2021 rugsėjo 26 d. sekmadienis, 18:26
Reklama  |  facebook

Prasideda statybų paroda „Resta“: technologijos norų neberiboja, nebent – fantazijos stoka

2017-04-26 09:55
Protingų namų sistemos bei jų raidą perteikiantis robotas-namų asistentas, galimybė čia pat vietoje susikurti savo šviesos jungiklio dizainą, spalvas keičiančio, skaidrumą įgyjančio ar jį akimirksniu prarasti gebančio protingo stiklo galimybės pastato eksterjere ir interjere – visas šias ir dar daugiau pastatams ir gyvenimui, darbui juose skirtų naujovių pamatysite ir išbadysite jau šiandien, balandžio 26 d., prasidėjusioje statybų parodoje „Resta“ – „Litexpo“ parodų centre renginys šurmuliuos iki pat šeštadienio.
nuotrauka
„Litexpo" nuotr.


Minimos įmonės
Litexpo,

Kiekvienam norinčiam – individualaus dizaino jungiklis

Viena iš parodoje pristatomų naujienų – minimalistinio dizaino jungikliai LS-ZERO, kurie montuojami į sieną nepaliekant nė menkiausio iškilimo. Tokie jungikliai itin tiks lakoniškuose, moderniuose interjeruose, kuriuos savo namams svarsto ir renkasi daugelis lietuvių.

„Šie jungikliai gali būti įrengiami net radikaliai skirtinguose, tarpusavyje sunkiai palyginamuose, interjeruose, pvz., naujame name jie gali pabrėžti minimalistinį interjerą, o autentiškuose senuose namuose – pakeisti (ir maksimaliai pasislėpti nuo paviršiaus) prie autentiškų sienų nederančius išsikišusius jungiklius bei kištukinius lizdus“, – sakė automatizuotų namų valdymo sistemų mokymo bei techninės priežiūros centro „JUNG Vilnius“ vadovas Raimondas Skurdenis.

LS-ZERO jungiklis, kaip ir visi kiti, gali būti individualizuotas – parodos lankytojai čia pat vietoje galės išbandyti grafinį įrankį, kuris leidžia susikurti išskirtinį jungiklį pasirenkant atspalvį bei ant jo perkeliant norimą piešinį, nuotrauką ar grafinį simbolį. „Jung“ – vienintelė įmonė Lietuvoje, siūlanti tokią galimybę. Ieškantys netipiškų, tačiau vizualiai atpažįstamų sprendimų, galės susipažinti su neseniai sukurta vardine Agnės Kuzmickaitės jungiklių kolekcija, – ją papuošė spalvoti įvairių atspalvių drugeliai. Taip pat bus demonstruojami Indrės Stonkuvienės, architektės-dizainerės Ievos Prunskaitės sukurti vardiniai jungikliai.

R. Skurdenis pažymi, kad grafinis įrankis leidžia ne tik suteikti jungikliui papildomos estetikos ar individualumo, bet ir pabrėžia jo funkcionalumą. Tai ypač pravartu turintiems daugiafunkcius jungiklius ar didesniuose pastatuose su sudėtingesnėmis valdymo sistemomis, kuomet ant vieno jungiklio ar valdiklio yra kelios ar keliolika funkcijų – tokios grafinės žymos, pvz., kurioje pastato dalyje įsijungs šviesa ir pan., palengvina pasirinktų funkcijų valdymą.

Išmanus namas – galimybių daugiau nei galima įsivaizduoti

Pripažinimą „Jung“ pelnė kaip pastatų automatikos gamintoja. Jos sistemos įrengtos tiek didžiuliuose visuomeniniuose pastatuose, pvz., Žalgirio arenoje, Vilniaus arkikatedroje ar „Barclays“ pastate, tiek ir privačiuose būstuose.

„Pastatų automatika pastatą paverčia vadinamuoju protingu namu. Pastarojo galimybės priklauso tik nuo savininko pageidavimų. Išmanusis būstas gali pats reguliuoti būsto klimatą, šviesas, žaliuzes, duris, garažo vartus ar langų užtemimo laipsnį bei daug kitų kasdienio gyvenimo komfortui svarbių funkcijų.

Pavyzdžiui, jis taip pat gali atpažinti ateinančius namiškius ir, tarkim, paruošti orkaitėje paliktą patiekalą ar tiesiog neleisti užrasoti veidrodžiui karštoje vonioje. O štai kartu su protingu namu (ir ne tik) veikiančios „Siedle“ telefonspynės leidžia matyti lankytoją net nebūnant namuose – galite būti kad ir kitoje valstybėje ir savo telefone matyti kas stovi prie durų ir, jeigu reikia, jį įleisti vidun ar pasikalbėti, o skambinantis į duris net neturės galimybės pamatyti, kad iš tikrųjų namuose jūsų nėra.

Telefonu taip pat galima reguliuoti ir šviesas bei kitas protingo namo sistemas. Ieškantiems egzotiškesnių funkcijų – protingą namą galima valdyti ir balsu. Pasirinkimų visa galybė – dabar esame pasiekę tokį technologinį lygį, kad galimybes riboja nebe technologijos, o fantazija“, – sakė R. Skurdenis.

Parodos lankytojus pasitiks robotas

Jo teigimu, svarbiausia, kad namas veiktų kaip viena darni sistema, o ne daugybė paskirų, su kiekviena laiką gaišti verčiančių ir tarpusavyje retai kada derančių, funkcijų. Išmanus namas – tai tarsi konstruktoriaus kaladėlės, kurių nuolat galima papildyti ar atimti ir kurios derina savo funkcijas tarpusavyje, tad vieną kartą tinkamai įrengus pagrindą, vėliau ne vienerius metus galima plėsti, keisti ir pildyti kasdienio gyvenimo komfortą didinančias funkcijas.

„Tiek žmonėms, tiek organizacijoms reikia patvarių ir patikimai veikiančių dalykų, kurie kartu būtų individualūs, pritaikyti prie jų poreikių bei įpročių. Būtent tai ir jungia mūsų atstovaujamas vokiečių įmones – „Jung“ jungiklius ir pastatų automatiką bei „Siedle“ telefonspynes“, – sakė R. Skurdenis.

„Jung“ stendo lankytojus pasitiks ir robotas namų asistentas Robo, kuris šneka lietuviškai, atsakinėja į klausimus, gali fotografuoti bei siųsti elektroninius laiškus. Šis stendo pagalbininkais kol kas tik koncepcinis asistentas, kuris žymi kryptį kur link juda išmaniųjų namų technologijos ir sprendimai.  

Litexpo" nuotr. 

RESTA

nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.

Statybunaujienos.lt » RESTA