2022 rugpjūčio 20 d. šeštadienis, 9:28
Reklama  |  facebook

Stanislovas Valius: „Kiekvienas sudėtingas projektas užgrūdina“

2016-06-10 07:45
Stanislovas Valius yra Šiauliuose įsteigtos statybų bendrovės „CCM Baltic“ valdybos pirmininkas ir generalinio direktoriaus pavaduotojas. Dar iki 2015 m. pabaigos jis užėmė įmonės vadovo pareigas, tačiau prieš keletą mėnesių nusprendė atsakomybę už savo tris dešimtmečius puoselėtą darbą perduoti kitam žmogui.
nuotrauka
Stanislovas Valius dabar yra Šiauliuose įsteigtos statybų bendrovės „CCM Baltic“ valdybos pirmininkas, neseniai vadovavimą įmonei patikėjęs naujam generaliniam direktoriui. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
CCM Baltic, UAB
„Neseniai „CCM Baltic“ pradėjo vadovauti kitas generalinis direktorius – mano žentas Adomas Andriejauskas. Jis yra tikrai gabus vaikinas. Esu įsitikinęs, kad Adomas taps aukšto lygio vadovu. Per tiek laiko versle išmokau teisingai įvertinti žmones, – dėsto S. Valius. – Jis jau dabar turi nemažai patirties Švedijoje. Ten jis yra įkūręs savo statybos įmonę, per kurią dirbame šioje rinkoje. Įtikti švedams nelengva, tačiau dirbame visu pajėgumu ir jau dairomės didesnių projektų.“

S. Valius pasakoja, kad verslas įtraukė visą jo šeimą – ne tik žentą. Jo žmona, nors ir būdama humanitarė, jam visada pagelbėdavo verslo reikaluose, o, kai jo vaikai užaugo ir abu baigė ekonomikos studijas, ėmė rūpintis antrine įmone, kurios specializacija – nekilnojamasis turtas. Nors jis dar atsimena tuos laikus, kai sūnui ir dukrai tekdavo daug patarinėti, kaip elgtis, dabar padėtis pasikeitė. Jo atžalos tapo savarankiškos ir puikiai nutuokia apie savo sritį. „Kalbant apie nekilnojamojo turto vystymą, kai kuriuose dalykuose jie jau ir mane konsultuoja“, – didžiuojasi verslo veteranas.

Nuotraukoje – 20 MW biokuro katilinė Kaune

„Norėjau, kad sūnus rinktųsi statybų sritį, bet jis matė, kiek reikia dirbti ir kiek būna nemigo naktų, tad pasirinko ekonomiką. Juk jei reikia atlikti darbą, valandų nebeskaičiuoji. Viską reikėjo kurti savo rankomis“, – pakeliui pasitaikiusius sunkumus prisimena S. Valius.

Verslininkas sako, kad per šį laiką sektorius tapo neatpažįstamas: „Viskas skiriasi kaip diena nuo nakties: atsirado naujų technologijų, medžiagų, ištobulinti įrengimai, reikėjo išmokti kitokių valdymo metodų, kitaip bendradarbiauti su partneriais, dirbti su žmonėmis.“

O kokie svarbiausi dabartiniai „CCM Baltic“ tikslai? S. Valius tarp prioritetų išskiria pradėtą bendradarbiavimą su stambiu vokiečių mažmeninės prekybos parduotuvių tinklu „Lidl“ ir tikisi, kad, sėkmingai įgyvendinus sutartus darbus, bus padėti pamatai ir ateities projektams: „Taip pat svarbu sklandžiai baigti pradėtų daugiabučių namų renovaciją ir sukaupti užtektinai apyvartinių lėšų, kad patys galėtume investuoti. Anksčiau to aktyviai imdavomės, tarkime, investavome į prekybos centrą „Herkaus galerija“ Klaipėdoje, patys statėme daugiabučių, kotedžų.“

Per gyvenimą – dvi įmonės

S. Valius, įgijęs inžinieriaus konstruktoriaus-technologo išsilavinimą Kauno politechnikos institute (dabar – Kauno technologijos universitetas), pradėjo dirbti „Šiaulių televizorių gamykloje“, o po dešimtmečio, 1984 m., pateko į antrąją savo darbovietę, kurioje dirba iki šiol. Tiesa, pastarojoje netrūko pokyčių.

Tai, kas dabar vadinama „CCM Baltic“, anksčiau buvo vienas iš Statybos remonto tresto padalinių. Vėliau, po privatizacijos, jis tapo „Šiaulių titanu“ ir netrukus buvo įkurta antrinė įmonė „Talainė“, kuri vėliau pervadinta „CCM Baltic“.

Anuomet S. Valius „Šiaulių titano“ generaliniu direktoriumi ir valdybos pirmininku tapo jo kandidatūrą palaikius akcininkams, kurių tada buvo daugiau kaip pusantro šimto. Nors perėjimas į naują santvarką reiškė naujas žaidimo taisykles, S. Valius šios atsakomybės nepabūgo – visgi vadovavimo patirties jau turėjo iš ankstesnės darbovietės. Televizorių gamykloje jis dirbo vieno iš didžiausių televizorių gamyklos cecho, kuriam priklausė nemažai padalinių ir apie 800 darbuotojų, viršininko pavaduotoju.

Vėliau „Šiaulių titaną“ įsigijo Švedijos kompanija „NCC“ ir šis vėl keitė pavadinimą į „NCC titanas“. Deja, „NCC“ čia ilgai neužsibuvo, nes kaip tik užklupo ekonominė krizė ir, išsigandę susiklosčiusios ekonominės situacijos, jie pasitraukė. „Gaila, kad taip nutiko, nes švedai čia planavo dideles investicijas ir su savimi į Baltijos šalis būtų atsivedę didelių investuotojų“, – atskleidžia verslininkas.

Nuotraukoje – „Baltpark“ viešbutis

Kai „NCC“ nusprendė trauktis iš Lietuvos. S. Valius išpirko buvusį „Šiaulių titaną“ (tiesa, jis dar kartą buvo pervadintas ir spėjęs tapti „Titano ranga“). „Kai nupirkome šią įmonę, ji buvo prijungta prie kitos mūsų valdomos įmonės „Talesta“, kurios specializacija – nekilnojamasis turtas. Šios įmonės verslą plėtojo mano sūnus ir dukra. Aš iki pat pabaigos buvau „Titano“ generaliniu direktoriumi ir tik tada, kai jis buvo prijungtas, atsidėjau nuo kitų įmonių savarankiškai veikusios „CCM Baltic“ vadovavimui“, – aiškina verslininkas.

Pradžia – kalėjimo izoliatoriaus rekonstrukcija

Pirmas projektas, kurio po Nepriklausomybės atgavimo ėmėsi S. Valiaus vadovaujama įmonė, gana egzotiškas. Tai – Šiaulių kalėjimo izoliatoriaus rekonstrukcija.

„Tai buvo dar carinės Rusijos laikais statytas kalėjimas, sovietmečiu paverstas karininkų, karių sulaikymo vieta. Mūsų darbas buvo šį senovinį pastatą paversti šiuolaikišku. Jis veikia ir dabar. Turėjome sutvarkyti infrastruktūrą, pasirūpinti pastato saugumu, sienų, lubų, langų grotomis, įrenginėjome atitinkamas duris. Tada dar buvo išlikusios caro laikais kalvio iškaltos durys, – dėsto verslininkas. – Atsimenu, kažkada atvykusiai olandų delegacijai tarp kitų aprodėme ir šį objektų. Jie liko labai nustebę ir įtikinėjo, kad čia verta įrengti muziejų. Sako, žmonės važiuos ir dar mokės, kad čia pasibūtų.“

Ilgą laiką įmonės „vizitine kortele“ laikyta modernių Šiaulių miesto valymo įrenginių statyba. Nors tokie projektai buvo vykdyti anksčiau (rengtos vandenvietės, pastatyti Kelmės valymo įrenginiai), šis sudėtingas projektas bendrovei tapo nemažu, daug ko išmokiusiu iššūkiu. Iš įdomesnių projektų S. Valius mini ir Šiaulių oro uostą rekonstrukciją, kada šis iš karinio virto civiliniu: „Tai buvo didžiulis ir sudėtingas projektas. Nors slaptumo reikalavimo nebuvo, tačiau apie tai nebuvo kalbama.“ 

Nuotraukoje – sporto kompleksas „Impuls“ 

Vienas artimų S. Valiaus širdžiai įgyvendintų projektų – Palendrių Šv. Benedikto vienuolyno statyba. Verslininkas pasakoja, kad, kai benediktinų vienuolių ordinas nusprendė plėstis į Rytus, jie pasirinko Lietuvą, Kurtuvėnų apylinkes. Dabar čia traukia piligrimai iš viso pasaulio. Tai yra įspūdingas, prancūziško rafinuotumo persmelktas, tačiau modernus statinys.

Plyname lauke iškilusį Palendrių vienuolyną projektavo Prancūzijos projektuotojai, o jų užduotis buvo įrengti maitinimo šaltinius, suskystintų dujų inžinerinius tinklus ir pan.

„Kažkada, kai svarstėme statybų reikalus su vienuoliais benediktinais, leptelėjau, kad jos jos truks šimtmetį. Tada į mane keistai pažiūrėjo ir pasakė, kad jiems šimtmetis per mažai, jie šį vienuolyną stato tūkstančiui metų, – linksmą situaciją prisimena S. Valius. – Taigi pasirinktos medžiagos, sprendimai ir darbų kokybė turi būti numatyta tarsi tūkstančiui metų.“

Kiekvienas sudėtingesnis projektas užgrūdina ir skatina eiti toliau, imtis dar sunkesnių darbų, įsitikinęs jis.

Įmonės sąraše – daug sėkmingai įgyvendintų projektų: sporto klubai „Impuls“, „Baltpark“ (dabar – „Reval Inn“). „CCM Baltic“ bendradarbiauja su „Senukų“ įmonių grupe ir daugeliu kitų. Dirbta ir Rusijoje, tačiau čia patirtis nebuvo itin maloni.

„Dar su „Šiaulių titanu“ įgyvendinome projektų Kaliningrado srityje, taip pat Jaroslavlyje, Kostromoje. Ką buvome pasižadėję, viską padarėme, bet, ačiū Dievui, iš jos pasitraukėme laiku“, – pažymi S. Valius.

Nuotraukoje – objektas Zokniuose

Vieša paslaptis, kad Rytuose neretai galioja kitokios verslo taisyklės, sakykime, vykstant sandėriui, gali pasikeisti sąlygos, tau gali nesumokėti ir laukti panašių siurprizų. „Ten dirbama laukinėmis sąlygomis. Tarkim, statoma sanatorija ant Volgos upės kranto, bet neturima statybos leidimo. Jau stovi dvi taip jų pastatytos sanatorijos, o dabar jau ir trečia kyla“, – verslo ypatybes Rusijoje apibūdina verslininkas.

Gal ketinama žengti į Lenkiją? S. Valius paaiškina, kad tai neapsimoka – tai nėra turtinga rinka. „CCM Baltic“ kur kas labiau vilioja Skandinavija, kur jie po truputį įsitvirtina, nes ten lietuviai vis dar gali konkuruoti darbų kokybe ir mažesne kaina.

„Visgi šį konkurencinį pranašumą prarandame: mūsų darbo jėga vis brangsta. Tai ėmė greitai kisti, kai patekome į Šengeno zoną, ir judėjimas tarp ES šalių tapo laisvas“, – konstatuoja verslininkas.

Daugiau jokios daugiabučių renovacijos

S. Valius pasakoja, kad jų verslo dinamiką veikia ir ES finansinės paramos laikotarpiai, tačiau čia irgi netrūksta sunkumų. Nors „CCM Baltic“ daugiau kaip pusę projektų pradeda tuščiame lauke, tačiau ji taip pat yra vykdžiusi viešųjų pastatų ar daugiabučių renovaciją. Viena iš pagrindinių išmoktų pamokų, – kad čia įprasti vėlavimai, todėl neretai sunku suvaldyti pinigų srautus: tarkime, klientai turėtų sumokėti už dviejų mėnesių, tačiau atgauni tik po penkių. Būna ir dar didesnių akibrokštų, pavyzdžiui, kai įmonei teko renovuoti vieną žemės ūkio mokyklą, sutartų 1,5 mln. litų jai teko laukti daugiau kaip metus. Pasirodo, užsakovai pradėjo darbus dar nė negavę finansavimo.

„Vykdysime mokyklų renovaciją, bet daugiabučių renovacijos konkursuose ateityje nedalyvausime. Keli šimtai techninių prižiūrėtojų ir dar keli šimtai mažai ką apie išmanančių kontrolierių, taip pat daugybė susirinkimų, pasitarimų – taip tiesiog prarandama per daug laiko“, – apibendrina verslininkas. 

„CCM Baltic“ nuotraukose – įmonės įgyvendinti projektai

Statybunaujienos.lt
Asmenybės

nuotrauka
2022-08-02 16:25
Eidamas 90-uosius metus mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) emeritas, habilituotas daktaras, profesorius Jonas Gediminas Marčiukaitis.
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.
nuotrauka
2022-04-12 07:29
Pirmadienį, balandžio 11–ąją, mirė žymus Lietuvos architektas, redaktorius, aktyvus visuomenės veikėjas Leonardas Vaitys, pranešė Lietuvos architektų sąjunga (LAS).
nuotrauka
2022-01-03 15:00
Apie nekilnojamo turto agentūros „Centro kubas“ įkūrėjo ir ilgamečio vadovo Arūno Strolio mirtį šiandien, sausio 3 d., pranešta socialiniame tinkle „Facebook“.
nuotrauka
2021-12-20 06:55
Pasitinkant didžiąsias metų šventes, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukvietė verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą.
nuotrauka
2021-11-15 11:33
Eidamas 60-uosiu metus, mirė verslininkas, kelių ir infrastruktūros AB „Panevėžio keliai“ akcininkas, Remigijus Juodviršis. Lapkričio 15 d. R. Juodviršis atgulė Kairėnų kapinėse.
nuotrauka
2021-10-21 06:39
2021 m. spalio 16 d., eidamas 46-uosius metus, mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Aplinkos inžinerijos fakulteto (AIF) Pastatų energetikos katedros docentas, mokslų daktaras Giedrius Šiupšinskas (1976 liepos 24 d.–2021 spalio 16 d.).
nuotrauka
2021-09-19 07:15
Eidamas 88 metus mirė iškilus Lietuvos ir savo gimtojo Salako krašto patriotas, buvęs Lietuvos statybos ir urbanistikos ministras Algirdas Vapšys.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-06-09 09:35
Aplinkos ministerijos šių metų Viktoro Bergo premiją pelnė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė. Šia proga Aplinkos ministerija kviečia artimiau susipažinti su žinoma gamtosaugininke, kurios iniciatyva sutvarkyta ir pritaikyta lankymui daugelis vertingų gamti...
nuotrauka
2021-06-01 22:02
Gegužės 31 d. eidamas 80-uosius metus mirė Lietuvos inžinierius statybininkas, aktyvus visuomenės veikėjas Juozas Zykus.
nuotrauka
2021-06-01 16:28
Eidamas 96-uosius metus, mirė Statybos veteranų klubo patriarchas profesorius Bronius Sidauga. Gegužės 31 d. jis buvo palaidotas Vilniaus Karveliškių kapinėse.
nuotrauka
2021-01-26 15:24
Studijos „DO Architects“ bendraįkūrėja Andrė Baldišiūtė – pirmoji lietuvių architektė, jau šį trečiadienį debiutuosianti vokiečių bendrovės JUNG remiamos tarptautinės nemokamų renginių serijos „Architects, not Architecture | Virtual World Tour“ virtualioje scenoje.
nuotrauka
2020-12-23 09:39
Kokios naujovės laukia statybos sektoriaus artimiausiu metu? Kokiomis savybėmis turės pasižymėti šiame sektoriuje dirbantys žmonės? Apie tai pasakoja ne vieną dešimtmetį statybos sektoriuje dirbantis Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) alumnas, „Prorentus“ direktorius Linas Adoma...
nuotrauka
2020-12-11 11:29
Statybų sektorius visame pasaulyje kasmet auga vis sparčiau. Pagal Statistikos departamento duomenis, 2019 m. Lietuvoje statybos darbų atlikta už 2,4 mlrd. eur, dešimtadaliu daugiau nei praėjusiais. Tiesa, šį augimą stabdo darbuotojų trūkumas. Lietuvos statybų sektorius sparčiai transformuojasi ir ž...
nuotrauka
2020-11-19 13:55
Kasmet abiturientams tenka gerokai pasukti galvą, kol išsirenka tinkamą studijų kryptį, po kurių seka svajonių darbo paieškos. Ne vienas studentas prisipažintų, kad šią užduotį reikia atlikti labai gerai, o žingsniai turėtų būti itin nuoseklūs. Būtent tokiu įsitikinimu vadovavosi Tautvydas Šimanausk...
nuotrauka
2020-11-13 15:00
Kaimo statybos ministerijos (KSM) nebėra jau 35 metus, tačiau buvę kolegos, bent jau Pramonės valdybos darbuotojai, susitinka kas kelerius metus. Laiko atstumas jiems leidžia tuomet grėsmingas situacijas pamatyti kitoje šviesoje, o darbo ir gyvenimo patirtis – apmąstyti sektoriaus ir specialistų sit...
nuotrauka
2020-11-09 10:33
Architektūros menas dažnam asocijuojasi tik su baroko, gotikos, klasicizmo, modernumo ar kitais istoriniais stiliais. Kodėl sunku įvertinti šių laikų architektūrą ir koks architekto vaidmuo derinant užsakovo, vartotojų bei bendruomenės poreikius nepamirštant meninės dalies? Apie tai pokalbis su arch...
nuotrauka
2020-10-14 07:29
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus: Geriausiam metų projektuotojui, Geriausiam metų statybos vadovui ir Geriausiam metų techniniam prižiūrėtojui. Statybininkų dienos šventėje UAB „Structures“ projektuotojas Mindaugas Petkevičius buvo...
nuotrauka
2020-09-17 08:58
Nuo mažens esame pratinami laiką leisti komandoje: žaidimų aikštelėje žaidžiame su bendraamžiais, mokyklos suole sėdime su klasės draugu, o laisvalaikį mieliau leidžiame draugų ir artimųjų kompanijoje. Įvairius darbus taip pat dažnai norime atlikti ne po vieną, o kartu su kitais.

Statybunaujienos.lt » Asmenybės