2023 birželio 2 d. penktadienis, 7:26
Reklama  |  facebook

Skaitmeninis Vilniaus, Kauno, Klaipėdos matomumas: išskirtinis dėmesys „pOrtalui“ tarp Vilniaus ir Liublino

2021-08-18 13:37
2021 m. I pusmetį Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos vardai Lietuvos ir užsienio šalių naujienų portalų antraštėse paminėti daugiau nei 14 tūkst. kartų, socialiniuose tinkluose – daugiau nei 21 tūkst. kartų. Daugiausia dėmesio sulaukė šalies sostinė, kurios paminėjimai sudarė daugiau nei 80 proc. šių pranešimų.
nuotrauka
Nuotr.©L. Benediktas-Gylys-Foundation-VILNIUS-TECH-LinkMenų-Fabrikas


Lietuvos ir Baltarusijos santykių aktualijos, pranešimai apie virtualiai Vilnių ir Liubliną sujungusį projektą „pOrtalas“ – pagrindinės temos, lėmusios tai, kad net 54,6 proc. visų paminėjimų apie didžiuosius šalies miestus pasirodė užsienio šalių, o ne Lietuvos naujienų portaluose, rašoma Vyriausybės pranešime. Tai rodo Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupės atlikta Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų skaitmeninio matomumo analizė.

Sostinė paminėjimų skaičiumi pirmavo tiek naujienų portaluose, tiek socialiniuose tinkluose. Užsienio naujienų portalų antraštėse Vilnius paminėtas daugiau nei 5 tūkst. kartų (Kaunas – daugiau nei 2 tūkst. kartų, Klaipėda – daugiau nei 500 kartų), o socialiniuose tinkluose „Twitter“, „Facebook“, „Youtube“ – daugiau nei 20 tūkst. kartų (Kaunas – daugiau nei 800 kartų, Klaipėda – daugiau nei 200 kartų).

Vilniaus, Kauno, Klaipėdos paminėjimuose užsienio šalių naujienų portaluose vyravo ekonomikos srities aktualijos. Vertinant miestų paminėjimus pagal sritis, Vilnius ir Kaunas daugiau buvo pastebimas minint kultūros srities aktualijas, o kalbant apie valdymo srities aktualijas (vidaus ir užsienio politika) – labiau pastebimi buvo Vilnius ir Klaipėda. Turizmo srities paminėjimų gausa išsiskyrė Vilnius.

Vilniaus atotrūkį daugiausia lėmė socialiniuose tinkluose vyravusi Minske A. Lukašenkos režimo nutupdyto lėktuvo, skridusio į Vilnių, tema, o įtakingiausių pasaulio portalų dėmesio sulaukė Benedikto Gylio paramos fondo kartu su VILNIUS TECH „LinkMenų fabriku“ įgyvendintas projektas „pOrtalas“. Lietuvos sostinėje pristatytas futuristinis „pOrtalas“ sudomino ne tik pandemijos kelionių ribojimų išvargintus žmones, bet ir žiniasklaidos atstovus. Žinia apie Vilniuje sukurtą įrenginį – Lietuvos sostinę su Lenkijos miestu Liublinu jungiantį interaktyvų tiltą – pasirodė „BBC News“, „The Guardian“, „Yahoo News“, „Euronews“, „Stern“ ir kt.

„Išskirtinės šalies ir miestų iniciatyvos tiek tarptautinių santykių, tiek kultūros srityse – pasaulyje matomos ir girdimos. Panašūs projektai kaip „pOrtalas“ atskleidžia mūsų stiprybes ne tik kūrybos, bet ir inovacijų srityje, Lietuvos atvirumą kurti kartu su kitais pasaulio miestais, talentais, gyventojais“, – pažymi Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupės vadovas Marius Gurskas.

Pasak „pOrtalo“ idėjos autoriaus ir pagrindinio mecenato Benedikto Gylio, cituojamo pranešime, prieš penkerius metus projekto mintis gimė siekiant sujungti skirtingas valstybes, kultūras ir priminti, kad mes visi esame neišskiriamai susiję ir kartu skriejame vienybės ir empatijos trokštančiame „erdvėlaivyje“ pavadinimu Žemė. Milžiniškos tarptautinės sėkmės sulaukusio projekto organizatoriai jau planuoja plėtrą ir pastaruosius mėnesius intensyviai bendrauja su potencialiais partneriais visame pasaulyje nuo Niujorko iki Honkongo bei Tokijo. Ateityje „pOrtal miestų tinklas“ ketina sujungti dešimtis pasaulio valstybių.

„Milijonų žmonių reakcijos į „pOrtalą“, palaikymo žinutės, tarptautinės žiniasklaidos dėmesys ir šimtai kvietimų bendradarbiauti be galo įkvepia judėti pirmyn ir kurti pasaulinį vienybės tinklą. Siekiame, kad kiekvienas aplankęs vieną iš „pOrtalo“ skulptūrų pajustų vienybę su žmonėmis skirtinguose kontinentuose ir pamatytų, kad mes nesame svetimi – turime daug daugiau panašumų nei skirtumų. Siekiame plėsti planetos žmonių pasaulėjautą taip, kad ji neapsiribotų valstybės sienomis, – tai vienintelis kelias ieškant globalių žmonijos išlikimui grasinančių problemų sprendimo. Per pastaruosius mėnesius projekto komanda susipažino su dešimtimis inovatorių, kūrėjų ir be galo iniciatyvių žmonių visame pasaulyje, kurių dalis, neabejojame, taps projekto partneriais. Be galo svarbu, kad kiekviename žemyne sutinkame entuziastingų bendraminčių“, – cituojamas B. Gylys.

Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos paminėjimai užsienio šalių naujienų portaluose taip pat įvertinti pagal penkias Lietuvos pristatymo užsienyje 2020–2030 m. strategijoje išgrynintas sritis: ekonomika (Co-create Solutions), talentų pritraukimas (Co-create Life), kultūra (Co-create Culture), valdymas (Co-create Governance), turizmas. Analizė atskleidė, kad trijų miestų paminėjimuose vyravo ekonomikos sritį atspindintys raktiniai žodžiai.

Pranešimų turinio atžvilgiu ekonomikos srities aktualijų kontekste taip pat išsiskyrė Vilnius. Užsienio šalių naujienų portalai domėjosi užsienio įmonių, pavyzdžiui, pasaulinio masto vaizdo žaidimų kūrėjo ir gamintojo „Wargaming“ plėtra Vilniuje, užsienio investicijomis sostinėje, šalies startuolių („Biomatter“, „Interactio“, „CGTrader“ ir kt.) ir FinTech ekosistemos sėkme.

Reikšmingų, išskirtinai miestui skirtų, pranešimų ekonomikos temomis, kuriuose paminėti Kaunas ir Klaipėda, pasirodė kiek mažiau, nors ir atkreiptas dėmesys į Airijos orlaivių dažymo įmonės „MAAS Aviation“ plėtrą Kaune ir Klaipėdos uosto veiklą. Kauno vardas ryškiau buvo matomas pranešimuose apie krepšinio klubo „Žalgiris“ veiklą. Be uosto naujienų, užsienio naujienų portalai domėjosi lankytinomis vietomis ir pramogomis Klaipėdoje, rašoma pranešime.

Mažiausiai užsienio žiniasklaida domėjosi talentų pritraukimo sritį atspindinčiomis temomis – gyvenimo kokybe Lietuvoje ir Lietuvos miestuose, šalies patrauklumu talentams.

Su miestų skaitmenio matomumo apžvalga išsamiau susipažinti galima ČIA.
Statybunaujienos.lt
Žymės  MiestaiAktualijos

nuotrauka
2023-06-01 14:35
Vakar, gegužės 31 d. pasibaigus kvietimui daugiabučiams atnaujinti, buvo gauta arti 500 paraiškų. Preliminariais skaičiavimais bendra investicijų suma siekia apie 440 mln. eurų.
nuotrauka
2023-06-01 12:01
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) informuoja apie nuo birželio 1 d. koreguojamus dalies teikiamų paslaugų įkainius. Jie keičiami įvertinus pastarųjų metų pokyčius statybos sektoriuje ir išaugusias sąnaudas gerinant paslaugų kokybę ir prieinamumą.
nuotrauka
2023-06-01 05:56
Šiandien, birželio 1 d., prasideda pagrindinis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas. Į valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose ir kolegijose šiemet numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių. Profesinio mokymo įstaigose valstybės finansavimą planuojama ...
nuotrauka
2023-05-31 15:46
Vyriausybė pritarė, kad UAB Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC) būtų perduodamas Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VILNIUS TECH). Tai sudarys palankias sąlygas VILNIUS TECH studentams ir mokslininkams kartu su bendrovės specialistais vykdyti aukšto lygio mokslinius tyrimus, ek...
nuotrauka
2023-05-31 09:55
Po pareigūnų atliktų kratų grindų dangą pardavinėjusios uostamiesčio įmonės akcininkas ir direktorė sulaukė įtarimų dėl mokesčių vengimo ir keletą metų apgaulingai tvarkytos bendrovės finansinės apskaitos. Įtariama, kad asmenys į valstybės biudžetą galėjo nesumokėti beveik 412 tūkst. eurų pridėtinės...
nuotrauka
2023-05-30 14:29
AB Lietuvos automobilių kelių direkcija kreipiasi į projektuotojus, kad rengdami kelių tvarkymo projektus, visais atvejais įvertintų galimybes išsaugoti kuo daugiau medžių, pritaikant kitas inžinerines saugos priemones, kurios apsaugotų eismo dalyvius.
nuotrauka
2023-05-30 09:55
Pagal Darbo kodekso 30 straipsnio 3 dalį darbdavys privalo imtis visų būtinų priemonių smurto ir priekabiavimo prevencijai užtikrinti ir aktyvių veiksmų pagalbai asmenims, patyrusiems smurtą ar priekabiavimą, suteikti.
nuotrauka
2023-05-30 06:26
Po Europos Komisijos paskelbtos Naujojo Europos bauhauzo iniciatyvos Aplinkos ministerija pradeda skatinti daugiabučių kvartalinę renovaciją. Modernizuojant daugiabučius itin daug dėmesio bus skiriama kvartalo visumai. Planuojama atrinkti iki dešimties Lietuvos savivaldybių, kuriose ši iniciatyva bū...
nuotrauka
2023-05-29 12:56
Pastarojo meto padėtį ir dabartinius iššūkius puikiai apibendrina Europos Sąjungos (ES) ekonomikos komisaro Paolo Gentiloni pareiškimas, kuriame teigiama, kad Rusijos invazija sukelia ne tik neapsakomas kančias ir destrukciją Ukrainoje, bet taip pat trukdo Europos ekonomikos atsigavimui. Karas padid...
nuotrauka
2023-05-29 06:02
Statybos inžinerijos studentų skaičius per pastaruosius keliolika metų sumažėjo kelis kartus. Lietuvoje inžinerijos studentų – tebestudijuojančių ir jau baigusių – ieško taip pat ir užsienio kompanijos. Ką daryti, kad daugiau moksleivių pasirinktų statybos inžineriją, diskutavo Lietuvos statybininkų...
nuotrauka
2023-05-27 09:24
Vilniaus vystymo kompanija mieste vystomiems projektams rengia atviro projekto konkursus. Projektuotojai kviečiami kurti kokybiškus, šiuolaikines tendencijas atitinkančius bei racionalių sprendimų pastatus. Šiuos konkursus vertina kompetentingi komisijos nariai, kurių atranką skelbia Vilniaus vystym...
nuotrauka
2023-05-26 09:27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija papildomai skirs 3 mln. eurų jaunoms šeimoms finansinei paskatai pirmajam būstui įsigyti. Šių lėšų turėtų pakakti daugiau kaip 200 jaunų šeimų, kurios laukia pažymos, patvirtinančios jų teisę į finansinę paskatą. Daugiau lėšų jaunoms šeimoms finansinei paskat...
nuotrauka
2023-05-26 06:10
Valstybės kontrolėje gegužės 24-25 d. vyko „Rail Baltica“ projekto stebėsenos darbo grupės susitikimas. Estijos, Latvijos ir Lietuvos aukščiausiųjų audito institucijų (AAI) atstovai ir stebėsenos grupės nariai diskutavo apie projekto pažangą tiek tarptautiniu, tiek Lietuvos mastu, jo rizikas, būsima...
nuotrauka
2023-05-25 11:20
Gegužės 25 d. darbą pradeda Panevėžio mokymo centro direktoriumi išrinktas Donatas Bakšys. Naujasis profesinės mokyklos vadovas konkurso būdu paskirtas penkerių metų kadencijai.
nuotrauka
2023-05-25 06:28
Turto bankas skelbs išskirtinį aukcioną – bus siūloma įsigyti buvusios sovietinės armijos priešlėktuvinės gynybos dalinio teritoriją, iš viso 20 ha žemės sklypą Kalnėnuose, Vilniuje. Pradinė sklypo kaina – 15 mln. eurų. Sostinės Kalnėnų bendruomenei tai taip pat gera žinia – numatyta daugiau nei 4 h...
nuotrauka
2023-05-25 06:04
Netoli Šakių, Lietuvos pietvakariuose, netrukus įsikurs vėjo jėgainių parkas, kuriame bus pastatytos keturios 4,5 MW galios vėjo jėgainės. Prie šio projekto finansavimo prisidėjo ir Šiaulių bankas, kuris suteikė 25 mln. eurų paskolą vėjo jėgainių parko įkūrimui.
nuotrauka
2023-05-25 05:56
Aplinkos ministras patvirtino atnaujintą Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo tvarkos aprašą, kuriuo detalizuojama poveikio aplinkai vertinimo proceso eiga ir visuomenės dalyvavimo šiame procese reikalavimai. Apraše nuosekliai išdėstyti poveikio aplinkai vertinimo dokumentų viešini...
nuotrauka
2023-05-24 15:46
Vilniuje tūkstančiui gyventojų tenka daugiau nei 400 automobilių, rodo Lietuvos statistikos departamento duomenys. Tai ketvirtadaliu daugiau nei Londone ar Berlyne. Nenuostabu, kad tokia situacija mieste kelia automobilių parkavimo keblumų. Savivaldybės atstovai ir nekilnojamojo turto plėtotojai pas...
nuotrauka
2023-05-24 15:39
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas šiandien, gegužės 24 d., susitiko su Vilniaus miesto meru Valdu Benkunsku ir Vilniaus miesto vyriausiuoju architektu Mindaugu Pakalniu ir aptarė, kokių teisinių pakeitimų reikia imtis, kad būtų užkardytas savavališkas vertingų medžių kirtimas miestuose.
nuotrauka
2023-05-24 15:38
Jau kalbama apie ekonomikos lėtėjimą, tačiau kol kas Baltijos šalių verslas vis dar nusiteikęs optimistiškai. „Luminor“ banko užsakymu atlikta smulkiųjų ir vidutinių įmonių vadovų apklausa rodo, kad praėjusių metų rezultatus verslas vertina pozityviai, du trečdaliai jų tikisi, kad šiais metais parda...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos