2023 lapkričio 30 d. ketvirtadienis, 9:13
Reklama  |  facebook

Planuojate atnaujinti virtuvę? Nedarykite šių 5 dažnų klaidų Fotogalerija

2023-11-09 14:47
Ergonomiškos virtuvės įrengimas – tikras mokslas, kuriam reikia nemenko bagažo žinių ir pasirengimo. Salono „Gintaro baldai" interjero dizainerė Jūratė Sventickienė dalijasi įžvalgomis, kokios klaidos planuojant virtuvę pasitaiko dažniausiai, ir pataria, kaip jų išvengti.
nuotrauka
„Gintaro baldų" nuotr.


Minimos įmonės
Gintaro baldai, UAB
1. Nepagalvojama apie talpumą

Anot interjero dizainerės, pirmas žingsnis, nuo kurio rekomenduojama pradėti bet kokios virtuvės planavimą – tai ne grožis ar stalviršių spalvos parinkimas, o jos talpumo įvertinimas. Deja, šią klaidą daro dažnas, todėl virtuvėse greitai įsivyrauja netvarka.

„Šiais laikais turime labai daug prietaisų ir įrangos – nuo karšto oro gruzdintuvių iki virtuvinių smulkintuvų ar duonos maišytuvų. Jeigu tinkamai neįvertinsime savo turimų daiktų kiekio, jie „užgriozdins" stalviršį ir sukurs netvarkos jausmą. Todėl rekomenduočiau iš anksto susidaryti prietaisų ir puodų bei keptuvių sąrašą, patikrinti jų matmenis, kad įsitikintumėte, jog jūsų svajonių virtuvės spintelėse viskas tilps. Kai savo salone projektuojame virtuves, visada klientams rekomenduojame nusipiešti baldų išklotinę ir susirašyti, ką tiksliai į kurią spintelę dės. Neretai po tokių skaičiavimų klientų poreikiai ženkliai pasikeičia", – sako pranešime cituojama J. Sventickienė.

Taip pat vertėtų pagalvoti apie stalčių integravimą. „Anksčiau buvome įpratę viską dėti į spinteles, tačiau tenka pripažinti, kad šis sprendimas – labai nepatogus. Kol mes kažką iš spintelės dugno pasiekiame, tenka pusę jos turinio iškraustyti. O atidarius stalčių, iškart visą spintelės turinį matome, jis ranka pasiekiamas. Tie, kurie įsirengia ne pirmą virtuvę ir jau yra pasimokę iš savo klaidų, tikrai žino, kad verčiau stalčiams nepataupyti", – sako „Gintaro baldų" atstovė.

2. Vaikomasi madų

Pasak J. Sventickienės, šiandien populiaru virtuvės dizaino įkvėpimo semtis socialiniuose tinkluose, kur šiuo metu labai populiarios virtuvės su atviromis viršutinėmis spintelėmis. Tačiau interjero dizainerė perspėja, kad šis pasirinkimas gali tapti klaida tiems, kurie dažnai gamina ir praleidžia virtuvėje daug laiko.

Virtuvė
Virtuvė atviromis lentynomis.
Freepik nuotr.

„Kad ir kokį galingą gartraukį įsirengtume, kad ir kaip prižiūrėtume virtuvės tvarką, joje vis tiek kaupiasi riebalai, garai ir nešvarumai. Tad jeigu labai dažnai gaminate ir nusprendžiate pasirinkti atviras viršutines spinteles, teks susitaikyti, kad tokios virtuvės tvarkai patarnausite – lentynos „surinks" visus nešvarumus, kuriuos reikės nuolat valyti. Be to, atviros lentynos dažniausiai atlieka tik dekoro funkciją, kur sudedami gražūs puodeliai, lėkštės, kiti dekoro elementai. Nuo jų visų kas kartą šluostyti riebalų sluoksnį nebus labai malonu. Galiausiai, tokios lentynos nėra praktiškos, todėl turite labai gerai įvertinti, ar tikrai užteks tik apatinių spintelių visiems daiktams sudėti", – sako dizainerė.

3. Neatsižvelgiama į įpročius

Interjero dizainerė pabrėžia, kad šiais laikais vis dar nevengiama vadovautis stereotipiškais virtuvės įrengimo sprendimais, kurie nebūtinai tinkami jums asmeniškai, todėl ilgainiui sukuria nepatogumo jausmą.

„Pavyzdžiui, jeigu žmonės labai dažnai gamina, aš visada siūlau orkaitę įmontuoti maždaug krūtinės aukštyje, kad nereikėtų žemai lankstytis. Nors mums iš įpročio atrodo, kad orkaitė privalo būti tik po kaitlente – bet tai jau atgyvenusi taisyklė. Taip pat labai dažnai paklausiu, jeigu nedidelę virtuvę įsirengia vienas žmogus, galbūt užtenka dvigubai mažesnės kaitlentės ar mažesnės indaplovės. Galiausiai, ar tikrai reikalingas didelis standartinis šaldytuvas? Kita vertus, reikėtų nepamiršti, kad šiais laikais šiukšliadėžei gali neužtekti tik nedidelės erdvės po kriaukle – šiukšlių rūšiavimas reikalauja trijų ar keturių skirtingų talpų, kurioms gali prireikti kur kas daugiau vietos. Taigi, nepulkime iškart galvoti tik apie standartinius sprendimus", – sako J. Sventickienė.

Anot interjero dizainerės, baldų projektavimas ir personalizavimas iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti brangus malonumas, tačiau tai – mitas. „Net jeigu projektuoti virtuvę nuo nulio – ne jūsų kišenei, tai nereiškia, kad negalite jos susiplanuoti pagal savo poreikius. Pavyzdžiui, mūsų salone galima iš standartinių virtuvinių sprendimų sumodeliuoti unikalią, jūsų poreikiams pritaikytą virtuvę, kurią gausite per kelias dienas", – sako „Gintaro baldų" atstovė.

4. Spalva – graži, bet nepraktiška

Anot interjero dizainerės, labai dažnai renkantis virtuvės fasadą, nepagalvojama apie jo valymo ypatumus ir paviršių priežiūrą.

„Visų pirma, rekomenduočiau atkreipti dėmesį į tai, ar ant norimos virtuvės paviršių nelieka pirštų antspaudų, ar po valymo nesimato šluostės ruožų. Dėl šios priežasties baltos, blizgios spalvos, kurios anksčiau buvo itin madingos, dabar praranda savo populiarumą. Šiandien dominuoja neutralūs, pilki ir matiniai tonai, kurių priežiūra paprastesnė", – sako J. Sventickienė.

Pasak specialistės, praktiškumo sumetimais vėl populiarėja rankenėlių naudojimas.

„Anksčiau buvo populiaru rinktis virtuvės baldus be rankenėlių, nes atrodė, kad taip paprasčiau spinteles valyti. Tačiau patirtis byloja, kad purvinomis rankomis užkabinti rankenėlę yra paprasčiau, negu pačia spintelę, todėl ir paviršiai taip išsipurvina mažiau", – sako dizainerė.

5. Norimas išplanavimas neatitinka namų erdvės


Šiais laikais ypatingai populiaru virtuvės planavimo procese rinktis virtuvės salas, tačiau J. Sventickienė teigia, kad šis sprendimas tinkamas toli gražu ne visiems.

„Vertėtų atkreipti dėmesį, kad virtuvės sala dažniausiu atveju yra skirta didesnei erdvei, kai norime atskirti virtuvę nuo svetainės. Mažose erdvėse jos sprausti nereikėtų, nes ši tik užims vietą ir trukdys sklandžiam maisto gaminimo procesui. Kartais virtuvės sala tarsi „blokuoja" praėjimą ir užtveria kelius sklandžiam judėjimui žymiuoju maisto gaminimo trikampiui: plautuvė, viryklė ir šaldytuvas", – sako dizainerė.

Anot ekspertės, planuojant virtuvę, pravartu tuščioje namų erdvėje tiesiog su lipnia juosta ar kreida nusibraižyti ant grindų, kokių ir kiek spintelių norima, ir ar iš tiesų jos visos toje erdvėje telpa. „Internete rasta vizualizacija atrodo vienaip, bet pabandžius tai sutalpinti savoje erdvėje, gali atrodyti visai kitaip. Galiausiai, juk mes kiekvienas turime skirtingą erdvės pojūtį, – priduria dizainerė. 
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
SPRENDIMAI

nuotrauka
2023-11-16 12:13
Nuo plaktuko, atsuktuvo ir replių iki skirtingų rūšių grąžtų bei suktuvų – kiekvieno meistro įrankių dėžėje galima sutikti pačius įvairiausius įrankius. Nors namų remonto ar kiti statybos darbai neįsivaizduojami be elektrinių įrankių, savo patvarumu ir funkcionalumu gali nustebinti ir šiuolaikiški a...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-11-07 13:31
Išmanieji namai, kur į bendrą tinklą sujungtos įvairios namų funkcijos jau dabar leidžia turėti didesnį komfortą ir efektyviai vartoti energiją, pasitelkus dirbtinį intelektą dar labiau patobulės. Ekspertai tikina, kad pakankamai greitai toks namas šeimininko norus tenkins gavęs ne tik pavienes žodi...
nuotrauka
2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sist...
nuotrauka
2023-10-11 12:45
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kartu su Statybų sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) ekspertais parengė rekomendacijas A energinio naudingumo klasės reikalavimams. Šios rekomendacijos pirmiausia yra skirtos daugiabučių namų atnaujinimo administratoriams, bet taip pat gali būti naudingos ti...
nuotrauka
2023-10-10 16:40
Mikroklimato reguliavimas šiuolaikiniuose būstuose vis sparčiau automatizuojamas. Automatinis šildymo valdymas bei kitų optimalių mikroklimato rodiklių palaikymas galimas pasirinkus išmaniuosius namų sprendimus, kurie suteikia komforto, taupo laiką bei leidžia sumažinti sunaudojamos energijos kiekį.
nuotrauka
2023-10-09 14:22
Ekspertai pastebi, kad nemažą įtaką didesnėms sąskaitoms daro nepakankamas būstų paruošimas šildymo sezonui, todėl kviečia nenumoti ranka ir ruošti namus žiemai.
nuotrauka
2023-10-09 11:43
„Visada svajojome turėti namus prie jūros ir norėjome tą svajonę įgyvendinti“, – sako dizainerė, verslininkė Simona Nainė. Su vyru Jonu šią vasarą ji įsirengė jaukius, šviesius namus, stebinančius išmaniais sprendimais. Pora atskleidė, kodėl pasirinko pirkti būstą Kunigiškėse ir kokie sprendimai kur...
nuotrauka
2023-10-02 07:48
Stogo langai įneša 3 kartus daugiau dienos šviesos negu fasadiniai langai. Kai kalbama apie stogo langus, dažniausiai pagalvojame apie šlaitinius stogus, bet ar žinojote, kad yra sprendimų, praplečiančių erdvės pojūtį namuose bei leidžiančių mėgautis puikiu vaizdu į dangų, ir plokštiems stogams?
nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-13 15:12
Tiek didesnius namų remonto darbus, tiek ir mažesnės apimties būsto atnaujinimo projektus, kuriuos seniau būtų patikėję meistrams, žmonės vis dažniau renkasi atlikti patys. Bent kartą per metus – tokiu dažnumu statybos ir remonto įrankius perka dauguma Lietuvos gyventojų.
nuotrauka
2023-08-22 11:40
Protingi, prie žmonių poreikių prisitaikantys būstai, tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Gausėjant inovacijų vis dažniau svarstoma ne apie pavienius išmanius prietaisus, bet apie visą būstą apimančias, ekonomiškai veikiančias, aplinkosauginius ir individualius žmonių poreikius tenkinančias sistem...
nuotrauka
2023-07-31 14:55
Lietuvoje karštų vasaros dienų pasitaiko ne tiek daug, tad kondicionieriai mūsų namuose vis dar yra retenybė. O pakilus oro temperatūrai lauke, daugelis žmonių ieško būdų, kaip išvengti per didelio karščio savo namuose. Internete galima rasti įvairių gudrybių, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti...
nuotrauka
2023-07-25 07:58
Gera akustika yra esminė pastato, kuriame malonus patalpų mikroklimatas, dalis. Deja, statant daugelį pramoninių, gamybinių ir komercinių pastatų, apsaugai nuo triukšmo neskiriama daug dėmesio. Kadangi vėlesni patobulinimai gali kainuoti brangiai ir užtrukti, į garso charakteristikas verta atkreipti...
nuotrauka
a+ Fotogalerija
2023-07-01 08:08
Ten, kur susitinka garsas ir architektūra, prasideda kultūra. Statomi spektakliai ir atliekama muzika. Dar daugiau galimybių burtis, bendrauti ir skleisti savo supratimą apie mus supančios aplinkos suvokimą. Nauja erdvė Lenkų kultūros namuose – pagrindinė renginių salė – dar vienas įrodymas to, kaip...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI