2023 spalio 1 d. sekmadienis, 2:00
Reklama  |  facebook

Patalpose, kuriose gera akustika, gera gyventi ir dirbti. Kaip tai pasiekti?

2023-07-25 07:58
Gera akustika yra esminė pastato, kuriame malonus patalpų mikroklimatas, dalis. Deja, statant daugelį pramoninių, gamybinių ir komercinių pastatų, apsaugai nuo triukšmo neskiriama daug dėmesio. Kadangi vėlesni patobulinimai gali kainuoti brangiai ir užtrukti, į garso charakteristikas verta atkreipti dėmesį dar projektavimo etape ir naudoti šiuolaikinius akustinius gaminius.
nuotrauka
„Ruukki Baltics“ nuotr.


Minimos įmonės
Ruukki Products, AS,

„Tyrimai rodo, kad maždaug 40 proc. naujų pastatų akustines korekcijas reikia atlikti iš karto po statybos užbaigimo. Tai reiškia, kad jei į garso charakteristikas neatsižvelgiama projektavimo etape, pastato akustines savybes teks taisyti po statybos užbaigimo, o klaidų taisymas visada kainuoja brangiai“, – sako stogų dangų ir statybos produktų gamintojo „Ruukki Baltics“ techninio ir projektavimo skyriaus vadovas Kaupo Pertel.

Jis priduria, kad naujasis „Ruukki“ akustinis sprendimas apima lubų ir sienų profilius, kurie savo išvaizda panašūs į visiems gerai pažįstamus plieninius profiliuotus lakštus, nuo seno naudojamus sporto salių, pramoninių pastatų ir parduotuvių lubose. Gaminys atrodo pažįstamas, tačiau sprendimas yra akustinis, nes „Ruukki“ patobulino lakštų perforaciją, pridėjo mineralinės vatos ir kitų garso izoliacijos sluoksnių bei užsandarino profilių gofrus. Tai gerokai sumažina triukšmo sklidimą patalpoje, sugeria garsą, slopina aidą ir padidina triukšmo sugėrimą plokštėse.

ruukki

Iš kairės: 1. „Ruukki“ akustinės dangos su izoliaciniu sluoksniu pašalina aidą tarp lygiagrečių vidinių paviršių ir pagerina sienų bei lubų garso sugertį. 2. Patalpų akustikai – apkrovas laikančio pakloto sprendimai, užtikrinantys garso sugertį nuo D iki A klasės.

Labai geras pavyzdys – Suomijoje pastatyta didelė uždarų patalpų padelio teniso salė, kurioje naujasis „Ruukki“ sprendimas puikiai pasiteisino: salėje daug mažiau triukšmo, todėl žmonės geriau leidžia laiką ir mėgaujasi sportu. „Panašiai su triukšmo problemomis dažnai susiduriama ir pramonėje, kai mašinos kelia triukšmą. Jei sienų ir lubų paviršiai nesugeria garso, atsispindėjęs garsas padidina bendrą triukšmo lygį patalpoje. Tai gerokai pablogina darbo sąlygas patalpoje ir kenkia darbuotojų sveikatai“, – sako K. Pertel.

Akustinis sprendimas apima tiek laikančiuosius stogo profiliuotus lakštus, tiek fasado apdailą, kurie ypač tinka sporto ir pramonės salėms, mokykloms ir komerciniams pastatams. Sienų sprendimai pašalina aidą tarp vertikalių vidaus paviršių, o derinant su akustiniu stogo sprendimu, sukuriama aukščiausios klasės garso aplinka. Be to, gera pastato atitvarų garso absorbcija pagerina ir bendrąsias pastato atitvarų garso izoliacijos savybes.

„Trumpai tariant, mūsų izoliacijos sluoksniai slopina foninį triukšmą ir mažina aidą bei reverberaciją“, – sako K. Pertel. Pasiekiama garso sugerties klasė gali būti A, αw 1,00 – geriausia įmanoma. Be to, galima rinktis ir kitus akustinės konstrukcijos sprendimus: tiek garsą atspindintį ir sugeriantį (D garso sugerties klasė) tiek labai garsą sugeriantį (B garso sugerties klasė). 

Anot K.Pertel, senojo tipo stogo dangos ir fasado profilių perforacija turėjo per daug garsą atspindinčio paviršiaus, tačiau naujuose gaminiuose viskas daug geriau apgalvota, o eksploatacinės savybės yra labai geros.

Architektai ir projektuotojai jau žino apie naujoves ir rekomenduoja „Ruukki“ akustinius sprendimus savo klientams, nes beveik bet kuriame pastate galima sukurti žmogaus gerovę atitinkančią garso aplinką.

Triukšmo ne visada galima išvengti, tačiau integruota garso izoliacija ir triukšmo slopinimas gali padėti sumažinti jo poveikį žmonėms. Tai lengvas, ekonomiškas ir lengvai montuojamas modulinis sprendimas, leidžiantis statyti pastatus, kuriuose garso aplinka bus pritaikyta išvengiant daug laiko ir lėšų reikalaujančio modernizavimo ateityje. Taip pat verta susipažinti su akustinio sprendimo techniniais dokumentais.

ruukki 
 
 
 
 Skamba įdomiai? Sužinokite daugiau.
„Ruukki Baltics“ iliustr.
Statybunaujienos.ltSPRENDIMAI

nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-13 15:12
Tiek didesnius namų remonto darbus, tiek ir mažesnės apimties būsto atnaujinimo projektus, kuriuos seniau būtų patikėję meistrams, žmonės vis dažniau renkasi atlikti patys. Bent kartą per metus – tokiu dažnumu statybos ir remonto įrankius perka dauguma Lietuvos gyventojų.
nuotrauka
2023-08-22 11:40
Protingi, prie žmonių poreikių prisitaikantys būstai, tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Gausėjant inovacijų vis dažniau svarstoma ne apie pavienius išmanius prietaisus, bet apie visą būstą apimančias, ekonomiškai veikiančias, aplinkosauginius ir individualius žmonių poreikius tenkinančias sistem...
nuotrauka
2023-07-31 14:55
Lietuvoje karštų vasaros dienų pasitaiko ne tiek daug, tad kondicionieriai mūsų namuose vis dar yra retenybė. O pakilus oro temperatūrai lauke, daugelis žmonių ieško būdų, kaip išvengti per didelio karščio savo namuose. Internete galima rasti įvairių gudrybių, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti...
nuotrauka
a+ Fotogalerija
2023-07-01 08:08
Ten, kur susitinka garsas ir architektūra, prasideda kultūra. Statomi spektakliai ir atliekama muzika. Dar daugiau galimybių burtis, bendrauti ir skleisti savo supratimą apie mus supančios aplinkos suvokimą. Nauja erdvė Lenkų kultūros namuose – pagrindinė renginių salė – dar vienas įrodymas to, kaip...
nuotrauka
2023-06-21 12:53
Atnaujindami ar įsirenginėdami namus, visuomet atsižvelgiame ir į tendencijas, kurių dėka galime neatsilikti nuo vyraujančių madų ar tiesiog pasisemti naujų idėjų. Jomis galima pasinaudoti net ir tuomet, jei ketinama pakeisti grindis. Šį kartą aptarsime, kokios jų dangos šiuo metu yra pačios populia...
nuotrauka
2023-05-15 07:32
Visi žinome, kad užterštas lauko oras gali pakenkti sveikatai. Tačiau ar susimąstėme, kad namų oras taip pat gali būti didelė problema? Pasaulinė Sveikatos organizacija nustatė, jog patalpų oro kokybė dažnai būna net 2–5 kartus prastesnė negu oro lauke.
nuotrauka
2023-05-12 07:45
Įvairiems statybos darbams, kuriuos atliekant naudojamos sandarinimo putos, klijai, hermetikai, glaistai, yra imlūs laikui, kruopštumui. Todėl meistrai ieško priemonių, su kuriomis galėtų dirbti sparčiai ir kokybiškai. Atliepiant rinkos poreikius, PENOSIL, kuris yra vienas iš pirmaujančių Europoje p...
nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-02-20 07:47
Aukštesnio energinio naudingumo pastatų nauda apskaičiuojama finansiškai, nes tai lemia mažesnes šildymo sąnaudas. O kaip ekonomiškai pagrįsti akustinio komforto, aukštesnės garso izoliacijos klasės naudą?
nuotrauka
2023-02-16 08:20
Įvertinę LR pastatų energinio naudingumo ir atitvarų projektavimo reglamentų reikalavimus, PAROC gaminių pasiūlą ir jų savybes, „Paroc“ specialistai atnaujino CAD brėžinius ir katalogą „Statau šiltą namą 2023“.
nuotrauka
2023-02-13 07:38
Akustinio komforto poreikis praaugo akustinio STR reikalavimus. Tačiau vartotojai, anot Viktoro Meko, įmonės „Akustika plius“ akustiko, dar nelabai suvokia, kas tai yra – painioja su pastato energinio naudingumo klase arba neskiria patalpų akustikos nuo garso izoliacijos. O statybų specialistams, ku...
nuotrauka
2023-02-08 07:30
SEB banko duomenimis, per pastaruosius dvejus metus būsto kaina padidėjo 40 procentų. Gyventojai viliasi, kad brangus būstas bus kokybiškas ir komfortiškas gyventi. Tačiau paradoksas – naujos statybos butai yra aukščiausio – A++ energinio naudingumo, o garsas jau kone 20 metų – vis tos pat minimalio...
nuotrauka
2023-02-07 07:28
Įmonė „Ekobazė“ verčiasi atliekų tvarkymu, tačiau prieš porą metų rinkai pateikė naują prekinį ženklą EKOFINA, kuris pretenduoja aktyviai dalyvauti žiedinėje ekonomikoje: įmonė iš atliekų gamina inovatyvius, pažangius ir aktualius gaminius, kurie taip pat naudojami ir statyboje.
nuotrauka
2023-02-01 06:13
Pastebima, kad renovavus daugiabutį namą, būsto išlaikymas tampa ekonomiškesniu, pagražėja gyvenamoji aplinka, išauga gyvenimo komfortas bei padidėja nekilnojamojo turto vertė. Paskaičiuota, kad renovavus būstą, jo pardavimo ar nuomos kaina išauga maždaug trečdaliu. Privataus namo renovacija taip pa...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI