2024 birželio 16 d. sekmadienis, 13:01
Reklama  |  facebook

Naujausios „Švykų“ paslaugos – katilų izoliavimas, pramoninis valymas ir pavojingų atliekų tvarkymas

2017-04-05 09:25
Pernai bendrovė „Švykai“ pasiūlė rinkai naujų paslaugų – tai katilų apmūrijimas ir izoliavimas, pramoninis valymas ir pavojingų atliekų tvarkymas. „Medžiagos, kvalifikacija ir technologijos yra trys dėmenys, kurie lemia darbų kokybę“, – sako bendrovės „Švykai“ direktorius Gediminas Švykas, pristatydamas naujausias paslaugas, kurias bendrovė pradėjo teikti praėjusią vasarą.
nuotrauka
Izoliuodama katilus, bendrovė „Švykai“ naudoja vokiečių ir skandinavų gamybos medžiagas, pažangias technologijas. Bendrovės „Švykai“ nuotr.


Minimos įmonės
Švykai, UAB

Šiems reikalingiems darbams – katilų apmūrijimui ir izoliavimui, pramoniniam valymui ir pavojingų atliekų tvarkymui – bendrovė turi visus privalomus leidimus, sertifikatus.

Izoliavimo technologijos: nuo plytų mūro iki naujausių cheminių mišinių

Veikiančius įrenginius, kad ir kokie geri jie būtų, reikia prižiūrėti. Ypač kalbant apie tokius svarbius inžinerinius įrenginius ir objektus, kokie yra elektros jėgainės, šilumos gamybos įmonės, naftos produktų perdirbimo ar chemijos gamyklos. 

„Kai imamės katilų apmūrijimo ir izoliavimo darbų, visai nesvarbu, kokia kuro rūšis naudojama, – sako bendrovės „Švykai“ projektų vadovas Saulius Prialgauskas. – Visi katilai, krosnys, pakuros bei kiti įrenginiai, kurie yra susiję su ugnimi, karščiu, privalo būti padengti karščiui, ugniai atspariomis dangomis arba kitaip izoliuojami.“ Tai padaroma katilus betonuojant, apmūrijant ar kitaip izoliuojant. Vienas iš paprasčiausių, tačiau labai kruopštus ir laiko imlus būdas yra katilą išmūryti šamotinėmis plytomis arba ugniai atspariais mišiniais, o vamzdynus izoliuoti ir apskardinti.

Paprastai gamyklinės ugniai atsparios medžiagos sudega per 2–3 metus, tad po kurio laiko tenka jei ne keisti visą nuo ugnies ir karščio saugančią sistemą, tai bent jau remontuoti atskiras vietas. Kokias naudoti technologijas, lemia įrenginio galia, gamykliniai jo parametrai arba gamintojo nurodyti reikalavimai, kaip saugiai naudoti įrenginį.

„Jeigu vienus įrenginius užtenka futeruoti (futeruotė, arba iškloja, – šiluminių įrenginių, chemijos aparatų vidinė danga iš ugniai ar chemikalams atsparių medžiagų) ugniai atspariomis plytomis, kitur reikia suformuoti vadinamąjį termoizoliacinį sumuštinį, kai būtina įrengti kelis izoliuojančius sluoksnius“, – sako S. Prialgauskas.

Viena iš seniausių technologijų, kurias, saugodami katilus nuo ugnies poveikio, naudoja ir „Švykai“, yra ugniai atsparus plytų mūras. Tokia technologija yra sena, patikima ir, kaip sako bendrovės specialistai, tarnaus dar ilgai. Įrenginių, apsaugotų tokiu būdu, Lietuvoje yra labai daug.

Tačiau į rinką ateina ir naujos medžiagos. Vienos jų – ugniai atsparūs mišiniai. Anksčiau buvo naudojami cemento mišiniai. Tačiau jų tarnavimo laikas yra per trumpas, paruoštą mišinį būtina sunaudoti per pusmetį, nes vėliau jį teks tiesiog išmesti.

Pastaruoju metu rinkoje kelią skinasi ugniai atsparūs cheminiai mišiniai. Jie yra brangesni už įprastus cemento mišinius, tačiau kur kas pranašesni: jie gali būti laikomi kad ir penkerius metus; jiems būdingos kur kas geresnės savybės, plėtimosi koeficientas yra mažesnis negu cementinių mišinių. Nors ir brangesni, tačiau cheminiai mišiniai sparčiai populiarėja rinkoje.

Patikima: darbuotojus apmoko medžiagų gamintojai

„Katilus mūrydami ugniai atspariomis plytomis, mūsų žmonės naudoja pačius paprasčiausius įrankius, kokius naudoja ir mūrininkai, o torkretavimas (torkretas – tinkas + sutirštėjęs betono arba skiedinio sluoksnis, užpurkštas suslėgtu oru ant kokio nors paviršiaus) reikalauja kitokių priemonių ir kvalifikacijos“, – sako bendrovės „Švykai“ direktorius G. Švykas.

Atliekant torkretavimą, naudojamos specialios torkreto mašinos. Ankstesnėms torkreto mašinoms pakako kompresoriaus, suspausto oro, o naujosios kartos torkreto mašinos naudoja specialų tam tikros cheminės sudėties skystį.

Izoliuodama katilus, bendrovė naudoja vokiečių ir skandinavų gamybos medžiagas, pažangias technologijas – tai, kas naudojama ir Europoje.

„Kadangi minėti darbai yra specifiniai, reikalaujantys tam tikrų žinių ir kompetencijų, turime specialiai tam parengtus darbuotojus, kuriuos paprastai apmoko patys medžiagų gamintojai“, – sako G. Švykas, pabrėždamas tokios sinergijos pranašumus: niekas geriau už medžiagos gamintojus nežino, kaip ją panaudoti efektyviausiai. Įmonė šiemet planuoja apmokyti dar šešis darbuotojus, nes rinka plečiasi, darbų daugėja, naudojamos sudėtingos medžiagos, tad ir darbuotojų, ir meistrų, ir projektų vadovų kvalifikacija turi būti aukšta.

Pavojingos atliekos. Specialiai parengta komanda likviduoja ir avarijų padarinius

Dar viena nauja veiklos sritis, kurios ėmėsi „Švykai“, yra pavojingų atliekų tvarkymas.

Lietuvoje iš sovietmečio yra likusių pesticidų sandėlių. Pavojingomis medžiagomis užteršti dideli plotai, gruntas. „Mes ardome pesticidų sandėlius, šaliname pesticidais užterštą gruntą ir vežame utilizuoti galutiniams pavojingų atliekų tvarkytojams“, – sako bendrovės „Švykai“ projektų vadovas S. Prialgauskas. Vietoj užteršto grunto atvežamas naujas, užsėjama žolė.

Bendrovė šiuo metu vykdo 2 mln. eurų vertės projektą: Lietuvos elektrinėje tvarko pavojingas atliekas, techninę izoliaciją, užterštą asbestu. Demontuojant pavojingą izoliaciją, įrenginiai apgaubti specialiomis 20–40 m aukščio dangomis, palapinėmis iš armuotos plėvelės. Išeidami iš pavojingos aplinkos, darbuotojai praeina pro specialiai jiems įrengtas apsaugas, kur palieka ir specialią aprangą bei kitas asmenines apsaugos priemones.

Pavojingos techninės izoliacijos atliekos dedamos į specialius maišus, kurie kraunami į konteinerius ir vežami galutiniams pavojingų atliekų tvarkytojams.

„Mums suteikta teisė tvarkyti pavojingas atliekas, kurių yra daugiau kaip 2 tūkst. kodų, – sako S. Prialgauskas. – Tai ne tik pesticidų sandėliai, asbestas, bet ir gruntas, užterštas naftos produktais, deginant mazutą susidarę pavojingi lakieji pelenai bei kitos atliekos, kurias tvarkant būtinas specialus pasirengimas.“

Specialiai parengta, atestuota „Švykų“ komanda taip pat dalyvauja ir likviduojant avarijų padarinius, kai išsilieja naftos produktai, kitos pavojingos aplinkai ir žmogui medžiagos.

„Šias paslaugas teikiame ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – Baltijos šalyse, – sako bendrovės „Švykai“ direktorius G. Švykas. – Pernai privačių užsakovų kvietimu dirbome Latvijoje, šiemet jie vėl mus kviečia – patiko mūsų darbas.“

Nuo kompleksinių paslaugų iki unikalių technologinių sprendimų

„Švykai“ taip pat yra ir viena iš didžiausių Lietuvos kompanijų, teikiančių specializuotas tiltų remonto ir pramoninių objektų remonto paslaugas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos bei Skandinavijos šalyse.

Didžiąją Lietuvos ir užsienio rinkose atliktų darbų dalį sudaro tiltų remontas. Pernai baigtas Biržų pilies medinio tilto remontas, kuris buvo sudėtingas dėl ne tik medinio tilto su turėklais, bet ir dekoratyvių medinių vartų architektūrinių detalių, kurias reikėjo išsaugoti. Buvo suremontuotas tiltas per Kančioginos upę Krikonių kaime, Ignalinos rajone: statinys buvo rekonstruotas įrengiant užpilamo skliauto tiltą. Remontuojant tiltą, vedantį iki Karvinės salos Trakuose, teko sumontuoti ir laikiną tiltą.

Bendrovės „Švykai“ kompetencijas rodo ir Norvegijoje įgyvendinti neeiliniai projektai. Įmonės direktorius Gediminas Švykas mini Norvegijos aukščiausio geležinkelio Hjuksa tilto (aukštis – 65 m) antikorozijos darbus, ilgiausio šioje šalyje pontoninio Bergsoysund tilto remontą. Norvegijoje „Švykai“ darbavosi remontuodami ir kultūros paveldo objektus. Ypač svarbus projektas – kartu su partneriais remontuotas vienas iš dviejų seniausių Norvegijoje išlikusių ketaus konstrukcijų tiltas, pastatytas 1837 metais. Norvegijoje įgyta kompetencija, darbo patirtis atvėrė kelius į Vokietiją, Švediją, kur įmonė atliko tiltų antikorozijos darbus.

Atšilus orams, „Švykai“ pradės darbus Prancūzijoje. Sykiu su partneriais – Prancūzijos kompanija – trejus metus darbuosis, atlikdami gelžbetoninių ir metalinių konstrukcijų antikorozijos darbus. Nors sutartis pasirašytas trejiems metams, tikimasi, kad ji bus tęsiama ilgiau. Planuojama, kad kas mėnesį Prancūzijoje darbuosis apie 20 žmonių.

„Paslaugas užsakovams teikiame atsakingai ir profesionaliai, – sako bendrovės „Švykai“ direktorius Gediminas Švykas, pabrėždamas, kad jo įmonė gali teikti ne tik kompleksines paslaugas, bet ir vykdyti unikalius technologinius sprendimus.

 

Bendrovės nuotr. 

Reklama

Statybunaujienos.ltRESTA

nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-04-30 12:15
„OmnispowerEurope“ drauge su partneriais sukūrė unikalią bateriją, galinčią dirbti ir aukštoje, ir žemoje temperatūroje bei užtikrinti didžiausią įrenginio našumą. Ji ne tik dirba 24x7 režimu, kad maksimaliai sumažintų sąnaudas ir generuotų didžiausias vertes, bet ir yra besimokanti baterija. Ji nuo...
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-26 16:47
Tarptautinėje statybų verslo parodoje „RESTA 2024" buvo diskutuojama ir apie tai, ar duomenys apie pastato techninę eksploataciją yra svarbūs ir ar jie padidina pastato vertę.
nuotrauka
2024-04-26 10:20
Tarptautinės statybos verslo parodos RESTA metu jau šeštą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-26 06:16
Protingų namų ekspertai iš „JUNG Vilnius" 2024 metų tarptautinės statybų verslo parodos „RESTA" lankytojams demonstruoja, jog namai gali tapti dinamiška aplinka, kuri su mumis sąveikauja, supranta mūsų poreikius ir padeda gyventi patogesnį gyvenimą. Šią naujos kartos namų evoliuciją, kartu su kitomi...
nuotrauka
2024-04-26 06:10
Daugiabučių atnaujinimo klausimas tampa vis aktualesnis – Vyriausybės programoje iškelto tikslo kasmet renovuoti po 1000 daugiabučių pasiekti kol kas nepavyksta. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas mano, kad pastatų atnaujinimas skydais leistų pamatyti 3 kartus greitesnį renovacijos procesą ir suta...
nuotrauka
2024-04-25 07:10
Balandžio 25 d. „LITEXPO“ vyksiančioje parodoje „RESTA 2024“ Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) organizuoja konferenciją „Pastatų renovacija skydais Lietuvoje: iššūkiai ir perspektyvos“. Konferencijoje išskirtinis dėmesys bus skiriamas efektyviems senų daugiabučių modernizavimo sprendimams. L...
nuotrauka
2024-04-23 07:10
Tarptautinės statybos verslo parodos RESTA metu jau šeštą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2024-04-10 14:13
Paskutinį balandžio savaitgalį, 25-27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė spe...
nuotrauka
2024-02-07 15:06
Pandemija parodų verslui tapo tikrai egzistencine grėsme. Jos laikotarpiu LITEXPO pajamos smuko net penkis kartus. Panašią statistiką fiksavo ir parodų organizatoriai užsienyje. Pesimistiškesni analitikai netgi prognozavo, kad sektorius išgyvena negrįžtamus pokyčius ir patyrė neatitaisomą žalą. Vis ...
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.

Statybunaujienos.lt » RESTA