2021 birželio 19 d. šeštadienis, 10:12
Reklama  |  facebook

Neringa įgyvendina žalios savivaldybės modelį

2021-04-21 08:49
Praėjusiais metais Neringos savivaldybės taryba pritarė efektyvaus atsinaujinančių išteklių panaudojimo projektų įgyvendinimui pagal Klimato kaitos programą. Numatoma, kad Neringos savivaldybės administracijoje, Neringos muziejuose, Nidos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“, Neringos pirminiame sveikatos priežiūros centre ir Viktoro Miliūno bibliotekoje bus naudojama atsinaujinanti energija šių įstaigų poreikiams.
nuotrauka
Neringos sav. nuotr.


Minimos įmonės
Neringos savivaldybė,
Neringos energija, UAB
Šiais projektais siekiama įgyvendinti vieną iš svarbiausių savivaldybės strateginio plano 2021-2030 m. tikslų - sukurti žaliosios savivaldybės modelį.

Siekiant išlaikyti kuo autentiškesnį kraštovaizdį, dalijasi savivaldybė, ne visos projektuose dalyvaujančios įstaigos Neringoje turi galimybes saulės elektrines įsirengti ant pastatų stogų, bet yra numatyta alternatyva – saulės fotovoltinės elektrinės, skirtos elektros gamybai savo poreikiams, įsigijimas iš saulės elektrinių parkų. Tokiu būdu realiais veiksmais prisidedama prie klimato atšilimo stabdymo, nes mažinama CO2 emisija, o panaudojami atsinaujinantys energijos ištekliai – tai saulės energija. Šiems projektams 80 proc. lėšų buvo skirta iš Klimato kaitos programos, o 20 proc. projektų įgyvendinimui reikalingų lėšų įsipareigota skirti iš Neringos savivaldybės biudžeto.

„Džiugu, kad modernūs sprendimai dėl alternatyvaus išteklių panaudojimo jau įgyvendinami ir Neringoje. Tokiu būdu ne tik prisidedame prie valstybės tarptautinių įsipareigojimų dėl klimato kaitos mažinimo, bet ir tikimės, kad pastatų energetinio naudingumo didinimas, skatinimas gyventojus bei įmones tą daryti kuo aktyviau su laiku sumažins sąnaudas galutiniam vartotojui bei leis įgyti pelnytą žaliosios savivaldybės statusą“, - cituojamas Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Ankstesniais metais fotovoltines saulės elektrinės projektą įgyvendino UAB „Neringos energija“ – elektrinė jau yra įrengta ir nuo 2020 m. spalio 23 d.s sėkmingai veikianti. Atsižvelgiant į elektros energijos suvartojimo rodiklius, bendrovė tapo gaminančiu vartotoju. Neringos gimnazija taip pat yra parengusi projektą saulės fotovoltinės elektrinės įrengimui ant pastato stogo – vykdomos viešųjų pirkimų procedūros ir tikimasi, kad greitu metu projektą pavyks realizuoti.

Remiantis UAB „Neringos energija“ pateiktais duomenimis, prognozuojama metinė gamybos apimtis (sutaupymas) – 51 913 kWh. Skaičiuojant vidutinį tarifą – 0,11 Eur/kWh (be PVM), prognozuojama saulės elektrinės generuojamos energijos vertė (sutaupymas) – 5 710, 43 Eur (be PVM), o paprastasis atsipirkimo laikas numatomas 8,46 metų. Reiktų paminėti, kad projekto įgyvendinimas ženkliai prisidės prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekio mažinimo (bendras kiekis per 20 metų siektų 786,20 tonų).

Atsinaujinančių išteklių panaudojimo projektai leidžia išnaudoti Kuršių nerijos geografinės padėties privalumus – ji patenka į ilgiausią saulės šviesos trukmės zoną Lietuvoje, dėl to yra priskirta prie didžiausią perspektyvą pagal saulės energijos išteklius turinčių vietovių. Taigi šiame krašte vystyti projektus, susijusius su saulės energetika, yra ypač palanku.
Statybunaujienos.lt
Infrastruktūra

nuotrauka
2021-06-18 10:24
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad įpusėjo Lentvario pervažos rekonstrukcija: sėkmingai užbaigta sudėtingiausia šio projekto dalis – gelžbetoninių tunelio konstrukcijų stūmimas po geležinkelio bėgiais, nestabdant traukinių eismo.
nuotrauka
2021-06-11 10:00
Pavasario pradžioje „Vilniaus vandenys" paskelbė aukcione parduodanti dalį bendrovei priklausančių, Vilniaus senamiestyje, Bernardinų sode esančių pastatų. Aukcionas buvo sėkmingas, nebenaudojami pastatai parduoti už triskart didesnę nei pradinę kainą. Gautus pinigus bendrovė nusprendė skirti sparte...
nuotrauka
2021-06-10 09:25
Vilniaus rajone pradedami valstybinės reikšmės rajoninio kelio Bendoriai-Riešė-Kalinas pusės kilometro ruožo ir tilto per Riešės upę rekonstrukcijos darbai. Rekonstrukcijos darbus Lietuvos automobilių kelių direkcijos užsakymu atliks darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. ...
nuotrauka
2021-06-09 10:05
„LTG Infra“ po konsultacijų su rinka patikslino reikalavimus ir skelbia atnaujintą konkursą dėl geležinkelio tilto per Nerį statybos rangos darbų. Šalia Jonavos planuojamas įrengti tiltas bus sudėtingiausias „Rail Baltica“ inžinerinis įrenginys ir ilgiausias geležinkelio tiltas Baltijos šalyse.
nuotrauka
2021-06-09 09:43
Energetikos ministerija skirs papildomą 2,4 mln. finansavimą iš Sanglaudos fondo žmonėms, norintiems įsirengti saulės elektrines. Baigus vertinti per balandžio mėnesį pateiktas paraiškas 1,5 mln. eurų buvo skirti 881 gyventojui saulės elektrinėms iš elektrinių parkų įsigyti.
nuotrauka
2021-06-08 11:03
Kasmet Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) išduoda apie 18 tūkst. sutikimų tiesti susisiekimo komunikacijas, inžinerinius tinklus bei statyti jiems funkcionuoti būtinus statinius valstybinėje žemėje.
nuotrauka
2021-06-07 10:24
AB „Kelių priežiūra“ nuo liepos 1 d. šalies šiaurės ir vakarų regionuose įsikūrusios kelių tarnybos bus aprūpintos iš atsinaujinančių energijos šaltinių pagaminta elektros energija. Tai sudarys beveik 50 proc. visos bendrovės perkamos elektros energijos.
nuotrauka
2021-06-04 18:05
Šilumos perdavimo tinklų Plungės mieste statybos ir rekonstravimo projektą įgyvendins konkursą laimėjusi „Požeminių darbų“ įmonė.
nuotrauka
2021-06-04 10:56
Balandžio mėnesį, kuomet gyventojai galėjo teikti paraiškas saulės elektrinėms įsirengti, Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė beveik 4200 prašymų. Iš jų beveik 4050 atitiko finansavimui gauti keliamus reikalavimus. Bendra jų prašoma suma siekia beveik 11 mln. eurų.
nuotrauka
2021-06-02 08:53
UAB Merko statyba stato vėjo jėgainių parką Anykščių rajone pagal sutartį su bendrove „Anykščių vėjas“. Sutarties vertė viršija 4 mln. eurų, darbus planuojama baigti 2021 m. rugsėjį.
nuotrauka
2021-06-02 07:50
Autonominės saulės elektrinės tapo prieinamos beveik visiems namų savininkams. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pastebi, kad padaugėjo atvejų, kai gyventojams, nusprendusiems ant pastato stogo ar žemės sklype sumontuoti saulės el...
nuotrauka
2021-05-28 07:15
Pandemija spartina verslo įmonių sprendimus – verčia ieškoti tvarių ir pačių racionaliausių. UAB „Požeminės linijos“ (POLI) pasirinko įveikti pandemijos iššūkius ir užsitikrinti stabilumą naujomis technologijomis, sprendimais, leidžiančiais efektyviau, kokybiškiau ir pigiau atlikti darbus.
nuotrauka
2021-05-27 09:51
„Ignitis grupė“ pirmą kartą pagamino elektros energiją Lenkijoje, čia plėtojamame Pomeranijos vėjo elektrinių parke. Viename iš didžiausių tokio tipo parkų Lenkijoje pagaminta elektra į tinklą buvo perduota atlikus techninius bandymus.
nuotrauka
2021-05-19 14:57
Kuršėnuose esančiame saulės elektrinių parke nuo šiol gyvena beveik 50 avių kaimenė. Tai pirmasis Lietuvoje saulės parkas, kuriame žolę rupšnos nykstančios baltiškos avys – škudės. Šis saulės energijos bendrovės „Saulės grąža“ sprendimas leis tiekti dar žalesnę energiją vartotojams.
nuotrauka
2021-05-19 08:45
Vakar „LitPol Link“ keitiklių stotį, esančią prie Alytaus, atgabentas ir iškrautas galingiausias Baltijos šalyse autotransformatorius. Tai yra vienas iš kertinių įrenginių, reikalingas užbaigti Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų jungties „LitPol Link“ išplėtimo projektą.
nuotrauka
2021-05-18 09:47
Gaminančių elektros vartotojų skaičius Lietuvoje jau perkopė 10 tūkst., ir vien per pirmuosius keturis šių metų mėnesius jie pagamino daugiau elektros energijos nei per visus 2019 m.
nuotrauka
2021-05-18 08:25
Susisiekimo ministerija informuoja, kad atsižvelgus į savivaldybių siūlymus ir prašymus, dalį Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų bus galima panaudoti kelio želdiniams kaip eismo saugumo priemonei.
nuotrauka
2021-05-14 12:57
VĮ Turto bankas inicijavo 2 mln. eurų vertės žaliosios elektros energijos pirkimą. Planuojama, kad jau nuo liepos 1 d. visiems Turto banko administruojamiems objektams centralizuotai bus tiekiama tik iš atsinaujinančių šaltinių pagaminta elektros energija.
nuotrauka
2021-05-14 10:26
Darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl rajoninio kelio Grigiškės-Dėdeliškės-Rykantai 6,1 km ilgio ruožo kapitalinio remonto.
nuotrauka
2021-05-13 11:30
Į Klaipėdos uostą atgabentas ir ketvirtadienį, gegužės 13 d., į baržą pakrautas autotransformatorius, skirtas Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų jungties „LitPol Link“ išplėtimui.

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra