2021 rugsėjo 20 d. pirmadienis, 15:02
Reklama  |  facebook

Neringa įgyvendina žalios savivaldybės modelį

2021-04-21 08:49
Praėjusiais metais Neringos savivaldybės taryba pritarė efektyvaus atsinaujinančių išteklių panaudojimo projektų įgyvendinimui pagal Klimato kaitos programą. Numatoma, kad Neringos savivaldybės administracijoje, Neringos muziejuose, Nidos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“, Neringos pirminiame sveikatos priežiūros centre ir Viktoro Miliūno bibliotekoje bus naudojama atsinaujinanti energija šių įstaigų poreikiams.
nuotrauka
Neringos sav. nuotr.


Minimos įmonės
Neringos savivaldybė,
Neringos energija, UAB
Šiais projektais siekiama įgyvendinti vieną iš svarbiausių savivaldybės strateginio plano 2021-2030 m. tikslų - sukurti žaliosios savivaldybės modelį.

Siekiant išlaikyti kuo autentiškesnį kraštovaizdį, dalijasi savivaldybė, ne visos projektuose dalyvaujančios įstaigos Neringoje turi galimybes saulės elektrines įsirengti ant pastatų stogų, bet yra numatyta alternatyva – saulės fotovoltinės elektrinės, skirtos elektros gamybai savo poreikiams, įsigijimas iš saulės elektrinių parkų. Tokiu būdu realiais veiksmais prisidedama prie klimato atšilimo stabdymo, nes mažinama CO2 emisija, o panaudojami atsinaujinantys energijos ištekliai – tai saulės energija. Šiems projektams 80 proc. lėšų buvo skirta iš Klimato kaitos programos, o 20 proc. projektų įgyvendinimui reikalingų lėšų įsipareigota skirti iš Neringos savivaldybės biudžeto.

„Džiugu, kad modernūs sprendimai dėl alternatyvaus išteklių panaudojimo jau įgyvendinami ir Neringoje. Tokiu būdu ne tik prisidedame prie valstybės tarptautinių įsipareigojimų dėl klimato kaitos mažinimo, bet ir tikimės, kad pastatų energetinio naudingumo didinimas, skatinimas gyventojus bei įmones tą daryti kuo aktyviau su laiku sumažins sąnaudas galutiniam vartotojui bei leis įgyti pelnytą žaliosios savivaldybės statusą“, - cituojamas Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Ankstesniais metais fotovoltines saulės elektrinės projektą įgyvendino UAB „Neringos energija“ – elektrinė jau yra įrengta ir nuo 2020 m. spalio 23 d.s sėkmingai veikianti. Atsižvelgiant į elektros energijos suvartojimo rodiklius, bendrovė tapo gaminančiu vartotoju. Neringos gimnazija taip pat yra parengusi projektą saulės fotovoltinės elektrinės įrengimui ant pastato stogo – vykdomos viešųjų pirkimų procedūros ir tikimasi, kad greitu metu projektą pavyks realizuoti.

Remiantis UAB „Neringos energija“ pateiktais duomenimis, prognozuojama metinė gamybos apimtis (sutaupymas) – 51 913 kWh. Skaičiuojant vidutinį tarifą – 0,11 Eur/kWh (be PVM), prognozuojama saulės elektrinės generuojamos energijos vertė (sutaupymas) – 5 710, 43 Eur (be PVM), o paprastasis atsipirkimo laikas numatomas 8,46 metų. Reiktų paminėti, kad projekto įgyvendinimas ženkliai prisidės prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekio mažinimo (bendras kiekis per 20 metų siektų 786,20 tonų).

Atsinaujinančių išteklių panaudojimo projektai leidžia išnaudoti Kuršių nerijos geografinės padėties privalumus – ji patenka į ilgiausią saulės šviesos trukmės zoną Lietuvoje, dėl to yra priskirta prie didžiausią perspektyvą pagal saulės energijos išteklius turinčių vietovių. Taigi šiame krašte vystyti projektus, susijusius su saulės energetika, yra ypač palanku.
Statybunaujienos.lt
Infrastruktūra

nuotrauka
2021-09-17 08:44
Energetikos ministras Dainius Kreivys apsilankė vėjo jėgainių parke: tai „E energija“ grupės vystomas 68,9 MW galingumo parkas Telšių rajone, Tryškių seniūnijoje. Pernai liepą pradėtame statyti parke žalios elektros gamybą bandomuoju režimu jau pradėjo pirmoji vėjo jėgainė. Pilną galią parkas turėtų...
nuotrauka
2021-09-16 14:14
Rudenį sostinė pasitiko atnaujinusi 6 tiltus ir viadukus, kurie tapo patogesni pėstiesiems, turintiems individualių poreikių, bei tėvams su vežimėliais. Dar vienam tiltui, kuris po rekonstrukcijos bus pritaikytas dviratininkams ir pėstiesiems, atlikta ekspertizė, o darbai bus pradėti jau kitąmet.
nuotrauka
2021-09-16 10:04
Vilniaus rajone įsibėgėja privažiuojamojo kelio prie Nemenčinės miesto remonto darbai. Daugiau nei kilometro valstybinės reikšmės rajoninio kelio ruožo rekonstrukcija patikėta darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovei „YIT Lietuva“. Darbų vertė siekia beveik 291 tūkst. eurų.
nuotrauka
2021-09-14 12:59
Valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija (Kelių direkcija) baigė įgyvendinti projektą, pagal kurį privažiuojamasis kelias prie Kryžių kalno nuo kelio Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas buvo vykdomi rekonstravimo, įrengiant pėsčiųjų ir dviračių taką, darbai.
nuotrauka
2021-09-10 05:45
Susisiekimo ministerija Seimo rudens sesijai teikia devynių teisės aktų paketus. Vieni iš svarbiausių – pertvarkyti Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų administravimo sistemą, įteisinti inovatyvią eSIM technologiją, taip pat numatomos Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) ir Ryš...
nuotrauka
2021-09-09 09:58
Vakarų Lietuvoje tęsiami kelių infrastruktūros modernizavimo darbai. Klaipėdos rajono kelyje Klaipėda-Radailiai-Kretinga darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ atliks tilto per Eketės upę rekonstrukciją. Tilto, kuris šiuo metu yra avarinės būklės, rekonstrukcijos darbai kai...
nuotrauka
2021-09-08 16:55
Vilniuje rengiamasi remontuoti beveik prieš pusšimtį metų, 1972-aisiais, statytą Valakampių tiltą. Atliekant kasmetę tiltų patikrą nustatyta, kad laikas sustiprinti tilto perdangą. Iki tol, kol tiltas bus suremontuotas, jo apkrovos valdomos perorganizuojant eismą – pirmoji eismo juosta laikinai skir...
nuotrauka
2021-09-08 16:48
Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos pateiktam Elektros energetikos įstatymo ir lydinčiųjų įstatymų pakeitimo projektų paketui, kuriuo į nacionalinę teisę perkeliamos Europos Sąjungos (ES) Švarios energijos paketo nuostatos.
nuotrauka
2021-09-07 07:47
„Litgrid“ pradės vienos svarbiausių Vilniaus regiono pastočių rekonstrukciją. Visuotiniame „Litgrid“ akcininkų susirinkime pritarta sudaryti Nemenčinėje esančios Neries transformatorių pastotės rekonstravimo projektavimo ir rangos darbų sutartį su pirkimą laimėjusia bendrove „Žilinskis ir Co“.
nuotrauka
2021-09-06 16:19
Individualių namų ir daugiabučių gyventojai, kurie būstą šildo dyzeliu, anglimi ar durpių briketais, bet nori atsisakyti neefektyviai naudojančių šilumą, orą teršiančių šildymo įrenginių ir prisijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, jau gali pasinaudoti subsidijomis.
nuotrauka
2021-09-06 06:55
Beveik 36 km ilgio dviračių tako Kuršių nerijoje ruožą planuojama rekonstruoti per kelerius metus – tai bus didžiausias visų Lietuvoje per artimiausius kelerius metus numatomų dviračių takų rekonstrukcijos projektų.
nuotrauka
2021-09-06 06:25
Panevėžio rajone daugėja fotovoltinių elektrinių, įrengtų ant visuomeninės paskirties pastatų. Birželio pradžioje pradėjo veikti 30 kW galios fotovoltinė elektrinė ant Raguvos gimnazijos stogo, o rugpjūčio 26 dienos posėdyje Panevėžio rajono savivaldybės taryba pritarė Klimato kaitos programos proje...
nuotrauka
2021-08-31 09:57
Vasaros pradžioje prasidėjęs intensyvus vadinamojo Kauno pilies žiedo ir jo prieigų kapitalinis remontas sparčiai artėja pabaigos link. Kaip ir buvo planuota, dar pirmąją rudens dieną eismas bus paleistas pačioje žiedinėje sankryžoje ir P. Vileišio tiltu.
nuotrauka
2021-08-27 07:22
Kultūros paveldo departamentui leidus atlikti archeologinius tyrimus, jau kitą savaitę prasidės darbai Klaipėdos senamiestyje esančioje Sukilėlių gatvėje. Ją atnaujins viešųjų pirkimų konkursus laimėjusi UAB VVARFF.
nuotrauka
2021-08-27 07:15
Energijos perdavimo ir mainų įmonių grupė „EPSO-G“ prognozuoja, kad per dešimtmetį šalies energetikos sektorius pasikeis iš esmės: bus užbaigta energetinių jungčių su Vakarų Europa statyba, gamybos pajėgumus reikšmingai papildys atsinaujinančios energijos šaltiniai, įskaitant vėjo parkus Baltijos jū...
nuotrauka
2021-08-27 06:59
Susisiekimo ministras Marius Skuodis paskelbė apie pradedamą kelio Nr. 130 Kaunas–Prienai–Alytus ruožo tarp Kauno ir Prienų rekonstrukcijos projektą. Šio ruožo rekonstrukcija pagerins eismo sąlygas kasdien juo važiuojantiems 11,5 tūkst. vairuotojų, užtikrins saugesnį eismą ir 90 km/val. leistiną gre...
nuotrauka
2021-08-18 10:53
Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ jau įgyvendino 90 proc. dujotiekių jungties su Lenkija GIPL statybos darbų, suvirino visą Lietuvos teritorijoje besidriekiantį 165 kilometrų vamzdyną ir atliko atsparumo bandymus.
nuotrauka
2021-08-18 10:34
UAB Merko statyba pasirašė sutartį su UAB „Potentia industriae“, priklausančia Danijos atsinaujinančios energetikos kompanijai „European Energy“, dėl vėjo jėgainių parko statybos Jonavos rajone. Sutarties vertė – daugiau kaip 4 mln. eurų.
nuotrauka
2021-08-17 11:00
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ savaitgalį į šalia Alytaus esančią „LitPol Link“ keitiklių stotį atgabeno trečiąjį autotransformatorių, skirtą Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų jungties išplėtimui. Šį projektą, kuris yra vienas svarbiausių Lietuvai siekiant sinchronizaci...
nuotrauka
2021-08-13 14:56
Susisiekimo ministras Marius Skuodis akcentuoja, kad vienos intensyviausių šalies magistralių „Via Baltica“ ruožą nuo Marijampolės iki Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienos planuojama pradėti tiesti kitąmet ir baigti rekonstruoti iki 2024 metų pabaigos.

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra