2021 spalio 28 d. ketvirtadienis, 14:23
Reklama  |  facebook

Šiauliai nesutinka, kad bauda išsprendė ginčą dėl Lyros gatvės

2020-02-18 10:29
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) nubaudė pažeidėją, neteisėtai pastačiusį tvorą. Tačiau Šiaulių miesto savivaldybė siekia, kad pažeidėjas ne tik būtų nubaustas, bet ir iš jo būtų pareikalauti atstatyti buvusią situaciją.
nuotrauka
Šiaulių m. savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Šiaulių m. savivaldybė,
NŽT (Nacionalinė žemės tarnyba),
Šiaulių miesto Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis, cituojamas savivaldybės pranešime, sako, kad išdygusios tvoros (adresas - Lyros g. 13) istorija rutuliojasi toliau. Naujausiomis žiniomis, Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Šiaulių padalinys išnagrinėjo skundus ir įvertino situaciją dėl pastatytos tvoros. Tarnyba Šiaulių miesto Savivaldybės administraciją informavo, jog pažeidėją nubaudė. Tačiau Savivaldybės administracijos direktorius atkreipia dėmesį, jog paprastai, priimant tokį sprendimą, ne tik nubaudžiama, bet ir reikalaujama panaikinti padarytą sprendimą. Tikimasi, kad NŽT kontroliuos jos sprendimo vykdymą iki galo.

„Savivaldybės administracija ne kartą teigė, jog tokiu atveju, kai statinys yra statomas ant tam tikro žemės sklypo, kuris jam nepriklauso, jis turi susiderinti su žemės savininku, šiuo atveju – Nacionaline žemės tarnyba. NŽT sprendimas skirti baudą dar kartą įrodo, jog susidariusi situacija nėra Savivaldybės administracijos reguliavimo klausimas, tokį pažeidimą sureguliuoti ir išspręsti turi atitinkamos institucijos, šiuo atveju NŽT. Baudos skyrimo faktas įrodo, jog teisingumas mieste funkcionuoja“, – komentavo Antanas Bartulis.

Kitas klausimas – viso Dainų bulvaro praeinamumas. Diskutuojama, kad galėtų būti grąžinta situacija, buvusi iki 1990-ųjų metų: bulvaras buvo vientisas, atviras pėstiesiems. Praėjimas prie Lyros prekybos centro, dabar tapęs ir privačios aikštelės dalimi, yra nepatogus. Savivaldybės administracija kreipėsi į teisininkus konsultacijos, kurie konstatavo, kad teisminiu keliu tai išspręsti yra mažai tikėtina.

Savivaldybės administracijos direktoriaus A. Bartulio teigimu, planuojama eiti kitu teisėtu keliu – atsiklausti visuomenės, ar tikrai praėjimas reikalingas, ar jis turėtų būti grąžintas. Vietos savivaldos įstatymas numato tokios apklausos galimybę.

„Jei visuomenė nuspręs, kad reikia, tuomet beliks pradėti procedūras dėl nuosavybės paėmimo visuomenės reikmėms, už ją atlyginant pagal galiojančius teisės aktus. Tokiu būdu būtų atstatytas Dainų bulvaro vientisumas, kuris dabar yra „sukapotas“, o už Lyros g. 13 – iš viso suniokotas: suskaldytos plytelės, nesaugu, dėl šios atkarpos gaunama skundų“, – teigė Savivaldybės administracijos vadovas.

Kalbėdamas apie ginčus keliančią, iš sklypo ribų išsikišusios pastato Lyros g. 13 dalies situaciją, Antanas Bartulis konstatavo, kad sulaukta nepalankaus teismo sprendimo. Savivaldybės vadovas, savo įsakymu sustabdė sklypo formavimo ir pertvarkymo procedūras, kurios anot teismo, negalėjo būti stabdomos.

„Tačiau minimas direktoriaus įsakymas ir sukūrė prielaidą procesui, tad natūralu, jog sustabdžius šį teisės aktą sustoja ir procesas, kuris yra akto išdava. A. Bartulio teigimu, toks teismo sprendimas stebina, kadangi teisės aktų priėmimas, sustabdymas ir panaikinimas yra numatyti Vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnyje. Toks teismo sprendimas labai apsunkina savivaldybės darbą, nes teises priimti, sustabdyti ir panaikinti savo sprendimus turi ne tik Administracijos direktorius, bet ir Taryba, Meras. Taigi, matant šią komplikuotą situaciją, toks teismo sprendimas bus skundžiamas. Norima, kad aukštesnės instancijos teismas, kuris turi teisę formuoti tam tikrą teismų praktiką, pasisakytų šioje situacijoje ir priimtų tokį sprendimą, kuriuo turės vadovautis ne tik Šiaulių miesto, bet ir kitos šalies savivaldybės“, – rašoma savivaldybės pranešime. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-10-28 13:50
Vilnius pradeda gatvių desovietizacijos procesą – pilkos, nejaukios ir nesaugios gatvės virs vakarietiškomis – su medžių alėjomis, mažąja architektūra, įvairesnėmis dangomis, prižiūrimais fasadais palei gatves. Spalio 28 d. buvo pristatytas metus kurtas Vilniaus Gatvių standartas – 12 principų, kuri...
nuotrauka
2021-10-28 13:07
Lietuva dar šiemet, lapkritį–gruodį, gaus pirmąją paramą iš naujojo ES Modernizavimo fondo – 20 mln. eurų savivaldybių pastatams atnaujinti ir dar 8 mln. eurų neariminei žemdirbystei.
nuotrauka
2021-10-27 15:21
Vilniaus miesto savivaldybės taryba apsisprendė – vilniečiai nebeturės kentėti smogo, kurį metai iš metų sukeldavo taršus kuras, naudojamas šildymui. Nuo 2023 m. birželio kūrenti anglį ar durpių briketus Vilniaus mieste bus draudžiama.
nuotrauka
2021-10-27 14:56
Vilniaus miesto tarybos pritarimu, 237 nekilnojamojo turto objektams sostinėje 2022-aisiais bus taikomas 3 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifas.
nuotrauka
2021-10-27 14:21
Vilniaus miesto tarybos sprendimu, daugiafunkcio komplekso koncesininkui statybos metu išnuomojama 22 ha teritorija (Ozo g. 27) ir jis atleidžiamas nuo žemės nuomos mokesčio. Taikant šiuo metu galiojantį savivaldybės nustatytą tarifą, mokestinė lengvata sudarys apie 127 tūkst. Eur.
nuotrauka
2021-10-27 14:16
Vilniaus Taryba svarsto daugiau nei 25 metus Vilniaus infrastruktūrą planuojančią ir inovatyvius sprendimus miestui teikiančią įstaigą „Vilniaus planas" pertvarkyti į uždarąją akcinę bendrovę.
nuotrauka
2021-10-25 14:23
Pirmadienį, spalio 25 d., socialiniame tinkle „Facebook“ Kretingos rajono meras Antanas Kalnius pasidalino žinute apie Kelių direkcijos skelbtame aukcione pardavinėtus senojo Žemaitės alėjos grindinio akmenis.
nuotrauka
2021-10-23 07:16
Konstitucijos prospekte ir toliau tęsiami Žaliosios bangos kūrimo darbai. Nuo spalio 22 d. 9 val. Konstitucijos pr. laikinai keisis eismo organizavimas tarp Lecho Kačinskio ir Kalvarijų g., ties Jono Jablonskio skveru. Planuojama, kad darbai vyks iki spalio 29 d.
nuotrauka
2021-10-21 12:14
Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė tenkinti prieš savaitę kartu su prevenciniu ieškiniu laidojimo namams „Ligamis" Vilniaus miesto savivaldybės pateiktą prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones. Savivaldybės prašymu, teismas uždraudė vykdyti bet kokią ritualinių paslaugų veiklą pastat...
nuotrauka
2021-10-21 12:03
„Mūsų kompanijos bruožas – vystyti išskirtinius, kokybiškus projektus, kuriant pridėtinę vertę visuomenei, todėl norime, kad šio sklypo plėtra vyktų darniai su aplinka ir bendruomene“, – susitikime su Kauno rajono meru Valerijumi Makūnu sakė „SBA Urban“ valdybos pirmininkas Lionginas Šepetys.
nuotrauka
2021-10-20 09:07
Vakar, spalio 19 d., Vilniuje jau šešioliktus metus įteikti svarbiausi šalies savivaldos apdovanojimai – „Auksinės krivūlės“.
nuotrauka
2021-10-20 08:53
Vilniaus miesto savivaldybė užbaigė Karoliniškių gimnazijos stadiono rekonstrukciją ir atvėrė aikštyną naudojimui. Tai jau 18 atnaujintas aikštynas iš 40 – būtent tiek aikštynų per kadenciją numatyta modernizuoti koalicijos darbų programoje.
nuotrauka
2021-10-20 08:31
Viena iš didžiausių investicijų Plungės krašte – milijoninės vertės universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso statybos Mendeno gatvėje.
nuotrauka
2021-10-19 15:56
Kaunas artimiausiu metu pradės erdvios daugiaaukštės automobilių saugyklos statybas. Daugiau nei 250 vietų statinys suplanuotas greta buvusio „Merkurijaus“ pastato K. Donelaičio g. 65P sklype. Užbaigti projektą planuojama 2023-iųjų pavasarį.
nuotrauka
2021-10-19 09:18
Naujosios gatvės atkarpos nuo geležinkelio viaduko iki Alytaus miesto ribos rekonstrukcija baigta, šia gatvės atkarpa jau kurį laiką vyksta intensyvus eismas, o spalio 18 d. teatralizuoto renginio metu perkirpta Alytaus transporto mazgo (Naujosios gatvės nuo geležinkelio viaduko iki miesto administr...
nuotrauka
2021-10-18 15:00
Spalio 15-ąją Kretingos mieste, prie ligoninės, Žemaitės al. 1, duris atvėrė nauji saugios nakvynės namai, kurie padės užtikrinti nakvynės bei kitų būtinųjų paslaugų (asmens higienos, buitinių ir kt.) suteikimą asmenims, neturintiems gyvenamosios vietos.
nuotrauka
2021-10-18 09:20
Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, Plungės rajono savivaldybė yra viena iš lyderių renovuojant daugiabučius namus – pagal rezultatus lenkia net 49 Lietuvos savivaldybes iš 60.
nuotrauka
2021-10-15 20:58
Įsigaliojo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) sutartys dėl pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida rekonstravimo techninių darbo projektų parengimo.
nuotrauka
2021-10-15 07:30
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį, spalio 14 d., pasirašė Seimo priimtus Viešųjų pirkimų įstatymo ir susijusių įstatymų pakeitimus, kuriuos šalies vadovas inicijavo 2020 m. gegužės mėn.
nuotrauka
2021-10-15 06:54
V. Kudirkos gatvės, esančios Naujojoje Akmenėje, daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos procesai artėja į pabaigą, todėl tęsiami aplinkos tvarkymo darbai.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Tvarumas ir žaliosios sienos didmiesčiuose

Miestų želdynai – tema, kuri darosi vis aktualesnė brangstant sklypams, aktyvėjant statyboms, žaliųjų erdvių rekonstrukcijos projektams ir visiems siekiant turėti atgaivos suteikiančias žali...