2023 gruodžio 11 d. pirmadienis, 1:17
Reklama  |  facebook

Nauji metai – puiki proga nebeatidėlioti namų remonto ir tobulinimo

2020-12-18 10:52
Prieš naujus metus dauguma žmonių iškelia sau tikslą ar kelis tikslus, ką nori nuveikti, pasiekti ar padaryti ateinančiais metais. Rezoliucijomis vadinami siekiai yra savotiškas simbolis ir tuo pačiu pajuokos objektas, nes išsipildo labai maža dalis jų. Tačiau juk galima sau iškelti tokias rezoliucijas, kurios virstų realybe, tiesa? Pats laikas būtų pradėti nuo namų remonto ir tobulinimo.
nuotrauka
Pexels-jeshoots.com iliustr.


Jau metas pakabinti tą lentyną, sutaisyti tą laiptelį ar sutepti girgždančias duris. Štai keli darbai, kuriuos galima atlikti naujų metų pradžioje ir įgyvendinti savo rezoliucijas su kaupu!

Naujos lentynos ar sekcijos

Dažniausiai iš pažadėtų, bet neištesėtų darbų sąrašo reikėtų išbraukti naujos lentynos ar sekcijos pakabinimą. Turbūt būtų sunku suskaičiuoti, kiek sykių jūsų antra pusė jau išgirdo, kad „pakabinsiu“, „sutvarkysiu“ ir panašius žodžius, tačiau pažadai niekada nevirto realybe. Tam įgyvendinti jums tikrai nereikės daugiau nei vieno pusdienio (nebent reikės išnešti seną sekciją ir ją keisite nauja, kurią užsisakėte internetu, kad ir iš Varle internetinės parduotuvės). 

Girgždančios durys

Daug kur durys tikrai daugiau ar mažiau girgžda. Norint tai išspręsti nereikia jokių sudėtingų veiksmų. Pakanka pasiimti universalią priemonę arba tinkamą, sutepimui skirtą lubrikantą ir jo užtepti ant durų vyrių. Tai trunka kelias minutes, o rezultatas bus pastebimas bei džiugins iš karto. Atidėlioti šį darbą tikrai nėra verta.

Pelėsis

Pelėsis kamuoja ir kankina daugybę namų ūkių visoje Lietuvoje. Kadangi mūsų šalyje yra ypatingai permainingas klimatas, tai šyla, tai šąla, o taip pat turime ir daugybę lietingų dienų, ne vienuose namuose įsikuria ir įsigali pelėsis. Jis, su savimi atsineša dar ir tokią blogą žinią, jog nuo to laiko, kai namuose atsiranda pelėsis – visam laikui jis jau niekada neišeis (tikriausiai). Labai realus scenarijus, kad su juo turėsite kovoti nuolatos. Išvalius, kurį laiką problema atslūgs, tačiau po kiek laiko vėl pastebėsite jį tose pačiose vietose.

Pelėsiui valyti reikia specialių priemonių ir daug laiko. Kadangi jis dažniausiai kaupiasi ant sienų ir sunkiai prieinamuose plyšiuose, valydami pelėsį turėsite daug kartų skalauti, purkšti priemonę ir valyti. Nors yra tam tikrų receptų, kurie gali padėti išvalyti, tačiau cheminės priemonės čia tinka geriausiai.

Po to, kai išvalysite, nepamirškite laikytis anti-pelėsinio protokolo. Nuolat vėdinkite patalpas, įleiskite dienos šviesą, neleiskite kauptis drėgmei ir, jeigu problema išlieka labai opi – ruoškitės renovacijai arba apšiltinimui, kuris turėtų padėti tai išspręsti.

Laikas kažką virinti

Namuose yra ne vienas metalinis daiktas, kurį, ko gero reikėtų sutvirtinti ar pataisyti. Taip pat yra ir kitų projektų, kuriuos galbūt reikėtų įgyvendinti. Gal norėtųsi pakabinti skersinį savo sūnui? 

Bet kokiu atveju reikėtų nevengti suvirinimo darbų, nes jie yra svarbūs buityje. Jiems atlikti dažniausiai nereikia tiek jau daug laiko, tačiau prisiruošti yra sudėtingiausias dalykas. Jeigu šiuo metu neturite, taip pat nepamirškite įsigyti reikalingą suvirinimo įrangą. Tai galima padaryti internetu, užsukus į https://www.varle.lt/suvirinimo-iranga/.

Suvienodinkite lemputes

Tai labai greitas ir tikrai nesudėtingas darbas, tačiau daug kas jo vengia. Aišku, ne kiekvienuose namuose būna nevienodos lemputės, tačiau tikriausiai yra nors viena, kuri nesutampa su dauguma. Nepagailėkite laiko ir nusipirkite 10-15 vienodų lempučių dabarčiai ir ateičiai. Įsukite jas į reikiamas vietas ir nebesierzinkite dėl nevienodo apšvietimo.

Ištuštinkite prisipildžiusį sandėlį ir/ar garažą

Dar vienas dalykas, kurį galite padaryti, tai atsikratyti visu bereikalingu balastu, kuris prisikaupė jūsų sandėliuke ir/ar garaže. Daug kas sako, jog naujus metus reikėtų pradėti be daiktų, kurie trukdo judėti tolyn ir pradėti naują etapą savo gyvenime. Taigi, skirkite šiek tiek laiko savo sandėliukui bei garažui, surinkite nereikalingus rūbus, sugedusius įrankius, nebenaudojamus daiktus ir visa kita, kas neturi nei realios, nei sentimentalios vertės bei tuo balastu atsikratykite. Daiktus galite atiduoti tiems, kam jų labiau reikia arba parduoti, jeigu jie vis dar yra padorios būklės.

Statybunaujienos.ltSPRENDIMAI

nuotrauka
2023-12-07 15:06
Medinių pastatų Lietuvoje apstu, tačiau kur bepasisuksi, seni, sukrypę, kiaurais stogais medinukai vis dar bado akis, o tokių pastatų savininkai, norėdami imitis remonto ar rekonstrukcijos darbų, ne visuomet žino nuo ko ir pradėti.
nuotrauka
2023-12-05 11:01
Vidaus sienų perdažymas – paprastas ir nebrangus būdas atnaujinti ir pagerinti namų išvaizdą. Sienų dažymas bus smagus ir pasitenkinimą teikiantis užsiėmimas, jei tinkamai nusiteiksite ir pasiruošite.
nuotrauka
2023-11-16 12:13
Nuo plaktuko, atsuktuvo ir replių iki skirtingų rūšių grąžtų bei suktuvų – kiekvieno meistro įrankių dėžėje galima sutikti pačius įvairiausius įrankius. Nors namų remonto ar kiti statybos darbai neįsivaizduojami be elektrinių įrankių, savo patvarumu ir funkcionalumu gali nustebinti ir šiuolaikiški a...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-11-09 14:47
Ergonomiškos virtuvės įrengimas – tikras mokslas, kuriam reikia nemenko bagažo žinių ir pasirengimo. Salono „Gintaro baldai" interjero dizainerė Jūratė Sventickienė dalijasi įžvalgomis, kokios klaidos planuojant virtuvę pasitaiko dažniausiai, ir pataria, kaip jų išvengti.
nuotrauka
2023-11-07 13:31
Išmanieji namai, kur į bendrą tinklą sujungtos įvairios namų funkcijos jau dabar leidžia turėti didesnį komfortą ir efektyviai vartoti energiją, pasitelkus dirbtinį intelektą dar labiau patobulės. Ekspertai tikina, kad pakankamai greitai toks namas šeimininko norus tenkins gavęs ne tik pavienes žodi...
nuotrauka
2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sist...
nuotrauka
2023-10-11 12:45
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kartu su Statybų sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) ekspertais parengė rekomendacijas A energinio naudingumo klasės reikalavimams. Šios rekomendacijos pirmiausia yra skirtos daugiabučių namų atnaujinimo administratoriams, bet taip pat gali būti naudingos ti...
nuotrauka
2023-10-10 16:40
Mikroklimato reguliavimas šiuolaikiniuose būstuose vis sparčiau automatizuojamas. Automatinis šildymo valdymas bei kitų optimalių mikroklimato rodiklių palaikymas galimas pasirinkus išmaniuosius namų sprendimus, kurie suteikia komforto, taupo laiką bei leidžia sumažinti sunaudojamos energijos kiekį.
nuotrauka
2023-10-09 14:22
Ekspertai pastebi, kad nemažą įtaką didesnėms sąskaitoms daro nepakankamas būstų paruošimas šildymo sezonui, todėl kviečia nenumoti ranka ir ruošti namus žiemai.
nuotrauka
2023-10-09 11:43
„Visada svajojome turėti namus prie jūros ir norėjome tą svajonę įgyvendinti“, – sako dizainerė, verslininkė Simona Nainė. Su vyru Jonu šią vasarą ji įsirengė jaukius, šviesius namus, stebinančius išmaniais sprendimais. Pora atskleidė, kodėl pasirinko pirkti būstą Kunigiškėse ir kokie sprendimai kur...
nuotrauka
2023-10-02 07:48
Stogo langai įneša 3 kartus daugiau dienos šviesos negu fasadiniai langai. Kai kalbama apie stogo langus, dažniausiai pagalvojame apie šlaitinius stogus, bet ar žinojote, kad yra sprendimų, praplečiančių erdvės pojūtį namuose bei leidžiančių mėgautis puikiu vaizdu į dangų, ir plokštiems stogams?
nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-13 15:12
Tiek didesnius namų remonto darbus, tiek ir mažesnės apimties būsto atnaujinimo projektus, kuriuos seniau būtų patikėję meistrams, žmonės vis dažniau renkasi atlikti patys. Bent kartą per metus – tokiu dažnumu statybos ir remonto įrankius perka dauguma Lietuvos gyventojų.
nuotrauka
2023-08-22 11:40
Protingi, prie žmonių poreikių prisitaikantys būstai, tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Gausėjant inovacijų vis dažniau svarstoma ne apie pavienius išmanius prietaisus, bet apie visą būstą apimančias, ekonomiškai veikiančias, aplinkosauginius ir individualius žmonių poreikius tenkinančias sistem...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI