2022 rugpjūčio 13 d. šeštadienis, 5:59
Reklama  |  facebook

Naudingi patarimai kiekvienam: praktiškas ir jaukus namų apšvietimas

2021-08-19 11:48
Kuo šviesesni namai – tuo maloniau. Todėl kuriant jaukius namus, svarbu pasirūpinti ne tik estetišku, tačiau funkcionaliu bei tinkamai suplanuotu apšvietimu.
nuotrauka
Beno Šileikos nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB
Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė pasakoja, į kokius svarbiausius aspektus verta atsižvelgti renkantis šviestuvus visoms namų erdvėms.

Svetainėje derinkite skirtingą apšvietimą

Svetainėje praleidžiame daugiausiai savo laiko, jos erdvė dažnai būna suskirstyta zonomis, todėl itin svarbu pasirūpinti skirtingu šių erdvių apšvietimu. Dizainerė pataria čia derinti tiek bendrąjį, tiek akcentinį bei dekoratyvųjį apšvietimą, o keičiant jo intensyvumą, kaskart sukurti vis kitą atmosferą.

Svetainės centre reikalingas pagrindinis, visą erdvę apšviečiantis šviestuvas, o poilsio zonoje, kurioje žiūrime televizorių, vertėtų pasirūpinti jaukesne šviesa.

apšvietimas interjeras„Virš televizoriaus spintelės galima lubose išdėstyti nukreipiamus įleidžiamus arba antviršinius šviestuvėlius, kurie būtų naudojami išjungus pagrindinį šviestuvą. Juk jaukiai leidžiant laiką su šeima, nesinori intensyvios, akinančios šviesos, praverčiančios, kai būtinas puikus matomumas“, – pranešime cituojama D. Sakevičė.

Taip pat bendrą jaukią aplinką svetainėje padės sukurti LED apšvietimas nišose ties užuolaidomis. O bėgelis su kryptiniais prožektoriukais, kurie gali apšviesti ir didesnį plotą ar tam tikrą zoną, – tinkamas sprendimas bendroje svetainės erdvėje ar koridoriuje, nukreipiant šviesą į ten pakabintus ant sienos paveikslus.

Sieniniai dekoratyvūs šviestuvai, pasak dizainerės, taip pat reikalingi svetainės zonoje. Jie suteikia daugiau šviesos, praverčia skaitant knygą, gali akcentuoti sienų dekoro elementus ar meno kūrinius. Originalių, nestandartinių formų šviestuvai gali tapti ir stilinga interjero detale.

Norint pagyvinti gyvenamosios erdvės aplinką, taip pat galima išsirinkti pastatomą toršerą. Jį paprasta perstatyti į kitą vietą, todėl gali būti naudojamas tiek svetainėje, tiek terasoje ar miegamajame.

Miegamajame – neblaškantis dėmesio apšvietimas

Miegamajame D. Sakevičė taip pat rekomenduoja pasirūpinti keliais apšvietimo variantais, kad būtų galima reguliuoti jo ryškumą.

miegamojo apšvietimas interjeras„Miegamasis – tai poilsio erdvė, į kurią sugrįžtame atsipalaiduoti, nusiraminti, pamiršti dienos darbus bei rūpesčius. Todėl bendras lubose montuojamas apšvietimas turėtų būti ne itin ryškus, neblaškantis dėmesio. Taip pat verta pagalvoti apie prislopintą taškinį apšvietimą užuolaidų nišose“, – rekomenduoja interjero profesionalė.

Anot Elonos Uckutės, „Kesko Senukai Lithuania“ rinkodaros direktorės, dažniausiai miegamajam kambariui klientai renkasi neutralius, lubose montuojamus ar kabinamus šviestuvus.

„Savo poilsio zonoje klientai nori subtilių, dėmesio neblaškančių šviestuvų, todėl pagrindiniam miegamojo kambario apšvietimui tiek elektroninėje, tiek fizinėse parduotuvėse prioritetą teikia minimalistiniams sprendimams – plafoninio tipo lubiniams šviestuvams. Nuo lubų nuleidžiami šviestuvai dažniau naudojami kaip papildomas apšvietimas – jie įrengiami šalia lovos“, – klientų pasirinkimus komentuoja pranešime cituojama E. Uckutė.

Jai antrina dizainerė, pristatydama ir vieną nestandartinį sprendimą: „Prie miegamojo lovos ant sienos galima derinti skirtingus šviestuvus: vienoje pusėje – šviestuvą pritvirtinti prie lubų ir nuleisti iki reikiamo aukščio, o kitoje pusėje naudoti sieninį „bra“ šviestuvą: atrodys išties nestandartiškai ir originaliai“.

Papildomai apšvieskite maisto gaminimo ir valgymo zonas

Virtuvės erdvė taip pat nėra vientisa, tad ir čia negalima apsiriboti vieninteliu apšvietimo variantu. Visų pirma, reikėtų nuspręsti dėl šios patalpos bendrojo apšvietimo.

„Pagrindiniam apšvietimui itin tinka įleidžiamos LED panelės – jos nemeta šešėlių, tad šviesa sklinda plačiu kampu. Tokie šviestuvai yra minimalistiniai, tarsi „nematomi“, todėl optiškai nežemina lubų. Kitas tinkamas sprendimas – šviesos srautą leidžiančios reguliuoti priglaistomos LED juostos arba šviestuvėliai“, – vardija D. Sakevičė.

Taip pat nereikėtų pamiršti funkcinio apšvietimo, naudojamo konkrečiose virtuvės erdvėse. Intensyvesne šviesa reikia apšviesti maisto gaminimo bei valgymo zonas.

„Gaminant maistą norisi intensyvesnės šviesos, kuri gerai apšviestų tiek stalviršį, tiek viryklę. Čia dažniausiai naudojamos LED juostos, įmontuojamos po pakabinamomis spintelėmis, lentynomis. O valgomojo zonai apšviesti dažniausiai naudojami pakabinami nuleidžiami šviestuvai. Jie ne tik atlieka savo pagrindinę funkciją, tačiau ir papildo erdvę, o išsirinkus stilingą dizainą, padeda sukurti charakteringą interjerą“, – pataria interjero dizaino ekspertė.

Dalijasi aktualiais patarimais

Atsižvelgdami į dažniausiai klientams kylančius klausimus, „Senukų“ ekspertai dalijasi keliais aktualiais patarimais.

1. Svarbi ne tik estetinė, tačiau ir praktinė apšvietimo funkcija
Šviestuvas yra neatsiejama interjero detalė, kuri apjungia viso kambario dekoro detales į visumą. Tačiau nemažiau svarbus ir jo praktiškumas, kurį gali pasiūlyti išmaniosios lemputės. Tokioms lemputėms pritaikyti šviestuvai yra ypač praktiški, nes leidžia keisti šviesos spalvą bei intensyvumą.
Akcentiniam apšvietimui taip pat galite naudoti elektrą taupančias lemputes. Šių lempučių pagalba ne tik sukursite jaukią namų atmosferą, bet ir suvartosite mažiau elektros energijos. Tai ne tik padės sutaupyti pinigų, bet ir prisidės prie aplinkos saugojimo.
2. Rinkitės šiltą šviesą
Šalta šviesa tinkamesnė darbo zonai, kai būtina susikoncentruoti, o jaukesnę namų atmosferą padeda kurti šilta šviesa. Jos šiluma matuojama kelvinais: kuo mažesnis šis skaičius, tuo šviesa šiltesnė. Pavyzdžiui, gyvenamojoje erdvėje rekomenduojama rinktis 2700-3000 kelvino lemputes arba išmanias lemputes, kurių šviesos intensyvumą ir spalvą galima reguliuoti pagal poreikį.
3. Valdykite šviesos ryškumą
Apšvietimui svarbus liumenais matuojamas šviesos srautas. Liumenai skaičiuojami kvadratiniam patalpos metrui. Mažiau intensyvios šviesos reikėtų miegamajame bei poilsio erdvėje – rekomenduojame 150 liumenų kvadratiniam metrui. Svetainėje rekomenduojamas šviesos intensyvumas – 200, virtuvėje – ne mažesnis kaip 200-250. Darbo bei mokymosi zonoje reiktų skirti 300-400 liumenų kvadratiniam patalpos metrui. Nebūtina rinktis tik vieną šviestuvą – reikiamą šviesos srautą galima surinkti iš kelių šviestuvų.
4. Šviestuvai neturi trukdyti
Šviesos šaltiniai patalpoje turi būti išdėstyti taip, kad netrukdytų judėti, nekeltų pavojaus vaikams ir naminiams gyvūnams. Todėl prieš montuodami šviestuvus, įsitikinkite, kad juos kabinate tinkamame aukštyje ir jie netrukdo atidaryti durų, spintelių ar stalčių.
5. Nebijokite eksperimentuoti
Norint išlaikyti vientisą interjerą, galima rinktis to paties gamintojo šviestuvus visose namų erdvėse. Tačiau siekiant išskirtinumo, verta drąsiai derinti skirtingo tipo šviestuvus.

Beno Šileikos nuotr.

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-08-12 14:56
Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksia...
nuotrauka
2022-08-12 11:10
„INVL Baltic Real Estate“ informuoja, kad Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino bendrovės valdomo komplekso sostinės senamiestyje, esančio adresu Vilniaus g. 33, rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus.
nuotrauka
2022-08-12 10:47
Oficialu: parengti Nemuno krantus jungiančio tilto projektiniai pasiūlymai. 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas ne tik pagerins susisiekimą, bet ir taps nauju traukos centru. Iš čia atsivers 360 laipsnių miesto panoramos. Tilto prieigose ir prie vandens kuriamos laisvalaikio erdvės. Tiki...
nuotrauka
2022-08-12 09:41
Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje. Daiktų chaosas nenuteikia pozityviai. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA galinčioje prilygti patalpoje opus ir dėl augančių būstų kainų – turint galimybę įsirengti tik mažesnio ploto vonios kambarį, vėliau susiduri...
nuotrauka
2022-08-12 07:53
Rytinės kavos puodelis, šeimos, draugų susibūrimai terasoje tapo neatsiejamu vasaros ritualu. Todėl šiai erdvei skiriama daug dėmesio – ne tik parenkant baldus, augalus, bet ir įrengiant grindų dangą. Paprastai terasa tampa sodo, kiemo dalimi, todėl itin svarbus natūralumo pojūtis.
nuotrauka
2022-08-02 09:08
Valstybinių miškų urėdijos administracinio pastato Pylimų kaime, Vievio seniūnijoje, architektūrinio projekto konkursą laimėjo ir naująjį biurą projektuos architektų komanda „After party“ ir „Išora x Lozuraitytė“ architektūros studija. Planuojama, kad projektavimo darbai truks metus.
nuotrauka
2022-08-01 12:47
Urbanistika yra kaip architektūra, tik žymiai plačiau. Ji aprėpia ne tik pastatus, erdves, bet ir veiklą mieste, jo pritaikymą sau, žmonių įpročius, keliavimą. Apie tai, kaip mes gyvename mieste. Taip savo darbų ir tyrinėjimo lauką apibūdina tarptautinio urbanistų biuro PUPA įkūrėjai Tadas Jonauskis...
nuotrauka
2022-07-29 10:56
Užbaigus viešųjų pirkimų procedūras, Vilniaus stoties rajono transformacijos projekte „Vilnius Connect“ baigiamas svarbus etapas – geležinkelio stoties teritorijos architektūrinio konkurso laimėtoja oficialiai paskelbta Londone įsikūrusi kompanija „Zaha Hadid Architects“.
nuotrauka
2022-07-27 09:44
Dangų raižančių pastatų kvartalai, vadinami urbanistinėmis kalvomis – kadaise neįsivaizduotas reiškinys, dabar vizionieriškų urbanistų bei architektų kuriamas ir Vilniuje. Vienos iš sostinės urbanistinių kalvų statybos prasidėjo dar praėjusio amžiaus viduryje, kita – tik dabar įgyja aiškius kontūrus...
nuotrauka
2022-07-26 15:14
UAB „MB projektas“ organizuoja projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Daugėliškio g. 33A, Vilniuje“ kviestinį uždarą vieno etapo architektūrinį konkursą.
nuotrauka
2022-07-26 11:15
Laisvės kovų dalyvio Juozo Lukšos-Daumanto atminimą pernai atvertame jo vardo skvere Žirmūnuose įprasmins paminklinis objektas „Miškinis". Geriausia meninė idėja atrinkta iš keturių pasiūlymų.
nuotrauka
2022-07-26 09:56
Klasika vonios kambaryje neturėtų būti siejama su nykumu – laikui nepavaldžius sprendimus derinant su naujausiomis tendencijomis ši iš pažiūros techninė patalpa gali tapti dar viena išskirtine namų erdve. Į kokius interjero dizaino bei santechnikos gaminių aspektus specialistai kviečia kreipti dėmes...
nuotrauka
2022-07-19 14:42
Daugiau nei mėnesį visuomenė galėjo detaliai susipažinti su naujojo Uosto direkcijos administracinio pastato tarptautiniam konkursui pateiktais projektais, o šiandien, liepos 19 d., jie aptarti viešo svarstymo metu. Darbus, kaip galėtų atrodyti Uosto direkcijos administracinis pastatas ir naujai for...
nuotrauka
2022-07-12 11:58
Savarankiškai identifikuoti, kodėl jaučiatės prislėgtas ar įsitempęs, sudėtinga. Psichologų teigimu, yra trys faktoriai, kurie daro didžiausią įtaką tam, kaip jaučiamės: fizinė sveikata, santykiai su artimiausiais žmonėmis bei namai ir aplinka, kurioje gyvename. Būtent trečiasis daugelio būna pamirš...
nuotrauka
2022-07-11 10:14
Kitąmet sostinėje atsivers nauja ekspozicinė erdvė – paviljonas „Vilnius prieš 200 metų“. Po Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Architektūros fondo surengto atviro konkurso jau žinoma, kaip atrodys 2023 m. vilniečius ir miesto svečius Gedimino kalno papėdėje sutelksianti vieta. Galimybę įgyvendinti ...
nuotrauka
2022-07-05 10:51
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi korupcijos rizikos analizę Vilniaus m. savivaldybės administracijos veikloje išduodant statybą leidžiančius dokumentus, nustatė korupcijos rizikos veiksnius. Savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis socialiniame tinkle parašė, kad STT atlik...
nuotrauka
2022-07-04 08:06
Aktyvi visuomenės ir paveldosaugos bei architektūros profesionalų reakcija išgelbėjo vieną vertingiausių tarpukario modernizmo statinių. Teismo sprendimu, pašalintas administracinio pastato Gedimino pr. 27, Vilniuje, pirmojo aukšto įstiklinimas.
nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-30 11:13
Natūralu, kad kartas nuo karto norisi atnaujinti savo namų interjerą. Daugelis galvoja, kad tai padaryti sudėtinga ir brangu, nes reikia keisti baldus, sienų spalvą ir panašiai. Tačiau interjero specialistai teigia, kad didelių pokyčių galima įnešti ir neišleidžiant daug pinigų. Tai padaryti padės a...
nuotrauka
2022-06-22 11:56
Didžiulė, tačiau šiuo metu vilniečiams neprieinama teritorija sostinės Senamiesčio prieigose ruošiama renesansui – planuojama, kad net 42 ha plotas, dabar naudojamas geležinkelių pramonei, ateityje galėtų tapti išskirtiniu miesto rajonu.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras