2021 rugsėjo 27 d. pirmadienis, 12:36
Reklama  |  facebook

Saulius Bekampis: „Manyje mušasi vadybininkas ir inžinierius“

Povilas SABALIAUSKAS      2016-05-06 07:20
Su „Raseinių statybos“ vadovu Sauliumi Bekampiu susitikome per 2016 m. Vadovų konferenciją. Įmonės, kuri gyvuoja jau 51 m., vadovas teigė, kad šiandien jo ir visos „Raseinių statybos“ ambicija yra būti geriausių statybos kompanijų dešimtuke. S. Bekampis tiki, jog iki įmonės šešiasdešimtmečio šis tikslas bus pasiektas.
nuotrauka
S. Bekampis ne tik aktyvus statybų pasaulio dalyvis, bet ir stebėtojas. Pašnekovo asmeninio albumo nuotr.


Minimos įmonės
Raseinių statyba, UAB
Vadovo darbą jis dirba jau gerus dvidešimt metų, bet, kaip pats sako, nė karto nėra dalyvavęs jokiame konkurse. Net savo gyvenimo aprašymo neturi. „Visada būdavau kviečiamas. Tačiau kviečiamas visada iškeliu vieną sąlygą: man negalima trukdyti dirbti. Aš dirbu savarankiškai. Nemoku dirbti, kai man vadovauja. Akcininkai man duoda metinę užduotį, o kaip aš jos siekiu – tai jau mano kūryba. Čia kaip su kokiu paveikslu. Mes jį matome, bet neklausiame, kada dailininkas jį tapė, kokius dažus naudojo, ar kas buvo jo mūza. Taigi man svarbus rezultatas. Kaip aš jo siekiu – jau mano menas“, – teigia „Raseinių statybos“ vadovas.

Vidinis konfliktas

S. Bekampis šiandien pirmiausia yra žmogus, kurio darbas – vadovauti. Tiesa, bene sunkiausiai jam sekasi vadovauti sau pačiam. „Mano išsilavinimas – statybos inžinerija, bet taip jau susiklostė, kad dabar mano tiesioginis darbas yra daug labiau susijęs su vadyba, o ne inžinerija. Aišku, nenusišalinu, kai reikia priimti rimtus sprendimus. Tačiau manyje „vadybininkas“ ir „statybininkas“ dažnai pykstasi. Kartais netgi ir mušasi. Net mano kolegos pastebi, kad, pasidavęs inžinieriaus smalsumui, pasineriu į per daug smulkius dalykus. „Pagaunu“ save darant darbus, kuriuos šiaip jau žmonės ir be manęs padarytų“, – pripažįsta jis.

„Raseinių statybos“ istorija prasidėjo jau prieš kiek daugiau nei 50 metų. Bendrovės archyvo nuotr.

Inžinieriaus prigimtis tokia gyva, kad net ir laisvalaikį S. Bekampis dažnai sieja su darbu. „Iš kelionių po užsienį aš paprastai parsivežu ne mažiau kaip kokį tūkstantį nuotraukų. Fotografuoju konstrukcijas, mazgus, sprendimus. Dažnai žmonės net nelabai supranta, ką aš ten fotografuoju. Jie nemato to, ką matau aš. Aš juk daugybę metų dirbau su metalo konstrukcijomis, ir kai pamatau šioje srityje kažką originalaus, man tiesiog pasidaro labai įdomu. Taigi konfliktas tikrai yra. Inžinierius kartais nugali vadybininką, nors juo turėčiau labiau būti“, – sako „Raseinių statybos“ vadovas.

Pašnekovas mėgina surasti pusiausvyrą tarp norų ir galimybių. „Inertiškumas statybose yra gana didelis. Technologijos čia keičiasi, bet tikrai ne tokiais tempais kaip IT. Tu kartais nori skubėti, bet skubėti tiesiog neišeina. Lyg turėdamas nelabai greitą automobilį, nori važiuoti greičiau, spaudi akceleratorių, bet automobilis tiesiog „netraukia“ greičiau. Man tai žinoma vidinė būsena, – teigia S. Bekampis. – Kartais reikia sustoti, pamąstyti ir suprasti, kad aš statybų, o ne IT įmonės vadovas. Statybose juk projekto įgyvendinimas neretai užtrunka metus, dvejus. Iš pradžių reikia projektuoti, atlikti ekspertizes, gauti leidimus, ir tik tada gali pradėti statyti.“

Radviliškio baseino laiko kapsulės montavimo ceremonija. Bendrovės nuotr.

Ambicijų niekada netrūksta

S. Bekampis prisipažįsta, kad jis – individualistas. Grupinio darbo jis jau „atsikando“ dar sovietiniais laikais. Šiandien jam labiausiai tinka toks darbo modelis, kai valdyba suformuoja tam tikrus uždavinius ir suteikia jam laisvę siekti rezultato. O jam pačiam motyvacijos tikrai niekada nepritrūksta.

„Man visada reikia iššūkio. Mane į priekį „varo“ konkurencinė kova. Niekada negali pasitenkinti tuo, ką jau pasiekei. Noriu, kad mūsų paslauga būtų kokybiška, kad viskas būtų atlikta laiku ir teisingai, kad sukurtumėm pridėtinę vertę užsakovui ir iš to turėtumėm naudos įmonei. Aš visada noriu, kad mano įmonės darbuotojų atlyginimai būtų patys didžiausi Lietuvoje, kad įmonės akcininkai gautų pačius didžiausius dividendus. Noriu tiesiog suformuoti tam tikrą tradiciją, parodyti, kad darbas gali nešti malonumą“, – sako pašnekovas.

Šiandien jo ir visos „Raseinių statybos“ ambicija yra būti geriausių statybos kompanijų dešimtuke. Įmonė gyvuoja jau 51 metus ir S. Bekampis tiki, jog iki šešiasdešimtmečio šis tikslas bus pasiektas. O laukiant šimtmečio, bus galima pradėti galvoti ir apie penketuką.

„Dabar rinka taip išsiplėtė, kad jau nebėra tokių geografinių apribojimų. „Raseinių statyba“ buvo sukurta tenkinti Raseinių poreikius. Tačiau šiandien mes jau statome visoje Lietuvoje, ir nematom jokių problemų. Neturime siauros specializacijos. Atliekame viską: nuo darbų žemėje iki apžvalgos bokštų statymo. Imamės tų projektų, kurie mums yra įdomūs. Tikrai nenorime statyti tik tokių tipiškų angarų. Tai labai greitai atsibostų“, – teigia jis.

Dabartinėje rinkoje konkurencinė kova yra itin arši, todėl ir išlieka joje tik tie, kurie gali pasiūlyti kažką daugiau už elementarų paslaugos atlikimą. „Mes galime pasiūlyti savo patirtį. Statyba juk prasideda nuo projektų. Didelę vertę galime suteikti juos audituodami, parodydami, ką galima daryti kitaip. Mes jau žinome, kur yra galima rizika ir kaip ją eliminuoti. Mūsų pridėtinė vertė, – tai individualus priėjimas prie užsakovų. Manau, kad tai yra didžiausias mūsų pranašumas“, – neabejoja pašnekovas.

Žemaičio progimnazija. Bendrovės nuotr.

Pasigenda grožio pajautos

Lietuvos statybų verslo pasaulyje S. Bekampis – jau ilgus metus. Ne tik kaip aktyvus jo dalyvis, bet ir kaip stebėtojas. Kaip stebėtoją S. Bekampį džiugina ta pažanga, kurią mes darome. „Evoliucija tikrai yra. Jeigu prieš dvidešimt metų pastatui tebuvo svarbu, kiek jis atitinka savo funkciją, tai šiandien norima, kad pastatas puoštų aplinką. Blogiausiu atveju jos bent jau negadintų. Yra toks terminas kaip vizualinė tarša. Jos reikia vengti, ir matome tendenciją, kad užsakovai jau kreipia į tai dėmesį. Ateina supratimas, kad pastatas gali puošti miestą, o tuo pačiu atlikti ir marketingo funkciją. Žmogui visada bus maloniau užeiti į gražų pastatą, o ne kažkokį nykų angarą“, – teigia jis.

Žinoma, pasitempti dar tikrai yra kur. Šiandien pašnekovas vis dar pasigenda estetikos pojūčio, kurio, deja, mes vis dar neišsiugdėme. „Čia didelis uždavinys projektuotojams, miestų architektams, bendruomenėms. Man pakankamai skaudu žiūrėti į miestų centrų pastatus skardinėmis sienomis ir skardiniais stogais. Kaip gražu Austrijoje, Vokietijoje, kur net mažuose miesteliuose – čerpiniai pastatų stogai. Mes sugebame net ir prie Katedros esančius pastatus uždengti skardiniais stogais. Skarda juk tinka pramoniniams pastatams. Gal mums trūksta estetinio lavinimo. Gaila, kai naudojant brangias medžiagas ir žmogiškuosius resursus, pastatomas nieko vertas daiktas, kurį, ko gero, reikėtų kuo greičiau nugriauti“, – atvirai kalbėjo „Raseinių statybos“ vadovas.

S. Bekampiui mieliausia dirbti prie išskirtinių projektų. Bendrovės nuotr.

Sakyk, ką darai, ir daryk, ką sakai

Estetikos reikia mokytis, kaip ir kitų dalykų. Nuolatinis mokymasis, anot S. Bekampio, yra būtinas, jeigu nori būti geras vadovas ir geras specialistas. Jam net sunku ir suprasti, kaip būtų įmanoma pagalvoti, jog viską jau žinai.

„Aš tokio impulso neturiu. Man kaip tik graudu, kad turiu per mažai asmeninio laiko. Kuo toliau, tuo daugiau jo norisi skirti asmeniniam mokymuisi. Yra toks epizodas iš animacinio serialo „Na, palauk“, kuriame zuikis vejasi vilką su volu. Versle viskas – panašiai. Kol dar spėji bėgti greičiau, tol viskas gerai. Kai jau nebespėsi, tai iš tavęs teliks dėmė. Štai kodėl mokymasis yra tokia didelė vertybė. Tik dėl jo gali spėti. Aš net neįsivaizduoju, kaip atrodytų ta būsena, kai ryžtumeisi pamanyti, jog jau viską žinai. Gal tik nieko nežinantis žmogus gali pasakyti, kad viską žino. Daug žinantis žmogus visų geriausiai žino tai, kad dar labai daug nežino“, – įsitikinęs pašnekovas.

Mokymasis jam – viena esminių vertybių versle. Vertybių sistema, pasak „Raseinių statybos“ vadovo, apskritai yra būtina siekiant ilgametės verslo sėkmės. „Svarbiausia būti sąžiningam ir teisingam. Jeigu dirbsi ir gyvensi taip, kad ir kitiems būtų gerai, tai tik tada žmonės eis paskui tave. Jeigu tiesiog rodysi pirštu ir sakysi, kad reikia eiti ten, o aš apkasuose pasėdėsiu, nes ten šaudo ir man baisu, tai paskui tave niekas neis. Su tokiu vadovu niekam nebus moralinio pasitenkinimo, o ir naudos visuomenei jokios“, – teigia jis.

Kas yra geras vadovas? Tai žmogus, kuris ne tik vadovauja, bet ir veda pirmyn. „Lyderis turi rodyti pavyzdį. Turi pats siekti žinių, ir skatinti tai daryti kitus. Jeigu visas atsiduosi darbui, tai matys ir įvertins kiti. Tik taip ateis rezultatas. Jeigu iš kitų reikalausi to, ko pats nedarai, visa tai bus netikra. Reikia sakyti tai, ką darai, ir daryti tai, ką sakai“, – sako S. Bekampis.

Bendrovės „Raseinių statyba“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
Asmenybės

nuotrauka
2021-09-19 07:15
Eidamas 88 metus mirė iškilus Lietuvos ir savo gimtojo Salako krašto patriotas, buvęs Lietuvos statybos ir urbanistikos ministras Algirdas Vapšys.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-06-09 09:35
Aplinkos ministerijos šių metų Viktoro Bergo premiją pelnė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė. Šia proga Aplinkos ministerija kviečia artimiau susipažinti su žinoma gamtosaugininke, kurios iniciatyva sutvarkyta ir pritaikyta lankymui daugelis vertingų gamti...
nuotrauka
2021-06-01 22:02
Gegužės 31 d. eidamas 80-uosius metus mirė Lietuvos inžinierius statybininkas, aktyvus visuomenės veikėjas Juozas Zykus.
nuotrauka
2021-06-01 16:28
Eidamas 96-uosius metus, mirė Statybos veteranų klubo patriarchas profesorius Bronius Sidauga. Gegužės 31 d. jis buvo palaidotas Vilniaus Karveliškių kapinėse.
nuotrauka
2021-01-26 15:24
Studijos „DO Architects“ bendraįkūrėja Andrė Baldišiūtė – pirmoji lietuvių architektė, jau šį trečiadienį debiutuosianti vokiečių bendrovės JUNG remiamos tarptautinės nemokamų renginių serijos „Architects, not Architecture | Virtual World Tour“ virtualioje scenoje.
nuotrauka
2020-12-23 09:39
Kokios naujovės laukia statybos sektoriaus artimiausiu metu? Kokiomis savybėmis turės pasižymėti šiame sektoriuje dirbantys žmonės? Apie tai pasakoja ne vieną dešimtmetį statybos sektoriuje dirbantis Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) alumnas, „Prorentus“ direktorius Linas Adoma...
nuotrauka
2020-12-11 11:29
Statybų sektorius visame pasaulyje kasmet auga vis sparčiau. Pagal Statistikos departamento duomenis, 2019 m. Lietuvoje statybos darbų atlikta už 2,4 mlrd. eur, dešimtadaliu daugiau nei praėjusiais. Tiesa, šį augimą stabdo darbuotojų trūkumas. Lietuvos statybų sektorius sparčiai transformuojasi ir ž...
nuotrauka
2020-11-19 13:55
Kasmet abiturientams tenka gerokai pasukti galvą, kol išsirenka tinkamą studijų kryptį, po kurių seka svajonių darbo paieškos. Ne vienas studentas prisipažintų, kad šią užduotį reikia atlikti labai gerai, o žingsniai turėtų būti itin nuoseklūs. Būtent tokiu įsitikinimu vadovavosi Tautvydas Šimanausk...
nuotrauka
2020-11-13 15:00
Kaimo statybos ministerijos (KSM) nebėra jau 35 metus, tačiau buvę kolegos, bent jau Pramonės valdybos darbuotojai, susitinka kas kelerius metus. Laiko atstumas jiems leidžia tuomet grėsmingas situacijas pamatyti kitoje šviesoje, o darbo ir gyvenimo patirtis – apmąstyti sektoriaus ir specialistų sit...
nuotrauka
2020-11-09 10:33
Architektūros menas dažnam asocijuojasi tik su baroko, gotikos, klasicizmo, modernumo ar kitais istoriniais stiliais. Kodėl sunku įvertinti šių laikų architektūrą ir koks architekto vaidmuo derinant užsakovo, vartotojų bei bendruomenės poreikius nepamirštant meninės dalies? Apie tai pokalbis su arch...
nuotrauka
2020-10-14 07:29
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus: Geriausiam metų projektuotojui, Geriausiam metų statybos vadovui ir Geriausiam metų techniniam prižiūrėtojui. Statybininkų dienos šventėje UAB „Structures“ projektuotojas Mindaugas Petkevičius buvo...
nuotrauka
2020-09-17 08:58
Nuo mažens esame pratinami laiką leisti komandoje: žaidimų aikštelėje žaidžiame su bendraamžiais, mokyklos suole sėdime su klasės draugu, o laisvalaikį mieliau leidžiame draugų ir artimųjų kompanijoje. Įvairius darbus taip pat dažnai norime atlikti ne po vieną, o kartu su kitais.
nuotrauka
2020-09-16 07:30
Jevgenij Kleinov yra įmonės „Naresta“ projektų vadovas, statybos inžinierius. Tačiau 36-erių vyras sako, kad sėkmingas projektų vadovo darbas yra susijęs ne tik su kompetencijomis, bet ir su gebėjimu bendrauti su užsakovais, partneriais. „Diplomatija, derybiniai įgūdžiai mano darbe labai svarbūs, ne...
nuotrauka
2020-08-26 11:01
Pasirinkę technologinės pakraipos studijas jaunuoliai yra laukiami įvairiausiose gyvenimo srityse, net ir kosmines technologijas kuriančiose kompanijose arba kosminių tyrimų centruose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
nuotrauka
2020-03-04 12:25
„Reikia atkakliai siekti tikslo, ieškoti būdų įgyvendinti idėją, kuria tiki ir nebijoti“, – sėkmingo verslo paslaptimis dalijasi teisės, buhalterijos, verslo, mokesčių konsultacijų paslaugų įmonės „Justicija“ vadovas Vaidas Šalaševičius. Be darbo savo įmonėje jis įsteigė ne vieną verslininkus vienij...
nuotrauka
2019-12-26 08:57
Saulius Bekampis nuolat segi Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) ženkliuką. Jį įsisegė gerokai anksčiau, negu baigiantis 2019 m. tapo LSIS prezidentu. „Segėdamas šį ženkliuką, išreiškiu didžiulę pagarbą savo profesijai – esu statybos inžinierius, tokiu laikau save ir iš prigimties. O ženkli...
nuotrauka
2019-11-13 13:27
Lapkritį aplinkosaugos veteranui, Aplinkos ministerijos įsteigtos VšĮ „Grunto valymo technologijos“ direktoriui Rapolui Liužinui sukanka 80 metų. Jį pažįsta dauguma aplinkosaugininkų bendruomenės narių. Vieniems jis buvo mokytojas, globėjas, kitiems – vadovas, bendramintis ir bendražygis.
nuotrauka
2019-11-05 10:16
Dienraščio „Verslo žinios“ jau devintus metus rengiamuose Verslo lyderių apdovanojimuose Jaunojo Metų CEO titulą pelnė Kauno technologijos universiteto (KTU) alumnas Mantas Makulavičius, granito ir dolomito skalda prekiaujančios UAB „Milsa“ vadovas. Jo įsitikinimu, dabar yra Lietuvos aukso amžius, k...
nuotrauka
2019-10-21 15:46
Buvusiam ilgamečiam Palangos miesto vyriausiajam architektui Leonui Laimučiui Mardosui spalio 19 d. suėjo 90.

Statybunaujienos.lt » Asmenybės