2024 gegužės 31 d. penktadienis, 2:14
Reklama  |  facebook

PRIMOSTAR: statybų pramonės uždavinys yra dirbti greičiau, tvariau ir ekologiškiau

2024-04-23 14:19
„Primostar“ specializuojasi požeminių gelžbetoninių konstrukcijų hidroizoliacijos srityje ir yra didžiausias savo srities žaidėjas Estijoje. Įmonės tikslas – sumaniai naudoti hidroizoliacines medžiagas, siekiant ne tik optimalaus rezultato, bet ir sumažinti medžiagų sąnaudas bei tausoti aplinką.
nuotrauka
WPM® Waterstops / PRIMOSTAR iliustr.


Minimos įmonės
Primostar, OÜ,
„Nuolatinis statybų sektoriaus iššūkis – kaip per trumpesnį laiką ir mažesnėmis sąnaudomis nuveikti kuo daugiau. Net ir atliekant hidroizoliacijos darbus, reikia rasti būdą, kaip dirbti greičiau ir maksimaliai išnaudoti darbo valandas. Be to, turime siekti dirbti tvariai ir mažinti darbo sąnaudas“, – pabrėžia „Primostar“ vadovas Indrek Uusalu, kalbėdamas apie pagrindinius šiandienos statybų rinkos rūpesčius.

primostar

Kevili Mäo terminalas,
konsultacija vietoje
 

Dėl vietos trūkumo miestuose vis dažniau naujuose pastatuose įrengiamos požeminės automobilių stovėjimo aikštelės. Todėl labai svarbu pasirinkti optimalų, pastato konstrukcijai ir jo paskirčiai pritaikytą, taupų medžiagų naudojimą užtikrinantį hidroizoliacijos sprendimą. Per pastaruosius dešimt metų Europos statybų pramonė nuo bituminių gaminių perėjo prie vidinės konstrukcijų hidroizoliacijos, kurią sudaro specialūs profiliai ir kristalinio betono priedas. Toks sprendimas taupo laiką bei pinigus ir dėl betono priedo, kurį sudaro natūralūs komponentai, yra palankus aplinkai, priešingai nei naftos pagrindu pagamintos dirbtinės medžiagos, pavyzdžiui, bitumas, kuris į aplinką išskiria daug toksiškų junginių.

„Aplinkos tvarumas yra vis daugiau dėmesio sulaukianti tendencija visame pasaulyje. Ieškoma efektyvesnių ir ekologiškesnių sprendimų. Nors kol kas šių sprendimų naudojimas dar nesuteikia pranašumo, tačiau artėja metas, kai didžiausią patirtį aplinkosaugos ir išteklių tausojimo sprendimų srityje turinčios įmonės neišvengiamai taps šios srities lyderėmis, – prognozuoja Uusalu. – Galutiniai vartotojai ir rangovai tampa vis sąmoningesni, todėl aplinką tausojančių statybinių medžiagų paklausa laikui bėgant tikrai augs.“

Naujausia hidroizoliacijos tendencija – aplinkai nekenksmingas sprendimas konstrukcijos viduje.

„Primostar“ puikiai žino, kas vyksta statybose, nes įmonė ne tik parduoda gaminius, bet ir atlieka objektuose jų montavimo patikras, padedančias klientams sumažinti galimą riziką. „Dirbdami ranka rankon su statybininkais matome, ko statybose trūksta, ir patys kuriame inovacijas. Kadangi Estijoje turime gamybos įmonę, sutaupome gamindami, transportuodami ir kartu išvengiame perteklinės gaminių pakuotės. Taigi mąstome ekologiškai, tausojame aplinką“, – aiškina Uusalu.

primostar

WPM® Crack Inducing Waterstop
 

Įprastai požeminės betoninės konstrukcijos hidroizoliacijai naudojami keli skirtingi metodai, pavyzdžiui, SBS ritininė medžiaga, kuri montuojama naudojant dujinį degiklį. Be to, yra bituminė hidroizoliacija, taip pat šaltai limpančios ritininės medžiagos. Nauja hidroizoliacijos darbų tendencija yra konstrukcijos vidinis arba vadinamasis „baltosios vonios“ sprendimas su kristaliniu hidroizoliaciniu priedukurio yra dedama į betoną prieš atliekant liejimo darbus. Šiuo atveju reikalingų medžiagų kiekis yra iki 8 kartų mažesnis, palyginus su įprastomis ritininėmis membranomis, o sprendimas tarnauja tiek pat, kiek ir pati konstrukcija.

Pasirinkus „Primostar“ sprendimą, nereikia jokios papildomos įrangos, o visa montuojama medžiaga lieka konstrukcijos viduje. Požeminėms betoninėms konstrukcijoms sukurtas hidroizoliacijos sprendimas padeda hidroizoliuoti požeminę konstrukciją tik trimis medžiagomis: darbinės siūlės ir įtrūkių formavimo profiliais bei kristaliniu hidroizoliaciniu betono priedu. Betone naudojamas kristalinis priedas suteikia betonui savaiminio susireguliavimo savybę, esant įtrūkiams iki 0,4 mm. „WPM®“ įtrūkių formavimo profilis yra patentuotas JAV, o Europoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Ukrainoje yra pateikta patento paraiška.

„Palyginti su kitais hidroizoliacijos sprendimais, „baltosios vonios“ hidroizoliacijos sprendimas yra optimaliausias tiek medžiagų, tiek darbo sąnaudų atžvilgiu, taigi tai kartu ir žaliausias pasirinkimas, – teigia „Primostar“ vadovas. – Be to, mūsų gaminiai dabar turi EPD – gaminio aplinkosaugos deklaraciją. Tvarumas statybose tampa vis svarbesnis, todėl norint pasiekti tvarumo tikslus ir statyti ateityje, labai svarbu žinoti statybose naudojamų medžiagų ir gaminių poveikį aplinkai.“

EPD sertifikatas svarbus, pavyzdžiui, pastatams, kurie statomi pagal aplinkosauginius LEED ir BREEAM kriterijus. Nuo 2022 m. tiek Švedijos, tiek Norvegijos rinkose statybinės medžiagos turi turėti EPD sertifikatą, į kurį įtraukta gaminių poveikio aplinkai ir gyvavimo ciklo analizė. Panašus reikalavimas jau galioja Prancūzijoje, Nyderlanduose ir Belgijoje, jungiasi ir kitos Europos šalys.

PRIMOSTAR dalijasi patirtimi su kitais statybų rinkos dalyviais, konsultuoja ir rengia seminarus, kurių vienas – jau netrukus.


NEMOKAMAS seminaras „Tvarūs betono hidroizoliacijos sprendimai“

2024-05-08 11:00 val. „Congress Avenue Hotel Vilnius“ ir „Zoom“

primostar

Indrek Uusalu, „Primostar“ vadovas, ir
Sten Schwede, Estijos ambasadorius,
Seule, Pietų Korėja.
Nuotrauka daryta
Kintex, Ilsan 
(Korėjos Statybų savaitė 2024)
 

Išmanus hidroizoliacinių medžiagų naudojimas padeda gerokai sumažinti medžiagų naudojimą ir aplinkos taršą, todėl Estijos įmonė „Primostar“ yra puikus bendradarbiavimo partneris kiekvienam generaliniam rangovui ir statybų bendrovei, kuri nori veikti statybų pramonės priešakyje.

 

Pagrindinės seminaro temos:

  • Naujas ir aplinkai nekenksmingas hidroizoliacijos sprendimas požeminėms betoninėms konstrukcijoms (vidinis konstrukcijos arba „baltosios vonios“ sprendimas)
  • Vandeniui atsparūs sprendimai betoninių konstrukcijų įvorėms („Kraso“)

Dalyvavimas seminare nemokamas, tačiau reikia užsiregistruoti.

Seminaras vyks anglų kalba!

Žiūrėkite:

ČIA  ir https://lta.primostar.eu/  

Partnerio turinys

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-30 08:03
Čerpės daugeliui asocijuojasi su raudonais senamiesčių stogais ir istoriniais objektais. Privačių namų savininkams čerpės atrodo patraukliai, bet kai kurie vengia jų dėl esą aukštos kainos ir apkrovos stogui. Tačiau čerpės būna ne tik keraminės, bet ir betoninės, kurios vizualiai nesiskiria nuo moli...
nuotrauka
2024-05-29 09:56
Šią savaitę užbaigti konstrukciniai „Sand Offices" verslo centro statybų darbai. Ta proga, tradiciškai, virš pastato iškeltas vainikas. Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje kylančio verslo centro statybos prasidėjo šių metų sausio mėnesį.
nuotrauka
2024-05-28 10:40
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ didina dukterinės bendrovės „Lvovo projektai“ įstatinį kapitalą nuo 300 tūkst. iki 50 mln. eurų. Šiuo žingsniu siekiama efektyvinti įmonių grupės struktūrą ir Latvijoje uždirbtą kapitalą reinvestuoti Lietuvoje.
nuotrauka
2024-05-28 09:57
Apsaugos paslaugas teikianti bendrovė „Eurocash1" ir „Panevėžio statybos tresto" (PST) valdoma įmonė „Šeškinės projektai" pasirašė sutartį dėl daugiau nei 800 kv. m ploto biuro erdvių verslo centre „U219", Vilniuje. Jose įsikurs „Eurocash1" pagrindinė būstinė Baltijos šalyse.
nuotrauka
2024-05-27 14:50
Investicijų valdymo įmonė „Demus Asset Management“ valdomas uždarojo tipo fondas „Victory Development Venture“ įsigijo naują projektą – „Ežero takais by Citus“. Iš viso į projektą ketinama investuoti 8 mln. eurų, iš informuotųjų investuotojų „Demus Asset Management“ pritraukė 2 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-27 10:26
Naujausia, šių metų gegužės mėnesį atlikta Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių apklausa rodo, kad nekilnojamojo turto (NT) verslas labiausiai tiki būsto rinka ir būtent šiame sektoriuje kreips didesnę dalį savo investicijų. Neapibrėžtumo kupinoje rinkoje NT plėtotojai vis ...
nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas