2022 birželio 27 d. pirmadienis, 20:41
Reklama  |  facebook

Nauji metai – puiki proga nebeatidėlioti namų remonto ir tobulinimo

2020-12-18 10:52
Prieš naujus metus dauguma žmonių iškelia sau tikslą ar kelis tikslus, ką nori nuveikti, pasiekti ar padaryti ateinančiais metais. Rezoliucijomis vadinami siekiai yra savotiškas simbolis ir tuo pačiu pajuokos objektas, nes išsipildo labai maža dalis jų. Tačiau juk galima sau iškelti tokias rezoliucijas, kurios virstų realybe, tiesa? Pats laikas būtų pradėti nuo namų remonto ir tobulinimo.
nuotrauka
Pexels-jeshoots.com iliustr.


Jau metas pakabinti tą lentyną, sutaisyti tą laiptelį ar sutepti girgždančias duris. Štai keli darbai, kuriuos galima atlikti naujų metų pradžioje ir įgyvendinti savo rezoliucijas su kaupu!

Naujos lentynos ar sekcijos

Dažniausiai iš pažadėtų, bet neištesėtų darbų sąrašo reikėtų išbraukti naujos lentynos ar sekcijos pakabinimą. Turbūt būtų sunku suskaičiuoti, kiek sykių jūsų antra pusė jau išgirdo, kad „pakabinsiu“, „sutvarkysiu“ ir panašius žodžius, tačiau pažadai niekada nevirto realybe. Tam įgyvendinti jums tikrai nereikės daugiau nei vieno pusdienio (nebent reikės išnešti seną sekciją ir ją keisite nauja, kurią užsisakėte internetu, kad ir iš Varle internetinės parduotuvės). 

Girgždančios durys

Daug kur durys tikrai daugiau ar mažiau girgžda. Norint tai išspręsti nereikia jokių sudėtingų veiksmų. Pakanka pasiimti universalią priemonę arba tinkamą, sutepimui skirtą lubrikantą ir jo užtepti ant durų vyrių. Tai trunka kelias minutes, o rezultatas bus pastebimas bei džiugins iš karto. Atidėlioti šį darbą tikrai nėra verta.

Pelėsis

Pelėsis kamuoja ir kankina daugybę namų ūkių visoje Lietuvoje. Kadangi mūsų šalyje yra ypatingai permainingas klimatas, tai šyla, tai šąla, o taip pat turime ir daugybę lietingų dienų, ne vienuose namuose įsikuria ir įsigali pelėsis. Jis, su savimi atsineša dar ir tokią blogą žinią, jog nuo to laiko, kai namuose atsiranda pelėsis – visam laikui jis jau niekada neišeis (tikriausiai). Labai realus scenarijus, kad su juo turėsite kovoti nuolatos. Išvalius, kurį laiką problema atslūgs, tačiau po kiek laiko vėl pastebėsite jį tose pačiose vietose.

Pelėsiui valyti reikia specialių priemonių ir daug laiko. Kadangi jis dažniausiai kaupiasi ant sienų ir sunkiai prieinamuose plyšiuose, valydami pelėsį turėsite daug kartų skalauti, purkšti priemonę ir valyti. Nors yra tam tikrų receptų, kurie gali padėti išvalyti, tačiau cheminės priemonės čia tinka geriausiai.

Po to, kai išvalysite, nepamirškite laikytis anti-pelėsinio protokolo. Nuolat vėdinkite patalpas, įleiskite dienos šviesą, neleiskite kauptis drėgmei ir, jeigu problema išlieka labai opi – ruoškitės renovacijai arba apšiltinimui, kuris turėtų padėti tai išspręsti.

Laikas kažką virinti

Namuose yra ne vienas metalinis daiktas, kurį, ko gero reikėtų sutvirtinti ar pataisyti. Taip pat yra ir kitų projektų, kuriuos galbūt reikėtų įgyvendinti. Gal norėtųsi pakabinti skersinį savo sūnui? 

Bet kokiu atveju reikėtų nevengti suvirinimo darbų, nes jie yra svarbūs buityje. Jiems atlikti dažniausiai nereikia tiek jau daug laiko, tačiau prisiruošti yra sudėtingiausias dalykas. Jeigu šiuo metu neturite, taip pat nepamirškite įsigyti reikalingą suvirinimo įrangą. Tai galima padaryti internetu, užsukus į https://www.varle.lt/suvirinimo-iranga/.

Suvienodinkite lemputes

Tai labai greitas ir tikrai nesudėtingas darbas, tačiau daug kas jo vengia. Aišku, ne kiekvienuose namuose būna nevienodos lemputės, tačiau tikriausiai yra nors viena, kuri nesutampa su dauguma. Nepagailėkite laiko ir nusipirkite 10-15 vienodų lempučių dabarčiai ir ateičiai. Įsukite jas į reikiamas vietas ir nebesierzinkite dėl nevienodo apšvietimo.

Ištuštinkite prisipildžiusį sandėlį ir/ar garažą

Dar vienas dalykas, kurį galite padaryti, tai atsikratyti visu bereikalingu balastu, kuris prisikaupė jūsų sandėliuke ir/ar garaže. Daug kas sako, jog naujus metus reikėtų pradėti be daiktų, kurie trukdo judėti tolyn ir pradėti naują etapą savo gyvenime. Taigi, skirkite šiek tiek laiko savo sandėliukui bei garažui, surinkite nereikalingus rūbus, sugedusius įrankius, nebenaudojamus daiktus ir visa kita, kas neturi nei realios, nei sentimentalios vertės bei tuo balastu atsikratykite. Daiktus galite atiduoti tiems, kam jų labiau reikia arba parduoti, jeigu jie vis dar yra padorios būklės.

Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2022-05-24 07:10
Pasaulis gręžiasi ne tik į tvarią, bet ir į sveiką statybą, būtent tokia ir yra pastaruoju metu vis labiau populiarėjanti medžio masyvo statyba. Istorinė medinė statyba, naudojant šiuolaikiškas medžiagas ir sprendimus, tampa aukšto energinio efektyvumo saugiu šeimos būstu, rekreaciniu ar kitokios pa...
nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.
nuotrauka
2022-05-09 16:39
Tikriausiai sutiksite, kad nepriklausomai nuo statinio paskirties ir tipo, visada būtina atsižvelgti į stogo dangą. Pastaruoju metu netrūksta itin plataus dangų pasirinkimo, tačiau ekspertai pastebi, kad plieninė stogo danga yra laikui nepavaldi klasika. Šį kartą dėmesio centre – plieninė „Ruukki” s...
nuotrauka
2022-04-29 13:30
Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne tik užkirsti kelią tokioms grėsmėms, bet ir tvariai panaudoti lietaus vandenį kitoms reikmėms.
nuotrauka
2022-03-24 07:52
Aplinkos triukšmas yra rimta problema, kurios neigiamą poveikį sveikatai Europoje jaučia milijonai žmonių. 20 proc. Europos gyventojų ilgą laiką patiria sveikatai kenksmingą triukšmo lygį. Deja, tyrimai rodo, kad aplinkos triukšmo mažinimo politikos tikslai nebuvo pasiekti, pagerėjimas artimiausiu l...
nuotrauka
2022-01-24 09:52
„Ruukki“ pristato naują sprendimą – „Ruukki®“ sandarumo paketą, leidžiantį taupyti energiją ir mažinti anglies dioksido išmetimą. Sandarumo paketas leis pramoninių ir komercinių pastatų savininkams sumažinti sąskaitas už energiją ir išmetamo anglies dioksido kiekį, susijusį su jų tiesiogine veikla. ...
nuotrauka
2022-01-07 07:02
Rinkai pristatyta naujų pramoninių geoterminių šilumos siurblių serija „IGLU Max“. Tai inovatyvus įmonės IGLU TECH gaminys, skirtas visuomeninės ir komercinės paskirties objektams, daugiabučiams namams.
nuotrauka
2022-01-05 07:14
Rinkoje siūlomos įvairių formų ir dydžių fasadų plokštės. Tačiau šių plokščių tvirtinimas kabėmis ir varžtais ne visuomet atitinka architekto sumanymą, statytojo, vis labiau vertinančio estetiką, poreikį. „Soudal“ pasiūlė sprendimą, kuris patenkins ir architektų, ir estetiką vertinančių statytojų lū...
nuotrauka
2021-11-02 18:43
Efektyvų namo apšiltinimą lemia izoliacinė medžiaga ir kokybiškas darbas. Todėl kaip tik pučiama biri mineralinė vata ir per 15 metų Danijoje sukaupta „Witas“ patirtis yra efektyvaus apšiltinimo garantas.
nuotrauka
2021-10-27 14:10
Ketinate savarankiškai atnaujinti namų sienas? Labai svarbu atminti, kad nuo sienos paruošimo priklauso galutinis rezultatas. Todėl visų pirma reikia tinkamai atlikti paruošiamuosius darbus, o tik tada dengti sieną nauju dekoru.
nuotrauka
2021-10-21 07:11
Priėmėte vieną svarbiausių sprendimų gyvenime – nusprendėte įsigyti naujus namus? Ar esate visu žingsniu priekyje ir juos jau įsigijote? Abiem atvejais – sveikiname: prasideda įdomi ir prasminga kelionė! Bene spalvingiausia ir daugiausia kūrybos besiprašanti jos dalis – namų įrengimas. Beje, apie ši...
nuotrauka
2021-10-13 07:03
Statybų sektoriaus aktualijos ir tendencijos nuolat keičiasi. Ilgą laiką dėmesys krypo į šilumos izoliavimą, vėliau – pastato išorinių konstrukcijų sandarumą, o paskutiniu metu aktualiausia tapo garso izoliacijos sprendimų svarba. Populiarėjančios lengvo mūro medžiagos dėl masės trūkumo dažnai negal...
nuotrauka
2021-10-07 07:14
Artėjant šildymo sezonui, daugiausia diskusijų kyla dėl šildymo kaštų. Tačiau net ir brangiai mokantys už šilumą privačių namų savininkai, verslo ar visuomeninių objektų vartotojai kartais patiria diskomfortą. Vieni dažniausių nepatogumų – šildymo sistemos skleidžiamas triukšmas ar netolygiai pasisk...
nuotrauka
2021-10-05 07:01
Klojant grindis, vis labiau populiarėja parketlenčių klijavimas tiesiogiai prie pagrindo. Toks būdas užtikrina didesnį šilumos pralaidumą, leidžia kloti didesnį vientisų parketlenčių plotą ir suteikia akustinį komfortą. Norint, kad parketas gerai sukibtų, labai svarbu teisingai pasirinkti klijus.
nuotrauka
2021-09-28 07:00
Jeigu anksčiau renkantis langus klausimas dėl sprendimo būdavo paprastas – mediniai arba plastikiniai, tai šiandien jau ieškoma ir energiškai efektyvių, ir modernaus dizaino sprendimų.
nuotrauka
2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
2021-09-20 15:33
Stogas yra svarbiausias namo elementas, kuris saugo namus ir jo šeimininkus nuo nelauktų kritulių ir šalto bei karšto oro. Jei stogas nebus tinkamai parinktas, patirsite didelių ekonominių nuostolių. Stogą reikia rinktis atsakingai, nes visi norime, kad jis tarnautų ilgai ir puoštų kiemą savo gražia...
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-08 07:30,      papildyta 2021-09-14 21:10, Papildyta nuotraukomis
Naujos kartos ADAX NEO H/L ir CLEA H/L elektriniai radiatoriai su WiFi valdymu – modernaus ir elegantiško dizaino radiatoriai, tinkantys įvairioms aplinkoms ir pritaikyti įvairios paskirties patalpoms: gyvenamosioms, komercinėms ir pan.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI