2023 rugsėjo 27 d. trečiadienis, 0:27
Reklama  |  facebook

Stoties turgus Kaune: architektai kviečia susipažinti su projektiniais pasiūlymais

2023-04-19 14:00
Beveik prieš trejus metus miesto susigrąžinta ir jau iki šiol kosmetinių pokyčių sulaukusi Stoties turgaus teritorija ruošiasi kur kas ryškesniems pokyčiams. Balandžio 20 d. (ketvirtadienį) viešąjį konkursą laimėjusi architektų komanda rengia viešą projektinių pasiūlymų pristatymą visuomenei. Jų parengtose vizijose – raudonų plytų paviljonas su atnaujintomis erdvėmis lauko prekybai ir net renginiams.
nuotrauka
Projekto vizualizac.


Minimos įmonės
Kauno m. savivaldybė,
Keisis visa teritorija

2021 m. antroje pusėje teritorijai sugrąžinta reprezentatyvi išvaizda ir funkcionalumas – atnaujintas fasadas, prekybos vietos ir praėjimų danga. Tačiau iki šiol laukta architektūrinio turgaus halės konkurso rezultatų. Dabar jau aišku, kaip ši vieta pasikeis per ateinančius kelerius metus.

Kauno stoties turgavietės atnaujinimo architektūrinį konkursą laimėjo architektės Gražinos Janulytės-Bernotienės komanda su idėja „Agora“. Autoriai savo viziją pristatys balandžio 20 d. (ketvirtadienį) 16 val. Kauno savivaldybės administracijos Pasitarimų kambaryje (203 kab.). Daugiau apie projektinius pasiūlymus – internete

Viešame aptarime susirinkusieji galės teikti siūlymus ir rekomendacijas, aktualius klausimus.

Praeivių traukos objektas


„Stoties turgaus teritorija nėra apleista, tačiau neatitinka šios dienos estetinių bei higienos reikalavimų. Turgavietės kaimynystė – geležinkelio ir autobusų stotys – įpareigoja turgavietę keistis ir tinkamai reprezentuoti Kauną atvykstantiems. Ateityje lankytojų srautai čia tik didės. Projektuojamas pastatas taps traukos tašku ne tik kauniečiui, bet ir miesto svečiui, turistui, keliaujančiam iš vienos stoties į kitą.

Kauno turgus

Projekto pagrindinis uždavinys – įsijungti, papildyti unikalią Naujamiesčio dalį. Jis kuria ne atskirai gyvenantį viešojo paviljono pastatą, bet daugiafunkcinį kompleksą, apjungiantį gyventojų, verslo atstovų, turistų bei miesto svečių interesus ir veiklas – nuo produktų ir jų gamybos patirčių mainų iki dalinimosi socialinėmis emocijomis, kultūriniais atradimais“, – Kauno savivaldybės pranešime cituojama projekto autorė arch. G. Janulytė-Bernotienė.

Kauno turgus

Skaičiuojama, kad šiuo metu painioje teritorijos struktūroje, kurią sudaro penki sklypai, išsitenka apie 400 prekybos vietų.

Modernios daugiafunkcės erdvės

Projektuojamą turgaus kvartalą sudarytų 3 elementai: halės tipo paviljonas su apželdintomis terasomis, renginių vieta ir lauko prekybos erdvės. Autoriai pateikė skirtingus scenarijus, kaip Stoties turgavietė atrodytų skirtingais metų laikais.

Paviljono konstrukcijos numatytos iš monolitinio gelžbetonio kolonų, sienų ir perdangų. Pirmajame ir antrajame aukšte siūlomos mūrinės sienos. Fasadų apdailai ketinama naudoti plytų mūrą ir medines pergolas. Siekiant vizualiai atverti patalpas į supančios aplinkos vaizdus, galimas skaidrių vitrinų sprendinys.

Kauno turgus

„Žali stogai kaip sistema – vienas iš statinio tvarios architektūros elementų. Žalia drenuojanti stogo konstrukcija didina ne tik estetinį pastato suvokimo dėmenį, bet ir ekologinius, tvarios architektūros rodiklius. Numatytas centralizuotas miesto šilumos tiekimas. Antresolėje – galimybė įrengti kavinę. Viduje matomi atviri laiptai. Šiaurinė dalis veda į lauko amfiteatrą, besijungiantį su renginių aikšte. Universali halės erdvė gali būti naudojama polifunkciškai, pagal skirtingus scenarijus skiriant ją ekspozicijai, mainams ar dalykiniams, proginiams susitikimams. Lauko terasos visais keturiais metų laikais būtų naudojamos kaip nedidelės žiūrovinės, šventinės ir individualaus poilsio erdvės“, – apibūdina architektų komanda.

A++ klasės statinyje numatoma ir požeminė saugykla su 58 vietomis automobiliams. Ji atlieptų ir kitą esminę turgaus funkciją – pasitarnautų prekių pristatymui. Čia pat suplanuotas liftas iki pat antresolės. Atviroje automobilių aikštelėje ketinama įrengti 12 vietų.

 Projekto vizualizac.

Statybunaujienos.lt
Žymės  ProjektaiSavivaldybėse

nuotrauka
2023-09-26 13:31
Nuo 2024 m. sausio 1 d. miestuose ir miesteliuose savivaldybėms patikėjimo teise bus perduota valstybinė žemė, kuri nėra suplanuota valstybės reikmėms. Patikėjimo teise valdomoje valstybinėje žemėje savivaldybės miestų ir miestelių teritorijose atliks naujas funkcijas, kurias joms numato perduoti Na...
nuotrauka
2023-09-26 11:49
Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje išskirtinių būsto projektų ir NT paslaugų kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota daugiau nei 8,3 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-26 11:05
Panevėžyje sparčiai vykdomi miesto autobusų stoties statybos darbai. Jau įrengti lauko vandentiekio, vidaus lietaus nuotekų bei drenažo, vidaus vandentiekio tinklai, sumontuotos stoties pastato denginį laikysiančios metalinės kolonos, išbetonuota požeminės stovėjimo aikštelės perdanga, keleivių lau...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-21 11:46
Sostinėje daugėja rekreacinių zonų, kuriose gyventojai gali mėgautis gamtos teikiamais malonumais ir poilsiu. Tyrimai rodo, kad arti namų esantys parkai ir žaliosios erdvės teigiamai veikia gyventojų sveikatą – mažina stresą, širdies ir kraujagyslių ligų riziką, padeda išvengti medžiagų apykaitos su...
nuotrauka
2023-09-21 11:13
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi.
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-14 11:55
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus (VIGS) prokurorai, reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie bandymus keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus, inicijavo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
nuotrauka
2023-09-13 15:47
Baisogaloje ir Šeduvoje pradėta dviejų naujų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių statyba.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-12 15:39
Sparčiai augančiame sostinės Pilaitės mikrorajone simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtas vaikų lopšelio-darželio statybos darbų startas.
nuotrauka
2023-09-11 11:17
Nuo rugsėjo 11 d. bus teikiamas finansavimas namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimo, vežimo ir šalinimo išlaidoms.
nuotrauka
2023-09-08 09:11
2 201 gyventojas – tiek šiauliečių dalyvauja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamame maisto ir virtuvės atliekų surinkimo projekte „#AšPats. Planuoju. Valgau. Rūšiuoju. Saugau.“ Teisingai atskirtos ir išrūšiuotos maisto atliek...
nuotrauka
2023-09-07 08:16
Dar 2021 m. pavasarį Akmenės rajono savivaldybės administracija ir VŠĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (dabar – Inovacijų agentūra) pasirašė projekto „Apšvietimo tinklų atnaujinimas, mažinant energijos suvartojimą Akmenės rajono savivaldybėje“ finansavimo sutartį (preliminari Projekto vertė – 3.101...
nuotrauka
2023-09-07 08:05
Pasirašyti pirmieji energijos sutaupymo susitarimai su savivaldybių valdomomis įmonėmis. Energetikos ministerija ir UAB „Šiaulių vandenys“ bei UAB „Kėdbusas“ sutarė dėl techninių energijos efektyvumo didinimo priemonių diegimo įmonių veikloje.
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-07 07:33
Šiuo metu Panevėžyje yra 465 gatvės. Jų bendras ilgis siekia daugiau nei 295 km. Ilgiausia – J. Janonio g., jos ilgis siekia 5,8 km. Antra pagal ilgį gatvė Panevėžyje – Klaipėdos g. – 4,9 km, trečia – Smėlynės g. – 3,9 km. Toliau rikiuojasi Pušaloto g. – 3,6 km, Nemuno ir Kerbedžio gatvės, kurių ilg...
nuotrauka
2023-09-06 10:57
Telšiuose atidarytas „Ateities“ progimnazijos baseinas.
nuotrauka
2023-09-06 10:46
Apie „Rail Baltica“ projektą, Panevėžio laisvąją ekonominę zoną bei jau šį savaitgalį vyksiantį 520-ąjį Aukštaitijos sostinės gimtadienį – pokalbis su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse