„Staticus“. Komanda, kuri sudėtingiausius sprendimus paverčia įspūdingais objektais
2018 m. bendrovė „Staticus“ daugiausia darbų atliko Norvegijoje (39 proc.) ir Didžiojoje Britanijoje (37 proc.). Dar 19 proc. pajamų generavo Švedijos rinka. Pajamos iš vietos rinkos siekia 5 procentus. Įmonė jau turi suformavusi visą 2019 m. užsakymų portfelį: jei 2018 m. pajamos siekė 52 mln. eurų, tai 2019 m. suplanuotas 67 mln. eurų portfelis. Pagrindinės įmonės rinkos išlieka tos pačios, tačiau planuojama plėtra ir į kitas šalis.
„Įmonė jau suformavo ir didžiąją 2020 m. portfelio dalį, dirbame ir su 2021–2023 m. projektais. Todėl 2018 m. investavome ne tik į naujas stakles, patalpų atnaujinimą, bet ir priėmėme 20 inžinierių, sustiprindami Projektavimo skyriaus komandą“, – pasakojo komercijos vadovė Aušra Vankevičiūtė.
Kad įmonės produktas – pastato fasadas – atitiktų aukščiausius kliento lūkesčius, pastebi kokybės vadovė Ieva Gradeckienė, negana vien minėtų investicijų, neužtenka, kad kokybė būtų garantuota vien gamybos ar montavimo procese. Todėl įmonė dirba pagal kokybės užtikrinimo planą, kuris apima projekto įgyvendinimą nuo pardavimo iki garantinio aptarnavimo.
„Ypatingą dėmesį skiriame procesams stebėti ir tobulinti, kad įsipareigojimus klientui įgyvendintume laiku ir be priekaištų. Mūsų įmonė sertifikuota pagal ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, „Achilles Building Confidence“ reikalavimus. Tai parodo, kad esame patikimas partneris bet kurioje rinkoje“, – sako I. Gradeckienė.
2018 m. „Staticus“ vykdė darbus 27-iuose objektuose, skirtingose darbų stadijose.
„Staticus“ pirmoji įgyvendino projektą su „Dynamic glasses“ fasado stiklais
Vienas įmonės 2018 m. projektų – „Jotun HQ“ Norvegijoje. Šis projektas įmonei išskirtiniu tapo dėl valdymo, kai sutartis dėl fasadų įrengimo buvo pasirašyta ne su generaliniu rangovu, o tiesiogiai su projekto savininku, taip siekiančiu užsitikrinti aukščiausią kokybę. „Jotun“ yra viena didžiausių pasaulyje dažų gamintojų, kurios tyrimų centras įsikurs „Jotun HQ“.
Equinor Harstad, Pauliaus Gasiūno nuotr.
Kitas „Staticus“ įgyvendinamas projektas – vienas iš aukščiausių pastatų Oslo Skøyen rajone, – „Orkla HQ“. Tai yra patrauklus, šiuolaikinis, energiją tausojantis penkių aukštų biurų pastatas su nuosava saulės elementų sistema ant stogo, septynių aukštų apartamentais bei 16 aukštų bokštu ir požemine automobilių stovėjimo aikštele. Pagrindinės konstrukcijos buvo įrengtos iš aliuminio stiklo elementinių fasadų, kokie naudojami įgyvendinant techniškai sudėtingus ir išskirtinius projektus, bei iš surenkamų fasadų. Įgyvendinant šį projektą, buvo įrengta daugiau kaip 11 tūkst. kv. m fasadų.
„Staticus“ specialistams netrūko iššūkių, kuriuos lėmė sudėtinga pastato forma bei medžiagų, kurios panaudotos fasade, paieška. Visus klausimus ir technines problemas pavyko išspręsti taip, kad buvo patenkinti ir kliento, ir architektų lūkesčiai. Beje, mes visuomet ieškome naujovių ir inovatyvių produktų, todėl šiame projekte klientui pasiūlėme sumontuoti „Dynamic glasses“ – dabartiniu metu tai yra vienas inovatyviausių produktų fasadų rinkoje. Šie stiklai reaguoja į saulės šviesą, sekundės tikslumu pakeisdami savo spalvą“, – pasakojo A. Vankevičiūtė, akcentuodama, kad „Staticus“ yra pirmoji įmonė, kuri įgyvendino projektą su tokiais stiklais, – klientas liko sužavėtas inovacijomis.Iššūkių, anot Montavimo skyriaus vadovo Modesto Midverio, būna kiekviename objekte, netrūko jų ir „Orkla HQ“.
„Prieš kelis mėnesius kalbėjome apie tai, kad dešimto ir vienuolikto aukšto elementus turėsime montuoti po dvylikto aukšto perdanga. Iš pradžių tai skambėjo nerealiai sudėtingai, bet dirbant paaiškėjo, kad viskas yra gerokai paprasčiau“, – pasakojo montavimo vadovas. Neįprastas montavimo procesas nesutrukdė montavimo komandai pasiekti ir šio projekto rekordo – vienos pamainos metu pavykdavo sumontuoti net po 21 elementą ir taip baigti darbus anksčiau, nei buvo planuota.
„Darbuotojų nuotaikos puikios, visi džiaugiasi rezultatu. Kai matai prieš akis tokį pastatą, imi didžiuotis savo ir kolegų darbu. Ta proga visa komanda išėjome kartu pasilinksminti, pabendrauti“, – pasakojo darbų vadovas Paulius Rapkevičius.
Planuojama, kad „Orkla HQ“ pastate dirbs apie 900 darbuotojų, o pirmajame jo aukšte įsikurs kavinės ir parduotuvės.
Segerstedthuset Uppsala, Pauliaus Gasiūno nuotr.
Kitokio tipo iššūkius „Staticus“ specialistams teko įveikti Oslo centre statant viešbutį „The HUB Hotel“. Įgyvendinant šį projektą, kurio dalis buvo nauja statyba, o dalis – renovacija, įmonei teko sumontuoti per 11 tūkst. kv. m konstrukcijų. Siekdamas patenkinti kliento lūkesčius, „Staticus“ pagamino elementinius fasadus, kuriems buvo kuriamos dvi specialios spalvos.
Montavimą apsunkino objekto vieta: statybos aikštelė iš visų pusių buvo apraizgyta tramvajaus bėgiais, tad logistika turėjo būti organizuojama ypač tiksliai ir laiku.Lietuvių įmonė dalyvauja kuriant Londono gatvių stilistiką
„Royal Mint Gardens“ prestižinių apartamentų kompleksas šalia „The Tower Bridge“ yra vienas didžiausių „Staticus“ projektų Londone. Objektas Londono centre yra ypatingai sudėtingas ir projektuoti, ir montuoti, dalis pastato kybo virš traukinių bėgių. Šioje projekto dalyje įmonės specialistams teks sumontuoti 14 tūkst. kv. m konstrukcijų. Tai vienas įdomiausių, bet kartu techniškai bei logistiškai sudėtingiausiai sumontuojamų gyvenamųjų pastatų Londono širdyje.
Aukštuminę pastato dalį sudarys trys 15, 14 ir 13 aukštų blokai su dviem jungiančiosiomis dalimis. Jai sumontuoti reikės pagaminti daugiau nei 13 tūkst. kv. m skirtingų konstrukcijų, kurias sudarys apie 1800 fasado elementų, iš kurių apie 600 – unikalių, nepasikartojančių. Maža to, pastatui reikės apie 2 tūkst. kv. m stumdomų durų bei kitų konstrukcijų, tokių kaip „stick“ fasadai, langai, kurių dalis bus su apsauginiais perforuotais lakštais, balkonų turėklai, berėmio stiklo konstrukcijos ir kt.
Abels Hus, Danija. „Staticus“ iliustr.
„Šio pastato montavimo sudėtingumą lems keli dalykai: visų pirma jis bus šalia beveik visą parą veikiančios traukinių linijos, kuria kasdien važiuoja tūkstančiai žmonių, tad dirbti mums reikės ypač atsargiai, laikantis visų įmanomų saugumo reikalavimų. Antra, visi šio pastato aukštai bus laiptuotos konstrukcijos su erkeriniais langais. Tačiau visų svarbiausia yra tai, kad sumontuoti šį pastatą turime per dvigubai trumpesnį laiką nei įprasta tokio sudėtingumo fasadui“, – pasakoja projekto vadovas Aivaras Juodis, pabrėždamas, kad „Staticus“ yra bene vienintelė lietuviško kapitalo įmonė, galinti didžiuotis prisidėdama prie Londono gatvių stilistikos kūrimo.
Jam pritaria ir komercijos vadovė Aušra Vankevičiūtė, akcentuodama, kad galimybė prisidėti prie šio modernaus ir pažangaus projekto įgyvendinimo – dar vienas įrodymas, kad įmonėje dirba stipri ir profesionali komanda.„Sukurti tūkstančius konstrukcinių elementų ir juos kokybiškai sumontuoti – nemenkas iššūkis, tačiau tikiu, kad dirbdami išvien pasieksime maksimalių rezultatų“, – sako ji.
Stokholme išbandys iki šiol įmonėje dar nenaudotus techninius sprendimus
Įgyvendinant „Stockholm New“ projektą Stokholme, „Staticus“ išbandys iki šiol įmonėje dar nenaudotus techninius sprendimus.
102 m aukščio „Stockholm New“ biurų pastatas – tai 28 aukštai, iš kurių kiekvienas į viršų platės po 30 cm, vadinamasis „step“ fasadas, taigi apatinio ir viršutinio aukštų plotis skirsis daugiau nei 8 metrais. Šio pastato fasado plotas – 15 tūkst. kv. m, o įsikurs jis ant uolos krašto viename iš Stokholmo mikrorajonų, esančių netoli centro.
Kairėje – Stockholm New, Skanska / Walk the Room
Šio pastato išorinei apdailai gaminti naudojami 3D formos anoduoti ir dažyti ekstruziniai profiliai ir 10 skirtingų NCS spalvų emalitiniai stiklai. Plati ryškių spalvų gama šiam pastatui pasirinkta neatsitiktinai. Žiemos metu Stokholme ypač trūksta saulės ir spalvų, todėl aukštas daugiaspalvis pastatas bus matomas iš toli, teigiamai paveiks vietos gyventojų nuotaiką apniukusiomis dienomis.
Pirmajame pastato aukšte įsikurs kavinė, viršutiniame – kavinė su atvira terasa. Darbai pradėti 2018 m. spalį, o pabaiga planuojam 2019 m. lapkritį.
2018 m. Norvegijoje pasirašyta VIA projekto sutartis, jau pradėti projektavimo darbai. VIA bus vienas prestižiškiausių Norvegijos pastatų, kuriame įsikurs parduotuvės ir aukščiausios klasės biurai. Projekto vertė siekia 20 mln. eurų. „Staticus“ šiam objektui gamins „Closed Cavity“ fasado gaminius. Šiaurės Europoje tai yra pirmas toks projektas, kuriame bus panaudoti „Closed Cavity“ sprendiniai. Projektas ypatingas ir savo architektūra, natūralaus akmens apdaila bei techniniais sprendiniais. Kad galėtų gaminti „Closed Cavity“, įmonė „Staticus“ renovuoja gamybines patalpas ir rengiasi naujiems iššūkiams.