2021 rugsėjo 21 d. antradienis, 14:14
Reklama  |  facebook

Nauji metai – puiki proga nebeatidėlioti namų remonto ir tobulinimo

2020-12-18 10:52
Prieš naujus metus dauguma žmonių iškelia sau tikslą ar kelis tikslus, ką nori nuveikti, pasiekti ar padaryti ateinančiais metais. Rezoliucijomis vadinami siekiai yra savotiškas simbolis ir tuo pačiu pajuokos objektas, nes išsipildo labai maža dalis jų. Tačiau juk galima sau iškelti tokias rezoliucijas, kurios virstų realybe, tiesa? Pats laikas būtų pradėti nuo namų remonto ir tobulinimo.
nuotrauka
Pexels-jeshoots.com iliustr.


Jau metas pakabinti tą lentyną, sutaisyti tą laiptelį ar sutepti girgždančias duris. Štai keli darbai, kuriuos galima atlikti naujų metų pradžioje ir įgyvendinti savo rezoliucijas su kaupu!

Naujos lentynos ar sekcijos

Dažniausiai iš pažadėtų, bet neištesėtų darbų sąrašo reikėtų išbraukti naujos lentynos ar sekcijos pakabinimą. Turbūt būtų sunku suskaičiuoti, kiek sykių jūsų antra pusė jau išgirdo, kad „pakabinsiu“, „sutvarkysiu“ ir panašius žodžius, tačiau pažadai niekada nevirto realybe. Tam įgyvendinti jums tikrai nereikės daugiau nei vieno pusdienio (nebent reikės išnešti seną sekciją ir ją keisite nauja, kurią užsisakėte internetu, kad ir iš Varle internetinės parduotuvės). 

Girgždančios durys

Daug kur durys tikrai daugiau ar mažiau girgžda. Norint tai išspręsti nereikia jokių sudėtingų veiksmų. Pakanka pasiimti universalią priemonę arba tinkamą, sutepimui skirtą lubrikantą ir jo užtepti ant durų vyrių. Tai trunka kelias minutes, o rezultatas bus pastebimas bei džiugins iš karto. Atidėlioti šį darbą tikrai nėra verta.

Pelėsis

Pelėsis kamuoja ir kankina daugybę namų ūkių visoje Lietuvoje. Kadangi mūsų šalyje yra ypatingai permainingas klimatas, tai šyla, tai šąla, o taip pat turime ir daugybę lietingų dienų, ne vienuose namuose įsikuria ir įsigali pelėsis. Jis, su savimi atsineša dar ir tokią blogą žinią, jog nuo to laiko, kai namuose atsiranda pelėsis – visam laikui jis jau niekada neišeis (tikriausiai). Labai realus scenarijus, kad su juo turėsite kovoti nuolatos. Išvalius, kurį laiką problema atslūgs, tačiau po kiek laiko vėl pastebėsite jį tose pačiose vietose.

Pelėsiui valyti reikia specialių priemonių ir daug laiko. Kadangi jis dažniausiai kaupiasi ant sienų ir sunkiai prieinamuose plyšiuose, valydami pelėsį turėsite daug kartų skalauti, purkšti priemonę ir valyti. Nors yra tam tikrų receptų, kurie gali padėti išvalyti, tačiau cheminės priemonės čia tinka geriausiai.

Po to, kai išvalysite, nepamirškite laikytis anti-pelėsinio protokolo. Nuolat vėdinkite patalpas, įleiskite dienos šviesą, neleiskite kauptis drėgmei ir, jeigu problema išlieka labai opi – ruoškitės renovacijai arba apšiltinimui, kuris turėtų padėti tai išspręsti.

Laikas kažką virinti

Namuose yra ne vienas metalinis daiktas, kurį, ko gero reikėtų sutvirtinti ar pataisyti. Taip pat yra ir kitų projektų, kuriuos galbūt reikėtų įgyvendinti. Gal norėtųsi pakabinti skersinį savo sūnui? 

Bet kokiu atveju reikėtų nevengti suvirinimo darbų, nes jie yra svarbūs buityje. Jiems atlikti dažniausiai nereikia tiek jau daug laiko, tačiau prisiruošti yra sudėtingiausias dalykas. Jeigu šiuo metu neturite, taip pat nepamirškite įsigyti reikalingą suvirinimo įrangą. Tai galima padaryti internetu, užsukus į https://www.varle.lt/suvirinimo-iranga/.

Suvienodinkite lemputes

Tai labai greitas ir tikrai nesudėtingas darbas, tačiau daug kas jo vengia. Aišku, ne kiekvienuose namuose būna nevienodos lemputės, tačiau tikriausiai yra nors viena, kuri nesutampa su dauguma. Nepagailėkite laiko ir nusipirkite 10-15 vienodų lempučių dabarčiai ir ateičiai. Įsukite jas į reikiamas vietas ir nebesierzinkite dėl nevienodo apšvietimo.

Ištuštinkite prisipildžiusį sandėlį ir/ar garažą

Dar vienas dalykas, kurį galite padaryti, tai atsikratyti visu bereikalingu balastu, kuris prisikaupė jūsų sandėliuke ir/ar garaže. Daug kas sako, jog naujus metus reikėtų pradėti be daiktų, kurie trukdo judėti tolyn ir pradėti naują etapą savo gyvenime. Taigi, skirkite šiek tiek laiko savo sandėliukui bei garažui, surinkite nereikalingus rūbus, sugedusius įrankius, nebenaudojamus daiktus ir visa kita, kas neturi nei realios, nei sentimentalios vertės bei tuo balastu atsikratykite. Daiktus galite atiduoti tiems, kam jų labiau reikia arba parduoti, jeigu jie vis dar yra padorios būklės.

Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2021-09-20 15:33
Stogas yra svarbiausias namo elementas, kuris saugo namus ir jo šeimininkus nuo nelauktų kritulių ir šalto bei karšto oro. Jei stogas nebus tinkamai parinktas, patirsite didelių ekonominių nuostolių. Stogą reikia rinktis atsakingai, nes visi norime, kad jis tarnautų ilgai ir puoštų kiemą savo gražia...
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-08 07:30,      papildyta 2021-09-14 21:10, Papildyta nuotraukomis
Naujos kartos ADAX NEO H/L ir CLEA H/L elektriniai radiatoriai su WiFi valdymu – modernaus ir elegantiško dizaino radiatoriai, tinkantys įvairioms aplinkoms ir pritaikyti įvairios paskirties patalpoms: gyvenamosioms, komercinėms ir pan.
nuotrauka
2021-08-12 10:50
Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų statyboje, tiek ir renovacijoje. Šilumos izoliacija yra ypatingai svarbi tokios sienos dalis, nes būtent ji padeda taupyti šildymo sąnaudas. Nedegi, ilgaamžė, laidi vandens garams, s...
nuotrauka
2021-08-06 08:02
Didėjant individualių namų pardavimams auga ir tvorų paklausa. Būsimieji gyventojai namus juosiančia tvora dažnai pradeda rūpintis dar prieš namų vidaus įrengimo darbus. Tvora šiandien yra tapusi ne tik namų saugumo ir privatumo garantu, bet ir estetiniu elementu. Taip pat svarbu žinoti, kad norint ...
nuotrauka
2021-07-30 07:31
Visai netrukus – nuo 2023 m. – visi viešieji pirkimai Lietuvoje turėtų tapti žali ir inovatyvūs. Pasiekti to vien tik tradicinėmis statybinėmis medžiagomis ir sprendimais nėra paprasta, tad modernioji Europos statybos pramonė apsiginkluoja hibridiniais sprendimais, suteikiančiais naudojamoms medžiag...
nuotrauka
2021-07-28 07:30
Siekiant užtikrinti statinių ilgaamžiškumą ir energinį efektyvumą, itin svarbus kokybiškas išorinių fasadų sienų jungčių sandarinimas. Fasado elementų jungtys ne tik padeda sukurti vientisą, estetišką vaizdą, bet ir apsaugo pastatą nuo drėgmės, temperatūrų pokyčių bei kitokio aplinkos poveikio, gali...
nuotrauka
2021-07-16 06:33
Saulės elektrinės montavimo ant namo stogo sąnaudos sudaro reikšmingą dalį visos saulės jėgainės kainos. Specialistai tvirtina, kad turint aiškias instrukcijas, saulės elektrinę ant savo namo stogo paprastai gali susimontuoti kiekvienas nagingesnis žmogus.
nuotrauka
2021-07-14 08:07
Alinant karščiams vis dažniau pagalvojame, kaip būtų gera gyventi namuose, kuriuose žiemą šilta, o vasarą – vėsu. UAB ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska tvirtina, kad tai tikrai įmanoma – tereikia statant ir įrengiant namus dėmesio skirti ne vien estetikai, bet ir pritaikyti keletą sprendi...
nuotrauka
2021-07-07 07:58
Net energiškai efektyviuose namuose gyventojai kartais priversti klausytis iš kaimyninių butų sklindančių garsų ar gatvės triukšmo. Vienas iš būdų padidinti akustinį komfortą – garsą izoliuojantys langai.
nuotrauka
2021-06-28 07:14
Vienas iš pagrindinių pastato elementų yra išorinė atitvara arba siena. Todėl suprantamas specialistų dėmesys, ieškant efektyviausių sprendinių. Šios paieškos tapo dar aktualesnės nuo metų pradžios įsigaliojus reikalavimui statyti tik A++ energinio naudingumo pastatus.
nuotrauka
2021-06-17 07:15
Nuo senų laikų didesnių dvarų, rūmų stogai buvo dengiami vario, žalvario ar cinkuota skarda. Ši šimtmečius menanti tradicija, tik su gerokai patobulintomis medžiagomis, išlieka populiari ir šiomis dienomis – ypač tai pastebima apsižvalgius ne tik po naujai statomų, modernių namų kvartalus, bet ir Li...
nuotrauka
2021-06-15 08:05
Vienas greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Miesto transporto, buitinių prietaisų, garso ir vaizdo aparatūros sukuriamo triukšmo lygis per pastaruosius 15–20 metų padidėjo net 10 decibelų. Žmogaus ausis tai suvokia kaip du kartus didesnį triukšmą.
nuotrauka
2021-06-14 07:18
Statybų įmonės dažnai giriasi A++ energinės klasės pastatais. Tačiau nemaža dalis pastatų realiai neatitinka deklaruojamų savybių. Sumažinti pažeidimų skaičių galėtų griežtesnė sertifikavimo kontrolė ir pirkėjų reiklumas, siekiant įsitikinti, ar gauna tai, už ką sumokėjo.
nuotrauka
2021-06-11 07:20
Garsą sugerianti tekstilė patalpoms – nauja realybė. Iš poliesterio siūlų išaustam ir poliuretanu padengtam audiniui tokių savybių suteikė ypatinga technologija: 250 tūkst. mikroperforacijų 1 kv. m užtikrina, kad akustinės CLIPSO lubos sugers net iki 90% garso.
nuotrauka
2021-06-09 13:14
Triukšmas – viena opiausių mūsų laikų aplinkosaugos ir visuomenės sveikatos problemų. Triukšmas neleidžia susikaupti, vargina, neigiamai veikia leidžiant laiką viešosiose, visuomeninėse erdvėse bei biuruose, todėl būdų, kaip efektyviai slopinti triukšmą, reikia ieškoti jau ankstyvuosiuose pastatų pr...
nuotrauka
2021-06-08 08:37
Šilumos izoliacija naudojama visur, kur siekiama išvengti patalpų mikroklimato kaitos dėl vidaus ir išorės temperatūrų skirtumo, kai šiluma prarandama dėl mainų per atitvaras, besiribojančias su išore.
nuotrauka
2021-06-01 06:47
Netinkamos pastatų konstrukcijos, nesandarumai veikia kaip kanalai, kuriais oru sklindantis garsas gali laisvai keliauti iš vienos patalpos į kitą. Dėl to gerokai sumažėja garso izoliacijos efektyvumas. O ką daryti, kai tokių garso kelių pastate yra ne vienas?
nuotrauka
2021-05-26 07:17
Privačių namų savininkai turi galimybę patys spręsti, kokias nuotekų sistemas nori įsidiegti. Specialistų teigimu, absoliuti dauguma žmonių renkasi įprastas, todėl vėliau ilgus metus gyvena klausydamiesi kanalizacijos šniokštimo. Ar verta investuoti į mažatriukšmes sistemas?

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI