2022 gegužės 28 d. šeštadienis, 22:27
Reklama  |  facebook

Po rekordiškos 2021-ųjų pradžios būsto rinkoje – stabilus augimas: „YIT Lietuva“ pernai pardavė 663 butus

2022-01-04 09:47
Rekordais paženklintus 2021-uosius šalies būsto rinka užbaigė išlaikiusi didelį aktyvumą, tačiau perėjusi į stabilaus augimo trajektoriją. Tokią tendenciją atspindi darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ praėjusių metų būsto pardavimo rezultatai.
nuotrauka
Piliamiestis. YIT LIETUVA nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB

Paskutinįjį metų ketvirtį bendrovė pardavė 82 butus – 29 proc. mažiau nei III ketvirtį ir 23 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, o 2021-uosius užbaigė iš viso sudariusi 539 būsto pardavimo sandorius. Be to, bendrovė pernai sudarė rinkoje vieną didžiausių NT pardavimo sandorių su „BTA Baltic Insurance Company“, kuriai pardavė du naujai statomus daugiabučius su 124 butais „Naujojo Skanseno“ projekte Vilniuje. Lyginant su 2020-aisiais, praneša įmonė, šiemet butų pardavimo rodikliai kilo beveik 2,5 karto.

Vilniuje praėjusiais metais bendrovė pardavė 469, Kaune 182, o Klaipėdoje – 12 butų. Didžiausio pirkėjų susidomėjimo sulaukė šalia finansinio sostinės centro bendrovės vystomas „Naujojo Skanseno“ projektas, kuriame parduoti 184 butai, ir dešiniojoje Neries krantinėje Kaune plėtojamas „Piliamiesčio“ kvartalas, kuriame per šiuos metus naujakuriai įsigijo 176 butus.

„Pirmoji 2021 metų pusė, o ypač pavasaris, būsto rinkoje buvo ypatingai aktyvi. Fiksavome rekordinius pardavimus ir pagal juos ženkliai lenkėme kitas šalis, kuriose YIT plėtoja būsto projektus. Antrąjį pusmetį rinkos augimas stabilizavosi, tačiau butų kokybiškuose projektuose paklausa išliko aukšta, o augančios būsto kainos ir bendrai didėjanti infliacija skatino žmones ir toliau investuoti į NT. Panašias tendencijas turėtume stebėti ir šiemet“, – pranešime cituojamas bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Kainų augimą lemia ne tik būsto pasiūlos ir paklausos disbalansas, bet ir augančios statybos sąnaudos, – brangsta žemės sklypai, darbo jėga, medžiagos, paslaugos, energijos resursai, vis nauji mokesčiai. Nuo šių metų pradžios naujai statomi gyvenamieji namai privalo būti A++ energinio naudingumo klasės, o tai taip pat lemia didesnes statybos sąnaudas. Visa tai atsispindi ir galutinėje būsto kainoje.

Anot K. Vanago, nors naujo būsto pasiūla 2022 m. rinkoje turėtų kiek išaugti, net ir tai nesustabdys būsto kainų augimo. Jį lemia ne tik būsto pasiūlos ir paklausos disbalansas, bet ir augančios statybos sąnaudos, – brangsta žemės sklypai naujų projektų vystymui, darbo jėga, medžiagos, paslaugos, energijos resursai, NT vystymui taikomi vis nauji mokesčiai. Be to, nuo šių metų pradžios visi naujai statomi gyvenamieji namai privalo būti A++ energinio naudingumo klasės, o tai taip pat lemia didesnes statybos sąnaudas. Visa tai atsispindi ir galutinėje būsto kainoje.

„Didžiulė būsto paklausa į rinką taip pat pritraukė naujų vienadienių vystytojų, kurie ne visuomet turi reikiamos patirties ir resursų kokybiškai įgyvendinti projektus. Dėl to, nors bendras įgyvendinamų projektų skaičius ir padidėja, tačiau ieškantys kokybiško ir jų poreikius atitinkančio būsto nebūtinai turi daug pasirinkimo. Pastebėjome, kad esant dideliam rinkos aktyvumui pirkėjai dar daugiau dėmesio ėmė skirti būtent vystytojų patikimui – perkant butą „iš brėžinių“ tai yra vienas svarbiausių kriterijų“, – sako K. Vanagas.

Šiemet „YIT Lietuva“ toliau vystys „Naujojo Skanseno“ kvartalą Šnipiškėse ir baigs vystyti paskutinįjį „Matau Vilnių“ projekto etapą sostinės centre, šalia Tauro kalno. Vilniuje taip pat planuojama pradėti naujo projekto Viršuliškių rajone vystymą. Kaune bendrovė tęs „Piliamiesčio“ plėtrą dešiniojoje Neries krantinėje kitapus senamiesčio. 

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-05-26 09:11
Pastaruoju metu smarkiai išaugo elektros ir šildymo kainos, privertusios susimąstyti, kaip sumažinti namų ūkių išlaidas. Vienas iš sprendimų – tvari statyba šiltinant namus. Tvarūs namai sietini su sumažėjusiais eksploataciniais kaštais dėl mažesnio energijos suvartojimo ir priežiūros, aukštesniu gy...
nuotrauka
2022-05-26 07:28
Plokštieji stogai kone labiausiai paplitęs sprendimas gamybinės ir visuomeninės paskirties pastatuose, bei daugiabučiuose. Tokių stogų plotai yra dideli, šilumą izoliuojančių plokščių pakuočių daug, jas reikia užsikelti ant stogo, dažniausiai iš karto visas, nes tam reikalingas kranas arba keltuvai....
nuotrauka
2022-05-25 11:21
Visi sutaria dėl skaitmenizacijos svarbos. Tačiau skaitmenizavimo sprendimų gausa, gairių trūkumas apsunkina įmonių skaitmeninę transformaciją. Užuot blaškiusis tarp skaitmeninių technologijų ir madų, verta susikoncentruoti į universalių skaitmenizacijos gebėjimų – augmentacijos, integracijos, anali...
nuotrauka
2022-05-25 07:45
Finansų ministerija paskyrė laikinąjį Kėdainių fosforo trąšų gamyklos AB „Lifosa“ administratorių – juo vieniems metams tapo UAB „Finance Guru“.
nuotrauka
2022-05-24 15:59
AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) pasirašė statybos rangos sutartį su Visagino savivaldybės administracija dėl Visagino Sedulinos alėjos ir fontano rekonstravimo darbų.
nuotrauka
2022-05-23 15:45
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), suteiks papildomą 2 mln. Eur finansavimą vienai didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos bei statybos įmonei „Montuotojas“. Remiantis pasirašyta sutartimi, Fondas išpirks 2 mln. Eur vertės į...
nuotrauka
2022-05-23 10:48
Europos investicijų bankas (EIB) suteikė bendrovei „Teltonika IoT Group“ 50 mln. eurų paskolą, kad ji paspartintų mokslinių tyrimų, plėtros ir inovacijų veiklą belaidžių tinklų ir ryšių technologijų srityje. Be to, iš šių lėšų bus plečiamos ir atnaujinamos bendrovės gamybinės patalpos, kurios, kitai...
nuotrauka
2022-05-20 07:38
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ paskelbti geriausi Lietuvos BIM projektai. Geriausiu BIM projektu užsienyje pripažintas „Science Park Towers“ Švedijoje, kurį įgyvendino „INHUS Engineering“, „Peikko Lietuva“ ir „Staticus“.
nuotrauka
2022-05-19 07:26
Įsibėgėjant šiltajam sezonui, suaktyvėja ne tik gamta, bet ir statybų darbai. Juos atliekantys siekia apsirūpinti reikiamomis priemonėmis, kurios užtikrintų aukštą darbų kokybę ir gerą rezultatą. Viena iš sričių, kurioje tai tampa ypač aktualu – pastatų apšiltinimas ir aukšto energinio efektyvumo už...
nuotrauka
2022-05-18 11:15
Eišiškių plento ir Geologų gatvės sankirtoje pradėtas statyti naujas internetinės ir didmeninės prekybos miestelis „eMarketCity“. Logistiškai patogioje vietoje, netoli tarptautinio Vilniaus oro uosto esančioje 3,9 ha teritorijoje numatomi 7 pastatai, kurių bendras plotas sudarys virš 20 tūkst. m².
nuotrauka
2022-05-18 09:51
Pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo (Niujorkas, JAV) suprojektuotas verslo centras „Artery“ Vilniaus centriniame verslo rajone – Konstitucijos prospekte – pradeda įgauti formą. Nuo darbų pradžios jau iškilo didžioji dalis monolitinio gelžbetonio konstrukcijų, o dabar 20 aukštų kompleksas...
nuotrauka
2022-05-17 10:37
Konkurencijos taryba nusprendė savo iniciatyva pradėti koncentracijos priežiūros procedūrą ir įvertinti, ar bendrovei „Kauno liftai“ įsigijus 100 proc. „Baltijos liftų“ akcijų, nebuvo sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija kėlimo įrenginių techninės priežiūros Li...
nuotrauka
2022-05-16 10:00
Tarp Baltijos šalių tik Lietuvoje pernai bankrotų kiek daugėjo, o kaimyninėse Estijoje ir Latvijoje – mažėjo, rodo tarptautinės rizikų valdymo bendrovės „Coface" naujausias tyrimas.
nuotrauka
2022-05-11 07:29
„Raitininkų sodo“ projektas, kurį įmonė „YIT Lietuva“ įgyvendino dviem etapais, sulaukė svarbaus įvertinimo. Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ šis projektas pripažintas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-10 07:32
KTU Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro sukurtas Kauno miesto skaitmeninis dvynys konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ pripažintas geriausiu miesto modelio BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-09 16:39
Tikriausiai sutiksite, kad nepriklausomai nuo statinio paskirties ir tipo, visada būtina atsižvelgti į stogo dangą. Pastaruoju metu netrūksta itin plataus dangų pasirinkimo, tačiau ekspertai pastebi, kad plieninė stogo danga yra laikui nepavaldi klasika. Šį kartą dėmesio centre – plieninė „Ruukki” s...
nuotrauka
2022-05-06 07:20
Tiek privačiuose būstuose, tiek biuruose naudojama itin daug stiklo konstrukcijų: nuo vonios kambario ar laiptų turėklų iki pertvarų. Tam, kad šias konstrukcijas iš viso galima būtų įrengti ir įrengti estetiškai, būtini laikikliai ir panašios detalės, kurias gamina „TTinox“ įmonė.
nuotrauka
2022-05-05 05:59
Klaipėdos miesto savivaldybei pateikti dokumentai, apibrėžiantys planuojamą prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ Klaipėdoje plėtrą šalia esamo pastato statant naują, apie 3,5 tūkst. kv. m prekybinio ploto, vieno aukšto pastatą.
nuotrauka
2022-05-04 07:12
„Ruukki“ pristato naujus produktus, užtikrinančius aukščiausio lygio priešgaisrinę apsaugą. Vienas jų – „Ruukki® Firewall“ ugniasienė – lengva ir greitai montuojama šiuolaikinė sistema, skirta garantuoti dar didesnį saugumą ir apsaugą nuo ugnies plitimo. Kitas naujas produktas – daugiasluoksnės plok...
nuotrauka
2022-05-03 15:33
Sostinės Lazdynų baseine šiuo metu baigiamas olimpinio baseino įrengimas. Šio mėnesio pabaigoje baseiną planuojama pirmą kartą užpildyti vandeniu, informuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...