2023 gruodžio 2 d. šeštadienis, 23:26
Reklama  |  facebook

Prasideda statybų paroda „Resta“: technologijos norų neberiboja, nebent – fantazijos stoka

2017-04-26 09:55
Protingų namų sistemos bei jų raidą perteikiantis robotas-namų asistentas, galimybė čia pat vietoje susikurti savo šviesos jungiklio dizainą, spalvas keičiančio, skaidrumą įgyjančio ar jį akimirksniu prarasti gebančio protingo stiklo galimybės pastato eksterjere ir interjere – visas šias ir dar daugiau pastatams ir gyvenimui, darbui juose skirtų naujovių pamatysite ir išbadysite jau šiandien, balandžio 26 d., prasidėjusioje statybų parodoje „Resta“ – „Litexpo“ parodų centre renginys šurmuliuos iki pat šeštadienio.
nuotrauka
„Litexpo" nuotr.


Minimos įmonės
LITEXPO Lietuvos parodų ir kongresų centras, UAB

Kiekvienam norinčiam – individualaus dizaino jungiklis

Viena iš parodoje pristatomų naujienų – minimalistinio dizaino jungikliai LS-ZERO, kurie montuojami į sieną nepaliekant nė menkiausio iškilimo. Tokie jungikliai itin tiks lakoniškuose, moderniuose interjeruose, kuriuos savo namams svarsto ir renkasi daugelis lietuvių.

„Šie jungikliai gali būti įrengiami net radikaliai skirtinguose, tarpusavyje sunkiai palyginamuose, interjeruose, pvz., naujame name jie gali pabrėžti minimalistinį interjerą, o autentiškuose senuose namuose – pakeisti (ir maksimaliai pasislėpti nuo paviršiaus) prie autentiškų sienų nederančius išsikišusius jungiklius bei kištukinius lizdus“, – sakė automatizuotų namų valdymo sistemų mokymo bei techninės priežiūros centro „JUNG Vilnius“ vadovas Raimondas Skurdenis.

LS-ZERO jungiklis, kaip ir visi kiti, gali būti individualizuotas – parodos lankytojai čia pat vietoje galės išbandyti grafinį įrankį, kuris leidžia susikurti išskirtinį jungiklį pasirenkant atspalvį bei ant jo perkeliant norimą piešinį, nuotrauką ar grafinį simbolį. „Jung“ – vienintelė įmonė Lietuvoje, siūlanti tokią galimybę. Ieškantys netipiškų, tačiau vizualiai atpažįstamų sprendimų, galės susipažinti su neseniai sukurta vardine Agnės Kuzmickaitės jungiklių kolekcija, – ją papuošė spalvoti įvairių atspalvių drugeliai. Taip pat bus demonstruojami Indrės Stonkuvienės, architektės-dizainerės Ievos Prunskaitės sukurti vardiniai jungikliai.

R. Skurdenis pažymi, kad grafinis įrankis leidžia ne tik suteikti jungikliui papildomos estetikos ar individualumo, bet ir pabrėžia jo funkcionalumą. Tai ypač pravartu turintiems daugiafunkcius jungiklius ar didesniuose pastatuose su sudėtingesnėmis valdymo sistemomis, kuomet ant vieno jungiklio ar valdiklio yra kelios ar keliolika funkcijų – tokios grafinės žymos, pvz., kurioje pastato dalyje įsijungs šviesa ir pan., palengvina pasirinktų funkcijų valdymą.

Išmanus namas – galimybių daugiau nei galima įsivaizduoti

Pripažinimą „Jung“ pelnė kaip pastatų automatikos gamintoja. Jos sistemos įrengtos tiek didžiuliuose visuomeniniuose pastatuose, pvz., Žalgirio arenoje, Vilniaus arkikatedroje ar „Barclays“ pastate, tiek ir privačiuose būstuose.

„Pastatų automatika pastatą paverčia vadinamuoju protingu namu. Pastarojo galimybės priklauso tik nuo savininko pageidavimų. Išmanusis būstas gali pats reguliuoti būsto klimatą, šviesas, žaliuzes, duris, garažo vartus ar langų užtemimo laipsnį bei daug kitų kasdienio gyvenimo komfortui svarbių funkcijų.

Pavyzdžiui, jis taip pat gali atpažinti ateinančius namiškius ir, tarkim, paruošti orkaitėje paliktą patiekalą ar tiesiog neleisti užrasoti veidrodžiui karštoje vonioje. O štai kartu su protingu namu (ir ne tik) veikiančios „Siedle“ telefonspynės leidžia matyti lankytoją net nebūnant namuose – galite būti kad ir kitoje valstybėje ir savo telefone matyti kas stovi prie durų ir, jeigu reikia, jį įleisti vidun ar pasikalbėti, o skambinantis į duris net neturės galimybės pamatyti, kad iš tikrųjų namuose jūsų nėra.

Telefonu taip pat galima reguliuoti ir šviesas bei kitas protingo namo sistemas. Ieškantiems egzotiškesnių funkcijų – protingą namą galima valdyti ir balsu. Pasirinkimų visa galybė – dabar esame pasiekę tokį technologinį lygį, kad galimybes riboja nebe technologijos, o fantazija“, – sakė R. Skurdenis.

Parodos lankytojus pasitiks robotas

Jo teigimu, svarbiausia, kad namas veiktų kaip viena darni sistema, o ne daugybė paskirų, su kiekviena laiką gaišti verčiančių ir tarpusavyje retai kada derančių, funkcijų. Išmanus namas – tai tarsi konstruktoriaus kaladėlės, kurių nuolat galima papildyti ar atimti ir kurios derina savo funkcijas tarpusavyje, tad vieną kartą tinkamai įrengus pagrindą, vėliau ne vienerius metus galima plėsti, keisti ir pildyti kasdienio gyvenimo komfortą didinančias funkcijas.

„Tiek žmonėms, tiek organizacijoms reikia patvarių ir patikimai veikiančių dalykų, kurie kartu būtų individualūs, pritaikyti prie jų poreikių bei įpročių. Būtent tai ir jungia mūsų atstovaujamas vokiečių įmones – „Jung“ jungiklius ir pastatų automatiką bei „Siedle“ telefonspynes“, – sakė R. Skurdenis.

„Jung“ stendo lankytojus pasitiks ir robotas namų asistentas Robo, kuris šneka lietuviškai, atsakinėja į klausimus, gali fotografuoti bei siųsti elektroninius laiškus. Šis stendo pagalbininkais kol kas tik koncepcinis asistentas, kuris žymi kryptį kur link juda išmaniųjų namų technologijos ir sprendimai.  

Litexpo" nuotr. 
RESTA

nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.
nuotrauka
2022-04-22 13:27
Mes gaminame priešgaisrinius produktus, kurie skirti pasyviai gaisrinei saugai. Rinkai pristatome įvairius sertifikuotus sprendimus: dūmų šalinimo kanalus, ugniai atsparius ortakius, plieninių ir medinių konstrukcijų apsaugą – tai labai platus spektras sprendimų, dalį kurių su partneriais (UAB FOGO)...
nuotrauka
2022-04-22 11:30
RESTOJE pristatome dvi temas, kurios būdingos mūsų įmonei: išmaniosios technologijos ir dizainas. Parodos lankytojams pristatome naujas išmaniųjų namų sistemas, naujus lietimui jautrius ekranus, šiek tiek pigesnes naujas sistemas valdyti išmanius namus ir kaip visada – naujo dizaino, spalvų jungikli...
nuotrauka
2022-04-20 18:06
Šiemet jau ketvirtą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Pamatykite nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-20 16:54
Šiandien, balandžio 20 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo 4 dienas truksianti tarptautinė statybos ir remonto paroda RESTA, kuri šiemet vyksta kartu su paroda „Baldai ir dizaino sprendimai“.
nuotrauka
2022-04-19 10:52
Jau balandžio 22 d. apie statybų sektoriaus skaitmenizaciją, statybos leidimų išdavimo spartinimą ir reikalingus pokyčius sektoriuje bus diskutuojama jau 11-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė sta...
nuotrauka
2022-04-19 09:22
Žmogus – itin gerai prisitaikanti būtybė. Statybos, energetikos ar susijusių sektorių atveju tai reiškia gebėjimą sukurti ir naudoti technologijas, kurios įveikia ribojimus arba kuria pridėtinių verčių
nuotrauka
2022-04-15 07:48
Po dviejų metų pertraukos „Layher Baltic“ ir Baltijos pastolininkų asociacija BSA rengia antrąjį pastolininkų čempionatą. Dalyvauti jame rengiasi komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos.
nuotrauka
2022-04-14 07:37
Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Tai kiekvieno naujakurio klausimai, kurie neapleidžia ir sugalvojusių atnaujinti būstą.
nuotrauka
2022-04-05 13:26
Gyvai grįžtančioje parodoje RESTA įmonės pristatys ne tik naują požiūrį į tradicinius, įprastus dalykus, bet ir suteiks galimybę gyvai pamatyti tai, ko pasaulyje yra vos kelios dešimtys.
nuotrauka
2022-03-17 15:37
Balandžio 20–23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA. Kartu vyks ir paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“.
nuotrauka
2022-03-02 13:45,      papildyta 2022-04-14 06:00, Patikslinta informacija
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau ketvirtą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?

Statybunaujienos.lt » RESTA