2023 gruodžio 4 d. pirmadienis, 21:08
Reklama  |  facebook

Remontuojant Šalčininkų autobusų stotį, pasitelkė archyvinius dokumentus

2023-07-12 14:07
Šalčininkų autobusų stotis po kapitalinio remonto keleivius pasitiko kardinaliai pasikeitusi: su modernia laukimo sale ir sutvarkytu peronu.
nuotrauka
UAB „Maspro“ nuotr.


Minimos įmonės
Maspro, UAB
Kapitalinio remonto darbų projektą parengė konkursą laimėjusi UAB „Maspro“ projektuotojų komanda, kuri darbą pradėjo nuo archyvinės medžiagos paieškų ir jos studijavimo.

„Prieš pradėdami projektavimo darbus, norėjome susipažinti su stoties istorija, todėl Vilniaus regiono archyve ėmėme ieškoti išlikusios, su stotimi susijusios archyvinės medžiagos. Ten pavyko surasti originalaus stoties pastato projekto kopiją“, – UAB „Maspro“ pranešime cituojama architektė Sidona Šašlauskaitė.

masproPastatas pirminėje stadijoje turėjo išskirtinę išvaizdą: pagrindinė laukimo salė buvo su trimis stikliniais fasadais, aukštomis lubomis, kurios kūrė didelės erdvės pojūtį.

Vėliau, keičiantis laikams buvo atliekami kosmetiniai stoties remonto darbai, įrengtos papildomas komercinės erdvės, per pusę buvo padalinta laukimo salė, o viduje įrengti prekybiniai kioskeliai, dėl kurių keleiviams skirta laukimo erdvė susitraukė. Tik administracinis pastato korpusas nepakito.

Pasak architektės Sidonos Šašlauskaitės, rengiant projektinius pasiūlymus, kaip Šalčininkų autobusų stotis galėtų atrodyti po kapitalinio remonto, svarbiausias darbas buvo grąžinti kadaise pastate buvusį erdvės pojūtį, išsaugant ir komercinę patalpų funkciją.

„Pirmiausia siekėme grąžinti laukimo salei vientisumą, todėl nusprendėme naikinti nebenaudojamų prekybinių patalpų pertvaras ir atverti erdvę autobuso laukiantiems keleiviams. Visgi, esant komercinių patalpų poreikiui, suformavome keletą patalpų komercinei veiklai, tačiau jos jau nebeskaido erdvės, kaip buvusios anksčiau. Taip pat, ateityje atsiradus poreikiui, palikome galimybę vėliau įrengti dar keletą papildomų erdvių virš suformuotų naujų“, – sako architektė.

Keleiviams dabar sudarytos sąlygos patogiai atsisėsti, matyti autobusų tvarkaraštį bei autobusų išvykimo peroną, pasinaudoti sanitarinėmis patalpomis.

maspro

Po kapitalinio remonto Šalčininkų autobusų stotis taip pat tapo draugiškesnė žmonėms su judėjimo negalia: stoties lauko perone įrengtas pandusas, naujos, lygios dangos ir taktiliniai vaikščiojamieji paviršiai, padedantys orientuotis regos negalią turintiems asmenims. Stoties viduje įrengti nauji sanitariniai mazgai taip pat pritaikyti žmonėms su judėjimo negalia.

Lauko perone keleivių patogumui įrengti nauji suoliukai ir šiukšliadėžės, įrengtos naujos autobusų tvarkaraščių švieslentės.

Stoties kapitalinio remonto metu pasikeitė ir pastato fasadas. Fasado pagyvinimui ir atnaujinimui pasirinktos faktūrinės fasadinės plokštės, kurios ant fasado sumontuotos dekoratyviai – nestandartine kryptimi.

Tikimasi, kad kelionės per atnaujintą Šalčininkų autobusų stotį taps malonia patirtimi ir rajono gyventojams, ir miestą lankantiems svečiams. 

UAB „Maspro“ nuotr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-12-01 14:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų lapkričio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduotas 171 naujas būstas ir fiksuota 15 sutarčių nutraukimų. Iš visų praėjusį mėnesį parduotų būstų 30 buvo rezervuoti ankstesniais mėnesiais, o į lapkričio statistiką įtraukti ...
nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.
nuotrauka
2023-11-22 12:56
Skaitmenizavimo procesai sparčiai keičia visą pasaulį, o šiame kontekste tampa aišku – jei valstybė ir verslas neinvestuos į dirbtinio intelekto galimybių išnaudojimą, didžiųjų duomenų įveiklinimo sprendinius ir kitus skaitmeninius įrankius, ilgainiui didės skaitmeninė atskirtis tarp pažengusių ir p...
nuotrauka
2023-11-22 12:28
Universitetai ir kolegijos praktikas įmonėse studentams yra įtraukusios į privalomąją studijų programą. Verslas šį praktinį teorinių žinių pritaikymą sutinka palankiai, nes tai leidžia viduje užsiauginti trūkstamus darbuotojų resursus. Ar praktika studijų metais gali išspręsti šį iššūkį ir kokią nau...
nuotrauka
2023-11-21 13:42
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) akredituotoje elektromagnetinio suderinamumo laboratorijoje Kaune bus įrengta pusiau beaidė kamera (SAC) su valdymo kambariu. Beveik 1,8 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta su įmone „Statela", kuri atstovauja ETS-Lindgren, pasaulinio lygio beaidžių kamerų gamintoją.
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-17 13:26
Vyriausybė pritarė Gedimino pr. 38, Vilniuje esančio pastato atnaujinimo projektui. Sovietmečiu statytas, energetiškai neefektyvus ir nusidėvėjęs pastatas po modernizacijos taps šiuolaikiškais ir tvariais valstybės įstaigų namais. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projekt...
nuotrauka
2023-11-17 10:36
„Ruukki Construction", priklausanti „SSAB" grupei, bendradarbiauja su „Honkarakenne", siekiant išbandyti „SSAB" plieno pritaikymą stogo dangų gamybos procese. Pirmasis stogas, pagamintas iš plieno be iškastinio kuro, bus montuojamas ant „Honka" rąstinio namo, kuris yra statomas Klaukkala, Suomijoje....
nuotrauka
2023-11-17 08:08
Pasak Valstybės duomenų agentūros, šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvoje iš viso pabaigta statyti 2 190 naujų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų. Tai 1,7 proc. daugiau nei atitinkamą ketvirtį 2022-aisiais.
nuotrauka
2023-11-16 15:09
Įmonių grupė „Northway" Vilniuje pradeda plėtoti didžiausią Europoje biotechnologijų miestą BIO CITY. Šalia Molėtų plento esančioje teritorijoje, prilygstančioje 10-iai futbolo aikštynų, įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai – keturios gamyklos ir du mokslo tiriamieji centrai. Juose bus vystom...
nuotrauka
2023-11-16 12:02
Siekiant paspartinti projekto užbaigimą, Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) rekonstrukcijai Vyriausybė papildomai skyrė 4 mln. 389 tūkst. eurų. Šios lėšos LNDT prašymu skirtos vykdomam tęstiniam investicijų projektui „Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastato Vilniuje, Gedimino pr. 4, reko...
nuotrauka
2023-11-15 13:49
2023 m. rugsėjį šalyje atlikta statybos darbų už 549,6 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai 1,1 proc. daugiau nei rugpjūtį (palyginamosiomis kainomis).

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas