2021 rugsėjo 27 d. pirmadienis, 3:09
Reklama  |  facebook

Sėkmingai dirbanti įmonė apie rizikingą darbų vadybą ir atsarginius ėjimus

2021-01-14 11:01
„Grinduva“, bendra Lietuvos ir Čekijos įmonė, kone kasmet pelno sėkmingai dirbančios įmonės vardą. Jos vadovas Tomas Vailionis sako, kad nėra jokių formulių – yra kasdienis darbas ir aiškus žinojimas, kad geras įmonės vardas yra didžioji vertybė.
nuotrauka
Tomas Vailionis. UAB „Grinduva“ nuotr.


Minimos įmonės
Grinduva, UAB
Mitnija, UAB
YIT Lietuva, UAB

2020-ieji metai įmonėms buvo sudėtingi, o „Grinduva“ paslaugų apimtis užaugino nuo 872 tūkst. eurų (I ketv.) iki 2 884 tūkst. eurų (III ketv.). Kas lėmė tokį augimą?

Pirmiausia tai didieji mūsų projektai Vilniuje. Išskirtiniu mums tapo „Mitnijos“ projektas S7: mes dalyvavome įgyvendinant 3 iš 4 etapų – įrengėme 40 tūkst. kv. metrų požeminės automobilių stovėjimo aikštelės grindų dangos ir 6 tūkst. kv. m šviesaus betono kiemo dangų. Kitas didelis praėjusių metų projektas – „YIT Lietuva“ užsakymu pradėjome darbus šios įmonės statomuose daugiaaukščiuose namuose sostinės Linkmenų gatvėje. 2020 m. pavasarį pradėjome, o neseniai etapais baigėme darbus naujai statomame išparduotuvių centre prie Vakarinio aplinkkelio Vilniuje – tai buvo 10 tūkst. kv. m ploto grindų dangos įrengimas. Šiame objekte dirbame ir šiemet.

Laimėję darbus viename etape, paprastai sulaukiame užsakymo dirbti ir kituose etapuose. Džiaugiamės, kad mus pastebi ir šalia dirbantys užsakovai – gauname pakvietimų į jų objektus. Mums tai yra patvirtinimas, kad dirbame kokybiškai, laikydamiesi susitarimų bei greitai reaguodami į besikeičiančią situaciją.

Taigi pernai mūsų apyvartą augino dideli užsakymai, kuriuos dėl darbų eiliškumo, nulemto technologijų, vykdėme etapais. 

84 tūkst. eurų skyrėte investicijoms – kokie tai įsigijimai?

Įsigijome keletą naujų glaistymo mašinų ir transportą darbuotojams vežti.

Mes atsisakėme komandiruočių, nebent tai būtų poros dienų užsakymai Klaipėdoje, Šiauliuose. Todėl mums itin svarbu turėti komfortabilias transporto priemones darbuotojams vežti į objektus: kasdien važinėjame iš Alytaus kone po visą Lietuvą ir atgal. Visas mūsų transporto ūkis yra apynaujis, nes mums svarbu, kad darbuotojai važiuotų patogiai, saugiai, be streso, kad kelyje gali mašina sugesti.

Kairėje –
Sėkmingai dirbančios įmonės apdovanojimas 

Taip pat įsigijome naujų glaistyklių, kurios didina darbo našumą, efektyvumą. Nuolat atnaujiname darbo priemones: senas, valdomas mechaniškai, keičiame hidraulinėmis naujo tipo glaistyklėmis. Dirbant jomis, ne tik taupomas laikas, bet ir pats procesas darbininkams tampa lengvesnis, reikalaujantis mažiau fizinės jėgos.

Kadangi esame įmonė ant ratų, mums svarbus patogus ir saugus transportas. Mums labai svarbu, kad nelengvas fizinis grindų įrengimo darbas taptų kiek įmanoma lengvesnis. Tad tiek darbo priemonės, tiek transportas mums yra vienodai svarbūs. 

Įsteigėte 5 naujas darbo vietas, kai daugelis atleidžia darbuotojus, skelbia prastovas.

Lėmė anksčiau minėti didieji projektai, ryškiai padidinę darbo apimtis. Tad priėmėme grindų klojėjų ir pagalbinių darbininkų. Per 5 pastaruosius metus kasmet priimame po 2–3 žmones. Taip auginame darbuotojų skaičių. Pasibaigus projektams, ne atleidžiame žmones, o ieškome įmonei darbo. Šiuo metu „Grinduvoje“ dirba 39 darbuotojai, iš kurių 29 – betarpiškai dirba objektuose. 

Kokie iššūkiai Jus, kaip vadovą, išbandė 2020-aisiais?

Jie mane bando kasdien. Mūsų įmonėje objektuose dirba 29 žmonės. Tuo pačiu metu vykdome ne po vieną, o kelis projektus. Užsakymai vykdomi net ne vienoje vietoje, ne viename mieste. Kadangi paprastai dirbame kaip subrangovai, esame priklausomi nuo rangovų darbų, tempo, terminų ir susitarimų laikymosi. Esame priklausomi net nuo oro sąlygų ir vargas, jeigu staiga keičiamos sinoptikų prognozės. 

Nuotraukoje – 
„Mitnijos“ projektas S7. „Grinduva“ dalyvavo 3 iš 4 etapų. 
„Mitnijos“/Evaldo Stakėno nuotr. 

Tai kelia didžiulių iššūkių tiems, kurie tvarko įmonės vadybą. Vienu metu dirbame keliuose objektuose Vilniuje, Kaune ir Babtuose. Sakykim, rytdiena suplanuota, žinom, kas ir kokiuose objektuose dirbs, užsakytas betonas. Tačiau staiga pasikeičia sinoptikų prognozės, rangovus ištinka force majore, ir tampa aišku, kad arba žmonės rytoj neturės darbo, arba privalai gerai pasukti galvą perplanuodamas darbus – paskirstydamas darbuotojus po kitus objektus. Todėl turėti mažiau užsakymų – rizikinga. Todėl ne visada pavyksta suplanuoti darbus savaitei, bet visada būtina turėti atsarginį planą.

Jeigu tai priklausytų tik nuo manęs, kaip vienos įmonės vadovo, gal didelių iššūkių ir nekiltų. Tačiau planai keičiasi kone kasdien, todėl retą vakarą praleidžiu be kitos dienos darbo planavimo. Vadovo sėkmę arba nesėkmę, pagal pasaulinio lygio verslo konsultantą Brian Tracy, nulemia planavimas, organizavimas, įdarbinimas, darbų paskirstymas, vadovavimas, įvertinimas ir atsiskaitymas. Ir visos šios sritys kartu, o ne kelios, paimtos atskirai, lemia sėkmingą darbą. Nedidelė įmonė reikalauja atidžios ir įžvalgios vadybos, nes būtina nuolat palaikyti įmonės „formą“.

Kaip pildosi 2021 m. užsakymų portfelis?

Tokios įmonės kaip mūsų paprastai džiaugiasi užsitikrinusios darbo bent mėnesiui į priekį. Mūsų įmonės 2021 m. užsakymų portfelyje – darbų sukaupta keliems mėnesiams. Tai labai geras rezultatas, kurio nereiktų laikyti atsitiktine sėkme. 

Vilnius Outlet.
„Mitnijos“/FB iliustr. 

Antanas Minkevičius, ilgametis įmonės vadovas ir akcininkas, dabar – konsultantas, padėjo ir įtvirtino pagrindus, ant kurių buvo sukurta nedidelė, bet stabiliai 24-tus metus auganti įmonė. Rinka neleidžia atsipalaiduoti, todėl mūsų žmonės skiria dar didesnį dėmesį kokybei, greitam problemų sprendimui, greitam reagavimui, sklandiems, tarpusavio pasitikėjimu grįstiems santykiams su rangovais. Mes žinome, kad einame teisinga kryptimi, nes užsakovai neretai dar iki konkurso konsultuojasi su mumis, tariasi net konstruktoriai, nes mūsų įmonė jiems reiškia stabilumą, patikimumą, patirtį ir kokybę.

Bet didžiausias apdovanojimas mūsų įmonei yra užsakovai, su kuriais, kaip „Mitnija“ ar „YIT Lietuva“, dirbame po kelerius metus iš eilės; rangovai, kurie, pamatę mūsų žmonių darbą, kviečia kartu dirbti ir kituose objektuose. Ir gerai žinau, kad visa tai sukuria mūsų žmonės, kurie ir neprašyti pasidalija geriausiais sprendimais, padėdami optimizuoti užsakovams darbus. 

Manau, kad tai ir yra tam tikra sėkmingai veikiančios įmonės formulė, kurioje dera ilgametė istorija, geras vardas, atsakingumas, kokybė, laiku įvykdomi projektai. 

Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-20 07:20
Vilma Vaičekauskienė, UAB „BAU Solutions“ generalinė direktorė, šiemet pripažinta geriausia technine prižiūrėtoja. Tai vienas iš trijų „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ apdovanojimų, kuriuos kasmet organizuoja Lietuvos statybos inžinierių sąjunga.
nuotrauka
2021-09-14 21:33
Statybų sektorius – viena svarbiausių šalies ūkio sričių, kurioje dirba 115 tūkst. žmonių ir veikia 9,3 tūkst. bendrovių. Per praėjusius metus mūsų statybininkai pastatė 7 425 pastatus ir 13 903 butus, išasfaltavo 372,25 km žvyrkelių ir nutiesė bei suremontavo 24 645 km dviračių takų. Užsienyje stat...
nuotrauka
2021-09-14 13:38
Tarptautinis kapitalo ir finansų rinkų leidinys „Euromoney“ tarptautiniuose nekilnojamojo turto (NT) apdovanojimuose įmonę „Eika“ pripažino geriausia 2021 m. nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje ir tai yra devintas kartas iš 17-a metų vykstančio tyrimo, kai įmonė pripažinta geriausia NT plėtotoja...
nuotrauka
2021-06-02 18:07
Birželio 2 d. startavo paraiškų dalyvauti „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ rinkimuose pildymas. Paraiškas galima teikti iki rugpjūčio 20 d.
nuotrauka
2021-05-13 07:41
Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotelių peronai (aikštelės), keleivių paviljonai, nuo kurių didžiąja dalimi priklauso viešojo transporto saugumas i...
nuotrauka
2021-04-30 11:22
Balandžio 22 d. tarptautiniame Europos fasadų konkurse „Baumit Life Challenge“ absoliučiu nugalėtoju išrinktas MO muziejus. Vilniuje įkurtas modernaus meno muziejus nurungė beveik 400 konkurentų iš 26 Europos šalių.
nuotrauka
2021-04-30 07:46
Būsto energijos taupymo agentūros „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose Klaipėdoje renovuotas namas (adresas – Taikos pr. 3) tapo absoliučiu lyderiu. UAB „Lankstinys“ įgyvendintas projektas laimėjo su didele persvara aplenkęs konkurentus.
nuotrauka
2021-04-28 08:56
Sostinės Šeškinės, Pašilaičių ir Fabijoniškių gyvenamuosiuose rajonuose lietaus nuotekų tinklai bus rekonstruojami pritaikant tvarios vandentvarkos, procesų skaitmenizavimo ir žaliosios infrastruktūros principus. Šis projektas – Lietuvoje vienas iš pirmųjų vandentvarkos srities projektų, parengtų va...
nuotrauka
2021-04-26 09:15
Vienybės aikštė Kaune pelnė pasaulyje pripažintą, tarptautinį „iF Design“ apdovanojimą architektūros kategorijoje. Tai – istorinis laimėjimas, kadangi tokio įvertinimo užbaigtas architektūros objektas sulaukė pirmą kartą ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.
nuotrauka
2021-04-26 08:14
Didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje virtualioje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2021. Vilnius“ balandžio 23 d., penktadienį, – paskelbti geriausi 2021 m. Lietuvos BIM projektai.
nuotrauka
2021-04-21 07:33,      papildyta 2021-04-23 14:50, Projektas pelnė konkurso „Lietuvos BIM projektai 2021“ apdovanojimą
Metų pradžioje Visagino pramonės parke buvo užbaigta statyti Jungtinės Karalystės medicinos prietaisų kompanijos „Intersurgical“ gamykla. Tai jau antroji Lietuvoje veikianti jos gamykla. Ir pirmoji, kurią generalinis rangovas „Raseinių statyba“ statė BIM aplinkoje.
nuotrauka
2021-02-11 07:31
„Magnum“ verslo centras yra ne tik didžiausias verslo centras Kaune. Šis projektas išsiskiria ir statybų, ir inžinerinių sprendimų prasme – tai didžiulis A+ klasės pastatas su daugybe techninių inovacijų. „Magnum“ įkūnija aukščiausius kokybės reikalavimus, būtent todėl tapo svarbiu pokyčiu formuojan...
nuotrauka
2021-02-09 07:15
Šių dienų statybų sektoriaus profesionalai ne tik statydami naujus statinius ieško inovatyvių sprendimų, siekia aukščiausių kokybės standartų. Tokius aukštus reikalavimus jie kelia ir tada, kai atnaujina bei pritaiko visuomenės poreikiams senus, turinčius neįkainojamą istorinę vertę, pastatus.
nuotrauka
2021-02-08 07:03
Naujasis „Architektūros parko“ Vilniuje namų kvartalas „Svečių namai“ arba P9 įvardintas šiuolaikišku, moderniu ir geros architektūros projektu. Kvartalą, įkurdintą istoriškai ir gamtos požiūriu išskirtinoje vietoje, kaip generalinis rangovas pastatė AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST).
nuotrauka
2021-02-04 07:23
„Sudėtingiausiais šaliai laikais, kokie yra ir šis pandemijos laikotarpis, mūsų įmonė mobilizuojasi ir įveikia iššūkius“, – sako UAB „Elektrifikacijos paslaugos“ direktorius Aivaras Pranauskas, kurio vadovaujama įmonė mažųjų įmonių grupėje pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2020“ vardą.
nuotrauka
2021-01-22 06:58
Daugiau nei 50 metų veikianti AB „Panevėžio butų ūkis“ yra viena iš didžiausių paslaugas teikiančių šalies įmonių. 2020 m. pabaigoje ji pelnė Panevėžio apskrities geriausios paslaugų įmonės vardą.
nuotrauka
2021-01-05 10:18
Ąžuolyno giraitėje Klaipėdoje intensyviai vykę atnaujinimo darbai jau baigti. Liko pastatyti informacinius ženklus, nuimti tvoras ir apsaugines medžiagas nuo naujų objektų. Tarp Kauno ir Paryžiaus Komunos gatvių esančiame parke suformuotos skirtingos zonos tiek ramiam poilsiui, tiek aktyviam laisval...
nuotrauka
2020-12-17 14:41
Gruodžio 17 d. 21-ą kartą paskelbti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Sėkmingai dirbanti įmonė“ nugalėtojai. Sėkmingai dirbančiomis įmonėmis šiais metais tapo 9 įmonės trijose grupėse pagal jų dydį.
nuotrauka
2020-12-17 13:25
Gruodžio 17 d. 24-ą kartą skelbiami Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” nugalėtojai. Apdovanojimams buvo nominuotos 76 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 24-ių šalies ūkio šakų. Lyderio pozicijas kaip ir kasmet išlaikė maisto pramonės ...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos