo lengviau bendrauti su projekto komandomis, o dalyviams su juos konsultuojančiais studentais.

„Iššūkių buvo visose mokyklose. Jaučiame, kad moksleiviams ir mokytojams nuotolinis mokymas buvo sudėtingas laikotarpis, juo labiau, darbas komandoje. Sėdint prie atskirų kompiuterių namuose yra kur kas sunkiau susitelkti, nei sėdint prie vieno stalo mokykloje. Visgi didžiuojamės visomis komandomis, kurios nepasidavė ir net sumažėjus komandų narių skaičiui sėkmingai užbaigė projektą“, – tikino L. Jankauskaitė-Jurevičienė. 

Organizuoti nuotoliniai susitikimai neleido dalyviams sustoti, užsimiršti namuose bei leido apsilankyti, nors ir virtualiai, statybos įmonėse. Nuotoliniu būdu organizuotame susitikime savo patirtimi ir vykdomais projektais pasidalino „Kauno tiltų“, „YIT Lietuva“, „Staticus“ ir „INHUS“ įmonių inžinieriai. Kviestiniai lektoriai pademonstravo su kokiomis technologijomis dirba ir kaip atrodo jų vykdomi projektai Lietuvoje ir užsienyje.

Kaip minėjo Vilniaus Žemynos gimnazijos mokytoja Rasa Kazlauskienė, šie pristatymai labai įsiminė ir mokytojams.

„Tai buvo malonūs atradimai mums. Net neįsivaizdavome, kad tokie techniniai sprendimai ir darbai atliekami čia pat Lietuvoje. Juo labiau, kad mūsų įmonės užsiima tokaisi įspūdingais projektais visame pasaulyje“, – cituojama mokytoja.

Komandos su skirtingomis stiprybėmis

Komandų visų metų darbą birželio viduryje įvertino ekspertų komisija, kuri išrinko 5 skirtingose srityse geriausiai pasirodžiusias komandas. 

KTU Inžinerijos licėjaus komandos laimėjo kelias nominacijas: už geriausius konstrukcinius ir inžinerinius sprendimus buvo apdovanota „James Bond, The Hotel“ komanda, o „Underground Secret“ komanda už geriausią išplanavimą bei už geriausią pristatymo įrašą. Geriausios idėjos nominacija iškeliavo į Vilniaus Žemynos gimnazijos komandos „Black Secret“ rankas. O prizą už geriausią 3D brėžinį, bei „Tautos balso“ t.y. visų baigiamajame pristatyme dalyvavusių dalyvių nominaciją gavo Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos komanda „Enlace Secretum“.

Dalyvių, iš anksto atsiųstus, darbus vertino įmonės „YIT Lietuva” BIM vadovas Audrius Leonavičius, „Bentley Systems“ atstovas Darius Rimašauskas, KTU SAF lektoriai Jurga Vitkuvienė bei Laura Jankauskaitė-Jurevičienė ir Ignacio Villalon Fornes, KTU Kūrybos vadovė Ieva Juozėnaitė bei Rinkodaros skyriaus vadovė Paulina Kuzmickaitė. 

Su moksleivių darbais pagal galimybes susipažino ir vasario mėnesį tarpiniame pristatyme viešėjęs ir pristatymų klausęs „Class of your own“ mokytojas Didžiojoje Britanijoje Daniel McDonagh.

„Komandos turėjo labai skirtingas stipriąsias puses. Kam geriau sekėsi daryti prezentacijas, kas daugiau įsigilino į analitinę dalį ir atliko tyrimus. Kai kurios komandos paruošė labai įspūdingus pastatų modelius. Nemažai darbų atrodė labai profesionaliai, darbai tikrai atrodo kaip būtų ruošti vyresnių kolegų”, – lietuvių moksleivių pasiekimus apibūdino mokytojas iš Didžiosios Britanijos, pridurdamas, kad jau laukia kitų metų rezultatų.

Projektas tęsis ir kitais metais

Apie kitų metų planus jau kalba ir KTU Statybos ir architektūros fakulteto dekanas prof. Andrius Jurelionis. Pasak jo, šių metų bandymą galima vertinti labai teigiamai. Nors buvo nemažai iššūkių, tačiau jie nugalėti, tarp dalyvių yra nemažai moksleivių ir mokytojų, nusiteikusių dirbti toliau.

„Kitais metais „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ projektą tęsime ir toliau, tačiau užduoties vieta planuojama Lietuvoje. Šį kartą norime suteikti galimybę moksleiviams tiesiogiai pajausti aplinką, kurioje kurs savo projektus, taip pat planuojame daugiau dėmesio skirti pastato 3D modeliavimui, vizualizavimui. Kol kas užduoties dar neatskleisime, bet tikimės, kad kitais mokslo metais prie projekto prisijungs ir daugiau mokyklų“, – planus dėstė pranešime cituojamas A. Jurelionis.

Pasak fakulteto dekano, labai svarbu, kad šį projektą palaiko ir įvairios įmonės bei ekspertai, kurie skiria tiek finansavimą, tiek ir savo laiką. Per šiuos metus moksleivius konsultavo ar savo patirtimi dalijosi daugiau nei 15 profesionalų: architektas Gintaras Prikockis, Kauno „Park Inn by Radisson Blu“ viešbučio direktorė Jūratė Rudienė, architektų biurai „Nebrau“, „Mmap.“, „Panprojektas“, įmonių „Inhus“, „Staticus“, „YIT Lietuva“, „Kauno tiltai“, „Bentley systems“ atstovai ir dar daugelis kitų. 

Į moksleivių klausimus atsakinėjo ir konsultavo šeši įvairių krypčių KTU studentai: Audrius Akelaitis, Jokūbas Bobrevičius, Raimonda Česnauskytė, Austėja Dapkutė, Vaiva Balvočienė, Kazimieras Daunoras.

Projekto partneriai – „Class of your own“, „Bentley Systems“, KTU SAF Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centras. 

KTU nuotr. 

Statybunaujienos.lt



Metų nominacijos

nuotrauka
2023-06-07 16:43
Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), paskelbtas trumpasis nominantų sąrašas, kurį išrinko speciali komisija. Devynių NAA kategorijų ir Didžiojo prizo laimėtojai bus apdovanoti birželio 30-ąją – Tarptautinės architektų dienos išvakarėse.
nuotrauka
2023-06-04 15:55
Lietuvoje plėtojami nekilnojamojo turto (NT) projektai varžysis dėl geriausiųjų titulo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos partnerių rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“.
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-25 17:52
Aplinkos ministerijos organizuotame renginyje „Žaliųjų viešųjų pirkimų lyderių apdovanojimai“ įteiktos padėkos žaliausiai 2022-aisiais pirkusioms valstybės įstaigoms ir įmonėms bei daugiausiai žaliųjų pirkimų laimėjusiems verslo subjektams.
nuotrauka
2023-05-22 16:47
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.
nuotrauka
2023-05-22 07:25
Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023“ nugalėtojais tapo 2 darnios miestų plėtros įmonės „YIT Lietuva“ Vilniuje įgyvendinti projektai. Verslo centras „Žalgirio 112“ pelnė geriausio visuomeninių pastatų BIM projekto vardą, o „Matau Vilnių“ tapo geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2023-04-19 11:43
Pirmieji Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) oficialiai baigė paraiškų registraciją. Per kiek daugiau nei du mėnesius apdovanojimų organizatoriai sulaukė 127 paraiškų, iš kurių dabar komisija išrinks trumpąjį nominantų sąrašą, o liepos 1 d. –apdovanojimų vakarą – paskelbs nugalėtojus.
nuotrauka
2023-03-30 13:27
Išrinkta pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, prizo idėja. Iš 11 vizualaus ir tarpdisciplininio meno bei dizaino kūrėjų, komisijos nuomone, geriausiai konkurso kriterijus atspindėjo šiuolaikinio meno kūrėjos, architektės ir dizainerės Aistės Ambrazevičiūtė...
nuotrauka
2023-03-29 12:04
SPA VILNIUS Druskininkai buvo įteiktas prestižinis „Žaliojo rakto“ sertifikatas už įsipareigojimą užtikrinti aplinkosauginę atsakomybę ir tvarią veiklą turizmo sektoriuje.
nuotrauka
2023-03-29 08:35
Paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, bus galima teikti dar dvi savaites, iki balandžio 14 d. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į 9 apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategor...
nuotrauka
2023-03-27 10:50
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją, o taip pat kviečia ir į viešą konkurso dalyvių pro...
nuotrauka
2023-03-22 05:27
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...
nuotrauka
2023-03-13 16:47
2021 m. pradėtas ir 2022 m. pradžioje įgyvendintas Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas, kurio pagrindinis rangovas buvo Latvijos įmonė „A.C.B.“, pelnė aukščiausią įvertinimą Latvijos statybų apdovanojimuose. Projektas pelnė pirmą vietą konkurse „Latvijas Būvniecības gada balva 2022“ (Latvij...
nuotrauka
2023-03-02 13:32
Architektūroje meninė kokybė būtina. Tačiau kokią – meniškai vertingą ar socialiai atsakingą architektūrą pasirinkti? Kokios vertybės dabar svarbiausios ir kaip architektūrą vertinti stebint ne eksperto akimi? Šiuo metu vyksta Nacionalinių architektūros apdovanojimų paraiškų teikimui, šia proga eksp...
nuotrauka
2023-02-22 04:59
Pernai pirmą kartą „Financial Times“ investicijų ekspertų pastebėtas Panevėžys įvertintas ir šiais metais. Aukštaitijos sostinė „Europos ateities miestai ir regionai 2023“ reitinge net trijuose geriausiųjų dešimtukuose: tiesioginių užsienio investicijų strategiją vertinančioje „fDi strategijos“ kate...
nuotrauka
2023-02-20 12:37
Vyriausybės posėdyje dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Viena iš jų – garsiam architektui, pedagogui prof. Gintarui Čaikauskui.
nuotrauka
2023-02-10 09:47
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2023-02-09 05:03
Jau galima teikti paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į devynias apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategorijų nugalėtojų. NAA organizuoja...
nuotrauka
2023-02-03 07:28
Paskelbti CV-Online TOP Darbdaviai ’22. Į CV-Online TOP Darbdavio vardą pretendavo apie 1800 įmonių, kurios 2022 m. naudojosi www.cvonline.lt paslaugomis bei per metus paskelbė apie 51 000 darbo pasiūlymų.
nuotrauka
2023-01-27 04:56
Tradiciniai, jau 25-ieji, „Šv. Kristoforo" apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp vienuolikos apdovanotųjų – net šeši, nominuoti už pagalbą ir kovojančiai Ukrainai, ir Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Reikšmingiausiems miesto apdovanojimams vilniečia...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos