2024 liepos 21 d. sekmadienis, 22:07
Reklama  |  facebook

Prasidėjo jubiliejinė paroda RESTA: nuo galimybės susipažinti su naujausiais sprendimais iki rekordų siekimo

2018-04-26 07:13
Vakar (balandžio 25 d.) Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų paroda RESTA. Šiemet ji surengta jau 25-tą kartą. Jubiliejinėje parodoje kiekvienas lankytojas tikrai atras sau naudingos ir praktiškos informacijos.
nuotrauka
Litexpo nuotr.


Minimos įmonės
LITEXPO Lietuvos parodų ir kongresų centras, UAB
Grinduva, UAB
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
Paroc, UAB
Internete galima atrasti ne visą reikalingą informaciją

Pasak ekspertų, paroda RESTA buvo ir išlieka statybos sektoriaus atspindžiu. „Per trumpą laiką vienoje vietoje paroda leidžia susipažinti su statybų naujovėmis, pajusti tendencijas. Ji ne tik leidžia išsirinkti ar įsigyti reikiamus produktus ir sprendimus, bet kartu atlieka ir švietėjišką misiją“, – teigia Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

„Man RESTA asocijuojasi su pavasariu, su statybininkų švente, kada mes galime tiesiogiai kalbėtis su savo auditorija, susitikti su žmonėmis, išgirsti, kokie jų poreikiai, norai, kuo jie gyvena. Labai dažnai atrodo, kad planuodami naujas statybas žmonės internete gali gauti visą informaciją, bet vis tiek nori ateiti į parodą, pamatyti bei pasikalbėti gyvai ir aptarti konkretų sprendimą“, – esminius parodos privalumus išskiria „Paroc“ rinkodaros vadovė Baltijos šalims Audronė Endriukaitytė.

Įmonė parodoje dalyvauja nuo pat jos pradžios. „RESTA tarsi statybininkų Meka. Statybininkai čia susirenka pabendrauti vieni su kitais, išvysti rinkos naujoves. Na, ir tiesiog draugiškai pabūti kartu, pasidalinti patirtimi, pamatyti, ką rodo ir daro mūsų konkurentai. Tai vėlgi yra savotiška varomoji jėga“, – patirtimi dalijasi A. Endriukaitytė.

Ypač svarbų vaidmenį atlieka ir parodoje vykstantys renginiai, konferencijos, kurių dėka parodos lankytojai gali papildyti savo žinių bagažą, praplėsti akiratį. Šiemet jų vyksta net kelios: tarptautinė konferencija „Universalus dizainas. Patogus gyvenimas žmonėms – naujos galimybės verslui“; „Skaitmeninė statyba 2018. Vilnius“, kurioje bus apžvelgtos informacinio statinių modeliavimo BIM diegimo aktualijos Lietuvoje, pristatyta geroji išmaniųjų miestų kūrimo praktika ir pan.

resta

Paroda prisideda prie pokyčių statybų sektoriuje

„Statybininkams ir visam statybų verslui labai sunku įsivaizduoti pavasarį be RESTOS. Ji lydi mus praktiškai visą mūsų nepriklausomybės laikotarpį. RESTA prasidėjo tuo sunkiu metu, kada mums reikėjo parodyti daugybę naujų technologijų, kurios ateina į Lietuvą, o čia jų dar nebuvo. Šiandien mes jau matome visiškai kitokią RESTĄ.

Per ketvirtį amžiaus statybų sektorius tiek Lietuvoje, tiek ir pasaulyje stipriai progresavo technologine prasme. Statybų pramonė daugiausia proveržio padarė kurdama ir įgyvendindama energiškai efektyvių pastatų statybos technologijas, plėtodama skaitmeninės statybos sprendinius. Tokia kryptis iš dalies yra nulemta pasaulinio atšilimo grėsmių ir energinio efektyvumo judėjimo populiarėjimo“, – apie pokyčius statybos sektoriuje kalba A. Endriukaitytė.

„Pirmaisiais nepriklausomybės metais Lietuvos statybos sektorius daugiausia gyveno iš valstybinių užsakymų. Vėliau vis daugėjo privačių arba verslo statybų, kurios šiandien sudaro labai svarbią sektoriaus dalį. Kartu su privačių statybų augimu, didėjo ir reikalavimai statybai, naudojamoms medžiagoms, taikomiems sprendimams. Skaičiavimai, investicijų atsipirkimas ir kokybės siekis paskatino statybos proceso dalyvius, medžiagų gamintojus pasitempti. Užsakovų lūkesčiai auga, todėl aktyviai yra ieškoma naujų sprendimų, gerųjų praktikų. Technologijų proveržis jau stipriai pakeitė ir vis dar keičia statybą“, – pritaria ir Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

resta

Galimybė pakliūti į tarptautinę rinką

„Grinduva“ yra bendra Lietuvos ir Čekijos įmonė. 1997 metų birželį ją įkūrė trys lietuviai – Antanas Minkevičius, Česlovas Daugėla, Julius Žukas bei čekai, kurie jau sėkmingai veikė savo rinkoje. Naudingas kontraktas įvyko būtent parodoje RESTA, kurioje čekai dairėsi perspektyvių įmonių.

Tiesa, tapti lygiaverčiais partneriais prireikė laiko. „Grinduva“ darbuotis pradėjo turėdama 3 darbininkus – čekai atsiuntė įrangą, alytiškiai išsinuomojo patalpas. Pirmuoju objektu tapo Marijampolės cukraus fabrikas. Trijų darbininkų neužteko, atvažiavo dar du čekai.

resta

„Pradžia buvo tikrai sunki. Reikėjo labai pasitempti iš technologinės pusės – ieškoti įvairių kompromisų ir būdų tobulėti. Tačiau gavome profesionalią įrangą, siųsdavome darbuotojus tobulėti į Čekiją, sulaukdavome partnerių vizitų Lietuvoje ir pamažu tapome lygiaverčiais partneriais. Atkaklumas padėjo – esame rinkoje jau 20 metų ir kiekvienais metais galime pasigirti pajamų augimu“, – laiku priimtu teisingu sprendimu džiaugėsi vienas iš pagrindinių įmonių įkūrėjų Antanas Minkevičius.

Tačiau čekų rizika atsipirko. „Nusprendėme dirbti su lietuviais, nes tuo metu jų mentalitetas buvo artimiausias, atstumas verslui vystyti – racionalus ir galėjome susikalbėti, nes dar dauguma mokėjo rusų kalbą. Tuo metu nebuvo populiaru mokytis anglų kalbos, tad kalbėjimas ta pačia kalba buvo labai didelis privalumas. Žinoma, lietuvių darbštumas – taip pat nenuginčijamas. Jeigu ne susitikimas parodoje – šis kontraktas tikriausiai nebūtų įvykęs“, – kalbėjo „Grinduva“ bendrasavininkas čekas Alois Plaček.

resta

Kiekvienas lankytojas galės atrasti tai, kas naudinga jam

Jubiliejinė paroda RESTA vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ balandžio 25-28 d. Tai – didžiausia Baltijos šalyse statybų paroda, skirta visiems statantiems, remontuojantiems ir renovuojantiems. Parodoje pristatomi skaitmeniniai sprendimai ir statybų sektoriaus naujovės, medžiagos, įranga ir įrankiai bei aplinkotvarkos tendencijos.

„Kviečiame apsilankyti ir tradicinėje sodinukų mugėje. Viena iš laukiančių įdomybių – topiariai – augalai, suformuoti pagal griežtas formas pasitelkiant dekoravimo meną. Be to, mugės metu bus galima įsigyti vynuogių, šilauogių, riešutmedžių sodinukų, prieskoninių augalų, sukulentų, sumedėjusių bijūnų, netradicinių rožių daigų, vandens telkinių želdinimui skirtų augalų ir kitų sodinukų. Galėsite ne tik gyvai padiskutuoti ir gauti patarimų iš sodininkų, bet ir įvertinti lauko ekspozicijoje demonstruojamus išmaniuosius šiltnamius, robotus-žoliapjoves ir kitus naujausius sprendimus“, – sako „Litexpo“ projektų vadovė Indrė Reimorienė.

resta

Taip pat visos parodos metu vyks „Skulptūrų parko“ ekspozicija, kurioje – net apie 200 eksponatų. Be to, lauks įrengta rekordiškai ilga ir originali terasa, kurioje balandžio 28 d. (šeštadienį) bus surengti Lietuvoje jau prigiję vėlyvieji pusryčiai. Juose bus siekiama rekordo: ant 13 m. ilgio lentų terasos bus kepamas 3 m ilgio dešrainis.

Parodoje RESTA šiemet dalyvauja 500 įmonių iš 19 valstybių: Lietuvos, Baltarusijos, Belgijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Graikijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Rusijos, Slovakijos, Suomijos, Šveicarijos, Ukrainos, Vengrijos ir Vokietijos. 

Litexpo nuotr.

Statybunaujienos.ltRESTA

nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-04-30 12:15
„OmnispowerEurope“ drauge su partneriais sukūrė unikalią bateriją, galinčią dirbti ir aukštoje, ir žemoje temperatūroje bei užtikrinti didžiausią įrenginio našumą. Ji ne tik dirba 24x7 režimu, kad maksimaliai sumažintų sąnaudas ir generuotų didžiausias vertes, bet ir yra besimokanti baterija. Ji nuo...
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-26 16:47
Tarptautinėje statybų verslo parodoje „RESTA 2024" buvo diskutuojama ir apie tai, ar duomenys apie pastato techninę eksploataciją yra svarbūs ir ar jie padidina pastato vertę.
nuotrauka
2024-04-26 10:20
Tarptautinės statybos verslo parodos RESTA metu jau šeštą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-26 06:16
Protingų namų ekspertai iš „JUNG Vilnius" 2024 metų tarptautinės statybų verslo parodos „RESTA" lankytojams demonstruoja, jog namai gali tapti dinamiška aplinka, kuri su mumis sąveikauja, supranta mūsų poreikius ir padeda gyventi patogesnį gyvenimą. Šią naujos kartos namų evoliuciją, kartu su kitomi...
nuotrauka
2024-04-26 06:10
Daugiabučių atnaujinimo klausimas tampa vis aktualesnis – Vyriausybės programoje iškelto tikslo kasmet renovuoti po 1000 daugiabučių pasiekti kol kas nepavyksta. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas mano, kad pastatų atnaujinimas skydais leistų pamatyti 3 kartus greitesnį renovacijos procesą ir suta...
nuotrauka
2024-04-25 07:10
Balandžio 25 d. „LITEXPO“ vyksiančioje parodoje „RESTA 2024“ Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) organizuoja konferenciją „Pastatų renovacija skydais Lietuvoje: iššūkiai ir perspektyvos“. Konferencijoje išskirtinis dėmesys bus skiriamas efektyviems senų daugiabučių modernizavimo sprendimams. L...
nuotrauka
2024-04-23 07:10
Tarptautinės statybos verslo parodos RESTA metu jau šeštą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2024-04-10 14:13
Paskutinį balandžio savaitgalį, 25-27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė spe...
nuotrauka
2024-02-07 15:06
Pandemija parodų verslui tapo tikrai egzistencine grėsme. Jos laikotarpiu LITEXPO pajamos smuko net penkis kartus. Panašią statistiką fiksavo ir parodų organizatoriai užsienyje. Pesimistiškesni analitikai netgi prognozavo, kad sektorius išgyvena negrįžtamus pokyčius ir patyrė neatitaisomą žalą. Vis ...
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.

Statybunaujienos.lt » RESTA