2021 gruodžio 5 d. sekmadienis, 4:20
Reklama  |  facebook

Rimantas Taraškevičius – klaipėdietis iki kaulų smegenų Fotogalerija

Aušra PETRONIENĖ      2014-06-20 09:07
Nors į Statybos fakultetą įstojo, galima sakyti, atsitiktinai, sekdamas kiemo draugų pavyzdžiu, žinomas politikos ir visuomenės veikėjas Rimantas Taraškevičius teigia niekada dėl savo pasirinkimo nesigailėjęs. „Nors statybinių organizacijų darbas anuomet ir dabar skyrėsi kaip diena ir naktis. Tuomet buvo žiūrima, kaip „atsimušti“ nuo užsakymų – nepakako nei turimos darbo jėgos, nei medžiagų, nei kitų resursų. Buvome įvaldę meną, kaip mandagiai išsisukti nuo brukamo darbo. Dabar gi viskas priešingai – yra didelė konkurencija, dalyvaujama konkursuose, įrodinėjama, jog esi pajėgus kokybiškai atlikti darbus“, – pasakoja daugiau nei keturias dešimtis metų statybų sektoriui pašventęs pašnekovas.
nuotrauka
„Šio miesto neiškeisčiau į jokį kitą. Klaipėdoje yra mano širdis, esu šaknimis čia įaugęs”, – tikina R. Taraškevičius. Pašnekovo nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos monolitas, UAB

Karjeros pradžia – statybininkų „kalvėje“

Klaipėdos „Monolito“ valdybos pirmininkas, Klaipėdos pramonininkų asociacijos prezidentas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidiumo narys, Klaipėdos miesto tarybos narys, Klaipėdos miesto Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas, krepšinio klubo „Neptūnas“ valdybos pirmininkas, buvęs Klaipėdos meras, aktyvus miesto savivaldybės narys, vienintelis, dirbęs visose kadencijose. Surašyti visas veiklas ir pareigas, kurias ėjo ir eina žinomas politikos ir visuomenės veikėjas Rimantas Taraškevičius, turbūt neužtektų vieno popieriaus lapo. Be šių pareigų galybę kitų įvairių ir įdomių užsiėmimų turintis R. Taraškevičius teigia viską be vargo suspėjantis.

Bet apie viską nuo pradžių.

„Aktyviai gyvenu nuo jaunų dienų. 1972 m. baigęs Kauno politechnikos institutą, pradėjau dirbti Klaipėdos statybos tresto pirmojoje valdyboje. Tą laikotarpį prisimenu kaip ypatingai darbingą. Trejus metus dirbau valdybos meistru, vėliau vyriausiuoju inžinierium, dar po penkerių metų tapau valdybos viršininku. Buvau labai jaunas ir sparčiai kilau karjeros laiptais. Man tikrai labai pasisekė ir esu dėkingas buvusiam savo viršininkui Mykolui Pužauskui, kurio pastangomis daugelis statybos tresto darbuotojų turėjo galimybę siekti profesinių aukštumų. Pamenu, tais laikais statybos valdyba net buvo vadinama jaunų specialistų meistriškumo kalve“, – karjeros pradžią prisimena pašnekovas. Vėliau jo biografiją papildė vyriausiojo inžinieriaus pavaduotojo, vyriausiojo inžinieriaus ir valdytojo pirmojo pavaduotojo gamybai pareigos.

Beveik dvi dešimtis metų Klaipėdos statybos treste dirbęs R. Taraškevičius tapo ir šios galingos struktūros privatizacijos liudininku. „Privatizacijos išbandymą atlaikė nedaugelis ir iš tuo metu veikusių didelių, galingų struktūrų šiandien veiklą vykdo tik kelios. Privatizavus Statybos trestą, buvau pakviestas prisijungti prie tuo metu visai neseniai įsikūrusio UAB „Monolitas“ kolektyvo. Tuo metu viskas čia atrodė kitaip nei šiandien – prieš 23 metus čia buvo apleista, šabakštynas“, – teigia jis.

Į politiką pastūmėjo kolegos

Dar prieš Klaipėdos statybos tresto privatizaciją, 1990 metais, tresto kolektyvas R. Taraškevičių iškėlė kandidatu į miesto tarybą. Pašnekovas pasakoja, kad tuo metu tarybos nariai buvo renkami vienmandatėse apygardose, tarybą sudarė 71 narys.

„Pamenu, visų ir nepavyko išrinkti net per kelis turus, tad dirbome nepilnos sudėties. Dabar jau skaičiuoju septynias kadencijas miesto taryboje. Ko gero, Lietuvoje yra nedaug žmonių, kurie nuo Nepriklausomybės atkūrimo be pertraukų dirbtų savivaldybių tarybose, aš esu vienas tokių. Likau ištikimas tam politiniam dariniui, su kuriuo susiejau savo gyvenimą prieš ketvirtį amžiaus. Dvi su puse kadencijos dirbau Klaipėdos meru. Tuo laikotarpiu teko atitrūkti nuo statybinės veiklos ir pasinerti į audringą politinį gyvenimą. Tačiau ateina laikas sugrįžti ir jau treti metai, kaip esu gerokai per 23 metus pasikeitusiame „Klaipėdos monolite“, – teigia pašnekovas.

Savo gyvenimą su statyba susiejęs dar seniau nei su politika, R. Taraškevičius tikina, kad tiek viena, tiek kita veikla jam yra labai įdomios ir artimos. „Politika visada mane domino ir domins, bet ateina laikas, kai norisi viską stebėti iš šono ir pamažu nusileisti ir tvarkingai, gražiai užbaigti savo karjerą. Dešimt metų mero kėdėje man davė labai daug įvairiapusės patirties“ – sako R. Taraškevičius.

Aktyviai gyvenantis vyras tikina, jog jam valandų paroje – per akis, reikia tik mokėti efektyviai išnaudoti turimą laiką. „Būdamas meru, darbą pradėdavau septintą ryto, baigdavau apie aštuntą. Šiandien užtenka vieną kitą valandą pridurti. Laiko lieka ir poilsiui, jo užtenka ir šeimai, ir darbui, ir politikai, ir kitai visuomeninei veiklai“, – tikina jis.

Gyvenamoji statyba – sąstingyje

Nors važiuodamas per Lietuvą R. Taraškevičius teigia pastebintis teigiamų pokyčių, iš mirties taško statybų sektorius aktyviai juda tik sostinėje.

„Šiandien bent jau uostamiestyje statybų bumo, kuris buvo prieš 5-8 metus, tikrai nėra, gyvenamoji statyba kiek apmirusi ir investuotojai labai atsargiai žiūri į tokius projektus. Deja, turime apie 600-700 jau seniai pastatytų, bet neišparduotų butų. Sostinėje statybų procesas yra visai kitame lygmenyje. Ten vykdome nemažai užsakymų, tad dalį savo darbuotojų esame iškėlę į Vilnių. Manau, ateityje statybos sektoriaus situacija tikrai gerės. Šiandien Klaipėda gali pasidžiaugti tuo, jog uosto kompanijų investicijų dėka statybų įmonės turi užsakymų“, – statybų situaciją apžvelgė buvęs meras.

Pasak R. Taraškevičiaus, statistiniai duomenys rodo, kad uostamiestis paskutiniais metais neteko apie 15-20 tūkstančių gyventojų, tačiau, anot pašnekovo, statistika ne visuomet rodo realią situaciją. „Pažiūrėkime, kiek gyvenamųjų namų kvartalų nusidriekė ties Palangos plentu ir kitose apie uostamiestį esančiose vietovėse. Pastebiu tendenciją, jog žmonės dirba mieste, savo vaikus veda į miesto mokyklas ir darželius, o gyvena kelis ar keliolika kilometrų nuo centro nutolusiose gyvenvietėse“, – aiškina R. Taraškevičius.

Gyvenimo keliu – palaikomas žmonos

Pašnekovas pasakoja, kad jo vaikystė buvusi paprasta ir niekuo neišskirtinė. „Pamenu, pradžioje dažnai keisdavome gyvenamąją vietą, gimiau Raseinių rajone, vėliau teko gyventi Skaudvilėje, Šiauliuose, Skuode, kol galiausiai, man būnant 8-erių metų, apsistojome Klaipėdoje. Su mokslais niekada nepersistengiau, pirmūnas nebuvau, bet visuomet aktyviai dalyvaudavau visuomeninėje veikloje. Mokyklos laikais žaidžiau tinklinį, savo mokyklai atstovavau šokių konkursuose, dainavau chore. Kai atėjo laikas nuspręsti, kur stoti, ilgai negalvojau. Kieme augome trys vaikinai. Mano draugams Augenijui ir Sigitui kažkas buvo rekomendavę stoti į statybą ir jie jau buvo nusprendę, tad prie jų prisijungiau ir aš. Stojau „dėl kompanijos“, kaip sakoma“, – su šypsena prisimena R. Taraškevičius.

Anot pašnekovo, jo tėvai buvo paprasti žmonės – tėtis garvežio mašinisto padėjėjas, mama – pardavėja. „Nei tėvai, nei kažkokie įtakingi dėdės ar tetos manęs nevertė ir neskatino būti aktyviu ar užsiimti kažkokia veikla. Viską į savas vietas sudėliojo pats gyvenimas. Ką turiu, viską susikūriau savo galva, darbu ir sugebėjimais ir palaikomas žmonos. Ji visada būdavo variklis, stumiantis judėti pirmyn. Ji yra pedagogė, matematikė, tiksliųjų mokslų atstovė. Labai tvarkingai visus mūsų reikalus sudėlioja“, – atviravo R. Taraškevičius.

Žmoną išsirinko mokykloje

„Susiklausymas, vienas kito supratimas, kompromisas“, – sėkmingos santuokos receptus dalija buvęs meras, šiemet skaičiuojantis 44-tus santuokos metus.

„Draugauti pradėjome dar mokyklos suole. Su žmona susipažinome mokykloje – mokėmės paralelinėse klasėse. O draugauti pradėjome šokdami mokyklos tautinių šokių būrelyje. Baigėme mokyklą ir ketvirtame studijų kurse susituokėme“, – pasakoja jis. Tiek tuoktuvių sukaktis, tiek ir kitas šeimos šventes Taraškevičiai visada pažymi. Artėjantį savo gimtadienį R. Taraškevičius sako švęsiantis triukšmingai, šeimos ir draugų kompanijoje. Liepos 18-ąją jam sueis 65-eri.

Taraškevičiai užaugino du vaikus – sūnus Tadas seka tėčio pėdomis, turi nuosavą statybinę įmonę. „Dukra Rūta tiesiog yra gera žmona“, – savo vaikais džiaugiasi buvęs uostamiesčio vadovas.

Aktyvus visuomenininkas pasakoja savo laisvalaikį leidžiantis taip pat aktyviai. „Mėgstu viską – ir pakeliauti, ir prie jūros pabūti, ir su anūkais, kurių turiu tris, leisti laiką. Bet geriausias poilsis man yra namie, kur žmona priverčia sode pasidarbuoti“, – šypsosi R. Taraškevičius.

Raseinių rajone gimęs vyras sako laikąs save grynakrauju klaipėdiečiu. „Šio miesto neiškeisčiau į jokį kitą. Klaipėdoje yra mano širdis, esu šaknimis čia įaugęs, – tikina R. Taraškevičius. – Buvo progų išvykti, bet pasilikau čia ir greičiausiai liksiu. Man ne vis vien, kas vadovaus miestui, kokios politinės gairės čia vyraus.“

Pašnekovo nuotr.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Asmenybės

nuotrauka
2021-11-15 11:33
Eidamas 60-uosiu metus, mirė verslininkas, kelių ir infrastruktūros AB „Panevėžio keliai“ akcininkas, Remigijus Juodviršis. Lapkričio 15 d. R. Juodviršis atgulė Kairėnų kapinėse.
nuotrauka
2021-10-21 06:39
2021 m. spalio 16 d., eidamas 46-uosius metus, mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Aplinkos inžinerijos fakulteto (AIF) Pastatų energetikos katedros docentas, mokslų daktaras Giedrius Šiupšinskas (1976 liepos 24 d.–2021 spalio 16 d.).
nuotrauka
2021-09-19 07:15
Eidamas 88 metus mirė iškilus Lietuvos ir savo gimtojo Salako krašto patriotas, buvęs Lietuvos statybos ir urbanistikos ministras Algirdas Vapšys.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-06-09 09:35
Aplinkos ministerijos šių metų Viktoro Bergo premiją pelnė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė. Šia proga Aplinkos ministerija kviečia artimiau susipažinti su žinoma gamtosaugininke, kurios iniciatyva sutvarkyta ir pritaikyta lankymui daugelis vertingų gamti...
nuotrauka
2021-06-01 22:02
Gegužės 31 d. eidamas 80-uosius metus mirė Lietuvos inžinierius statybininkas, aktyvus visuomenės veikėjas Juozas Zykus.
nuotrauka
2021-06-01 16:28
Eidamas 96-uosius metus, mirė Statybos veteranų klubo patriarchas profesorius Bronius Sidauga. Gegužės 31 d. jis buvo palaidotas Vilniaus Karveliškių kapinėse.
nuotrauka
2021-01-26 15:24
Studijos „DO Architects“ bendraįkūrėja Andrė Baldišiūtė – pirmoji lietuvių architektė, jau šį trečiadienį debiutuosianti vokiečių bendrovės JUNG remiamos tarptautinės nemokamų renginių serijos „Architects, not Architecture | Virtual World Tour“ virtualioje scenoje.
nuotrauka
2020-12-23 09:39
Kokios naujovės laukia statybos sektoriaus artimiausiu metu? Kokiomis savybėmis turės pasižymėti šiame sektoriuje dirbantys žmonės? Apie tai pasakoja ne vieną dešimtmetį statybos sektoriuje dirbantis Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) alumnas, „Prorentus“ direktorius Linas Adoma...
nuotrauka
2020-12-11 11:29
Statybų sektorius visame pasaulyje kasmet auga vis sparčiau. Pagal Statistikos departamento duomenis, 2019 m. Lietuvoje statybos darbų atlikta už 2,4 mlrd. eur, dešimtadaliu daugiau nei praėjusiais. Tiesa, šį augimą stabdo darbuotojų trūkumas. Lietuvos statybų sektorius sparčiai transformuojasi ir ž...
nuotrauka
2020-11-19 13:55
Kasmet abiturientams tenka gerokai pasukti galvą, kol išsirenka tinkamą studijų kryptį, po kurių seka svajonių darbo paieškos. Ne vienas studentas prisipažintų, kad šią užduotį reikia atlikti labai gerai, o žingsniai turėtų būti itin nuoseklūs. Būtent tokiu įsitikinimu vadovavosi Tautvydas Šimanausk...
nuotrauka
2020-11-13 15:00
Kaimo statybos ministerijos (KSM) nebėra jau 35 metus, tačiau buvę kolegos, bent jau Pramonės valdybos darbuotojai, susitinka kas kelerius metus. Laiko atstumas jiems leidžia tuomet grėsmingas situacijas pamatyti kitoje šviesoje, o darbo ir gyvenimo patirtis – apmąstyti sektoriaus ir specialistų sit...
nuotrauka
2020-11-09 10:33
Architektūros menas dažnam asocijuojasi tik su baroko, gotikos, klasicizmo, modernumo ar kitais istoriniais stiliais. Kodėl sunku įvertinti šių laikų architektūrą ir koks architekto vaidmuo derinant užsakovo, vartotojų bei bendruomenės poreikius nepamirštant meninės dalies? Apie tai pokalbis su arch...
nuotrauka
2020-10-14 07:29
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus: Geriausiam metų projektuotojui, Geriausiam metų statybos vadovui ir Geriausiam metų techniniam prižiūrėtojui. Statybininkų dienos šventėje UAB „Structures“ projektuotojas Mindaugas Petkevičius buvo...
nuotrauka
2020-09-17 08:58
Nuo mažens esame pratinami laiką leisti komandoje: žaidimų aikštelėje žaidžiame su bendraamžiais, mokyklos suole sėdime su klasės draugu, o laisvalaikį mieliau leidžiame draugų ir artimųjų kompanijoje. Įvairius darbus taip pat dažnai norime atlikti ne po vieną, o kartu su kitais.
nuotrauka
2020-09-16 07:30
Jevgenij Kleinov yra įmonės „Naresta“ projektų vadovas, statybos inžinierius. Tačiau 36-erių vyras sako, kad sėkmingas projektų vadovo darbas yra susijęs ne tik su kompetencijomis, bet ir su gebėjimu bendrauti su užsakovais, partneriais. „Diplomatija, derybiniai įgūdžiai mano darbe labai svarbūs, ne...
nuotrauka
2020-08-26 11:01
Pasirinkę technologinės pakraipos studijas jaunuoliai yra laukiami įvairiausiose gyvenimo srityse, net ir kosmines technologijas kuriančiose kompanijose arba kosminių tyrimų centruose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
nuotrauka
2020-03-04 12:25
„Reikia atkakliai siekti tikslo, ieškoti būdų įgyvendinti idėją, kuria tiki ir nebijoti“, – sėkmingo verslo paslaptimis dalijasi teisės, buhalterijos, verslo, mokesčių konsultacijų paslaugų įmonės „Justicija“ vadovas Vaidas Šalaševičius. Be darbo savo įmonėje jis įsteigė ne vieną verslininkus vienij...
nuotrauka
2019-12-26 08:57
Saulius Bekampis nuolat segi Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) ženkliuką. Jį įsisegė gerokai anksčiau, negu baigiantis 2019 m. tapo LSIS prezidentu. „Segėdamas šį ženkliuką, išreiškiu didžiulę pagarbą savo profesijai – esu statybos inžinierius, tokiu laikau save ir iš prigimties. O ženkli...
nuotrauka
2019-11-13 13:27
Lapkritį aplinkosaugos veteranui, Aplinkos ministerijos įsteigtos VšĮ „Grunto valymo technologijos“ direktoriui Rapolui Liužinui sukanka 80 metų. Jį pažįsta dauguma aplinkosaugininkų bendruomenės narių. Vieniems jis buvo mokytojas, globėjas, kitiems – vadovas, bendramintis ir bendražygis.

Statybunaujienos.lt » Asmenybės