2024 rugsėjo 15 d. sekmadienis, 7:00
Reklama  |  facebook

Rimantas Taraškevičius – klaipėdietis iki kaulų smegenų Fotogalerija

Aušra PETRONIENĖ      2014-06-20 09:07
Nors į Statybos fakultetą įstojo, galima sakyti, atsitiktinai, sekdamas kiemo draugų pavyzdžiu, žinomas politikos ir visuomenės veikėjas Rimantas Taraškevičius teigia niekada dėl savo pasirinkimo nesigailėjęs. „Nors statybinių organizacijų darbas anuomet ir dabar skyrėsi kaip diena ir naktis. Tuomet buvo žiūrima, kaip „atsimušti“ nuo užsakymų – nepakako nei turimos darbo jėgos, nei medžiagų, nei kitų resursų. Buvome įvaldę meną, kaip mandagiai išsisukti nuo brukamo darbo. Dabar gi viskas priešingai – yra didelė konkurencija, dalyvaujama konkursuose, įrodinėjama, jog esi pajėgus kokybiškai atlikti darbus“, – pasakoja daugiau nei keturias dešimtis metų statybų sektoriui pašventęs pašnekovas.
nuotrauka
„Šio miesto neiškeisčiau į jokį kitą. Klaipėdoje yra mano širdis, esu šaknimis čia įaugęs”, – tikina R. Taraškevičius. Pašnekovo nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos monolitas, UAB

Karjeros pradžia – statybininkų „kalvėje“

Klaipėdos „Monolito“ valdybos pirmininkas, Klaipėdos pramonininkų asociacijos prezidentas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidiumo narys, Klaipėdos miesto tarybos narys, Klaipėdos miesto Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas, krepšinio klubo „Neptūnas“ valdybos pirmininkas, buvęs Klaipėdos meras, aktyvus miesto savivaldybės narys, vienintelis, dirbęs visose kadencijose. Surašyti visas veiklas ir pareigas, kurias ėjo ir eina žinomas politikos ir visuomenės veikėjas Rimantas Taraškevičius, turbūt neužtektų vieno popieriaus lapo. Be šių pareigų galybę kitų įvairių ir įdomių užsiėmimų turintis R. Taraškevičius teigia viską be vargo suspėjantis.

Bet apie viską nuo pradžių.

„Aktyviai gyvenu nuo jaunų dienų. 1972 m. baigęs Kauno politechnikos institutą, pradėjau dirbti Klaipėdos statybos tresto pirmojoje valdyboje. Tą laikotarpį prisimenu kaip ypatingai darbingą. Trejus metus dirbau valdybos meistru, vėliau vyriausiuoju inžinierium, dar po penkerių metų tapau valdybos viršininku. Buvau labai jaunas ir sparčiai kilau karjeros laiptais. Man tikrai labai pasisekė ir esu dėkingas buvusiam savo viršininkui Mykolui Pužauskui, kurio pastangomis daugelis statybos tresto darbuotojų turėjo galimybę siekti profesinių aukštumų. Pamenu, tais laikais statybos valdyba net buvo vadinama jaunų specialistų meistriškumo kalve“, – karjeros pradžią prisimena pašnekovas. Vėliau jo biografiją papildė vyriausiojo inžinieriaus pavaduotojo, vyriausiojo inžinieriaus ir valdytojo pirmojo pavaduotojo gamybai pareigos.

Beveik dvi dešimtis metų Klaipėdos statybos treste dirbęs R. Taraškevičius tapo ir šios galingos struktūros privatizacijos liudininku. „Privatizacijos išbandymą atlaikė nedaugelis ir iš tuo metu veikusių didelių, galingų struktūrų šiandien veiklą vykdo tik kelios. Privatizavus Statybos trestą, buvau pakviestas prisijungti prie tuo metu visai neseniai įsikūrusio UAB „Monolitas“ kolektyvo. Tuo metu viskas čia atrodė kitaip nei šiandien – prieš 23 metus čia buvo apleista, šabakštynas“, – teigia jis.

Į politiką pastūmėjo kolegos

Dar prieš Klaipėdos statybos tresto privatizaciją, 1990 metais, tresto kolektyvas R. Taraškevičių iškėlė kandidatu į miesto tarybą. Pašnekovas pasakoja, kad tuo metu tarybos nariai buvo renkami vienmandatėse apygardose, tarybą sudarė 71 narys.

„Pamenu, visų ir nepavyko išrinkti net per kelis turus, tad dirbome nepilnos sudėties. Dabar jau skaičiuoju septynias kadencijas miesto taryboje. Ko gero, Lietuvoje yra nedaug žmonių, kurie nuo Nepriklausomybės atkūrimo be pertraukų dirbtų savivaldybių tarybose, aš esu vienas tokių. Likau ištikimas tam politiniam dariniui, su kuriuo susiejau savo gyvenimą prieš ketvirtį amžiaus. Dvi su puse kadencijos dirbau Klaipėdos meru. Tuo laikotarpiu teko atitrūkti nuo statybinės veiklos ir pasinerti į audringą politinį gyvenimą. Tačiau ateina laikas sugrįžti ir jau treti metai, kaip esu gerokai per 23 metus pasikeitusiame „Klaipėdos monolite“, – teigia pašnekovas.

Savo gyvenimą su statyba susiejęs dar seniau nei su politika, R. Taraškevičius tikina, kad tiek viena, tiek kita veikla jam yra labai įdomios ir artimos. „Politika visada mane domino ir domins, bet ateina laikas, kai norisi viską stebėti iš šono ir pamažu nusileisti ir tvarkingai, gražiai užbaigti savo karjerą. Dešimt metų mero kėdėje man davė labai daug įvairiapusės patirties“ – sako R. Taraškevičius.

Aktyviai gyvenantis vyras tikina, jog jam valandų paroje – per akis, reikia tik mokėti efektyviai išnaudoti turimą laiką. „Būdamas meru, darbą pradėdavau septintą ryto, baigdavau apie aštuntą. Šiandien užtenka vieną kitą valandą pridurti. Laiko lieka ir poilsiui, jo užtenka ir šeimai, ir darbui, ir politikai, ir kitai visuomeninei veiklai“, – tikina jis.

Gyvenamoji statyba – sąstingyje

Nors važiuodamas per Lietuvą R. Taraškevičius teigia pastebintis teigiamų pokyčių, iš mirties taško statybų sektorius aktyviai juda tik sostinėje.

„Šiandien bent jau uostamiestyje statybų bumo, kuris buvo prieš 5-8 metus, tikrai nėra, gyvenamoji statyba kiek apmirusi ir investuotojai labai atsargiai žiūri į tokius projektus. Deja, turime apie 600-700 jau seniai pastatytų, bet neišparduotų butų. Sostinėje statybų procesas yra visai kitame lygmenyje. Ten vykdome nemažai užsakymų, tad dalį savo darbuotojų esame iškėlę į Vilnių. Manau, ateityje statybos sektoriaus situacija tikrai gerės. Šiandien Klaipėda gali pasidžiaugti tuo, jog uosto kompanijų investicijų dėka statybų įmonės turi užsakymų“, – statybų situaciją apžvelgė buvęs meras.

Pasak R. Taraškevičiaus, statistiniai duomenys rodo, kad uostamiestis paskutiniais metais neteko apie 15-20 tūkstančių gyventojų, tačiau, anot pašnekovo, statistika ne visuomet rodo realią situaciją. „Pažiūrėkime, kiek gyvenamųjų namų kvartalų nusidriekė ties Palangos plentu ir kitose apie uostamiestį esančiose vietovėse. Pastebiu tendenciją, jog žmonės dirba mieste, savo vaikus veda į miesto mokyklas ir darželius, o gyvena kelis ar keliolika kilometrų nuo centro nutolusiose gyvenvietėse“, – aiškina R. Taraškevičius.

Gyvenimo keliu – palaikomas žmonos

Pašnekovas pasakoja, kad jo vaikystė buvusi paprasta ir niekuo neišskirtinė. „Pamenu, pradžioje dažnai keisdavome gyvenamąją vietą, gimiau Raseinių rajone, vėliau teko gyventi Skaudvilėje, Šiauliuose, Skuode, kol galiausiai, man būnant 8-erių metų, apsistojome Klaipėdoje. Su mokslais niekada nepersistengiau, pirmūnas nebuvau, bet visuomet aktyviai dalyvaudavau visuomeninėje veikloje. Mokyklos laikais žaidžiau tinklinį, savo mokyklai atstovavau šokių konkursuose, dainavau chore. Kai atėjo laikas nuspręsti, kur stoti, ilgai negalvojau. Kieme augome trys vaikinai. Mano draugams Augenijui ir Sigitui kažkas buvo rekomendavę stoti į statybą ir jie jau buvo nusprendę, tad prie jų prisijungiau ir aš. Stojau „dėl kompanijos“, kaip sakoma“, – su šypsena prisimena R. Taraškevičius.

Anot pašnekovo, jo tėvai buvo paprasti žmonės – tėtis garvežio mašinisto padėjėjas, mama – pardavėja. „Nei tėvai, nei kažkokie įtakingi dėdės ar tetos manęs nevertė ir neskatino būti aktyviu ar užsiimti kažkokia veikla. Viską į savas vietas sudėliojo pats gyvenimas. Ką turiu, viską susikūriau savo galva, darbu ir sugebėjimais ir palaikomas žmonos. Ji visada būdavo variklis, stumiantis judėti pirmyn. Ji yra pedagogė, matematikė, tiksliųjų mokslų atstovė. Labai tvarkingai visus mūsų reikalus sudėlioja“, – atviravo R. Taraškevičius.

Žmoną išsirinko mokykloje

„Susiklausymas, vienas kito supratimas, kompromisas“, – sėkmingos santuokos receptus dalija buvęs meras, šiemet skaičiuojantis 44-tus santuokos metus.

„Draugauti pradėjome dar mokyklos suole. Su žmona susipažinome mokykloje – mokėmės paralelinėse klasėse. O draugauti pradėjome šokdami mokyklos tautinių šokių būrelyje. Baigėme mokyklą ir ketvirtame studijų kurse susituokėme“, – pasakoja jis. Tiek tuoktuvių sukaktis, tiek ir kitas šeimos šventes Taraškevičiai visada pažymi. Artėjantį savo gimtadienį R. Taraškevičius sako švęsiantis triukšmingai, šeimos ir draugų kompanijoje. Liepos 18-ąją jam sueis 65-eri.

Taraškevičiai užaugino du vaikus – sūnus Tadas seka tėčio pėdomis, turi nuosavą statybinę įmonę. „Dukra Rūta tiesiog yra gera žmona“, – savo vaikais džiaugiasi buvęs uostamiesčio vadovas.

Aktyvus visuomenininkas pasakoja savo laisvalaikį leidžiantis taip pat aktyviai. „Mėgstu viską – ir pakeliauti, ir prie jūros pabūti, ir su anūkais, kurių turiu tris, leisti laiką. Bet geriausias poilsis man yra namie, kur žmona priverčia sode pasidarbuoti“, – šypsosi R. Taraškevičius.

Raseinių rajone gimęs vyras sako laikąs save grynakrauju klaipėdiečiu. „Šio miesto neiškeisčiau į jokį kitą. Klaipėdoje yra mano širdis, esu šaknimis čia įaugęs, – tikina R. Taraškevičius. – Buvo progų išvykti, bet pasilikau čia ir greičiausiai liksiu. Man ne vis vien, kas vadovaus miestui, kokios politinės gairės čia vyraus.“

Pašnekovo nuotr.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka




Asmenybės. Sėkmės istorijos

nuotrauka
2024-09-06 17:02
Profesinės šventės proga tradiciškai pagerbiami geriausieji statybos sektoriaus darbuotojai.
nuotrauka
2024-09-06 07:09
Statybos ir projektavimo įmonė ARCHIS birželį pelnė TOP Lietuvos šeimos verslo vardą. Versle, kurį 1991-aisiais pradėjo Jonas Urbonas, jau darbuojasi ir du jo sūnūs – Rokas ir Vilius Urbonai. Antrosios kartos atstovai tikisi, kad į verslą įsijungs ir trečioji karta: brolių šeimose auga 6 vaikai.
nuotrauka
2024-08-30 10:48,      papildyta 2024-08-30 13:48, Papildyta nuotraukomis
Statybininkų dienos išvakarėse Aplinkos ministerijoje buvo pristatyta šiemet išleista knyga KELIAS Į LYDERYSTĘ. ADAKRO VINCENTO ŠEŠTAKAUSKO ISTORIJA.
nuotrauka
2024-05-01 10:24
Balandžio 30 d. mirė Antanas Butkus (78 metų), inžinierius, ilgametis tuomet YIT KAUSTA (dabar – YIT LIETUVA) vadovas, buvęs Lietuvos statybininkų asociacijos viceprezidentas.
nuotrauka
2024-04-12 16:21
Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) nariams buvo pristatyta knyga apie Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) Garbės prezidentą Adakrą Vincentą Šeštakauską.
nuotrauka
2024-02-29 06:43,      papildyta 2024-03-06 10:15, papildyta nuotraukomis
Vasario 29 d. Julius Laiconas, Lietuvos statybininkų asociacijos vadovų klubo prezidentas, šventė 80-ties metų jubiliejų.
nuotrauka
2023-11-22 09:48
Mirė Lietuvos statybininkų asociacijos Tarybos narys, buvęs AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Egidijus Urbonas.
nuotrauka
2023-10-24 11:00
Sekmadienį, spalio 22-ąją, eidamas 78-uosius metus, mirė statybos inžinierius Algimantas Nekrašius.
nuotrauka
2023-10-06 07:27
Būsimiesiems specialistams, kai jie ima rinktis profesiją ar konkrečią mokymo įstaigą, svarbiausia, kad įgytų reikalingų žinių ir praktinių įgūdžių palankiausioje aplinkoje, kad dar mokydamiesi užsitikrintų galimybę sėkmingai įsidarbinti ir siekti karjeros pasirinktoje srityje.
nuotrauka
2023-09-29 07:51
Karjerą pradėjęs kaip darbininkas, Valerijus Iziumovas jau 14 metų yra įmonės YIT LIETUVA statybos direktorius. Bendrovėje jis dirba keturiasdešimt antrus metus: tai jo pirmoji ir, kaip pats sako, tikriausiai ir paskutinė darbovietė.
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2022-08-02 16:25
Eidamas 90-uosius metus mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) emeritas, habilituotas daktaras, profesorius Jonas Gediminas Marčiukaitis.
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.
nuotrauka
2022-04-12 07:29
Pirmadienį, balandžio 11–ąją, mirė žymus Lietuvos architektas, redaktorius, aktyvus visuomenės veikėjas Leonardas Vaitys, pranešė Lietuvos architektų sąjunga (LAS).
nuotrauka
2022-01-03 15:00
Apie nekilnojamo turto agentūros „Centro kubas“ įkūrėjo ir ilgamečio vadovo Arūno Strolio mirtį šiandien, sausio 3 d., pranešta socialiniame tinkle „Facebook“.
nuotrauka
2021-12-20 06:55
Pasitinkant didžiąsias metų šventes, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukvietė verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą.
nuotrauka
2021-11-15 11:33
Eidamas 60-uosiu metus, mirė verslininkas, kelių ir infrastruktūros AB „Panevėžio keliai“ akcininkas, Remigijus Juodviršis. Lapkričio 15 d. R. Juodviršis atgulė Kairėnų kapinėse.
nuotrauka
2021-10-21 06:39
2021 m. spalio 16 d., eidamas 46-uosius metus, mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Aplinkos inžinerijos fakulteto (AIF) Pastatų energetikos katedros docentas, mokslų daktaras Giedrius Šiupšinskas (1976 liepos 24 d.–2021 spalio 16 d.).
nuotrauka
2021-09-19 07:15
Eidamas 88 metus mirė iškilus Lietuvos ir savo gimtojo Salako krašto patriotas, buvęs Lietuvos statybos ir urbanistikos ministras Algirdas Vapšys.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...

Statybunaujienos.lt » Asmenybės. Sėkmės istorijos