2023 birželio 1 d. ketvirtadienis, 9:29
Reklama  |  facebook

SEB bankas skolina beveik 21 mln. eurų Pajūrio karinio miestelio statybai

2022-10-17 15:18
SEB bankas pranešė suteiksiantis 20,9 mln. eurų paskolą nekilnojamojo turto plėtros bendrovių grupei „Darnu Group“. Lėšos pirmą kartą Lietuvoje bus skirtos karinei infrastruktūrai sukurti pagal viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės planą. Sparčiu tempu Pajūryje, Šilalės rajone, įgyvendinamas strateginis projektas padės išplėsti ir pagerinti šalies karinę infrastruktūrą.
nuotrauka
KAM / A. Pliadžio nuotr.


Minimos įmonės
Darnu Group (buvusi MG VALDA), UAB
SEB bankas, AB
„Matome, kad Vakarų šalyse gerokai plačiau taikoma viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė jau kurį laiką sėkmingai įgyvendinama ir Lietuvoje – pasitelkus šį sprendimą yra kuriami karinių miestelių statybos projektai. Partnerystės sutartyje nustatytas dvejų su puse metų laikotarpis, skirtas projektavimui ir statybai, yra gana trumpas, todėl labai svarbu, kad projektą įgyvendintų stiprus bei patyręs nekilnojamojo turto rinkos dalyvis, kuris turėtų užsitikrinęs sklandų bei tinkamai struktūrizuotą finansavimą. Be to, besitęsiant Rusijos agresijai ir itin išaugusiai geopolitinei įtampai regione, krašto apsaugos projektai įgyja išties svarbią bei strateginę reikšmę, todėl džiaugiamės, jog galime prisidėti prie jų finansavimo ir įgyvendinimo“, – pranešime cituojamas SEB banko valdybos narys ir Verslo bankininkystės tarnybos vadovas Vilius Juzikis.

Paskolos lėšomis bus finansuojamos projektavimo, statybos ir viešosios paslaugos pagal „Darnu Group“ ir Krašto apsaugos ministerijos 2021 metų sausį sudarytą sutartį.

„Džiaugiamės sėkmingai besitęsiančiu bendradarbiavimu su SEB banku. Tai jau antrasis mūsų bendras viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektas. Pirmąjį tokio tipo neinfrastruktūrinį projektą Lietuvoje – Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato ir areštinės įgyvendinimą taip pat finansavo SEB bankas 2016 metais. Pastarasis projektas jau įrodė, kad VPP projektai yra vienas efektyviausių ir skaidriausių būdų kurti modernią viešąją infrastruktūrą. Šiuo metu „Darnu Group“ kartu su Krašto apsaugos ministerija vysto du karinius miestelius. Pajūrio karinis miestelis – jau ketvirtasis tokio tipo projektas mūsų portfelyje. Suvokdami jų svarbą šiandienos geopolitiniame kontekste, dėsime visas pastangas, kad jie būtų įgyvendinti kuo greičiau“, – cituojama „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė - Mekionienė.

Pasak V. Juzikio, jeigu ilgalaikės rinkos perspektyvos yra palankios, o projektų audito finansavimo ir garantavimo ekosistemos veikia tinkamai, komercinį finansavimą gali pritraukti bet kuris infrastruktūros projektas. Savo ruožtu SEB bankas yra pasirengęs prisidėti prie šaliai svarbių ir ekonomiškai naudingų projektų plėtros bei finansavimo.

Naujasis bataliono dydžio karinis miestelis Pajūryje iškils šalia modulinės konstrukcijos kareivinių, kuriose nuo 2017 metų dislokuoti ir tarnybą atlieka Lietuvos kariuomenės pėstininkų brigados „Žemaitija“ brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai.

Iš viso Krašto apsaugos ministerija su ,,Darnu Group“ priklausančia įmonė ,,Salvinta“ yra sudariusi viešojo ir privataus sektoriaus sutartis dėl dvejų karinių miestelių Lietuvoje, kurių statybas planuojama užbaigti 2023 m. pabaigoje – 2024 m. pradžioje.

Partnerystės sutartys pasirašytos penkiolikai metų. Projektavimui ir statybai skirtas dvejų su puse metų laikotarpis, o dvylikos su puse metų laikotarpis numatytas infrastruktūrai prižiūrėti.

Naujo karinio miestelio projekte numatytos kareivinės, valgykla, štabas, medicinos punktai, suplanuotos sporto patalpos ir aikštės. Bus pastatyta ir sandėlių, garažų, degalinė, plovykla. Taip Lietuvos kariams bus pagerintos tarnybos sąlygos ir išplėstos galimybės priimti karius, atvykstančius iš NATO partnerių. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-05-31 09:49
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
2023-05-05 11:35
Vilniaus oro uoste prasidėjęs darbų įkarštis vyksta ne tik naujojo terminalo statybų aikštelėje. Intensyviai planuojamas naujas oro uosto išplanavimas, naujos erdvės ir kiti pokyčiai. Pastačius naująjį terminalą ir sujungus jį su esamu, Vilniaus oro uoste keleiviai skrydžių lauks šiuolaikiškoje erdv...
nuotrauka
2023-05-05 10:48
Jau visai netrukus Vilniuje, Viršuliškių rajone, duris atvers naujas 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Statybos darbus šiuo metu vykdanti darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ sostinės biuro erdvių rinką papildys 8800 kv. m nuomojamo ploto. Projektuodamas naująjį verslo centr...
nuotrauka
2023-05-03 10:08
Dronai skverbiasi į daugelį sričių. Jie reikalingi pramonės, karybos, žemės ūkio, privataus gyvenimo sferose. Statybos sektorius – viena iš sričių, kur vis daugiau ir plačiau naudojami dronai bei jų sistemos.
nuotrauka
2023-05-02 11:32
Buvusiame Subačiaus priemiestyje, šalia Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, įsikūrusi rokoko stiliaus Vilniaus Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia, dar žinoma Misionierių vardu, pasitinka savo grakščiais bokštais ir proporcijomis. Užpernai prasidėjo šio išskirtinio komplekso...
nuotrauka
2023-05-02 11:09
Bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų balandį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 191 būstai ir fiksuota 40 sutarties nutraukimų. Didžioji dalis parduotų būstų yra pastatytuose projektuose. 95 būstai parduoti ekonominiame, 86 vidutiniame ir 10 prestižiniame segmente. Pasak ekspertų, pirkėjus nu...
nuotrauka
2023-05-01 20:20
Balandžio pabaigoje Turto bankas paskelbė apie aukcionuose parduodamus net keturis milijono eurų ir didesnės vertės valstybei nereikalingo turto objektus Vilniaus mieste. Vienas iš jų – buvusių ligoninės pastatų kompleksas su žemės sklypu prestižiniame sostinės Antakalnio rajone. Pradinė šio išskirt...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas