2024 gegužės 30 d. ketvirtadienis, 9:17
Reklama  |  facebook

Planuojate atnaujinti virtuvę? Nedarykite šių 5 dažnų klaidų Fotogalerija

2023-11-09 14:47
Ergonomiškos virtuvės įrengimas – tikras mokslas, kuriam reikia nemenko bagažo žinių ir pasirengimo. Salono „Gintaro baldai" interjero dizainerė Jūratė Sventickienė dalijasi įžvalgomis, kokios klaidos planuojant virtuvę pasitaiko dažniausiai, ir pataria, kaip jų išvengti.
nuotrauka
„Gintaro baldų" nuotr.


Minimos įmonės
Gintaro baldai, UAB
1. Nepagalvojama apie talpumą

Anot interjero dizainerės, pirmas žingsnis, nuo kurio rekomenduojama pradėti bet kokios virtuvės planavimą – tai ne grožis ar stalviršių spalvos parinkimas, o jos talpumo įvertinimas. Deja, šią klaidą daro dažnas, todėl virtuvėse greitai įsivyrauja netvarka.

„Šiais laikais turime labai daug prietaisų ir įrangos – nuo karšto oro gruzdintuvių iki virtuvinių smulkintuvų ar duonos maišytuvų. Jeigu tinkamai neįvertinsime savo turimų daiktų kiekio, jie „užgriozdins" stalviršį ir sukurs netvarkos jausmą. Todėl rekomenduočiau iš anksto susidaryti prietaisų ir puodų bei keptuvių sąrašą, patikrinti jų matmenis, kad įsitikintumėte, jog jūsų svajonių virtuvės spintelėse viskas tilps. Kai savo salone projektuojame virtuves, visada klientams rekomenduojame nusipiešti baldų išklotinę ir susirašyti, ką tiksliai į kurią spintelę dės. Neretai po tokių skaičiavimų klientų poreikiai ženkliai pasikeičia", – sako pranešime cituojama J. Sventickienė.

Taip pat vertėtų pagalvoti apie stalčių integravimą. „Anksčiau buvome įpratę viską dėti į spinteles, tačiau tenka pripažinti, kad šis sprendimas – labai nepatogus. Kol mes kažką iš spintelės dugno pasiekiame, tenka pusę jos turinio iškraustyti. O atidarius stalčių, iškart visą spintelės turinį matome, jis ranka pasiekiamas. Tie, kurie įsirengia ne pirmą virtuvę ir jau yra pasimokę iš savo klaidų, tikrai žino, kad verčiau stalčiams nepataupyti", – sako „Gintaro baldų" atstovė.

2. Vaikomasi madų

Pasak J. Sventickienės, šiandien populiaru virtuvės dizaino įkvėpimo semtis socialiniuose tinkluose, kur šiuo metu labai populiarios virtuvės su atviromis viršutinėmis spintelėmis. Tačiau interjero dizainerė perspėja, kad šis pasirinkimas gali tapti klaida tiems, kurie dažnai gamina ir praleidžia virtuvėje daug laiko.

Virtuvė
Virtuvė atviromis lentynomis.
Freepik nuotr.

„Kad ir kokį galingą gartraukį įsirengtume, kad ir kaip prižiūrėtume virtuvės tvarką, joje vis tiek kaupiasi riebalai, garai ir nešvarumai. Tad jeigu labai dažnai gaminate ir nusprendžiate pasirinkti atviras viršutines spinteles, teks susitaikyti, kad tokios virtuvės tvarkai patarnausite – lentynos „surinks" visus nešvarumus, kuriuos reikės nuolat valyti. Be to, atviros lentynos dažniausiai atlieka tik dekoro funkciją, kur sudedami gražūs puodeliai, lėkštės, kiti dekoro elementai. Nuo jų visų kas kartą šluostyti riebalų sluoksnį nebus labai malonu. Galiausiai, tokios lentynos nėra praktiškos, todėl turite labai gerai įvertinti, ar tikrai užteks tik apatinių spintelių visiems daiktams sudėti", – sako dizainerė.

3. Neatsižvelgiama į įpročius

Interjero dizainerė pabrėžia, kad šiais laikais vis dar nevengiama vadovautis stereotipiškais virtuvės įrengimo sprendimais, kurie nebūtinai tinkami jums asmeniškai, todėl ilgainiui sukuria nepatogumo jausmą.

„Pavyzdžiui, jeigu žmonės labai dažnai gamina, aš visada siūlau orkaitę įmontuoti maždaug krūtinės aukštyje, kad nereikėtų žemai lankstytis. Nors mums iš įpročio atrodo, kad orkaitė privalo būti tik po kaitlente – bet tai jau atgyvenusi taisyklė. Taip pat labai dažnai paklausiu, jeigu nedidelę virtuvę įsirengia vienas žmogus, galbūt užtenka dvigubai mažesnės kaitlentės ar mažesnės indaplovės. Galiausiai, ar tikrai reikalingas didelis standartinis šaldytuvas? Kita vertus, reikėtų nepamiršti, kad šiais laikais šiukšliadėžei gali neužtekti tik nedidelės erdvės po kriaukle – šiukšlių rūšiavimas reikalauja trijų ar keturių skirtingų talpų, kurioms gali prireikti kur kas daugiau vietos. Taigi, nepulkime iškart galvoti tik apie standartinius sprendimus", – sako J. Sventickienė.

Anot interjero dizainerės, baldų projektavimas ir personalizavimas iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti brangus malonumas, tačiau tai – mitas. „Net jeigu projektuoti virtuvę nuo nulio – ne jūsų kišenei, tai nereiškia, kad negalite jos susiplanuoti pagal savo poreikius. Pavyzdžiui, mūsų salone galima iš standartinių virtuvinių sprendimų sumodeliuoti unikalią, jūsų poreikiams pritaikytą virtuvę, kurią gausite per kelias dienas", – sako „Gintaro baldų" atstovė.

4. Spalva – graži, bet nepraktiška

Anot interjero dizainerės, labai dažnai renkantis virtuvės fasadą, nepagalvojama apie jo valymo ypatumus ir paviršių priežiūrą.

„Visų pirma, rekomenduočiau atkreipti dėmesį į tai, ar ant norimos virtuvės paviršių nelieka pirštų antspaudų, ar po valymo nesimato šluostės ruožų. Dėl šios priežasties baltos, blizgios spalvos, kurios anksčiau buvo itin madingos, dabar praranda savo populiarumą. Šiandien dominuoja neutralūs, pilki ir matiniai tonai, kurių priežiūra paprastesnė", – sako J. Sventickienė.

Pasak specialistės, praktiškumo sumetimais vėl populiarėja rankenėlių naudojimas.

„Anksčiau buvo populiaru rinktis virtuvės baldus be rankenėlių, nes atrodė, kad taip paprasčiau spinteles valyti. Tačiau patirtis byloja, kad purvinomis rankomis užkabinti rankenėlę yra paprasčiau, negu pačia spintelę, todėl ir paviršiai taip išsipurvina mažiau", – sako dizainerė.

5. Norimas išplanavimas neatitinka namų erdvės


Šiais laikais ypatingai populiaru virtuvės planavimo procese rinktis virtuvės salas, tačiau J. Sventickienė teigia, kad šis sprendimas tinkamas toli gražu ne visiems.

„Vertėtų atkreipti dėmesį, kad virtuvės sala dažniausiu atveju yra skirta didesnei erdvei, kai norime atskirti virtuvę nuo svetainės. Mažose erdvėse jos sprausti nereikėtų, nes ši tik užims vietą ir trukdys sklandžiam maisto gaminimo procesui. Kartais virtuvės sala tarsi „blokuoja" praėjimą ir užtveria kelius sklandžiam judėjimui žymiuoju maisto gaminimo trikampiui: plautuvė, viryklė ir šaldytuvas", – sako dizainerė.

Anot ekspertės, planuojant virtuvę, pravartu tuščioje namų erdvėje tiesiog su lipnia juosta ar kreida nusibraižyti ant grindų, kokių ir kiek spintelių norima, ir ar iš tiesų jos visos toje erdvėje telpa. „Internete rasta vizualizacija atrodo vienaip, bet pabandžius tai sutalpinti savoje erdvėje, gali atrodyti visai kitaip. Galiausiai, juk mes kiekvienas turime skirtingą erdvės pojūtį, – priduria dizainerė. 
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
SPRENDIMAI

nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 14:51
JUNG KNX išmaniųjų namų sistema (angl. JUNG KNX system arba JUNG KNX smart home) iš naujo apibrėžia mūsų santykį su erdvėmis, kuriose gyvename ar dirbame. Ši sistema leidžia ne tik valdyti ir automatizuoti įvairias išmaniųjų namų funkcijas, bet ir padeda ženkliai sumažinti energijos vartojimą bei ku...
nuotrauka
2024-05-28 10:55
Nuo pat karo Ukrainoje pradžios dažnas nerimauja ir dėl savo šalies saugumo – kaip gintų ją arba kur slėptųsi nuo pavojų, jei iškiltų grėsmė. Viena svarbiausių apsisaugojimo priemonių karo metu yra pastatuose įrengtos slėptuvės, kuriose nuo sprogimo gali slėptis šimtai žmonių. Apie tai, ar įmanoma t...
nuotrauka
2024-05-22 14:45
JUNG garsėja aukštos kokybės sprendimais, skirtais elektros instaliacijai ir išmaniesiems namams. Gydymo įstaigos ne išimtis – JUNG asortimente yra daugybė specializuotų sprendimų, kurie atitinka ligoninių, ambulatorijų, slaugos namų ir kitų medicinos įstaigų reikalavimus.
nuotrauka
2024-05-22 07:04
Prasidėjus šildymo ar vėsinimo sezonui, viena iš svarbiausių aktualijų tampa klausimas, kaip palaikyti norimą temperatūrą namuose be didelių šildymo ar vėsinimo sąnaudų. Populiariausias veiksmų planas – sienų izoliacija ir alternatyvūs šildymo-vėsinimo būdai. Tačiau paprastai pamirštama, kad didžiau...
nuotrauka
2024-05-07 07:04
Be akivaizdžių klimato kaitos padarinių, šiuo metu susiduriame ir su sparčiai augančiomis energijos kainomis, todėl energijos tausojimas tapo didžiausiu namų ūkių rūpesčiu. Energinis efektyvumas reiškia, kad tai pačiai užduočiai atlikti arba tam pačiam rezultatui gauti sunaudojama mažiau energijos. ...
nuotrauka
2024-04-27 09:01
Tiek buityje, tiek ir pramonėje neretai tenka susidurti su problema, kuri, nors ir nedidelė, bet kelia daug nepatogumų: kažkas užrūdijo, sunkiai atsidaro, neįmanoma pastumti. Mesti lauk ir keisti nauju –neracionalu. SOUDAL pasiūlė universalų sprendimą – atnaujintą „Soudal Multi Spray“.
nuotrauka
2024-04-26 14:46
Terminas rekuperacija girdėtas, ko gero, daugeliui. Ypač tie, kurie šiuo metu statosi namą, tam ruošiasi arba yra pirkimo procese, pakankamai dažnai tenka kalbėti apie įvairius techninius dalykus, tarp kurių patenka ir rekuperatoriai. Šis prietaisas atlieka labai svarbų vaidmenį gerinant oro kokybę ...
nuotrauka
2024-04-24 07:43
„Wolf Group“ yra pirmaujanti Europos statybinės chemijos produktų ir sprendimų gamintoja bei platintoja. Įmonė šiemet mini 30 metų veiklos sukaktį. 1994 m. dviejų draugų – Jaan Puusaag ir Jaanus Paeväli – įkurta įmonė išaugo į rinkos lyderę, veikiančią didelėje pasaulio dalyje ir eksportuojančią sav...
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-04 11:44
Skirdami daugiau dėmesio tvarumui, gyventojai vis dažniau ieško būdų, kaip savo namuose sumažinti anglies dvideginio pėdsaką ir padidinti energijos vartojimo efektyvumą. Galvojant apie tai, šiltinami pastatai ir jų stogai, keičiami fasadų langai, tačiau dažnai neįvertinama, kokie svarbūs stogo langa...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...
nuotrauka
2024-03-26 15:16
Ar kada nors pagalvojote, kad įmanoma padidinti saugumą, palengvinti savo buitį ir dar sumažinti sąskaitas už elektrą? Aktyviai tobulinamos išmaniosios sistemos ne tik padeda siekti šių tikslų, bet ir nereikalauja daug investicijų, o jų nauda pajuntama gana greitai.
nuotrauka
2024-03-22 12:06
Netinkami pastatų projektavimo sprendimai vėliau gali lemti ne tik dar didesnes išlaidas, bet ir sveikatos problemas. Dėl prastai suprojektuotų vėdinimo sistemų gyventojai gali susidurti su pelėsiu, kurio išnaikinimas neretai tampa neįmanomas.
nuotrauka
2024-03-15 15:55
Dabartinėje nekilnojamojo turto rinkoje itin didelis mažesnių būstų pasirinkimas. Jų kainos labiau prieinamos, tad perkant galima gerokai sutaupyti, o pasitelkus keletą gudrybių įrengti taip, kad atrodytų kur kas erdvesni. Pasak ekspertų, žinant vos kelias taisykles, keliolikos kvadratinių metrų lo...
nuotrauka
2024-02-29 07:45
Būstuose populiarėja plačios ir aukštos stumdomos sistemos į terasą, balkoną ar kiemą. Tačiau kartu kyla problema – kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesos srautą. Amerikiečių gamintojas CENTOR pasiūlė modernų sprendimą: stilingus ištraukiamus tinklelius ir susukamas vertikalias žaliuzes. Š...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI