2024 balandžio 21 d. sekmadienis, 7:29
Reklama  |  facebook

Sėkmingai dirbanti įmonė apie rizikingą darbų vadybą ir atsarginius ėjimus

2021-01-14 11:01
„Grinduva“, bendra Lietuvos ir Čekijos įmonė, kone kasmet pelno sėkmingai dirbančios įmonės vardą. Jos vadovas Tomas Vailionis sako, kad nėra jokių formulių – yra kasdienis darbas ir aiškus žinojimas, kad geras įmonės vardas yra didžioji vertybė.
nuotrauka
Tomas Vailionis. UAB „Grinduva“ nuotr.


Minimos įmonės
Grinduva, UAB
Mitnija, UAB
YIT Lietuva, UAB

2020-ieji metai įmonėms buvo sudėtingi, o „Grinduva“ paslaugų apimtis užaugino nuo 872 tūkst. eurų (I ketv.) iki 2 884 tūkst. eurų (III ketv.). Kas lėmė tokį augimą?

Pirmiausia tai didieji mūsų projektai Vilniuje. Išskirtiniu mums tapo „Mitnijos“ projektas S7: mes dalyvavome įgyvendinant 3 iš 4 etapų – įrengėme 40 tūkst. kv. metrų požeminės automobilių stovėjimo aikštelės grindų dangos ir 6 tūkst. kv. m šviesaus betono kiemo dangų. Kitas didelis praėjusių metų projektas – „YIT Lietuva“ užsakymu pradėjome darbus šios įmonės statomuose daugiaaukščiuose namuose sostinės Linkmenų gatvėje. 2020 m. pavasarį pradėjome, o neseniai etapais baigėme darbus naujai statomame išparduotuvių centre prie Vakarinio aplinkkelio Vilniuje – tai buvo 10 tūkst. kv. m ploto grindų dangos įrengimas. Šiame objekte dirbame ir šiemet.

Laimėję darbus viename etape, paprastai sulaukiame užsakymo dirbti ir kituose etapuose. Džiaugiamės, kad mus pastebi ir šalia dirbantys užsakovai – gauname pakvietimų į jų objektus. Mums tai yra patvirtinimas, kad dirbame kokybiškai, laikydamiesi susitarimų bei greitai reaguodami į besikeičiančią situaciją.

Taigi pernai mūsų apyvartą augino dideli užsakymai, kuriuos dėl darbų eiliškumo, nulemto technologijų, vykdėme etapais. 

84 tūkst. eurų skyrėte investicijoms – kokie tai įsigijimai?

Įsigijome keletą naujų glaistymo mašinų ir transportą darbuotojams vežti.

Mes atsisakėme komandiruočių, nebent tai būtų poros dienų užsakymai Klaipėdoje, Šiauliuose. Todėl mums itin svarbu turėti komfortabilias transporto priemones darbuotojams vežti į objektus: kasdien važinėjame iš Alytaus kone po visą Lietuvą ir atgal. Visas mūsų transporto ūkis yra apynaujis, nes mums svarbu, kad darbuotojai važiuotų patogiai, saugiai, be streso, kad kelyje gali mašina sugesti.

Kairėje –
Sėkmingai dirbančios įmonės apdovanojimas 

Taip pat įsigijome naujų glaistyklių, kurios didina darbo našumą, efektyvumą. Nuolat atnaujiname darbo priemones: senas, valdomas mechaniškai, keičiame hidraulinėmis naujo tipo glaistyklėmis. Dirbant jomis, ne tik taupomas laikas, bet ir pats procesas darbininkams tampa lengvesnis, reikalaujantis mažiau fizinės jėgos.

Kadangi esame įmonė ant ratų, mums svarbus patogus ir saugus transportas. Mums labai svarbu, kad nelengvas fizinis grindų įrengimo darbas taptų kiek įmanoma lengvesnis. Tad tiek darbo priemonės, tiek transportas mums yra vienodai svarbūs. 

Įsteigėte 5 naujas darbo vietas, kai daugelis atleidžia darbuotojus, skelbia prastovas.

Lėmė anksčiau minėti didieji projektai, ryškiai padidinę darbo apimtis. Tad priėmėme grindų klojėjų ir pagalbinių darbininkų. Per 5 pastaruosius metus kasmet priimame po 2–3 žmones. Taip auginame darbuotojų skaičių. Pasibaigus projektams, ne atleidžiame žmones, o ieškome įmonei darbo. Šiuo metu „Grinduvoje“ dirba 39 darbuotojai, iš kurių 29 – betarpiškai dirba objektuose. 

Kokie iššūkiai Jus, kaip vadovą, išbandė 2020-aisiais?

Jie mane bando kasdien. Mūsų įmonėje objektuose dirba 29 žmonės. Tuo pačiu metu vykdome ne po vieną, o kelis projektus. Užsakymai vykdomi net ne vienoje vietoje, ne viename mieste. Kadangi paprastai dirbame kaip subrangovai, esame priklausomi nuo rangovų darbų, tempo, terminų ir susitarimų laikymosi. Esame priklausomi net nuo oro sąlygų ir vargas, jeigu staiga keičiamos sinoptikų prognozės. 

Nuotraukoje – 
„Mitnijos“ projektas S7. „Grinduva“ dalyvavo 3 iš 4 etapų. 
„Mitnijos“/Evaldo Stakėno nuotr. 

Tai kelia didžiulių iššūkių tiems, kurie tvarko įmonės vadybą. Vienu metu dirbame keliuose objektuose Vilniuje, Kaune ir Babtuose. Sakykim, rytdiena suplanuota, žinom, kas ir kokiuose objektuose dirbs, užsakytas betonas. Tačiau staiga pasikeičia sinoptikų prognozės, rangovus ištinka force majore, ir tampa aišku, kad arba žmonės rytoj neturės darbo, arba privalai gerai pasukti galvą perplanuodamas darbus – paskirstydamas darbuotojus po kitus objektus. Todėl turėti mažiau užsakymų – rizikinga. Todėl ne visada pavyksta suplanuoti darbus savaitei, bet visada būtina turėti atsarginį planą.

Jeigu tai priklausytų tik nuo manęs, kaip vienos įmonės vadovo, gal didelių iššūkių ir nekiltų. Tačiau planai keičiasi kone kasdien, todėl retą vakarą praleidžiu be kitos dienos darbo planavimo. Vadovo sėkmę arba nesėkmę, pagal pasaulinio lygio verslo konsultantą Brian Tracy, nulemia planavimas, organizavimas, įdarbinimas, darbų paskirstymas, vadovavimas, įvertinimas ir atsiskaitymas. Ir visos šios sritys kartu, o ne kelios, paimtos atskirai, lemia sėkmingą darbą. Nedidelė įmonė reikalauja atidžios ir įžvalgios vadybos, nes būtina nuolat palaikyti įmonės „formą“.

Kaip pildosi 2021 m. užsakymų portfelis?

Tokios įmonės kaip mūsų paprastai džiaugiasi užsitikrinusios darbo bent mėnesiui į priekį. Mūsų įmonės 2021 m. užsakymų portfelyje – darbų sukaupta keliems mėnesiams. Tai labai geras rezultatas, kurio nereiktų laikyti atsitiktine sėkme. 

Vilnius Outlet.
„Mitnijos“/FB iliustr. 

Antanas Minkevičius, ilgametis įmonės vadovas ir akcininkas, dabar – konsultantas, padėjo ir įtvirtino pagrindus, ant kurių buvo sukurta nedidelė, bet stabiliai 24-tus metus auganti įmonė. Rinka neleidžia atsipalaiduoti, todėl mūsų žmonės skiria dar didesnį dėmesį kokybei, greitam problemų sprendimui, greitam reagavimui, sklandiems, tarpusavio pasitikėjimu grįstiems santykiams su rangovais. Mes žinome, kad einame teisinga kryptimi, nes užsakovai neretai dar iki konkurso konsultuojasi su mumis, tariasi net konstruktoriai, nes mūsų įmonė jiems reiškia stabilumą, patikimumą, patirtį ir kokybę.

Bet didžiausias apdovanojimas mūsų įmonei yra užsakovai, su kuriais, kaip „Mitnija“ ar „YIT Lietuva“, dirbame po kelerius metus iš eilės; rangovai, kurie, pamatę mūsų žmonių darbą, kviečia kartu dirbti ir kituose objektuose. Ir gerai žinau, kad visa tai sukuria mūsų žmonės, kurie ir neprašyti pasidalija geriausiais sprendimais, padėdami optimizuoti užsakovams darbus. 

Manau, kad tai ir yra tam tikra sėkmingai veikiančios įmonės formulė, kurioje dera ilgametė istorija, geras vardas, atsakingumas, kokybė, laiku įvykdomi projektai. 

Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2024-04-17 10:48
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.
nuotrauka
2024-04-11 15:22
Balandžio 16 d. visi BIM entuziastai turi galimybę iš arti susipažinti su Lietuvos skaitmeninės statybos lyderiais: jau devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) kviečia į konkurso „Lietuvos BIM projektai“ dalyvių projektų pristatymo renginį.
nuotrauka
2024-04-10 13:46
Ketvirtus metus vykstančios kampanijos „Ateitis – elektronikams" iniciatoriai, vienijantys lyderiaujančias sektoriaus įmones ir aukštąsias mokyklas Kaune, skelbia konkursą mokytojams-elektronikos entuziastams. Konkursu siekiama įvertinti mokytojų, skatinančių moksleivius domėtis perspektyvia elektro...
nuotrauka
2024-03-26 15:09
Mančesteryje vykusioje „Civic Trust Awards“ apdovanojimų ceremonijoje verslo ir laisvalaikio kompleksas „Bokšto skveras“ pripažintas nugalėtoju ir specialaus prizo laimėtoju, kuris įteikiamas išskirtiniams rekonstrukcijos projektams, įgyvendintiems saugomose teritorijose.
nuotrauka
2024-03-21 10:30
Kovo 20 d. paskelbtas kvietimas teikti paraiškas Žaliųjų pirkimų lyderių apdovanojimams, kurie skirti viešojo sektoriaus įmonėms, organizacijoms ir institucijoms, taip pat prekių ir paslaugų tiekėjams, tiekėjus vienijančioms organizacijoms ar viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančioms organizacijoms, į...
nuotrauka
2024-03-13 09:28
Didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM" Kanuose, Vilniui įteikti iš viso 5 apdovanojimai už pasiekimus Europos perspektyviausio miesto rinkimuose. Bendroje vidutinio dydžio miestų kategorijoje sostinė užėmė 3-ją vietą. Apdovanojimus kasmet rengia dienraščio „Financial Times" inve...
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-19 14:46
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra kviečia teikti paraiškas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui laimėti. Pretenduoti gali Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su...
nuotrauka
2024-01-19 07:58
Vienas ambicingiausių 2023 m. projektų – daugiau nei 500 bunų, įrengtų Nemuno vagoje. Pagrindinė bunų įrengimo Nemuno atkarpoje paskirtis – išlaikyti gilią ir laivybai tinkamą upės vagą. Specialiai šiam svarbiam Vidaus vandens kelių direkcijos vykdytam projektui įmonių grupė „Milsa“ sukūrė naują gam...
nuotrauka
2023-12-15 09:03
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai ar...
nuotrauka
2023-12-13 17:48
Gruodžio 13 d., Vilniuje 27-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Šiais metais konkurse dalyvavo 50 lietuvišką produkciją gaminančių įmonių. Aukščiausio įvertinimo aštuoniose vertinimo kategorijose siekė 81 ga...
nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį m...
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...
nuotrauka
2023-10-16 09:47
ARCHzona parodos metu paskelbtas trumpasis sąrašas architektų, patekusių į prestižinį geriausios Europos apdovanojimų EUmies Awards sąrašas.
nuotrauka
2023-10-06 05:55
Europos Komisijos įsteigtų Žaliosios sostinės apdovanojimų finale Vilnius tituluotas žaliąja Europos sostine 2025. Konkurso finale Taline Vilnius nugalėjo du finalininkus – Portugalijos Gimarainsą bei Austrijos Gracą.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos