2022 rugsėjo 28 d. trečiadienis, 18:08
Reklama  |  facebook

Sėkmingai dirbanti įmonė apie rizikingą darbų vadybą ir atsarginius ėjimus

2021-01-14 11:01
„Grinduva“, bendra Lietuvos ir Čekijos įmonė, kone kasmet pelno sėkmingai dirbančios įmonės vardą. Jos vadovas Tomas Vailionis sako, kad nėra jokių formulių – yra kasdienis darbas ir aiškus žinojimas, kad geras įmonės vardas yra didžioji vertybė.
nuotrauka
Tomas Vailionis. UAB „Grinduva“ nuotr.


Minimos įmonės
Grinduva, UAB
Mitnija, UAB
YIT Lietuva, UAB

2020-ieji metai įmonėms buvo sudėtingi, o „Grinduva“ paslaugų apimtis užaugino nuo 872 tūkst. eurų (I ketv.) iki 2 884 tūkst. eurų (III ketv.). Kas lėmė tokį augimą?

Pirmiausia tai didieji mūsų projektai Vilniuje. Išskirtiniu mums tapo „Mitnijos“ projektas S7: mes dalyvavome įgyvendinant 3 iš 4 etapų – įrengėme 40 tūkst. kv. metrų požeminės automobilių stovėjimo aikštelės grindų dangos ir 6 tūkst. kv. m šviesaus betono kiemo dangų. Kitas didelis praėjusių metų projektas – „YIT Lietuva“ užsakymu pradėjome darbus šios įmonės statomuose daugiaaukščiuose namuose sostinės Linkmenų gatvėje. 2020 m. pavasarį pradėjome, o neseniai etapais baigėme darbus naujai statomame išparduotuvių centre prie Vakarinio aplinkkelio Vilniuje – tai buvo 10 tūkst. kv. m ploto grindų dangos įrengimas. Šiame objekte dirbame ir šiemet.

Laimėję darbus viename etape, paprastai sulaukiame užsakymo dirbti ir kituose etapuose. Džiaugiamės, kad mus pastebi ir šalia dirbantys užsakovai – gauname pakvietimų į jų objektus. Mums tai yra patvirtinimas, kad dirbame kokybiškai, laikydamiesi susitarimų bei greitai reaguodami į besikeičiančią situaciją.

Taigi pernai mūsų apyvartą augino dideli užsakymai, kuriuos dėl darbų eiliškumo, nulemto technologijų, vykdėme etapais. 

84 tūkst. eurų skyrėte investicijoms – kokie tai įsigijimai?

Įsigijome keletą naujų glaistymo mašinų ir transportą darbuotojams vežti.

Mes atsisakėme komandiruočių, nebent tai būtų poros dienų užsakymai Klaipėdoje, Šiauliuose. Todėl mums itin svarbu turėti komfortabilias transporto priemones darbuotojams vežti į objektus: kasdien važinėjame iš Alytaus kone po visą Lietuvą ir atgal. Visas mūsų transporto ūkis yra apynaujis, nes mums svarbu, kad darbuotojai važiuotų patogiai, saugiai, be streso, kad kelyje gali mašina sugesti.

Kairėje –
Sėkmingai dirbančios įmonės apdovanojimas 

Taip pat įsigijome naujų glaistyklių, kurios didina darbo našumą, efektyvumą. Nuolat atnaujiname darbo priemones: senas, valdomas mechaniškai, keičiame hidraulinėmis naujo tipo glaistyklėmis. Dirbant jomis, ne tik taupomas laikas, bet ir pats procesas darbininkams tampa lengvesnis, reikalaujantis mažiau fizinės jėgos.

Kadangi esame įmonė ant ratų, mums svarbus patogus ir saugus transportas. Mums labai svarbu, kad nelengvas fizinis grindų įrengimo darbas taptų kiek įmanoma lengvesnis. Tad tiek darbo priemonės, tiek transportas mums yra vienodai svarbūs. 

Įsteigėte 5 naujas darbo vietas, kai daugelis atleidžia darbuotojus, skelbia prastovas.

Lėmė anksčiau minėti didieji projektai, ryškiai padidinę darbo apimtis. Tad priėmėme grindų klojėjų ir pagalbinių darbininkų. Per 5 pastaruosius metus kasmet priimame po 2–3 žmones. Taip auginame darbuotojų skaičių. Pasibaigus projektams, ne atleidžiame žmones, o ieškome įmonei darbo. Šiuo metu „Grinduvoje“ dirba 39 darbuotojai, iš kurių 29 – betarpiškai dirba objektuose. 

Kokie iššūkiai Jus, kaip vadovą, išbandė 2020-aisiais?

Jie mane bando kasdien. Mūsų įmonėje objektuose dirba 29 žmonės. Tuo pačiu metu vykdome ne po vieną, o kelis projektus. Užsakymai vykdomi net ne vienoje vietoje, ne viename mieste. Kadangi paprastai dirbame kaip subrangovai, esame priklausomi nuo rangovų darbų, tempo, terminų ir susitarimų laikymosi. Esame priklausomi net nuo oro sąlygų ir vargas, jeigu staiga keičiamos sinoptikų prognozės. 

Nuotraukoje – 
„Mitnijos“ projektas S7. „Grinduva“ dalyvavo 3 iš 4 etapų. 
„Mitnijos“/Evaldo Stakėno nuotr. 

Tai kelia didžiulių iššūkių tiems, kurie tvarko įmonės vadybą. Vienu metu dirbame keliuose objektuose Vilniuje, Kaune ir Babtuose. Sakykim, rytdiena suplanuota, žinom, kas ir kokiuose objektuose dirbs, užsakytas betonas. Tačiau staiga pasikeičia sinoptikų prognozės, rangovus ištinka force majore, ir tampa aišku, kad arba žmonės rytoj neturės darbo, arba privalai gerai pasukti galvą perplanuodamas darbus – paskirstydamas darbuotojus po kitus objektus. Todėl turėti mažiau užsakymų – rizikinga. Todėl ne visada pavyksta suplanuoti darbus savaitei, bet visada būtina turėti atsarginį planą.

Jeigu tai priklausytų tik nuo manęs, kaip vienos įmonės vadovo, gal didelių iššūkių ir nekiltų. Tačiau planai keičiasi kone kasdien, todėl retą vakarą praleidžiu be kitos dienos darbo planavimo. Vadovo sėkmę arba nesėkmę, pagal pasaulinio lygio verslo konsultantą Brian Tracy, nulemia planavimas, organizavimas, įdarbinimas, darbų paskirstymas, vadovavimas, įvertinimas ir atsiskaitymas. Ir visos šios sritys kartu, o ne kelios, paimtos atskirai, lemia sėkmingą darbą. Nedidelė įmonė reikalauja atidžios ir įžvalgios vadybos, nes būtina nuolat palaikyti įmonės „formą“.

Kaip pildosi 2021 m. užsakymų portfelis?

Tokios įmonės kaip mūsų paprastai džiaugiasi užsitikrinusios darbo bent mėnesiui į priekį. Mūsų įmonės 2021 m. užsakymų portfelyje – darbų sukaupta keliems mėnesiams. Tai labai geras rezultatas, kurio nereiktų laikyti atsitiktine sėkme. 

Vilnius Outlet.
„Mitnijos“/FB iliustr. 

Antanas Minkevičius, ilgametis įmonės vadovas ir akcininkas, dabar – konsultantas, padėjo ir įtvirtino pagrindus, ant kurių buvo sukurta nedidelė, bet stabiliai 24-tus metus auganti įmonė. Rinka neleidžia atsipalaiduoti, todėl mūsų žmonės skiria dar didesnį dėmesį kokybei, greitam problemų sprendimui, greitam reagavimui, sklandiems, tarpusavio pasitikėjimu grįstiems santykiams su rangovais. Mes žinome, kad einame teisinga kryptimi, nes užsakovai neretai dar iki konkurso konsultuojasi su mumis, tariasi net konstruktoriai, nes mūsų įmonė jiems reiškia stabilumą, patikimumą, patirtį ir kokybę.

Bet didžiausias apdovanojimas mūsų įmonei yra užsakovai, su kuriais, kaip „Mitnija“ ar „YIT Lietuva“, dirbame po kelerius metus iš eilės; rangovai, kurie, pamatę mūsų žmonių darbą, kviečia kartu dirbti ir kituose objektuose. Ir gerai žinau, kad visa tai sukuria mūsų žmonės, kurie ir neprašyti pasidalija geriausiais sprendimais, padėdami optimizuoti užsakovams darbus. 

Manau, kad tai ir yra tam tikra sėkmingai veikiančios įmonės formulė, kurioje dera ilgametė istorija, geras vardas, atsakingumas, kokybė, laiku įvykdomi projektai. 

Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2022-09-27 07:16
Statybininkų dienos proga apdovanoti du įmonės „Layher Baltic“ darbuotojai. Projektų vadybininkei Margaritai Leganovičiūtei įteikta Lietuvos statybininkų asociacijos padėka, o vyr. pastolių projektavimo inžinieriui Ramanui Dzikavitskiui – Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės padėka.
nuotrauka
2022-09-16 11:26
Vienui vienu punktu iki vienuolikos procentų – tiek per metus Lietuvoje padidėjo renovuotų senų daugiabučių dalis. Maždaug 650 senų daugiabučių perėjo į atnaujintų kategoriją, kurioje jau yra 4387.
nuotrauka
2022-09-14 13:11
Architektūrinės estetikos studijos „arches“ suprojektuotas viešbutis ir SPA Amberton Green SPA Druskininkai laimėjo 1-ąją vietą tarptautiniame tvarios architektūros konkurse „Sustainability in Architecture Construction and Design in Baltics 2022“.
nuotrauka
2022-09-13 09:37
Lietuvos statybos inžinierių sąjungos, Lietuvos statybininkų asociacijos, VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūros ir Europos statybos inžinierių tarybos atstovai Statybininkų dienos šventės metu Palangoje paskelbė metų inžinieriaus konkurso laimėtojus.
nuotrauka
2022-09-12 06:35,      papildyta 2022-09-14 08:00, Papildyta nuotraukomis
Statybininkų dienos šventėje tradiciškai įvyko jau 9-oji Statybininkų olimpiada.
nuotrauka
2022-09-09 16:10,      papildyta 2022-09-16 15:19, Papildytas sąrašas
Šiandien, rugsėjo 9 d., Palangoje Lietuvos statybininkų asociacijos nariai mini Statybininkų dieną, kuri švenčiama antrąjį rugsėjo savaitgalį. Šventės proga įteikti apdovanojimai statybų sektoriaus atstovams.
nuotrauka
2022-08-01 14:46
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė gavo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įsteigtą Ukrainos taikos apdovanojimą. Ukrainos žmonių vardu ministrė apdovanota už paramą Ukrainai šalies karo su Rusija metu.
nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-07 10:53
BIM yra modernus įrankis, kuris vis labiau įsitvirtina statybos sektoriuje, apimdamas vis daugiau statybos proceso dalyvių. Apie BIM vertes ir neišnaudotas galimybes – konkurso „Lietuvos BIM projektai 2022“ komisijos nariai: Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas, VšĮ „Skaitmeninė staty...
nuotrauka
2022-06-01 07:42
Didžiausiame Lietuvos skaitmeninės statybos tematikos renginyje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. BIM projektai.
nuotrauka
2022-05-20 07:38
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ paskelbti geriausi Lietuvos BIM projektai. Geriausiu BIM projektu užsienyje pripažintas „Science Park Towers“ Švedijoje, kurį įgyvendino „INHUS Engineering“, „Peikko Lietuva“ ir „Staticus“.
nuotrauka
2022-05-18 11:02
Projektavimo įmonė „Atamis“ yra dalis komandos, projektavusios administracinės paskirties pastatą T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Šis objektas pripažintas geriausiu visuomeniniu BIM projektu. Jam buvo suformuotas pirmasis Lietuvoje „Taip pastatyta“ BIM objekto elektroninis statinio pasas.
nuotrauka
2022-05-17 15:32
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ kviečia Lietuvos mokslo ir verslo bendruomenes susipažinti su pirmąja Baltijos šalyse prie perdavimo tinklo prijungta 1 MW galios ir 1 MWh talpos baterija ir ją išmėginti.
nuotrauka
2022-05-17 07:15
Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ geriausiu visuomeniniu BIM projektu buvo pripažintas UAB „Naresta“, generalinio rangovo, rekonstruotas administracinis pastatas T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Užsakovas – VĮ „Turto bankas“, projektavo įmonė „Atamis“.
nuotrauka
2022-05-11 07:29
„Raitininkų sodo“ projektas, kurį įmonė „YIT Lietuva“ įgyvendino dviem etapais, sulaukė svarbaus įvertinimo. Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ šis projektas pripažintas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-10 07:32
KTU Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro sukurtas Kauno miesto skaitmeninis dvynys konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ pripažintas geriausiu miesto modelio BIM projektu.
nuotrauka
2022-04-29 07:39
Vilniuje po dviejų metų priverstinės pertraukos įvyko jau antrasis tarptautinis pastolininkų čempionatas, kurį organizavo BSA Baltijos pastolininkų asociacija kartu su įmone „Layher Baltic“.
nuotrauka
2022-04-29 06:35
Europos Komisija, vykdydama Klimatui neutralių ir sumanių miestų misiją, prisidės prie 100 Europos miestų, sieksiančių iki 2030 m. neutralizuoti savo poveikį klimatui, plėtros. Tarp jų pateko du Lietuvos miestai – Vilnius ir Tauragė. Jie gaus paramą ir finansavimą, kad per šį dešimtmetį taptų klimat...
nuotrauka
2022-04-25 09:08
Balandžio 22 d., penktadienį, didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. Lietuvos BIM projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ rengiamame kasmetiniame konkurse 6-iose kateg...
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...