2024 balandžio 13 d. šeštadienis, 6:12
Reklama  |  facebook

Registrų centras: e. aukcionuose išaugo susidomėjimas kelių technika

2023-07-21 06:50
Antrąjį šių metų ketvirtį elektroninių aukcionų ir varžytynių dalyviai tradiciškai pirko įvairų nekilnojamąjį turtą patraukliose šalies vietovėse, bet kartu pastebimai išaugo susidomėjimas įvairia kelių technika bei transporto priemonėmis, skelbia elektroninių varžytynių ir aukcionų portalą evarzytynes.lt administruojantis Registrų centras.
nuotrauka
Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt arch. nuotr.


Minimos įmonės
Registrų centras, VĮ,
Pagrindinius nacionalinius duomenis tvarkančio Registrų centro duomenimis, antrąjį šių metų ketvirtį buvo paskelbta beveik 2,9 tūkst. naujų e. aukcionų ir varžytynių. Šių metų balandžio-birželio mėnesiais įvyko beveik 1,2 tūkst. e. aukcionų ir varžytynių, o jų metu parduoto turto vertė siekė beveik 21 mln. eurų.

Kaip skelbiama Registrų centro pranešime, praėjusį ketvirtį ir toliau aktyviai aukcionus skelbė kitos institucijos, šiuose aukcionuose pastebimas didesnis užsiregistravusių ir aktyvių dalyvių skaičius.

Antstolių skelbtose varžytynėse antrąjį šių metų ketvirtį parduota turto už 7,1 mln. eurų, savivaldybių aukcionuose - už 4,8 mln. eurų, nemokumo administratorių varžytynėse - už 0,6 mln. eurų, kitų institucijų aukcionuose - už 1,4 mln. eurų. Antrąjį ketvirtį taip pat įvyko Turto banko organizuoti aukcionai už 6,9 mln. eurų.

Išaugo susidomėjimas kelių technika

Registrų centras pastebi, kad pastarąjį ketvirtį elektroniniuose aukcionuose suaktyvėjo įvairios kelių technikos ir transporto priemonių paklausa. Daugumą šių aukcionų organizavo akcinė bendrovė "Kelių priežiūra", aukcionuose pardavusi krautuvus, ekskavatorius, autogreiderius, traktorius, sniego valytuvus, priekabas ir kitas nebenaudojamas transporto priemones. Kai kurių jų pardavimo kaina kelis kartus viršijo pradinę kainą.

„Kelių priežiūros“ duomenys rodo, jog per pirmąjį šių metų pusmetį iš aukcionų vien už nereikalingą techniką gautos pajamos siekia beveik ketvirtį milijono eurų. Be to, pastebima, kad "Kelių priežiūros" skelbiamuose aukcionuose auga ne tik netinkamos veiklai, nereikalingos technikos, kitų transporto priemonių paklausa, bet ir nebenaudojamo ar nebetinkamo veiklai naudoti nekilnojamojo turto paklausa. Pastarojo šiemet parduota už daugiau nei 0,7 mln. eurų.

Įvertinus patiriamas sąnaudas ir nepatogumus, optimaliau perskirsčius veiklos lokacijas, aptarnaujant kelių tinklą, kai kurie pastatai, neefektyvi, naujus kokybinius standartus neatitinkanti technika bendrovės veiklai tampa nereikalingi. Todėl "Kelių priežiūra" nuolat peržiūri savo valdomą turtą ir jo efektyvų panaudojimą, proaktyviai skelbia aukcionus ne kartą, tačiau kiekvieną metų ketvirtį. Gautas iš aukcionų parduoto turto lėšas bendrovė skiria trūkstamų pastatų projektavimui ir statybai, taip pat technikos parko atnaujinimui. Tai leidžia "Kelių priežiūrai" žymiai didinti teikiamų paslaugų visuomenei paslaugos kokybę.

Registrų centro duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį portale evarzytynes.lt "Kelių priežiūra" paskelbė iš viso 95 aukcionus, įvyko 70 bendrovės skelbtų aukcionų. Praėjusiais metais įvyko 82 įmonės skelbti aukcionai, kuriuose parduota turto už daugiau kaip 370 tūkst. eurų.

E. aukcionų įdomybės ir didžiausi laimikiai

Tarp įdomesnių elektroninių aukcionų laimikių šįkart buvo galima rasti alkotesterius - juos aukcione pardavė Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, taip pat antstolių varžytynėse parduota Elektrėnuose esančio vandenlenčių parko įranga.

Antrąjį ketvirtį brangiausiai e. varžytynių ir aukcionų portale parduotu objektu tapo antstolio varžytynėse už beveik 995 tūkst. eurų parduoti vaizdingoje Trakų vietoje esantys gyvenamieji namai ir žemės sklypas. Antroje vietoje atsidūrė Turto banko organizuotame aukcione realizuotos Kauno Laisvės alėjoje esančios administracinės patalpos - už jas aukciono laimėtojai sutiko sumokėti 989 tūkst. eurų.

Trečias brangiausiai parduotas objektas buvo sostinės Nugalėtojų gatvėje esantis individualus gyvenamasis namas su žemės sklypu - už juos antstolės organizuotose varžytynėse pirkėjai sumokės apie 850 tūkst. eurų.

Į brangiausiai parduotų objektų penketuką taip pat pateko už 730 tūkst. eurų Turto banko organizuotame aukcione realizuotos Kauno gatvėje, Vilniuje esančios administracinės patalpos bei už 520 tūkst. eurų naujus savininkus suradęs Vilniaus miesto savivaldybei priklausęs vasarnamis, esantis sostinės Smilgų gatvėje.

Elektroninėse varžytynėse ir aukcionuose turto realizavimo paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninės paslaugos sukūrimo įvyko apie 28 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, kuriuose turto parduota už beveik 900 mln. eurų.

E. varžytynių ir aukcionų portalas leidžia gyventojams ir verslo subjektams nuotoliniu būdu dalyvauti antstolių ir nemokumo administratorių vykdomose elektroninėse varžytynėse ir valstybės, savivaldybių bei privataus sektoriaus turto pardavimo elektroniniuose aukcionuose. Besinaudojantys sukurtomis elektroninėmis paslaugomis gali aktyviai dalyvauti varžytynėse bei aukcionuose patirdami mažiausias sąnaudas. 
Statybunaujienos.ltStatybinė ir kelių technika, įrankiai

nuotrauka
2024-01-25 11:09
Akumuliatoriniai darbo įrankiai populiarūs, nes jie ne tik patogūs naudoti, be ir puikiai pritaikomi tiek profesionalams, tiek mėgėjams. Šios rūšies įrankio veikimas tiesiogiai priklauso nuo akumuliatoriaus galingumo, jo dydžio ir talpos. Jei nesinori darbo nutraukti todėl, kad išseko baterija, nau...
nuotrauka
2024-01-19 10:23
Pietų Korėjos statybinės technikos gamintoja DEVELON (naujas DOOSAN vardas) 2024 metus pradeda geromis naujienomis. Klientai, kurie pirks šios kompanijos mini ekskavatorius DX17Z ir DX19 sausio-kovo mėnesiais, galės pasinaudoti ne tik labai patraukliomis finansavimo sąlygomis (finansavimo palūkanos ...
nuotrauka
2023-12-04 13:10
Nuo šiol „INTRAC Lietuva“ gali pasiūlyti DEVELON buldozerius, kurie yra galingi ir lengvai valdomi. DEVELON buldozeriai turi efektyvią hidrostatinę pavarą, 2D sistemos reguliuojamus stūmimo peilius (verstuves), paprastą valdymą, ypač patogią operatoriaus kabiną ir puikų matomumą, kuris dar labiau pa...
nuotrauka
2023-11-21 10:26
DEVELON statybinės technikos asortimentą papildo gamykloje modifikuoti ekskavatoriai, kurie pritaikyti specifinių pramonės sričių poreikiams. Specialios paskirties ekskavatoriai gamykliškai pritaikyti įvairių medžiagų tvarkymo ir krovos darbams, yra ir specialūs modeliai, skirti griovimo darbams atl...
nuotrauka
2023-11-16 12:13
Nuo plaktuko, atsuktuvo ir replių iki skirtingų rūšių grąžtų bei suktuvų – kiekvieno meistro įrankių dėžėje galima sutikti pačius įvairiausius įrankius. Nors namų remonto ar kiti statybos darbai neįsivaizduojami be elektrinių įrankių, savo patvarumu ir funkcionalumu gali nustebinti ir šiuolaikiški a...
nuotrauka
2023-09-13 16:03
Šiais metais Vilniaus miesto gatvės vėl bus skenuojamos siekiant įvertinti asfalto dangos nusidėvėjimą. Remiantis gautais duomenimis bus sudėlioti gatvių remonto prioritetai – tai leidžia ir kasmet sutaupyti apie 5 proc. gatvių remontui skiriamų lėšų.
nuotrauka
2023-09-01 07:52
Vokietijos CEDIMA GmbH, pasaulyje gerai žinomas deimantinių įrankių ir mašinų betonui apdirbti tiekėjas, pristato betono apdirbimo naujienas ir atnaujintas mašinas, kurios darbą daro efektyvesnį, nes, nepriklausomai nuo betono tipo, mašinos galingumo ar kitų savybių, leidžia greitai surasti optimalų...
nuotrauka
2023-06-15 12:51
MANITOU krovos technika puikiai darbuojasi statybų sektoriuje. Montuojant plieno konstrukcijas, karkasines konstrukcijas, atliekant apdailos ir mūrijimo darbus, visur, kur reikia pakelti sunkius krovinius į didelį aukštį ir padėti juos tiksliai į numatytą vietą. Visiems šiems darbams MANITOU turi sp...
nuotrauka
2023-06-09 07:30
Šalinant bet kokio tipo dangą, ypač nuo betoninių ir metalinių paviršių, svarbu yra tai atlikti kokybiškai, sparčiai ir patogiai dirbančiam žmogui. HUSQVARNA CONSTRUCTION atliepia šiuos poreikius, rinkai pasiūlydama ilgaamžes, tvarias grindų grandymo, frezavimo, skutimo, šlifavimo mašinas bei šratas...
nuotrauka
2023-04-24 07:51
Betono dažai, skiedinio likučiai ant fasadų, klojinių ar statybinių mašinų gali tapti rimtu iššūkiu, norint juos nuvalyti nepažeidžiant konstrukcijos ar sudėtingo pasiekiamumo. KARCHER siūlo sprendimą – 12 naujų šalto vandens aukšto slėgio plovimo įrenginių superklasės segmente.
nuotrauka
2023-04-05 07:23
Įmonė RANDVEL į rinką tiekia žinomų pasaulyje prekinių ženklų statybų techniką – kokybišką ir įgijusią rinkos pasitikėjimą. Papildomos vertės šiai technikai suteikia tai, kad įmonės meistrai ją puikiai išmano ir geba remontuoti, o gamintojai į įmonės sandėlius tiekia atsargines detales. Tai yra fakt...
nuotrauka
2023-03-27 07:53
Kompanija „Doosan Infracore“ (HDI) paskelbė, kad keičia statybinės technikos DOOSAN prekės ženklą ir pristato naująjį prekės ženklą – DEVELON.
nuotrauka
2023-02-10 07:31
Vokietijos CEDIMA GmbH – jau šimtmetį pasaulyje gerai žinomas kaip deimantinių įrankių ir mašinų, skirtų betonui apdirbti, tiekėjas. Praėjusių metų pabaigoje Vokietijoje, Miunhene, įvykusioje tarptautinėje statybos parodoje „Bauma“ CEDIMA GmbH pristatė pagrindines technikos naujienas.
nuotrauka
2022-12-15 07:24
Ancenis (Prancūzija), 2022 m. gruodžio 6 d. „MANITOU Group“, pasaulinė statybų, pramonės ir žemės ūkio sektoriams skirtos krovos technikos, kėlimo platformų gamintoja, pristatė vandenilinių mašinų tyrimų ir plėtros planą bei pirmąjį teleskopinio krautuvo prototipą, kuris veikia, naudodamas žaliąjį v...
nuotrauka
2022-12-02 11:41
Atliekant skirtingus apdailos darbus, reikalingi specifiniai statybiniai įrankiai skirti šlifavimui, dažymui, pjovimui ar sienų matavimui. Nors dažnas skuba pirkti statybinius įrankius, tačiau tai nėra vienintelis sprendimo būdas. Būtent tokiais atvejais vertėtų apsvarstyti galimybę pasinaudoti įran...
nuotrauka
2022-11-04 06:27
Parodoje „Bauma 2022“, kuri vyko Miunchene (Vokietija) spalio 24–30 dienomis, DOOSAN pristatė pramonėje pirmaujančią naujų pažangiausių mašinų ir skaitmeninių technologijų ekspoziciją. UAB „INTRAC Lietuva“ – DOOSAN statybinės technikos atstovas Lietuvoje.
nuotrauka
2022-10-25 14:57
Miunchene (Vokietija) spalio 24 d. prasidėjusioje didžiausioje tarptautinėje statybos ir pramonės parodoje BAUMA (ekspozicijos stendas FS 908/1) kompanija MANITOU pristatė rekordinį naujų produktų skaičių.
nuotrauka
2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
2022-08-30 12:26
Nesvarbu, turite nuosavą būstą ar nuomojatės butą, natūralu, kad kartais tenka atlikti remontą namuose. Yra labai lengva paskambinti santechnikui, elektrikui ar kitam meistrui, nors iš tikrųjų kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius būsto remonto darbus galima nesunkiai atlikti patiems. Be to, sutaup...
nuotrauka
2022-08-25 09:35
Įrankius, reikalingus būsto remontui, geriau pasiruošti dar prieš pradedant remontą, kad nesiblaškyti ieškant kokios nors smulkmenos, sujaukiančios visą suplanuotą darbo grafiką. Įrankių sąrašas sudaromas pagal suplanuotus darbų etapus, kuriuos reikės atlikti.

Statybunaujienos.lt » Statybinė ir kelių technika, įrankiai