2021 spalio 27 d. trečiadienis, 19:08
Reklama  |  facebook

Naudingi patarimai kiekvienam: praktiškas ir jaukus namų apšvietimas

2021-08-19 11:48
Kuo šviesesni namai – tuo maloniau. Todėl kuriant jaukius namus, svarbu pasirūpinti ne tik estetišku, tačiau funkcionaliu bei tinkamai suplanuotu apšvietimu.
nuotrauka
Beno Šileikos nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB
Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė pasakoja, į kokius svarbiausius aspektus verta atsižvelgti renkantis šviestuvus visoms namų erdvėms.

Svetainėje derinkite skirtingą apšvietimą

Svetainėje praleidžiame daugiausiai savo laiko, jos erdvė dažnai būna suskirstyta zonomis, todėl itin svarbu pasirūpinti skirtingu šių erdvių apšvietimu. Dizainerė pataria čia derinti tiek bendrąjį, tiek akcentinį bei dekoratyvųjį apšvietimą, o keičiant jo intensyvumą, kaskart sukurti vis kitą atmosferą.

Svetainės centre reikalingas pagrindinis, visą erdvę apšviečiantis šviestuvas, o poilsio zonoje, kurioje žiūrime televizorių, vertėtų pasirūpinti jaukesne šviesa.

apšvietimas interjeras„Virš televizoriaus spintelės galima lubose išdėstyti nukreipiamus įleidžiamus arba antviršinius šviestuvėlius, kurie būtų naudojami išjungus pagrindinį šviestuvą. Juk jaukiai leidžiant laiką su šeima, nesinori intensyvios, akinančios šviesos, praverčiančios, kai būtinas puikus matomumas“, – pranešime cituojama D. Sakevičė.

Taip pat bendrą jaukią aplinką svetainėje padės sukurti LED apšvietimas nišose ties užuolaidomis. O bėgelis su kryptiniais prožektoriukais, kurie gali apšviesti ir didesnį plotą ar tam tikrą zoną, – tinkamas sprendimas bendroje svetainės erdvėje ar koridoriuje, nukreipiant šviesą į ten pakabintus ant sienos paveikslus.

Sieniniai dekoratyvūs šviestuvai, pasak dizainerės, taip pat reikalingi svetainės zonoje. Jie suteikia daugiau šviesos, praverčia skaitant knygą, gali akcentuoti sienų dekoro elementus ar meno kūrinius. Originalių, nestandartinių formų šviestuvai gali tapti ir stilinga interjero detale.

Norint pagyvinti gyvenamosios erdvės aplinką, taip pat galima išsirinkti pastatomą toršerą. Jį paprasta perstatyti į kitą vietą, todėl gali būti naudojamas tiek svetainėje, tiek terasoje ar miegamajame.

Miegamajame – neblaškantis dėmesio apšvietimas

Miegamajame D. Sakevičė taip pat rekomenduoja pasirūpinti keliais apšvietimo variantais, kad būtų galima reguliuoti jo ryškumą.

miegamojo apšvietimas interjeras„Miegamasis – tai poilsio erdvė, į kurią sugrįžtame atsipalaiduoti, nusiraminti, pamiršti dienos darbus bei rūpesčius. Todėl bendras lubose montuojamas apšvietimas turėtų būti ne itin ryškus, neblaškantis dėmesio. Taip pat verta pagalvoti apie prislopintą taškinį apšvietimą užuolaidų nišose“, – rekomenduoja interjero profesionalė.

Anot Elonos Uckutės, „Kesko Senukai Lithuania“ rinkodaros direktorės, dažniausiai miegamajam kambariui klientai renkasi neutralius, lubose montuojamus ar kabinamus šviestuvus.

„Savo poilsio zonoje klientai nori subtilių, dėmesio neblaškančių šviestuvų, todėl pagrindiniam miegamojo kambario apšvietimui tiek elektroninėje, tiek fizinėse parduotuvėse prioritetą teikia minimalistiniams sprendimams – plafoninio tipo lubiniams šviestuvams. Nuo lubų nuleidžiami šviestuvai dažniau naudojami kaip papildomas apšvietimas – jie įrengiami šalia lovos“, – klientų pasirinkimus komentuoja pranešime cituojama E. Uckutė.

Jai antrina dizainerė, pristatydama ir vieną nestandartinį sprendimą: „Prie miegamojo lovos ant sienos galima derinti skirtingus šviestuvus: vienoje pusėje – šviestuvą pritvirtinti prie lubų ir nuleisti iki reikiamo aukščio, o kitoje pusėje naudoti sieninį „bra“ šviestuvą: atrodys išties nestandartiškai ir originaliai“.

Papildomai apšvieskite maisto gaminimo ir valgymo zonas

Virtuvės erdvė taip pat nėra vientisa, tad ir čia negalima apsiriboti vieninteliu apšvietimo variantu. Visų pirma, reikėtų nuspręsti dėl šios patalpos bendrojo apšvietimo.

„Pagrindiniam apšvietimui itin tinka įleidžiamos LED panelės – jos nemeta šešėlių, tad šviesa sklinda plačiu kampu. Tokie šviestuvai yra minimalistiniai, tarsi „nematomi“, todėl optiškai nežemina lubų. Kitas tinkamas sprendimas – šviesos srautą leidžiančios reguliuoti priglaistomos LED juostos arba šviestuvėliai“, – vardija D. Sakevičė.

Taip pat nereikėtų pamiršti funkcinio apšvietimo, naudojamo konkrečiose virtuvės erdvėse. Intensyvesne šviesa reikia apšviesti maisto gaminimo bei valgymo zonas.

„Gaminant maistą norisi intensyvesnės šviesos, kuri gerai apšviestų tiek stalviršį, tiek viryklę. Čia dažniausiai naudojamos LED juostos, įmontuojamos po pakabinamomis spintelėmis, lentynomis. O valgomojo zonai apšviesti dažniausiai naudojami pakabinami nuleidžiami šviestuvai. Jie ne tik atlieka savo pagrindinę funkciją, tačiau ir papildo erdvę, o išsirinkus stilingą dizainą, padeda sukurti charakteringą interjerą“, – pataria interjero dizaino ekspertė.

Dalijasi aktualiais patarimais

Atsižvelgdami į dažniausiai klientams kylančius klausimus, „Senukų“ ekspertai dalijasi keliais aktualiais patarimais.

1. Svarbi ne tik estetinė, tačiau ir praktinė apšvietimo funkcija
Šviestuvas yra neatsiejama interjero detalė, kuri apjungia viso kambario dekoro detales į visumą. Tačiau nemažiau svarbus ir jo praktiškumas, kurį gali pasiūlyti išmaniosios lemputės. Tokioms lemputėms pritaikyti šviestuvai yra ypač praktiški, nes leidžia keisti šviesos spalvą bei intensyvumą.
Akcentiniam apšvietimui taip pat galite naudoti elektrą taupančias lemputes. Šių lempučių pagalba ne tik sukursite jaukią namų atmosferą, bet ir suvartosite mažiau elektros energijos. Tai ne tik padės sutaupyti pinigų, bet ir prisidės prie aplinkos saugojimo.
2. Rinkitės šiltą šviesą
Šalta šviesa tinkamesnė darbo zonai, kai būtina susikoncentruoti, o jaukesnę namų atmosferą padeda kurti šilta šviesa. Jos šiluma matuojama kelvinais: kuo mažesnis šis skaičius, tuo šviesa šiltesnė. Pavyzdžiui, gyvenamojoje erdvėje rekomenduojama rinktis 2700-3000 kelvino lemputes arba išmanias lemputes, kurių šviesos intensyvumą ir spalvą galima reguliuoti pagal poreikį.
3. Valdykite šviesos ryškumą
Apšvietimui svarbus liumenais matuojamas šviesos srautas. Liumenai skaičiuojami kvadratiniam patalpos metrui. Mažiau intensyvios šviesos reikėtų miegamajame bei poilsio erdvėje – rekomenduojame 150 liumenų kvadratiniam metrui. Svetainėje rekomenduojamas šviesos intensyvumas – 200, virtuvėje – ne mažesnis kaip 200-250. Darbo bei mokymosi zonoje reiktų skirti 300-400 liumenų kvadratiniam patalpos metrui. Nebūtina rinktis tik vieną šviestuvą – reikiamą šviesos srautą galima surinkti iš kelių šviestuvų.
4. Šviestuvai neturi trukdyti
Šviesos šaltiniai patalpoje turi būti išdėstyti taip, kad netrukdytų judėti, nekeltų pavojaus vaikams ir naminiams gyvūnams. Todėl prieš montuodami šviestuvus, įsitikinkite, kad juos kabinate tinkamame aukštyje ir jie netrukdo atidaryti durų, spintelių ar stalčių.
5. Nebijokite eksperimentuoti
Norint išlaikyti vientisą interjerą, galima rinktis to paties gamintojo šviestuvus visose namų erdvėse. Tačiau siekiant išskirtinumo, verta drąsiai derinti skirtingo tipo šviestuvus.

Beno Šileikos nuotr.

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2021-10-06 07:09
Baigėsi Lietuvos architektų sąungos vykdytas VšĮ Centro poliklinikos diagnostikos centro priestato Pylimo g. 3, Vilniuje, tarptautinės vertės atviras architektūrinis projekto konkursas.
nuotrauka
2021-09-28 06:06
VŠĮ Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija būstinės S. Konarskio g. 49, Vilniuje, atviro architektūrinio projekto konkursui pateikti 5 projekto pasiūlymai, kurie bus eksponuojami LRT pagrindinio pastato foje (S. Konarskio g. 49, Vilnius).
nuotrauka
2021-09-27 15:31
Norint, kad Jūsų namai būtų šviesūs, jaukūs, kupini šilumos, labai svarbu sukurti gerą apšvietimą įvairiose namų erdvėse. Šviestuvai turėtų būti tinkamai apgalvoti, ne tik kaip interjero grožio detalė, kuri suteikia elegancijos ir subtilumo, bet ir būtų funkcionali Jūsų namų investicija.
nuotrauka
2021-09-24 10:39
Vykdydami sutartinius įsipareigojimus Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos techninio projekto rengėjai artimiausiu metu kreipsis dėl statybų leidimo išdavimo. Tai paskutinis projektavimo darbų etapas. Tačiau, kaip ir skelbta anksčiau, tolesni veiksmai projekte artimiausiu metu nebus vykd...
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-20 15:04
Susisiekimo ministras Marius Skuodis siūlo sparčiau atnaujinti ir plėtoti Vilniaus oro uosto terminalus, apsisprendžiant ir atsisakant beveik 70 metų senumo ir nemažų išlaikymo sąnaudų reikalaujančio oro uosto atvykimo terminalo senojo pastato. Okupacinę stalinizmo epochą menantį, pagal Rusijos oro ...
nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-15 13:53
Sklandaus Vilniaus plėtra ir kūrimas prasideda nuo ABC – naujo patogaus įrankio vilnius.lt/vilnius-auga, kur kiekvienas planuojantis, statantis ar besidomintis miesto planavimo procesais ras informaciją, kas, kur ir kaip gali būti statoma ar želdinama, kokių architektūros standartų ir taisyklių laik...
nuotrauka
2021-09-09 10:47
Vilniaus miesto savivaldybė pritarė sostinės Lvovo gatvėje planuojamo statyti verslo centro „Hero“ projektiniams pasiūlymams. Juose projektą plėtojanti nekilnojamojo turto projektų vystymo bendrovė „Realco“ atsižvelgė į pirmo svarstymo metu pateiktas pastabas bei atnaujino verslo centro fasado spren...
nuotrauka
2021-09-09 09:56
Vandens, higienos ir prausimosi ritualai toli gražu ne visiems vaikams prigyja ir patinka vienodai. Dalis – vandenį vertina kaip pramogą, kiti – būtinus „reikalus“ susitvarko skubotai, o dar kitus užsukti į vonios kambarį kartais tenka ir varu varyti. Štai kodėl tokios erdvės turi būti įrengtos saug...
nuotrauka
2021-09-01 15:06
Nekilnojamojo turto projektų valdytoja ir plėtotoja, bendrovė „Baltic Asset Management“, Naujamiestyje, Smolensko g. 5 projekto architektūrinę idėją rinko architektūrinio konkurso būdu. Nugalėtoja tapo architektų studija „2 Bricks“.
nuotrauka
2021-08-20 15:20
Vonios kambaryje žmogus statistiškai praleidžia apie 20 minučių per dieną, tačiau galima daryti prielaidą, kad pastarieji karantininiai metai šį laiką dar prailgino. Štai kodėl vonios kambariams – jų įrengimui ar atnaujinimui – skiriama vis daugiau dėmesio.
nuotrauka
2021-08-19 15:05
Link pabaigos artėja teisminiai ginčai dėl naujų pastatų projektų Neries krantinėje, Žygimantų g. Beveik 2 metus trukusio mediacijos proceso metu rastas sprendimas. Taikos sutartimi šalys susitarė, kaip turi būti koreguojami sklypo Žygimantų g. 12 užstatymo sprendimai.
nuotrauka
2021-08-19 10:44
Po ilgų derybų Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą statyti naują LIDL parduotuvę Nemenčinės pl. 15. Sutarus su projekto užsakovu ir architektais, palyginti su pirminiu planu, sumažėjo ir prekybos centro plotas, ir šalinamų medžių skaičius. Sutarta ir dėl gausesnio sklypo apželdinimo.
nuotrauka
2021-08-18 14:22
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ persikėlė į naują beveik 1500 kv. m ploto biurą savo valdomuose Paupio verslo namuose, tiesiai virš vilniečių jau pamėgto „Paupio turgaus“.
nuotrauka
2021-08-11 07:01
Vilnius keičiasi kasdien, o prie miestovaizdžio kūrimo prisideda daugybė talentingų žmonių. Kaip gimsta pokyčiai, vyksta architektūriniai konkursai, geriausių idėjų paieškos ir profesionalus jų vertinimas daugeliui vilniečių vis dar mažai žinoma sritis.
nuotrauka
2021-08-09 07:20
Paskelbti visi Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir viešojo transporto terminalo projekto konkursui pateikti darbai.
nuotrauka
2021-08-03 10:18
Vilniaus centre duris oficialiai atvėrė naujos kartos „Telia Global Services Lithuania“ biuras. Pandemijos metu kurta būstinė yra technologiškai ir funkciškai pritaikyta hibridiniam darbui bei atspindi pasikeitusius darbo modelius ir darbuotojų poreikius.
nuotrauka
2021-07-27 10:09
Didžiausias iššūkis kuriant mažas erdves – efektyviai išnaudoti turimą nedidelį plotą. Juk maža erdvė taip pat gali būti jauki, maloni ir estetiškai patraukli, jei viskas išdėstyta funkcionaliai ir apgalvota iki smulkiausių detalių.
nuotrauka
2021-07-23 10:35
Naujuoju LAS Klaipėdos skyriaus ir Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) valdybos pirmininku išrinktas Mantas Daukšys. Naujuoju Kauno skyriaus vadovu tapo Nerijus Stanionis.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Tvarumas ir žaliosios sienos didmiesčiuose

Miestų želdynai – tema, kuri darosi vis aktualesnė brangstant sklypams, aktyvėjant statyboms, žaliųjų erdvių rekonstrukcijos projektams ir visiems siekiant turėti atgaivos suteikiančias žali...