2024 birželio 14 d. penktadienis, 4:54
Reklama  |  facebook

Skaitmeninis Vilniaus, Kauno, Klaipėdos matomumas: išskirtinis dėmesys „pOrtalui“ tarp Vilniaus ir Liublino

2021-08-18 13:37
2021 m. I pusmetį Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos vardai Lietuvos ir užsienio šalių naujienų portalų antraštėse paminėti daugiau nei 14 tūkst. kartų, socialiniuose tinkluose – daugiau nei 21 tūkst. kartų. Daugiausia dėmesio sulaukė šalies sostinė, kurios paminėjimai sudarė daugiau nei 80 proc. šių pranešimų.
nuotrauka
Nuotr.©L. Benediktas-Gylys-Foundation-VILNIUS-TECH-LinkMenų-Fabrikas


Lietuvos ir Baltarusijos santykių aktualijos, pranešimai apie virtualiai Vilnių ir Liubliną sujungusį projektą „pOrtalas“ – pagrindinės temos, lėmusios tai, kad net 54,6 proc. visų paminėjimų apie didžiuosius šalies miestus pasirodė užsienio šalių, o ne Lietuvos naujienų portaluose, rašoma Vyriausybės pranešime. Tai rodo Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupės atlikta Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų skaitmeninio matomumo analizė.

Sostinė paminėjimų skaičiumi pirmavo tiek naujienų portaluose, tiek socialiniuose tinkluose. Užsienio naujienų portalų antraštėse Vilnius paminėtas daugiau nei 5 tūkst. kartų (Kaunas – daugiau nei 2 tūkst. kartų, Klaipėda – daugiau nei 500 kartų), o socialiniuose tinkluose „Twitter“, „Facebook“, „Youtube“ – daugiau nei 20 tūkst. kartų (Kaunas – daugiau nei 800 kartų, Klaipėda – daugiau nei 200 kartų).

Vilniaus, Kauno, Klaipėdos paminėjimuose užsienio šalių naujienų portaluose vyravo ekonomikos srities aktualijos. Vertinant miestų paminėjimus pagal sritis, Vilnius ir Kaunas daugiau buvo pastebimas minint kultūros srities aktualijas, o kalbant apie valdymo srities aktualijas (vidaus ir užsienio politika) – labiau pastebimi buvo Vilnius ir Klaipėda. Turizmo srities paminėjimų gausa išsiskyrė Vilnius.

Vilniaus atotrūkį daugiausia lėmė socialiniuose tinkluose vyravusi Minske A. Lukašenkos režimo nutupdyto lėktuvo, skridusio į Vilnių, tema, o įtakingiausių pasaulio portalų dėmesio sulaukė Benedikto Gylio paramos fondo kartu su VILNIUS TECH „LinkMenų fabriku“ įgyvendintas projektas „pOrtalas“. Lietuvos sostinėje pristatytas futuristinis „pOrtalas“ sudomino ne tik pandemijos kelionių ribojimų išvargintus žmones, bet ir žiniasklaidos atstovus. Žinia apie Vilniuje sukurtą įrenginį – Lietuvos sostinę su Lenkijos miestu Liublinu jungiantį interaktyvų tiltą – pasirodė „BBC News“, „The Guardian“, „Yahoo News“, „Euronews“, „Stern“ ir kt.

„Išskirtinės šalies ir miestų iniciatyvos tiek tarptautinių santykių, tiek kultūros srityse – pasaulyje matomos ir girdimos. Panašūs projektai kaip „pOrtalas“ atskleidžia mūsų stiprybes ne tik kūrybos, bet ir inovacijų srityje, Lietuvos atvirumą kurti kartu su kitais pasaulio miestais, talentais, gyventojais“, – pažymi Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupės vadovas Marius Gurskas.

Pasak „pOrtalo“ idėjos autoriaus ir pagrindinio mecenato Benedikto Gylio, cituojamo pranešime, prieš penkerius metus projekto mintis gimė siekiant sujungti skirtingas valstybes, kultūras ir priminti, kad mes visi esame neišskiriamai susiję ir kartu skriejame vienybės ir empatijos trokštančiame „erdvėlaivyje“ pavadinimu Žemė. Milžiniškos tarptautinės sėkmės sulaukusio projekto organizatoriai jau planuoja plėtrą ir pastaruosius mėnesius intensyviai bendrauja su potencialiais partneriais visame pasaulyje nuo Niujorko iki Honkongo bei Tokijo. Ateityje „pOrtal miestų tinklas“ ketina sujungti dešimtis pasaulio valstybių.

„Milijonų žmonių reakcijos į „pOrtalą“, palaikymo žinutės, tarptautinės žiniasklaidos dėmesys ir šimtai kvietimų bendradarbiauti be galo įkvepia judėti pirmyn ir kurti pasaulinį vienybės tinklą. Siekiame, kad kiekvienas aplankęs vieną iš „pOrtalo“ skulptūrų pajustų vienybę su žmonėmis skirtinguose kontinentuose ir pamatytų, kad mes nesame svetimi – turime daug daugiau panašumų nei skirtumų. Siekiame plėsti planetos žmonių pasaulėjautą taip, kad ji neapsiribotų valstybės sienomis, – tai vienintelis kelias ieškant globalių žmonijos išlikimui grasinančių problemų sprendimo. Per pastaruosius mėnesius projekto komanda susipažino su dešimtimis inovatorių, kūrėjų ir be galo iniciatyvių žmonių visame pasaulyje, kurių dalis, neabejojame, taps projekto partneriais. Be galo svarbu, kad kiekviename žemyne sutinkame entuziastingų bendraminčių“, – cituojamas B. Gylys.

Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos paminėjimai užsienio šalių naujienų portaluose taip pat įvertinti pagal penkias Lietuvos pristatymo užsienyje 2020–2030 m. strategijoje išgrynintas sritis: ekonomika (Co-create Solutions), talentų pritraukimas (Co-create Life), kultūra (Co-create Culture), valdymas (Co-create Governance), turizmas. Analizė atskleidė, kad trijų miestų paminėjimuose vyravo ekonomikos sritį atspindintys raktiniai žodžiai.

Pranešimų turinio atžvilgiu ekonomikos srities aktualijų kontekste taip pat išsiskyrė Vilnius. Užsienio šalių naujienų portalai domėjosi užsienio įmonių, pavyzdžiui, pasaulinio masto vaizdo žaidimų kūrėjo ir gamintojo „Wargaming“ plėtra Vilniuje, užsienio investicijomis sostinėje, šalies startuolių („Biomatter“, „Interactio“, „CGTrader“ ir kt.) ir FinTech ekosistemos sėkme.

Reikšmingų, išskirtinai miestui skirtų, pranešimų ekonomikos temomis, kuriuose paminėti Kaunas ir Klaipėda, pasirodė kiek mažiau, nors ir atkreiptas dėmesys į Airijos orlaivių dažymo įmonės „MAAS Aviation“ plėtrą Kaune ir Klaipėdos uosto veiklą. Kauno vardas ryškiau buvo matomas pranešimuose apie krepšinio klubo „Žalgiris“ veiklą. Be uosto naujienų, užsienio naujienų portalai domėjosi lankytinomis vietomis ir pramogomis Klaipėdoje, rašoma pranešime.

Mažiausiai užsienio žiniasklaida domėjosi talentų pritraukimo sritį atspindinčiomis temomis – gyvenimo kokybe Lietuvoje ir Lietuvos miestuose, šalies patrauklumu talentams.

Su miestų skaitmenio matomumo apžvalga išsamiau susipažinti galima ČIA.
Statybunaujienos.ltSkaitmeninė statyba

nuotrauka
2024-05-22 09:17
Statybų sektorius vaidina svarbų vaidmenį darydamas įtaką klimato kaitai, nes jis sudaro didelę pasaulinės energijos naudojimo ir išmetamo anglies dioksido (CO2) dalį. Apytiksliai net 39 proc. pasaulinio išmetamo CO2 kiekio tenka statybos pramonei. Pasak Kauno technologijos universiteto Aplinkos inž...
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-14 20:17
Alytaus profesinio rengimo centre įvyko konferencija-susitikimas, kuriame Alytaus regiono statybos įmonės aptarė abipusius lūkesčius su tame pačiame regione dirbančiais statybos inžinieriais. Pastaruosius atstovavo Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Alytaus apskrities bendrija. Rangovų atstovai i...
nuotrauka
2024-05-13 10:05
Reaguodama į Seimo priimtą Kelių įstatymo pakeitimą, kad "Automobilių keliams, išskyrus sudėtingus konstrukcinius kelių elementus (viadukus, estakadas, tiltus, dviejų lygių sankryžas, sankirtas, tunelius ir kt.), statinio informacinio modeliavimo metodas netaikomas", Lietuvos projektavimo įmonių aso...
nuotrauka
2024-05-10 07:11
Visų statybos darbų pagrindas yra įrankiai ir mechanizmai: išlaidos jiems siekia 10–30 % nuo bendros projektų kainos. Todėl efektyvus jų valdymas yra svarbus verslo sėkmei.
nuotrauka
2024-05-04 07:54
Parodos „RESTA 2024“ metu įvyko tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“. Tryliktus metus iš eilės rengiama konferencija, laikoma didžiausiu skaitmeninės statybos ir BIM (Building Information Modeling) metodologijos tematikos forumu šalyje, subūrė kelis šimtus NT vystytojų, valdy...
nuotrauka
2024-05-01 07:58
Statybos sektorius sparčiai skaitmenizuojamas, tačiau šis procesas kelia nemažų įtampų verslui dėl technologijų kompleksiškumo, investicijų, pagaliau – kompetencijų trūkumo. Todėl, kaip sako UAB „Statybos ritmas“ direktorius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) Marijampolės filialo tarybos...
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-29 07:56
Statytojai (užsakovai), statantys tiek valstybės biudžeto (viešieji finansai), tiek privačiomis lėšomis, turi naudoti elektroninį statybos darbų žurnalą. Jie privalo užtikrinti, kad, pildant šį žurnalą, būtų naudojamos elektroninės priemonės, kurios leidžia identifikuoti kiekvieną pildantį ir pasira...
nuotrauka
2024-04-26 16:47
Tarptautinėje statybų verslo parodoje „RESTA 2024" buvo diskutuojama ir apie tai, ar duomenys apie pastato techninę eksploataciją yra svarbūs ir ar jie padidina pastato vertę.
nuotrauka
2024-04-15 13:46
Balandžio 26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyks tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, subursianti nekilnojamo turto (NT) vystytojus, valdytojus, projektuotojus bei statytojus kalbėti apie Lietuvos statybų sektoriaus pažangą skatinančias temas.
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-05 09:46
Šveicarijos tarptautinio vadybos instituto IMD pristatomame pasaulio skaitmeninio konkurencingumo indekse Lietuva užėmė 28 vietą iš 64 valstybių – tai viena iš aukščiausių pozicijų per penkerius metus. Šioje srityje mūsų šalies stiprybė yra žinios, reikalingos naujų technologijų atradimui, supratimu...
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-18 11:45
Skaitmenizacija ir verslo procesų integracija visada buvo svarbiausiais Pramonės 4.0 aspektais, tačiau COVID-19 pandemijos kontekste verslų skaitmeninimas įgavo tik dar didesnį pagreitį ir reikšmę. Skaitmenizacijos nauda akivaizdi, ji dažnai tampa ir didelių verslui kylančių iššūkių priežastimi. Kas...
nuotrauka
2023-05-02 11:53
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius vystant šalies infrastruktūrą, diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – t...
nuotrauka
2023-04-26 05:21
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius šalies infrastruktūros vystymui bus diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoj...
nuotrauka
2023-04-24 11:04
Pandemija negrįžtamai pakeitė darbo rinką – saugant darbuotojų sveikatą pradėtas taikyti hibridinis darbo modelis, ilgainiui tapęs bemaž įprastu darbuotojų pageidavimu atrankose. Šis pokytis sprendimų ieškoti privertė ne tik personalo specialistus, tačiau ir NT vystytojus bei valdytojus, sukančius g...
nuotrauka
2023-03-28 11:24
Sparčiai besikeičiantis statybų sektorius, veikiamas daiktų interneto, pastatų informacinio modeliavimo ir skaitmeninių dvynių bei kitų naujovių, verčia nuolat tobulėti ir verslo įmones, ir akademinę bendruomenę. Efektyviai pritaikius šias naujas technologijas galima padidinti statybos sektoriaus ef...
nuotrauka
2023-03-23 07:45
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius šalies infrastruktūros vystyme bus diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje...

Statybunaujienos.lt » Skaitmeninė statyba