2022 liepos 1 d. penktadienis, 1:15
Reklama  |  facebook

Pirma stiklo siunta iš Vilniaus pasiekė Ukrainą Fotogalerija

2022-05-23 06:01
Kyjivo priemiestį Borodianką vakar pasiekė pirmoji Vilniaus siunta su 6 tonomis stiklo paketų ir lakštų langams įstiklinti – juos per tris savaites, mero Remigijaus Šimašiaus pakviesti, sudovanojo gyventojai ir įmonės.
nuotrauka
Vilniaus m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Atnaujinkime miestą, VŠĮ
Aliuminio fasadai, UAB
Aldasta, UAB
Alža, UAB
Roda, UAB
„Mums nebereikalingi lakštai, kurių netrūksta po Vilniuje vykdomų rekonstrukcijų, nėra didelis turtas, bet tiems ukrainiečiams, kurių langus išdaužė rusų bombos, šiandien tai bent minimalus elementarių gyvenimo sąlygų atstatymas, – Vilniaus m. savivaldybės pranešime cituojamas R. Šimašius. – Šią mūsų akciją jau perima ir kitos Baltijos bei Skandinavijos šalių sostinės, tikiu, ir kiti miestai. Kitas žingsnis – rimtesnė pagalba atkuriant Ukrainos miestus, kur reikės ir rimtesnio mūsų indėlio. Pirmiausia – pasidalinant patirtimi, kaip sovietinius miestus pertvarkyti į vakarietiškus."

Trimis mikroautobusais stiklas nugabentas į Borodianką, kurios meras praėjusį mėnesį ir paprašė Lietuvos pagalbos. Vilnius dėkoja vilniečiams, suskubusiems dovanoti nuo remontų likusių kokybiškų langų, o taip pat prie iniciatyvos prisijungusioms Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijai, Lietuvos statybininkų asociacijai, viešajai įstaigai „Atnaujinkime miestą", įmonėms iš Vilniaus, Panevėžio, Kaišiadorių: „Aliuminio fasadai", „Aldasa", „Alža", „Roda", prisidėjusioms prie pagalbos Ukrainai.

Skaičiuojama, kad pirmajame etape į Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro Didelių atliekų surinkimo aikštelę ir dalinimosi daiktais stoteles Dėk'ui suvežto stiklo užteks įstiklinti apie 300 langų, išdužusių per agresoriaus antpuolius – apšaudant gyvenamuosius rajonus. Įstiklinimui išsiųsti langai buvo pažymėti lipduku „Вільнюс <3 Україну".

Iki Kyjivo priemiesčio Borodiankos krovinį lydėjo ir savivaldybės administracijai perdavė Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas bei mero patarėjų grupės vadovė Ieva Dirmaitė. Vilniečių suaukotą paramą kartu gabeno verslininkas Karolis Sankauskas, drauge keliavo ir į tėvynę jau grįžti nusprendusios septynios ukrainietės moterys. Viena jų – besilaukianti, viena ryžosi grįžti pas artimuosius į vis dar nesaugų Chersoną.

Vilniaus komandą priėmė ir Kyjivo meras Vitalij Kličko.

„Kyjivo meras labai aiškiai išdėstė miesto prioritetus, – cituojamas Vilniaus vicemeras T. Gulbinas. – Pirma, padaryti viską karui laimėti. Antra, sudaryti galimybes miestiečiams sugrįžti, t.y. užtikrinti būstą (sugriauta apie 200 daugiabučių), atgaivinti verslus su darbo vietomis ir pasirūpinti grįžtančių vaikų ugdymu (apgriautos 36 miesto mokyklos). Pastarasis tikslas turi labai aiškų laiko terminą – naujų mokslo metų pradžia, tad pažadėjome rasti pagalbos iš Lietuvos, kad jis būtų pasiektas."

Pasak I. Dirmaitės, jeigu ne kelis kartus per dieną kaukiančios sirenos, gatvėse patruliuojantys kareivių būriai, blokpostai, griežta komendanto valanda, galvotum, kad Kyjivas grįžo į tą įprastinį gyvenimą, koks buvo iki karo.

„Deja, priemiesčiuose, kaip Irpinė, Buča, Borodianka, kuriuose lankėmės, kur kas tyliau, slogiau ir sunkiau – šimtai sugriautų pastatų, artilerijos su žeme sulygintų namų, infrastruktūros, liūdnų ir šokiruojančių likusių asmeninių istorijų. Daugeliui svarbiausias darbas dabar – pagaliau palaidoti žuvusius artimuosius", – sakė Vilniaus mero patarėja.

Pas Kyjivo merą su R. Šimašiumi ji lankėsi ir dieną iki Rusijai pradedant karą.

„Tąkart V. Kličko dėkojo pirmiausia už mūsų moralinę paramą, agresoriui kasdien didinant užpuolimo grėsmę, bet daug kalbėjome ir apie tolesnį susibroliavusių sostinių bendradarbiavimą. Šįsyk susitikimo metu Kyjivo meras akcentavo, kad pirmiausia reikia apsiginti, o tam reikia ginklų. Karas tebesitęsia ir čia reikia būti pasiruošus maratonui", – sakė I. Dirmaitė.

Projektas bus tęsiamas

Pagalbą sveikais stiklo lakštais ar paketais Vilniaus savivaldybė kartu su Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centru rinks ir toliau. Apžiūrėkime savo sandėliukus, sodybas, garažus – gal turime nuo remontų likusių stiklo lakštų ar paketų, gal keisite langus artimiausiu metu. Turime progą padaryti gerą darbą, užuot kaupę atsargas, o jos juk taip retai panaudojamos – paklauskite kaimynų, kurie kraustė nukeliamus metalinius garažus. Daugiau informacijos apie rinkimo vietas rasite čia

Pirmajame Vilniaus miesto savivaldybės aukšte įsikūręs paramos Ukrainai rinkimo centras taip pat tęsia darbą – jūsų dovanas gabens agresoriaus nualintai šaliai ir kartu su stiklo siuntomis, ir atskirai. 
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Žymės  Parama, Stiklas
Aktualijos

nuotrauka
2022-06-30 15:38
Šiemet Valstybinėje darbo inspekcijoje (VDI) registruoti jau du mirtini nelaimingi atsitikimai darbe: abiem atvejais darbuotojai žuvo, statybvietėse kritę iš aukščio. Net 5 iš 10 darbuotojai, statybvietėse kritę iš aukštai, susižalojo.
nuotrauka
2022-06-30 09:11
Panevėžio apylinkės teismas, išnagrinėjęs Panevėžio rajono savivaldybės administracijos pareiškimą dėl turto pripažinimo bešeimininkiu, jį tenkino – pripažino Linkavičių dvaro sodybos rūmus, ofisinas, svirną, tvartą, kumetyną, Ramygalos miestelyje esantį ūkinį pastatą bei Paįstrio ir Gegužinės k. va...
nuotrauka
2022-06-30 08:34
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo patikrinimą dėl Kauno mieste galimai vykdomų aplinkosaugos pažeidimų.
nuotrauka
2022-06-30 08:19
Manoma, kad pasirinkus nepriklausomą tiekėją, sutartyje sutarta galutinė elektros kaina negali keistis, tačiau net ir nepriklausomo tiekėjo klientams elektros energijos kaina susideda iš dviejų dalių: nereguliuojamos dalies, dėl kurios sutariama su savo tiekėju, ir iš valstybės reguliuojamos dalies,...
nuotrauka
2022-06-29 14:01
Vyriausybė suteikė startą įmonių konversijos projektams – persiorientuoti iš taršaus iškastinio kuro naudojimo į atsinaujinančius energijos išteklius. Finansų ministerijos teikiamu Vyriausybės nutarimu šiandien, birželio 29 d., skirti pirmieji 5 mln. eurų iš bendro 90 mln. eurų krepšelio tokiems pro...
nuotrauka
2022-06-29 13:49
Nuo liepos 1 d., nustačius nelegalų darbą arba nedeklaruotą savarankišką veiklą, bus naikinamas bedarbio statusas. Tokiu atveju nustos galioti visos socialinės privilegijos, o įmokas, kurias už darbo ieškantįjį sumoka valstybė, teks mokėti patiems.
nuotrauka
2022-06-29 13:38
Vilniaus miesto taryba priėmė sprendimą dėl žemės mokesčio tarifų, pakeitusį anksčiau galiojusią dviprasmišką tvarką, kai žemės mokesčio lengvata galėjo naudotis ir apleistų, neprižiūrimų žemės sklypų savininkai.
nuotrauka
2022-06-29 10:13
Paskelbtas antrasis Tauragės daugiafunkcio sporto ir kultūros centro (arenos) statybos darbų konkursas, kuriuo statybos bendrovės kviečiamos pasiūlymus teikti iki liepos 21 dienos. Pirmasis arenos statybos darbų konkursas, skelbtas 2021 m. lapkričio mėn., neįvyko rangovams nepateikus reikalingų doku...
nuotrauka
2022-06-29 09:50
Darbo rinkos rodikliai birželį pajuto neigiamas geopolitinių pokyčių pasekmes. Europos valstybinių užimtumo tarnybų tinklo ir Užimtumo tyrimų instituto (IAB) darbo rinkos pagrindinis rodiklis, palyginti su geguže, nukrito 1,3 balo ir šiuo metu siekia 102,9. Nepaisant šio nuosmukio, tendencijos išlie...
nuotrauka
2022-06-29 09:18
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui, praneša Statistikos departamentas, turėjo statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 1,2 proc. bei vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio, mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainų padidėjimas po 0,5 proc.
nuotrauka
2022-06-29 07:34
Prasidėjus itin karštoms dienoms, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atkreipia darbdavių ir darbuotojų dėmesį dėl karščio keliamo pavojaus dirbant. Vyraujant karštiems orams didėja ir nelaimingų atsitikimų darbe rizika, taip pat atidžiau reikėtų rūpintis sveikata.
nuotrauka
2022-06-28 10:04
Pastarąjį pusmetį lietuvių skolos vėl pradėjo augti, nors 2021 m. antrąjį pusmetį buvo užfiksuotas skolų mažėjimas, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva" atlikta analizė. Palyginęs gyventojų įsiskolinimo rodiklius pernai birželį, gruodį ir šių metų birželį, kredito biuras nustatė daugelio rodiklių...
nuotrauka
2022-06-28 09:49
Baltijos šalių gyventojams svarbu gyventi nuosavame būste, o ketvirtadalis jų ketina būsto nekeisti visą gyvenimą. „Luminor“ banko užsakymu atliktos apklausos duomenimis, Latvijos ir Lietuvos gyventojai norėtų gyvenamąją vietą keisti kuo rečiau, o estai šiuo klausimu šiek tiek lankstesni. Tačiau vis...
nuotrauka
2022-06-28 09:33
Lietuvos Respublikos 2021 m. visuotinio gyventojų ir būstų surašymo rezultatai rodo: nors gyventojų skaičius šalyje mažėja, būstų – priešingai – daugėja, ypač vieno buto namų. Lietuviai iš daugiabučių keliasi į vienbučius nuosavus namus. Surašymas parodė, kad gyvename erdviau ir patogiau. Naudingasi...
nuotrauka
2022-06-27 16:51
Lietuvos ekonomikai artimiausiu metu iškils daugiau grėsmių, todėl jos rizikingumas auga, konstatuoja tarptautinė rizikos valdymo bendrovė „Coface“. Naujausiame ekonominiame tyrime* „Barometer Q2 2022“ teigiama, kad užsitęsęs Rusijos karas prieš Ukrainą daugeliui Europos šalių ūkių sukels naujų iššū...
nuotrauka
2022-06-27 08:32
Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbta nutartis civilinėje byloje pagal ieškovės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ieškinį 4 atsakovams (Šiaulių m. savivaldybė ir savivaldybės administracija bei dvi bendrovės) dėl statybos leidimo išdavimo teisėtumo, Šiaulių miesto...
nuotrauka
2022-06-27 08:23
Prisitaikyti prie kintančių darbo rinkos poreikių bus paprasčiau – Užimtumo įstatymo pakeitimuose numatyta daugiau tikslinių grupių ir mokymosi formų. Pagrindinė naujovė – neformalusis suaugusiųjų švietimas. Taip pat bus sudaromos sąlygos mokytis valstybinės kalbos užsieniečiams.
nuotrauka
2022-06-23 10:31
Nuo liepos 1 dienos įsigalios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengti teisės aktų pakeitimai, kurie sumažins darbdavio galimybę piktnaudžiauti ir išmokėti skirtingas dienpinigių sumas.
nuotrauka
2022-06-23 09:50
Šių metų gegužę visos pramonės produkcijos vertė sudarė 2,9 mlrd. EUR to meto kainomis ir, palyginti su balandžiu, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, sumažėjo 7,6 proc. palyginamosiomis kainomis (nepašalinus – 6,1 proc.).
nuotrauka
2022-06-23 09:26
Finansų sektorius jau ne vienerius metus laikosi Europos žaliojo kurso diktuojamos tvarumo krypties. Bendraudami su savo klientais, bankai tampa žaliųjų idėjų ambasadoriais – komentuodami savo politiką verslo atstovams, kartu jiems perteikia ir pasaulio lūkesčius dėl tvarumo. Tačiau žaliosios ekonom...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos