2024 liepos 25 d. ketvirtadienis, 8:42
Reklama  |  facebook

Šiuolaikinio biuro patrauklumas: kokius lūkesčius jam šiandien kelia verslas?

2024-06-21 12:16
Ekonominiai ir geopolitiniai iššūkiai, pandemija bei žaliasis kursas pastaruoju metu gerokai keitė komercinių verslo patalpų poreikius. Dar visai neseniai populiarios buvo didelės atviros erdvės, talpios konferencijų salės, o vėliau patiems biurams grėsė ištuštėjimas, nes visi persikėlė dirbti nuotoliu būdu. Tačiau dabar verslo prioritetai kinta, prie jų prisitaiko ir komercinio nekilnojamojo turto (NT) vystytojai. Ką šiandien labiausiai vertina nuomininkai, kaip turi atrodyti šiuolaikinis biuras ir kodėl darbuotojai grįžta dirbti į kabinetus?
nuotrauka
SKY OFFICE. YIT LIETUVA nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
ERGO,
Nori ir mažesnių sąnaudų, ir komforto

Anot tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ vadovo Kęstučio Vanago, dabartines ekonomiškai nestabilios rinkos nuotaikas NT vystytojai pajuto stipriai. Jo teigimu, reaguodami į esamą situaciją, klientai ėmė skaičiuoti ir šiuo metu nori mokėti tik už naudingą, pridėtinę vertę kuriantį plotą.

K. Vanagas „YIT Lietuva“ vadovas
Kęstutis Vanagas 
 

„Vienas svarbiausių biuro atrankos kriterijų yra efektyvus patalpų planavimas. Verslas pajuto, kad anksčiau populiarios didelės atviros darbo erdvės nepateisina poreikių. Jos tampa neefektyvios, nesukuria pridėtinės vertės, o dažniau darbuotojams kuria diskomfortą. Klientai šiuo metu patalpas planuoja su kabinetine darbo sistema, o erdves posėdžiams bei susirinkimams yra linkę nuomotis pačiuose verslo centruose, kurie siūlo tokią galimybę“, – sako K.Vanagas, cituojamas įmonės pranešime.

Tokį poreikį, anot eksperto, diktuoja aktyvi įmonių kaštų kontrolė. Remdamasis ja, verslas išmoko skaičiuoti metinius nuomojamų patalpų biudžetus, kurių nemažą dalį sudaro patalpų eksploatavimo bei administravimo mokesčiai. „Šios išlaidos dažnai ir motyvuoja įmones keisti senas, neefektyvias patalpas. Verslas nori naujų, energetiškai taupių bei tvaresnių biurų. Taip pat nuomininkams patrauklios lengvai skirtingiems poreikiams pritaikomos patalpos, turinčios “žaliųjų” sprendinių. Verslui rūpi ir patogi lokacija mieste, biuro įrengimas, darbuotojams bei klientams kuriama ergonomiška, patraukli bei motyvuojanti aplinka”, – kalba jis.

Tvarumas kuria rytojų

Tačiau K. Vanagas akcentuoja – pati patraukliausia šiuolaikinio biuro dedamoji yra tvarumas. Pasak eksperto, dažnai įmonės, o ypač investuotojai, renkasi tvarius verslo centrus ir jų vystytojus, kuriems artimos tokios pačios vertybės bei požiūris į atsakingą poveikį aplinkai.

yit lietuvaBiurų pastatas
SKY OFFICE

„Visų mūsų projektų statybai ir tolimesniems pastato gyvavimo etapams yra skaičiuojamas į aplinką išskiriamo CO2 kiekis. Remdamiesi skaičiavimų rezultatais pastatų statybai pasirenkame medžiagas, kurių gamybos metu išsiskiria mažiau CO2 bei mažiau energijos naudojančius sprendinius. Žaliojo kurso laikymasis mums – jau įprastas, nes visiems projektams renkamės tik atsinaujinančios elektros energijos tiekėjus. Taip pat ant pastatų įrengiame saulės elektrines, kur yra galimybė, renkame lietaus vandenį ir naudojame jį augmenijos priežiūrai – žolės laistymui. Savo veikloje vadovaujamės ESG strategija, kurią verslas vertina kaip stiprų pagrindą bendradarbiavimui“, – pažymi K.Vanagas.

Jam pritaria ir „BIOVELA Group“ generalinis direktorius Audrius Kantauskas, kurio valdoma bendrovė 1500 kv. m biurą nuomojasi „YIT Lietuva“ įgyvendintame „Grand Office“ projekte. Jį įmonė pasirinko ne tik dėl patogios vietos mieste ar plėtrai lanksčių patalpų:

„Šis verslo centras puikiai pritaikytas įmonės augimui ir yra įsikūręs patogioje sostinės vietoje, kuri lengvai pasiekiama mūsų darbuotojams ir užtikrina greitą susisiekimą su įmonės padaliniu Utenoje. Verslo centro tvarumas taip pat itin svarbus. Mūsų įmonė nuolat investuoja į tvarius sprendimus savo veikloje, skiria nemažai dėmesio aplinkai draugiškų pakuočių kūrimui, atliekų mažinimui, efektyviam išteklių naudojimui. Turime ir vieną didžiausių bei galingiausių pramoninių saulės jėgainių Baltijos šalyse, be to, rūpinamės savo darbuotojų gerove ir sveikata. Todėl, rinkdamiesi vietą biurui, ieškojome partnerių, kurie būtų artimi mūsų verslo strategijai“, – pabrėžia A.Kantauskas.

Verslo poreikiai sutampa

„Coca-Cola HBC Lietuva” Korporacijos reikalų ir tvarumo vadovė Inga Lungė sako, kad įsikurti verslo centre „Duetto I“, kuriame nuomojasi beveik 900 kv. m biurą, įmonę taip pat paskatino tvarūs pastato sprendimai.

ergo

ERGO
Administravimo skyriaus
vadovas Edvinas Ritvas
 

„Siekiame, kad mūsų veiklos poveikis aplinkai būtų valdomas visoje veiklos grandinėje mažinant sunaudojamą vandens ir energijos kiekį, susidarančias atliekas, šiltnamio dujų emisijas, įgyvendinant kitus tvarumo misijos tikslus. Dėl šios priežasties atsižvelgėme į pastato poveikį aplinkai bei vystytojo tvaraus darbo principus. Jei visa tai dera su kitais privalumais – didele automobilių statymo aikštele, patogiai ir šiuolaikiškai įrengtomis biuro erdvėms, glaudžia pastato kaimynų bendruomene – mūsų lūkesčiai sutampa“, – teigia I.Lungė.

Draudimo bendrovės ERGO Administravimo skyriaus vadovas Edvinas Ritvas įvardija, kad šiuolaikinio verslo poreikiai biurui yra panašūs. Įsikūrusi „YIT Lietuva“ statytame projekte „Duetto II“, įmonė savo biurui norėjo ir tvarių, ir modernių patalpų.

„Ieškojome darbo vietos, kuri atitiktų šiuolaikiškumo standartus. Mums svarbūs buvo darbuotojų komfortą užtikrinantys inžineriniai sprendimai, tinkama lokacija mieste, patogus susisiekimas su klientais. Tai – įprasti šiandienos biuro atrankos kriterijai“, – tikina jis.

Grąža įvertinta dar projektavimo etape


Komercinį NT vystančios bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas K. Vanagas pastebi – vystytojo tikslas yra prisitaikyti prie verslo poreikių ir sukurti efektyviai valdomą bei komfortišką aplinką. Tuomet, anot jo, nuomininkai biure jaučiasi gerai, naudoja mažiau resursų patalpų eksploatavimui, gali labiau koncentruotis į vykdomą veiklą.

„Siekiame sukurti kuo palankesnes patalpų nuomos sąlygas mūsų vystomuose projektuose besikuriantiems verslams ir užtikrinti projekto patrauklumą būsimiems investuotojams. Jiems parduodame savo išvystytus projektus, kaip investicinius objektus, generuojančius siekiamą investicinę grąžą. Dažniausiu atveju, investuotojo dėmesį projektas patraukia efektyvia eksploatacija, inžinerinių sistemų bei tvarumo sprendimais. Tinkamas aukšto plotas bei jo išplanavimas, suteikiantis galimybes jungti patalpas per keletą aukštų taip pat užtikrina projekto patrauklumą, nes gali atliepti įvairių verslų lūkesčius“, – apibendrina K.Vanagas. 

YIT LIETUVA nuotr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-07-24 07:13
„Teltonikos“ plastiko ir mechanikos komponentų gamyklos statybos prasidėjo – antradienį į pastato pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė su laišku ateities kartoms. Renginyje dalyvavę ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ir Vilniaus meras Valdas Benkunskas akcentavo šio projekto naudą ...
nuotrauka
2024-07-23 09:55
Sostinėje, šalia Ukmergės gatvės, iškilo naujas SBA grupės verslo miestelis „Urban HUB“. Naujos koncepcijos prekybos bei verslo miestelio rangos darbus atliko tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Naująją verslo erdvę rangovas pastatė už daugiau nei 23 mln. eurų. Viso čia įsikurs...
nuotrauka
2024-07-22 15:48
2024 m. birželio pabaigoje buvo pasiektas susitarimas, kurio rezultatas – pirmaujančio Baltijos šalių modifikuoto bitumo čerpių ir hidroizoliacinių membranų gamintojo „Mida LT“ kartu su gamykla Lietuvoje ir atstovybe Latvijoje bei Estijoje tapimas tarptautinės statybinių sistemų gamintojų grupės „SO...
nuotrauka
2024-07-19 09:43
Tarptautinė investicinė VMG grupė Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančiose medienos perdirbimo ir baldų gamyklose bei didžiausiame Baltijos šalyse pramonės inovacijų parke Klaipėdos rajone iki metų pabaigos planuoja įdarbinti dar beveik 200 įvairių sričių darbuotojų.
nuotrauka
2024-07-18 07:24
Įprastą mūrijimo būdą – sausus mišinius ateityje pakeis inovatyvi technologija, reikalaujanti mažiau laiko, žmogiškųjų ir finansinių resursų. Trečią dešimtmetį statybinių medžiagų rinkoje skaičiuojanti įmonė „Tegra State“ savo asortimentą papildė nauju produktu – FOME FLEX GLUE BLOCKS blokelių putų ...
nuotrauka
2024-07-17 08:01,      papildyta 2024-07-22 08:22, Papildyta VIDEO iš apsilankymo INHUS gamykloje
Surenkamojo gelžbetonio su galutine apdaila svarba architektūroje ir statyboje yra didelė dėl daugelio priežasčių. Šios technologijos privalumai apima tiek ekonominius, tiek techninius, tiek estetinius aspektus, kurie prisideda prie efektyvesnio ir kokybiškesnio statybos proceso.
nuotrauka
2024-07-12 07:55
Viena ryškiausių pastarojo meto tendencijų – atsinaujinančios energijos naudojimas namų ūkiuose. KONTESTA, bendradarbiaudama su saulės modulius į rinką tiekiančia įmone AUTONOMECO, jau antrus metus gamina automobiliams statyti skirtas stogines, terasas su saulės moduliais. Tokias stogines įmonės dem...
nuotrauka
2024-07-11 13:45
Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus" įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt" akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol daugiausia užsiėmusi žemės ūkio statybomis, pakeitė pavadinimą į „Mapri Statyba" ir šiuo metu plečia savo veiklą kitose statybos srityse.
nuotrauka
2024-07-11 09:34
SBA grupės plėtojamame prekybos ir verslo mieste „Urban HUB“ Kaune pasirašyta sutartis dėl 3900 kv. m erdvių nuomos su „Energijos skirstymo operatoriumi“ (ESO). Į greta Kauno laisvosios ekonominės zonos įsikūrusį miestelį ESO komanda, planuojama, persikels jau 2025 m. I ketvirtį.
nuotrauka
2024-07-10 13:31
Perdegimo sindromas gali užklupti dėl pernelyg didelio darbo krūvio, užimtumo bei menko poilsio ir darbo balanso. Nors perdegimas niekaip nesusijęs su metų laikais, ekspertai įspėja, kad vasarą reikėtų būti atidesniems ir stebėti savo psichologinę sveikatą. Pasak jų, vasaros grafikas dažniausiai ku...
nuotrauka
2024-07-10 07:24
Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.
nuotrauka
2024-07-09 08:02
Po dvejus metus trukusių atnaujinimo (kapitalinio remonto) darbų prekybos ir laisvalaikio centras PANORAMA tapo vienu iš įstabiausių centrų ne tik Vilniuje, bet ir regione. Aštuoniais etapais sėkmingai įvykdyti darbai proceso dalyviams suteikė patirties, kuri dėl santykinai nedidelės Lietuvos prekyb...
nuotrauka
2024-07-08 15:46
NT plėtros bendrovė „Homa Group“ buvusio Panevėžio mėsos kombinato teritorijoje Smėlynės g. 85 ketvirtadienį oficialiai pradės beveik 9000 kv. m ploto prekybos parko „TOWER" statybas. Kompanija jau yra susitarusi dėl didesnės dalies ploto nuomos, o 14 mln. Eur vertės projektą planuojama atidaryti ki...
nuotrauka
2024-07-08 14:40
Investicijų valdymo įmonės „Demus Asset Management" valdomo nekilnojamojo turto projekto „Ežero takais by Citus" plėtrai užtikrintas 4,2 mln. eurų finansavimas. Į projektą iš viso ketinama investuoti 7,95 mln. eurų – dalį šios sumos, 2 mln. eurų „Demus Asset Management" jau anksčiau pritraukė iš in...
nuotrauka
2024-07-08 14:19
Prieš dvejus metus Kauno Laisvoji ekonominė zona (LEZ) paskelbė apie pirmąjį pritrauktų investicijų milijardą, šiuo metu investicijų suma jau artėja prie antrojo milijardo – ji siekia 1,56 milijardo eurų. Šios investicijos artimiausiu metu leis sukurti beveik 10 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbo v...
nuotrauka
2024-07-08 07:23
Dėl įmonės INTERSURGICAL kitos paskirties inžinerinio statinio (automatizuotų sandėliavimo sistemų statinys), kurį RASEINIŲ STATYBA pastatė Švenčionių rajone, Statybos inspekcija kreipėsi į teismą, reikalaudama panaikinti statybą leidžiantį dokumentą (SLD) ir statinį nugriauti. Po beveik dvejus metu...
nuotrauka
2024-07-05 07:59
Siekiant užtikrinti gyventojų komfortą ir gerovę, akustikos ir garso reikalavimai pastatų projektuose tampa vis svarbesni. Akustikos kokybė turi didelę reikšmę ne tik gyvenamosiose patalpose, bet ir biuruose, mokyklose, ligoninėse, kt. pastatuose. Garso izoliacija padeda sumažinti triukšmo lygį, užt...
nuotrauka
2024-07-03 13:51
„EIKA" grupei priklausanti investicijų valdymo įmonė „Eika Asset Management" (EAM), 2023 m. valdžiusi keturis investicijų fondus, sako, kad tai buvo naujų rinkų ir naujų produktų paieškos metai. Jau padarytų investicijų grąža džiugino, tad įmonė skyrė laiką nagrinėti naujoms galimybėms, kai kurios j...
nuotrauka
2024-07-02 13:39
Nuo liepos 2 d. Nidoje duris atveria pirmoji bendradarbystės (angl. coworking) erdvė „Out of Office“. Susimokėję už dieną, savaitę, mėnesį ar net visą vasarą ja pasinaudoti galimybę turės visi Kuršių Nerijoje dirbantys poilsiautojai. Nauja erdvė įsikūrė buvusio restorano „Bo House“ patalpose ant Kur...
nuotrauka
2024-07-01 16:45
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco" duomenimis, birželį NT sostinės pirminėje rinkoje parduoti 204 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su geguže, kuomet buvo parduoti 247 būstai, pardavimai sumažėjo kiek daugiau nei 17 proc.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas