2024 gegužės 29 d. trečiadienis, 12:37
Reklama  |  facebook

SEB bankas skolina beveik 21 mln. eurų Pajūrio karinio miestelio statybai

2022-10-17 15:18
SEB bankas pranešė suteiksiantis 20,9 mln. eurų paskolą nekilnojamojo turto plėtros bendrovių grupei „Darnu Group“. Lėšos pirmą kartą Lietuvoje bus skirtos karinei infrastruktūrai sukurti pagal viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės planą. Sparčiu tempu Pajūryje, Šilalės rajone, įgyvendinamas strateginis projektas padės išplėsti ir pagerinti šalies karinę infrastruktūrą.
nuotrauka
KAM / A. Pliadžio nuotr.


Minimos įmonės
Darnu Group (buvusi MG VALDA), UAB
SEB bankas, AB
„Matome, kad Vakarų šalyse gerokai plačiau taikoma viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė jau kurį laiką sėkmingai įgyvendinama ir Lietuvoje – pasitelkus šį sprendimą yra kuriami karinių miestelių statybos projektai. Partnerystės sutartyje nustatytas dvejų su puse metų laikotarpis, skirtas projektavimui ir statybai, yra gana trumpas, todėl labai svarbu, kad projektą įgyvendintų stiprus bei patyręs nekilnojamojo turto rinkos dalyvis, kuris turėtų užsitikrinęs sklandų bei tinkamai struktūrizuotą finansavimą. Be to, besitęsiant Rusijos agresijai ir itin išaugusiai geopolitinei įtampai regione, krašto apsaugos projektai įgyja išties svarbią bei strateginę reikšmę, todėl džiaugiamės, jog galime prisidėti prie jų finansavimo ir įgyvendinimo“, – pranešime cituojamas SEB banko valdybos narys ir Verslo bankininkystės tarnybos vadovas Vilius Juzikis.

Paskolos lėšomis bus finansuojamos projektavimo, statybos ir viešosios paslaugos pagal „Darnu Group“ ir Krašto apsaugos ministerijos 2021 metų sausį sudarytą sutartį.

„Džiaugiamės sėkmingai besitęsiančiu bendradarbiavimu su SEB banku. Tai jau antrasis mūsų bendras viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektas. Pirmąjį tokio tipo neinfrastruktūrinį projektą Lietuvoje – Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato ir areštinės įgyvendinimą taip pat finansavo SEB bankas 2016 metais. Pastarasis projektas jau įrodė, kad VPP projektai yra vienas efektyviausių ir skaidriausių būdų kurti modernią viešąją infrastruktūrą. Šiuo metu „Darnu Group“ kartu su Krašto apsaugos ministerija vysto du karinius miestelius. Pajūrio karinis miestelis – jau ketvirtasis tokio tipo projektas mūsų portfelyje. Suvokdami jų svarbą šiandienos geopolitiniame kontekste, dėsime visas pastangas, kad jie būtų įgyvendinti kuo greičiau“, – cituojama „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė - Mekionienė.

Pasak V. Juzikio, jeigu ilgalaikės rinkos perspektyvos yra palankios, o projektų audito finansavimo ir garantavimo ekosistemos veikia tinkamai, komercinį finansavimą gali pritraukti bet kuris infrastruktūros projektas. Savo ruožtu SEB bankas yra pasirengęs prisidėti prie šaliai svarbių ir ekonomiškai naudingų projektų plėtros bei finansavimo.

Naujasis bataliono dydžio karinis miestelis Pajūryje iškils šalia modulinės konstrukcijos kareivinių, kuriose nuo 2017 metų dislokuoti ir tarnybą atlieka Lietuvos kariuomenės pėstininkų brigados „Žemaitija“ brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai.

Iš viso Krašto apsaugos ministerija su ,,Darnu Group“ priklausančia įmonė ,,Salvinta“ yra sudariusi viešojo ir privataus sektoriaus sutartis dėl dvejų karinių miestelių Lietuvoje, kurių statybas planuojama užbaigti 2023 m. pabaigoje – 2024 m. pradžioje.

Partnerystės sutartys pasirašytos penkiolikai metų. Projektavimui ir statybai skirtas dvejų su puse metų laikotarpis, o dvylikos su puse metų laikotarpis numatytas infrastruktūrai prižiūrėti.

Naujo karinio miestelio projekte numatytos kareivinės, valgykla, štabas, medicinos punktai, suplanuotos sporto patalpos ir aikštės. Bus pastatyta ir sandėlių, garažų, degalinė, plovykla. Taip Lietuvos kariams bus pagerintos tarnybos sąlygos ir išplėstos galimybės priimti karius, atvykstančius iš NATO partnerių. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-29 09:56
Šią savaitę užbaigti konstrukciniai „Sand Offices" verslo centro statybų darbai. Ta proga, tradiciškai, virš pastato iškeltas vainikas. Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje kylančio verslo centro statybos prasidėjo šių metų sausio mėnesį.
nuotrauka
2024-05-28 10:40
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ didina dukterinės bendrovės „Lvovo projektai“ įstatinį kapitalą nuo 300 tūkst. iki 50 mln. eurų. Šiuo žingsniu siekiama efektyvinti įmonių grupės struktūrą ir Latvijoje uždirbtą kapitalą reinvestuoti Lietuvoje.
nuotrauka
2024-05-28 09:57
Apsaugos paslaugas teikianti bendrovė „Eurocash1" ir „Panevėžio statybos tresto" (PST) valdoma įmonė „Šeškinės projektai" pasirašė sutartį dėl daugiau nei 800 kv. m ploto biuro erdvių verslo centre „U219", Vilniuje. Jose įsikurs „Eurocash1" pagrindinė būstinė Baltijos šalyse.
nuotrauka
2024-05-27 14:50
Investicijų valdymo įmonė „Demus Asset Management“ valdomas uždarojo tipo fondas „Victory Development Venture“ įsigijo naują projektą – „Ežero takais by Citus“. Iš viso į projektą ketinama investuoti 8 mln. eurų, iš informuotųjų investuotojų „Demus Asset Management“ pritraukė 2 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-27 10:26
Naujausia, šių metų gegužės mėnesį atlikta Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių apklausa rodo, kad nekilnojamojo turto (NT) verslas labiausiai tiki būsto rinka ir būtent šiame sektoriuje kreips didesnę dalį savo investicijų. Neapibrėžtumo kupinoje rinkoje NT plėtotojai vis ...
nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas