2023 gruodžio 3 d. sekmadienis, 12:46
Reklama  |  facebook

Praėję metai EIKA grupei buvo rekordiniai investicijomis

2023-01-18 11:46
Per 2022 m. į „Eika“ grupės valdomus-plėtojamus projektus buvo investuota beveik 59 mln. EUR. Į šiuos projektus dar planuojama investuoti apie 230 mln. EUR, iš kurių per 2023 m. – daugiau nei 90 mln. EUR.
nuotrauka
Domas Dargis. EIKOS nuotr.


Minimos įmonės
Eika, UAB
Įžengė į 30-us veiklos metus

Pasak Domo Dargio, „Eika“ generalinio direktoriaus 2022 m. įvykdyta beveik 80 proc. užsibrėžto grupės investicijų plano. Tiek karo, tiek ekonominių turbulencijų akivaizdoje kompanija nuosekliai plėtojo visus projektus, tikėdami savo galimybėmis ir rinkos potencialu. „Įžengdama į 30-us veiklos metus, grupė sėkmingai keičiasi ir plečiasi. Veiklą pradėjusi nuo remonto darbų, statybinių prekių parduotuvės, individualių namų ir pirmųjų kotedžų Lietuvoje statybos iki į dangų besistiebiančių verslo centrų, ištisų gyvenamųjų kvartalų plėtojimo, šiai dienai šalia prigimtinės veiklos – nekilnojamo turto plėtojimo – kuria technologijas, gamina saulės energiją, vysto viešbučius ir bendro gyvenimo namus, valdo investicinius fondus ir investuoja užsienyje“, – įmonių grupės užtikrintumo priežastis įvardina D. Dargis, cituojamas įmonės pranešime.

Be to, tikėdama potencialu „Eika“ investavo 3,6 mln. EUR į „Eika Asset Management“ valdomus nekilnojamojo turto ir žaliosios energijos fondus.

Tvirtą pagrindą įmonių grupei užtikrina ir investuotojų pasitikėjimas – 2022 m. sėkmingai išleista antroji 5 mln. EUR obligacijų emisija, tai pat refinansuota pirmoji 2020 m. išleista emisija.

Grupės investicijos į komercinius objektus viršija 44 proc.

2022 m. „Eika“ grupės investicijos į komercinių ir visuomeninių objektų plėtrą sudarė 44 proc., o 2023 m. planuojama jos jau viršys 60 proc. planuotų investicijų.

„Komercinių objektų plėtojimas grupėje kurį laiką tapęs ne tik lygiaverte veikla, tačiau projektų portfelis ypatingai plačiai diversifikuojamas – nuo tradicinio biurų iki karinio miestelio ar bendro gyvenimo namų (ang. Coliving)“, – teigia įmonės vadovas.

2023 m. pabaigoje planuojamas atidaryti A klasės verslo centras „Flow“ metus pradėjo su 30 proc. sudarytų nuomos sutarčių. Vilniaus centre vasaros pabaigoje duris atversiantis didžiausias mieste coliving‘as „SOLO SOCIETY City House Vilnius“ sustiprins „Eika“ grupės pozicijas apgyvendinimo paslaugų veikloje šalia „Hilton Garden Inn“ – vieno sėkmingiausių viešbučių sostinėje. Intensyviai vykdome vieno iš trijų karinių miestelių statybas Šiauliuose, kuris Lietuvos kariuomenei bus perduotas naudoti per 2024 m. I ketvirtį. „Karo fone šis objektas svarbus tiek mūsų grupei, tiek visai Lietuvai“, – cituojamas D. Dargis.

Būsto klientams – įsigytas turtas už sutartą kainą ir terminus

2022 m. EIKA įmonių grupė pardavė 95 butus (2021 m. parduoti 409 butai), kurių vertė siekia 19,1 mln. EUR. „Praėję metai būsto pardavimo segmente „Eika“ grupei nesiklostė, kaip planuota. Kai rinka metų pradžioje dar buvo aktyvi, mūsų sandėlyje dėl įstrigusių statybos leidimų tebuvo likę keliasdešimt butų keliuose projektuose. O metų viduryje papildžius pasiūlą, rinka jau buvo susigūžusi ir pakliuvusi į ekonominių pokyčių „spąstus“ – infliacija, išaugusios palūkanos ir energetikos kainos, pristabdė klientų sprendimus,“ – neįvykdytų pardavimo planų priežastis vertina D. Dargis. Populiariausias projektas – Vilkpėdėje plėtojamas projektas „Mėlyni vilkai“ – čia parduota 41 butas.

EikaPer 2022 m. trijuose tęstiniuose projektuose „Mėlyni Vilkai“, „Bajorų alėjos“, „Mindaugo Baltas lapas“ ir viename naujame „Metų laikai“ grupė pasiūlė 405 butus ir patalpas. 2023 m. sėkmingai gavus statybos leidimus planuojama pradėti 4 naujus būsto projektus – Naujininkuose, Pilaitėje, Užupyje ir Pašilaičiuose.

Pasak D. Dargio būsto pardavimams gali turėti įtakos ekonominiai ciklai, tačiau mūsų klientams duotam pažadui ciklų nėra. „Visi klientai per 2022 m. pasirašę notarinę sutartį ir gavę buto raktus, būstą įsigijo pagal preliminarioje sutartyje sutartą sumą ir terminus. Klientų pasitikėjimas mums yra esminė vertybė,“ – apie pažadą klientui kalba generalinis direktorius. Kita vertus, tikėjimą rinka ir klientų pasitikėjimą kūrėme pirmieji pasiūlę galimybę po pusės metų be jokių nuostolių atsitraukti iš sandorio, jei klientas manytų, kad jo situacija pasikeitė ar rinkoje įvyko reikšminga kainų korekcija.

Tvarumas skleidžiasi ne tik per investicijas į žaliąją energiją


2022 m. Klaipėdos rajone užbaigta grupei priklausančio saulės parko statyba. Šis parkas patenkins apie 85 proc. grupės energijos poreikių.

Visi „Eika“ grupės valdomi komerciniai objektai, kurie 2022 m. atnaujino BREEAM sertifikatus, gavo aukštesnius nei turėjo prieš tai. Kiekvienas aukštesnis sertifikato laiptelis indikuoja efektyvesnį energetinį pastato valdymą.

„Eika“ 6-us metus vykdydama inovacijų programą, šiais metais startuolių įrankį „hakatoną“ panaudojo kartu su verslo partneriais organizuojant renginį „Smartuoliai“, kuris subūrė apie 20 moksleivių, jaunimo ir NVO komandų kurti idėjas, kurios pagerintų vaikų ir jaunuolių emocinę sveikatą. Šiuo renginiu „Eika“ siekė išgryninti esminę rėmimo liniją, kuri ilgalaikėje perspektyvoje darytų pokytį visuomenėje.

Parama Ukrainai 2022 m. buvo viena esminių socialinės atsakomybės temų: nuo pabėgėlių įdarbinimo, patalpų suteikimo su pabėgėliais dirbančioms NVO, vidinės savanorystės skatinimo suteikiant per mėnesį darbuotojams tam suteikiant 8 valandas iki paramos pervedant lėšas organizacijoms, kurios tiesiogiai rūpinasi ukrainiečių poreikiais fronte.
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-12-01 14:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų lapkričio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduotas 171 naujas būstas ir fiksuota 15 sutarčių nutraukimų. Iš visų praėjusį mėnesį parduotų būstų 30 buvo rezervuoti ankstesniais mėnesiais, o į lapkričio statistiką įtraukti ...
nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.
nuotrauka
2023-11-22 12:56
Skaitmenizavimo procesai sparčiai keičia visą pasaulį, o šiame kontekste tampa aišku – jei valstybė ir verslas neinvestuos į dirbtinio intelekto galimybių išnaudojimą, didžiųjų duomenų įveiklinimo sprendinius ir kitus skaitmeninius įrankius, ilgainiui didės skaitmeninė atskirtis tarp pažengusių ir p...
nuotrauka
2023-11-22 12:28
Universitetai ir kolegijos praktikas įmonėse studentams yra įtraukusios į privalomąją studijų programą. Verslas šį praktinį teorinių žinių pritaikymą sutinka palankiai, nes tai leidžia viduje užsiauginti trūkstamus darbuotojų resursus. Ar praktika studijų metais gali išspręsti šį iššūkį ir kokią nau...
nuotrauka
2023-11-21 13:42
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) akredituotoje elektromagnetinio suderinamumo laboratorijoje Kaune bus įrengta pusiau beaidė kamera (SAC) su valdymo kambariu. Beveik 1,8 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta su įmone „Statela", kuri atstovauja ETS-Lindgren, pasaulinio lygio beaidžių kamerų gamintoją.
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-17 13:26
Vyriausybė pritarė Gedimino pr. 38, Vilniuje esančio pastato atnaujinimo projektui. Sovietmečiu statytas, energetiškai neefektyvus ir nusidėvėjęs pastatas po modernizacijos taps šiuolaikiškais ir tvariais valstybės įstaigų namais. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projekt...
nuotrauka
2023-11-17 10:36
„Ruukki Construction", priklausanti „SSAB" grupei, bendradarbiauja su „Honkarakenne", siekiant išbandyti „SSAB" plieno pritaikymą stogo dangų gamybos procese. Pirmasis stogas, pagamintas iš plieno be iškastinio kuro, bus montuojamas ant „Honka" rąstinio namo, kuris yra statomas Klaukkala, Suomijoje....
nuotrauka
2023-11-17 08:08
Pasak Valstybės duomenų agentūros, šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvoje iš viso pabaigta statyti 2 190 naujų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų. Tai 1,7 proc. daugiau nei atitinkamą ketvirtį 2022-aisiais.
nuotrauka
2023-11-16 15:09
Įmonių grupė „Northway" Vilniuje pradeda plėtoti didžiausią Europoje biotechnologijų miestą BIO CITY. Šalia Molėtų plento esančioje teritorijoje, prilygstančioje 10-iai futbolo aikštynų, įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai – keturios gamyklos ir du mokslo tiriamieji centrai. Juose bus vystom...
nuotrauka
2023-11-16 12:02
Siekiant paspartinti projekto užbaigimą, Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) rekonstrukcijai Vyriausybė papildomai skyrė 4 mln. 389 tūkst. eurų. Šios lėšos LNDT prašymu skirtos vykdomam tęstiniam investicijų projektui „Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastato Vilniuje, Gedimino pr. 4, reko...
nuotrauka
2023-11-15 13:49
2023 m. rugsėjį šalyje atlikta statybos darbų už 549,6 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai 1,1 proc. daugiau nei rugpjūtį (palyginamosiomis kainomis).

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas