2024 gegužės 24 d. penktadienis, 3:35
Reklama  |  facebook

Remontuojant Šalčininkų autobusų stotį, pasitelkė archyvinius dokumentus

2023-07-12 14:07
Šalčininkų autobusų stotis po kapitalinio remonto keleivius pasitiko kardinaliai pasikeitusi: su modernia laukimo sale ir sutvarkytu peronu.
nuotrauka
UAB „Maspro“ nuotr.


Minimos įmonės
Maspro, UAB
Kapitalinio remonto darbų projektą parengė konkursą laimėjusi UAB „Maspro“ projektuotojų komanda, kuri darbą pradėjo nuo archyvinės medžiagos paieškų ir jos studijavimo.

„Prieš pradėdami projektavimo darbus, norėjome susipažinti su stoties istorija, todėl Vilniaus regiono archyve ėmėme ieškoti išlikusios, su stotimi susijusios archyvinės medžiagos. Ten pavyko surasti originalaus stoties pastato projekto kopiją“, – UAB „Maspro“ pranešime cituojama architektė Sidona Šašlauskaitė.

masproPastatas pirminėje stadijoje turėjo išskirtinę išvaizdą: pagrindinė laukimo salė buvo su trimis stikliniais fasadais, aukštomis lubomis, kurios kūrė didelės erdvės pojūtį.

Vėliau, keičiantis laikams buvo atliekami kosmetiniai stoties remonto darbai, įrengtos papildomas komercinės erdvės, per pusę buvo padalinta laukimo salė, o viduje įrengti prekybiniai kioskeliai, dėl kurių keleiviams skirta laukimo erdvė susitraukė. Tik administracinis pastato korpusas nepakito.

Pasak architektės Sidonos Šašlauskaitės, rengiant projektinius pasiūlymus, kaip Šalčininkų autobusų stotis galėtų atrodyti po kapitalinio remonto, svarbiausias darbas buvo grąžinti kadaise pastate buvusį erdvės pojūtį, išsaugant ir komercinę patalpų funkciją.

„Pirmiausia siekėme grąžinti laukimo salei vientisumą, todėl nusprendėme naikinti nebenaudojamų prekybinių patalpų pertvaras ir atverti erdvę autobuso laukiantiems keleiviams. Visgi, esant komercinių patalpų poreikiui, suformavome keletą patalpų komercinei veiklai, tačiau jos jau nebeskaido erdvės, kaip buvusios anksčiau. Taip pat, ateityje atsiradus poreikiui, palikome galimybę vėliau įrengti dar keletą papildomų erdvių virš suformuotų naujų“, – sako architektė.

Keleiviams dabar sudarytos sąlygos patogiai atsisėsti, matyti autobusų tvarkaraštį bei autobusų išvykimo peroną, pasinaudoti sanitarinėmis patalpomis.

maspro

Po kapitalinio remonto Šalčininkų autobusų stotis taip pat tapo draugiškesnė žmonėms su judėjimo negalia: stoties lauko perone įrengtas pandusas, naujos, lygios dangos ir taktiliniai vaikščiojamieji paviršiai, padedantys orientuotis regos negalią turintiems asmenims. Stoties viduje įrengti nauji sanitariniai mazgai taip pat pritaikyti žmonėms su judėjimo negalia.

Lauko perone keleivių patogumui įrengti nauji suoliukai ir šiukšliadėžės, įrengtos naujos autobusų tvarkaraščių švieslentės.

Stoties kapitalinio remonto metu pasikeitė ir pastato fasadas. Fasado pagyvinimui ir atnaujinimui pasirinktos faktūrinės fasadinės plokštės, kurios ant fasado sumontuotos dekoratyviai – nestandartine kryptimi.

Tikimasi, kad kelionės per atnaujintą Šalčininkų autobusų stotį taps malonia patirtimi ir rajono gyventojams, ir miestą lankantiems svečiams. 

UAB „Maspro“ nuotr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...
nuotrauka
2024-05-15 08:30
Vilniaus vakarinėje dalyje, šalia Buivydiškių tvenkinio, neseniai iškilęs modernus 5 aukštų biurų pastatas „Vestum" vilioja nuomininkus. Naujasis nekilnojamojo turto objektas vienoje iš pagrindinių Vilniaus miesto sankryžų, kur susikerta Šiaurinė gatvė ir Vakarinis aplinkkelis, pirmiausia domina pat...
nuotrauka
2024-05-14 10:50
Praėję metai UAB „Merko statyba“ buvo sėkmingi naujai pasirašytomis generalinės rangos sutartimis. Šiais metais jau matomi akivaizdūs jų rezultatai – 2024 metų pirmo ketvirčio UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių pasiekė 49 mln. eurų. Palyginimui – 2023 metų pirmą ketvirtį šis s...
nuotrauka
2024-05-10 09:10
Pirmieji keturi šių metų mėnesiai pagal įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių atsilieka nuo praėjusių metų – reikšmingesnių pokyčių neįnešė ir balandžio mėnuo, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2024-05-10 08:09
„Turto bankas“ paskelbė išskirtinį aukcioną laikinojoje sostinėje – parduodamas prestižinis administracinis pastatas su inžineriniais statiniais ir žemės sklypo dalimi centrinėje Kauno miesto dalyje, Laisvės alėjoje. Pradinė kaina aukcione, nustatyta nepriklausomų vertintojų, siekia 1, 7 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...
nuotrauka
2024-05-09 07:20
Įmonė „Ukmergės gelžbetonis“ jau trečius metus gamina pilkąjį polistireninį putplastį BIOPORĄ. Šios termoizoliacinės medžiagos gamybai naudojamos ne iškastinės, o iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamos žaliavos, t. y. nafta keičiama biodujomis, gautomis iš maisto atliekų.
nuotrauka
2024-05-07 10:09
Į vienos didžiausių pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų grupių Baltijos šalyse „Civinity" valdybą paskirtas naujas nepriklausomas valdybos narys – pasaulyje pirmaujančios mobilumo paslaugas teikiančios technologijų bendrovės „Trafi" bendraįkūrėjas Martynas Gudonavičius.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas