2023 birželio 7 d. trečiadienis, 9:31
Reklama  |  facebook

Per stojamuosius prarastas balas Žanetai Overlingienei padėjo surasti savo pašaukimą

2017-09-15 08:43
Bendrovės „Kortas“ generalinė direktorė Žaneta Overlingienė apdovanota Lietuvos statybininko garbės ženklu. Ženklu, kuris jai įteiktas Statybininkų dienos šventės metu, apdovanojami statybų sektoriaus atstovai už ilgametį atsakingą darbą ir svarų indėlį plėtojant statybos verslą.
nuotrauka
Bendrovės „Kortas“ generalinė direktorė Žaneta Overlingienė. Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Kortas, UAB
Vilnius Tech / Vilniaus Gedimino technikos universitetas,

Žaneta Overlingienė net nežino, ką reiškia dirbti kokioje nors kitoje įmonėje – vos baigusi studijas ji atėjo dirbti į statybų bendrovę „Kortas“, kur dirba iki šiol, jau 16 metų, iš kurių – trejus – eina generalinės direktorės pareigas. Skaičiai būtų neįspūdingi, jeigu kalbėtume apie vyresniosios kartos atstovę, bet Žaneta priklauso tai kartai, kuri kas ketverius ar septynerius metus keičia darbo vietą.

„Jeigu darbe jautiesi nepakankamai gerai, jauti kad „ari“, tada keisk darbą. Ketveri ar septyneri metai yra laikotarpis, per kurį gali įvertinti perspektyvas ir apsispręsti – būti vidutinybe, kamuotis, pasmerkti save būti tokiu, kurį gali pakeisti bet kas ir bet kada ar eiti ieškoti savęs kitur, – sako Ž. Overlingienė. – O aš „Korte“ jaučiausi savo vietoje. Sako, susirask darbą, kuris tau patinka, ir nereikės dirbti. Tai apie mane.“ 

Dirbant ilgą laiką vienoje įmonėje, įsitikinusi Ž. Overlingienė, gali suvokti savo stipriąsias ir silpnąsias vietas, darai išvadas ir bandai keistis. Ir vieną dieną pamatai, kad visa keičiasi į gera, kad nereikia net pastangų.

Siekė teisės, o pamilo inžineriją

Ž. Overlingienės tėvai – teisininkai, tad ji taip pat rengėsi ja tapti, tačiau per anglų kalbos egzaminą pritrūko vieno balo. Kad laikas nepraeitų veltui, užėjo į VGTU – pasidairyti, susirasti ką nors, ko galėtų mokytis iki vėl bandys laimę teisėje.

„Žiūriu, civilinė inžinerija, nežinau, ką tai reiškia, bet vieneri metai – nedaug, per tą laiką pasirengsiu, o po metų vėl stosiu į teisę“, – apsisprendė Žaneta.

Tik likimas jai iškrėtė pokštą: svajojo apie teisę, mokėsi humanitarinės krypties klasėje, o laikui praleisti įstojusi į VGTU suvokė, kad yra inžinierė, kad jai patinka studijos: visa taip lengvai einasi, kad net mokytis nereikia. Tuometinis bendrovės „Kortas“ vadovas ir savininkas Česlovas Daugėla pastebėjo perspektyvią studentę ir pakvietė dirbti.

Į „Kortą“ Ž. Overlingienė taip pat atėjo „laikinai“ – labai norėjo ir svajojo dirbti „Lietuvos geležinkeliuose“, nes geležinkelis jai atrodė esąs stebuklas. Tik „Lietuvos geležinkeliuose“ ją paprašė šiek tiek palaukti, tad vėl nenorėdama prarasti laiko nuėjo į „Kortą“ dirbti inžiniere-sąmatininke.

Skaičiai užvaldė

„Mano gyvenime viskas vyksta labai greitai, net žodžiai nespėja paskui mano mintis, – juokiasi bendrovės generalinė direktorė. – Per 2–3 mėnesius „Korte“ supratau, kad man čia labai gerai, kad galiu save realizuoti, daug ko išmokti. Man tai buvo svarbu, buvau pasirengusi investuoti laiko, kad užaugčiau kaip specialistė. Tada pagalvojau, kad geležinkeliai palauks, dar suspėsiu, dar jauna, o čia išbandysiu visa, ką galiu.“

Šachmatai ir mokytojai

Ž. Overlingienė nuo pat pirmos klasės žaidžia šachmatais. Šis žaidimas ją formavo kaip asmenybę, mokydamas įvertinti daugybę situacijų ir surasti patį geriausią sprendimą. Iki šiol ji pagauna save modeliuojant situacijas – kaip žaidžiant šachmatais, kai iš daugybės situacijų turi pasirinkti vieną, kuri, tavo nuomone, bus teisingiausia.

„Gebėjimas modeliuoti ir nuspėti priešininko, oponento ėjimus padeda ir gyvenimiškose situacijose – šeimoje, darbe“, – sako „Korto“ vadovė, prisipažindama, kad anksčiau koneveikusi šachmatus, dabar ji yra dėkinga už šį žaidimą.

„Korto“ bendrasavininkį Česlovą Daugėlą Ž. Overlingienė laiko žmogumi, kuris turėjo didelės įtakos jos karjerai, darbui.

„Jis mane suformavo, mokė dirbti komandoje, pastūmėjo, mokė vadovavimo, nors mūsų vadovavimo stiliai labai skiriasi. Aš jį laikau savo mokytoju, bet žinau, ko nedaryčiau, o ką daryčiau taip pat, kaip ir jis, – sako Ž. Overlingienė. – Kitas mano mokytojas – Vytas Marčiukaitis, žmogus, kuris įmonėje dirba nuo pat jos įsikūrimo, o sulaukęs brandaus amžiaus tapo mūsų inžinieriumi-konsultantu. Kai pradėjau dirbti sąmatininke, kildavo labai daug klausimų, kuriuos jam išberdavau. Jis man davė be proto daug žinių. Tai yra žmogus, kuriam aš ir dabar paskambinu.“

Todėl priimdama naujų darbuotojų, įmonės vadovė nebijo nepatyrusių žmonių. Jai svarbiausia – degančios akys, noras kuo greičiau imtis veiklos, net ir klystant, net ir protingai rizikuojant, nes tokia yra neįkainojamos patirties kaina.

Svarbu ramiai įvertinti situaciją – tada atsiranda ir galimybių

Korte dirbti pradėjusi kaip inžinierė – sąmatininkė, tapo skyriaus vadove. Prabėgo dar pora metų – ir ji tapo bendrovės valdybos nare. „Tai buvo laikas, kai keitėme įmonės valdymą, kūrėme naujas sistemas. Tai buvo įtemptas metas. Pajutusi, kad man nuo įtampos „stogą rauna“, išvažiuodavau į objektus“, – pasakoja Ž. Overlingienė. Tuo pačiu metu, neapleisdama darbų, kuriuos dirbo iki tol, ėmėsi dirbti ir statybos vadove, ir projektų vadove, pagaliau – ir komercijos direktore. Supratusi, kad viso neaprėps, o perduoti darbų nėra kam, nutarė užsiauginti žmogų, kuris perims dalį jos darbų.

„Žinojau, kad tik laiko klausimas, kada tapsiu įmonės vadove. Buvo laikas, kai dar pati nebuvau pasiruošusi, buvo laikas, kai ir įmonės savininkams atrodžiau per jauna, o gal jie baiminosi vyrų reakcijos? Ir tas momentas atėjo – supratau, kad būsiu šitame poste“, – pasakoja Ž. Overlingienė.

Baimės ar įtampos būti vadove jauna moteris sako niekada nejautusi, ne toks būdas – ji niekada nebijojo imtis atsakomybės. O akcininkams pasakė tiesiai – darys visa, ką gali, moka ir geba, jeigu nevyks, bet kurią minutę gali pasitraukti. Svarbiausias Ž. Overlingienės siekis – realizuoti save. Ji žinojo, kad gyvenimas versis aukštyn kojomis, bet nutarė pabandyti, nes visada sielotis geriau dėl to, ką padarei, o ne dėl to, ko nepabandei.

Nugalėtojos mentalitetas

„Va, toks yra nugalėtojo mentalitetas“ – tai mano frazė“, – juokiasi Ž. Overlingienė. Nes nuo mažumės tėtis, teisininkas Romansas Kavaliauskas, sakydavo – „kas pakels šuniui uodegą, jei ne jis pats“. Tėtis ją mokė ir kitos išminties – „kaip pasiklosi, taip išsimiegosi“. Iki šiol Ž. Overlingienė prisimena tėčio pasakytus žodžius kuriuos suprasdavo tiesiogiai, vis kildavo klausimas, kodėl šuniui reikia uodegą kelti. O tėtis ramino, kad ateis laikas, ir ji visa supras.

Sykį karjeros pradžioje Ž. Overlingienė sulaukė pasiūlymo eiti į valstybės tarnybą. Siūlomos pareigos buvo susijusios su statybomis, būtinų tokiam darbui charakterio savybių turi, tad visai rimtai svarstė pasiūlymą. Susitarė susitikti su bendrovės vadovu Č. Daugėla, kuris tiesiai pasakė, kad ne jos charakteriui valstybės tarnyba. Tuo metu bendrovė dalyvavo konkurse gauti užsakymą, kuris turėjo būti pats didžiausias „Korto“ istorijoje. Kol Ž. Overlingienė sprendė, ką daryti su pasiūlymu, atėjo žinia, jog „Kortas“ gavo savo didįjį užsakymą.

„Man tai buvo ženklas, – prisimena ji. – Šokinėdama iš džiaugsmo dėl laimėto konkurso, supratau, kad niekur aš nenoriu eiti, nes čia buvo tiek daug gerų emocijų.“

„2014 metai, kai tapau generaline direktore, buvo sunkūs, rinka traukėsi, bet aš jaučiau, kad esu savo vietoje, – prisimena vadovavimo pradžią Ž. Overlingienė. – Dabar, kai suvokiu, jog rūpesčiai, stresai, įgyvendinimo terminai niekada nesibaigs, kartais pagalvoju, „koks velnias mane nešė į tą galerą“. Ir iki vadovo kėdės nebuvo lengviau, bet dabar visa atsakomybė tenka ne kažkam, kas yra viršesnis, o man. Pasikeitė atsakomybės ribos ir laikas nebepriklauso man.“

Jauna moteris niekur specialiai nesimokė įmonės vadybos, nemėgsta saviugdos seminarų – tiesiog ima ir daro, taip pat ir tai, kas nepavyksta kitiems. Ir jai pavyksta.

Moteris sako niekada nepriimanti sprendimų „per jėgą“, nes žino – ateis laikas ir sprendimas gims, viskam yra savas laikas ir sava vieta.  

Statybunaujienos.lt



Metų nominacijos

nuotrauka
2023-06-04 15:55
Lietuvoje plėtojami nekilnojamojo turto (NT) projektai varžysis dėl geriausiųjų titulo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos partnerių rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“.
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-25 17:52
Aplinkos ministerijos organizuotame renginyje „Žaliųjų viešųjų pirkimų lyderių apdovanojimai“ įteiktos padėkos žaliausiai 2022-aisiais pirkusioms valstybės įstaigoms ir įmonėms bei daugiausiai žaliųjų pirkimų laimėjusiems verslo subjektams.
nuotrauka
2023-05-22 16:47
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.
nuotrauka
2023-05-22 07:25
Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023“ nugalėtojais tapo 2 darnios miestų plėtros įmonės „YIT Lietuva“ Vilniuje įgyvendinti projektai. Verslo centras „Žalgirio 112“ pelnė geriausio visuomeninių pastatų BIM projekto vardą, o „Matau Vilnių“ tapo geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2023-04-19 11:43
Pirmieji Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) oficialiai baigė paraiškų registraciją. Per kiek daugiau nei du mėnesius apdovanojimų organizatoriai sulaukė 127 paraiškų, iš kurių dabar komisija išrinks trumpąjį nominantų sąrašą, o liepos 1 d. –apdovanojimų vakarą – paskelbs nugalėtojus.
nuotrauka
2023-03-30 13:27
Išrinkta pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, prizo idėja. Iš 11 vizualaus ir tarpdisciplininio meno bei dizaino kūrėjų, komisijos nuomone, geriausiai konkurso kriterijus atspindėjo šiuolaikinio meno kūrėjos, architektės ir dizainerės Aistės Ambrazevičiūtė...
nuotrauka
2023-03-29 12:04
SPA VILNIUS Druskininkai buvo įteiktas prestižinis „Žaliojo rakto“ sertifikatas už įsipareigojimą užtikrinti aplinkosauginę atsakomybę ir tvarią veiklą turizmo sektoriuje.
nuotrauka
2023-03-29 08:35
Paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, bus galima teikti dar dvi savaites, iki balandžio 14 d. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į 9 apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategor...
nuotrauka
2023-03-27 10:50
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją, o taip pat kviečia ir į viešą konkurso dalyvių pro...
nuotrauka
2023-03-22 05:27
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...
nuotrauka
2023-03-13 16:47
2021 m. pradėtas ir 2022 m. pradžioje įgyvendintas Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas, kurio pagrindinis rangovas buvo Latvijos įmonė „A.C.B.“, pelnė aukščiausią įvertinimą Latvijos statybų apdovanojimuose. Projektas pelnė pirmą vietą konkurse „Latvijas Būvniecības gada balva 2022“ (Latvij...
nuotrauka
2023-03-02 13:32
Architektūroje meninė kokybė būtina. Tačiau kokią – meniškai vertingą ar socialiai atsakingą architektūrą pasirinkti? Kokios vertybės dabar svarbiausios ir kaip architektūrą vertinti stebint ne eksperto akimi? Šiuo metu vyksta Nacionalinių architektūros apdovanojimų paraiškų teikimui, šia proga eksp...
nuotrauka
2023-02-22 04:59
Pernai pirmą kartą „Financial Times“ investicijų ekspertų pastebėtas Panevėžys įvertintas ir šiais metais. Aukštaitijos sostinė „Europos ateities miestai ir regionai 2023“ reitinge net trijuose geriausiųjų dešimtukuose: tiesioginių užsienio investicijų strategiją vertinančioje „fDi strategijos“ kate...
nuotrauka
2023-02-20 12:37
Vyriausybės posėdyje dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Viena iš jų – garsiam architektui, pedagogui prof. Gintarui Čaikauskui.
nuotrauka
2023-02-10 09:47
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2023-02-09 05:03
Jau galima teikti paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į devynias apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategorijų nugalėtojų. NAA organizuoja...
nuotrauka
2023-02-03 07:28
Paskelbti CV-Online TOP Darbdaviai ’22. Į CV-Online TOP Darbdavio vardą pretendavo apie 1800 įmonių, kurios 2022 m. naudojosi www.cvonline.lt paslaugomis bei per metus paskelbė apie 51 000 darbo pasiūlymų.
nuotrauka
2023-01-27 04:56
Tradiciniai, jau 25-ieji, „Šv. Kristoforo" apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp vienuolikos apdovanotųjų – net šeši, nominuoti už pagalbą ir kovojančiai Ukrainai, ir Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Reikšmingiausiems miesto apdovanojimams vilniečia...
nuotrauka
2023-01-20 11:18
Darbuotojams palankią aplinką ir emocinę gerovę kuriančios, ryšius su bendruomenėmis stiprinančios, aplinką tausojančios, padedančios darbuotojams derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus, žmonėms su negalia draugiškiausios įmonės sausio 19 d. pagerbtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūm...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos