2023 birželio 10 d. šeštadienis, 17:49
Reklama  |  facebook

Studentai kūrė jaunavedžių vonios kambario interjerą

2016-05-13 10:26,      Patikslinta informacija, papildyta fotogalerija - Vonios kambario interjeras 2016-05-13 11:00
Mokytis daug paprasčiau iš savo patirties. Gali perskaityti visas įmanomas knygas apie drožybą, bet jos bus absoliučiai bevertės tol, kol rankose nepačiupinėsite medžio. Panašaus principo laikosi ir vonios įrangos gamintojui atstovaujanti Latvijos RAB „PAA“ atstovybė, jau penktus metus bendradarbiaujantis su Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija. Ši privataus verslo ir mokslo įstaigos partnerystė leidžia jaunajai dizainerių kartai ne per atstumą prisiliesti vonios kambarių įrenginėjimo proceso, o tiesiog imti ir veikti.
nuotrauka
PAA vonios. Latvijos RAB „PAA“ atstovybės iliustr.


Minimos įmonės
Latvijos RAB „PAA“ atstovybė,
Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija,
Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija ir Latvijos RAB „PAA“ atstovybė prieš penkerius metus pradėjo rengti konkursus, kurių metu studentams pateikiama užduotis suprojektuoti vonios kambarį. Kaip sako architektė ir kolegijos dėstytoja Rasa Mazūrienė, konkurso misija yra leisti studentams daryti darbus su realiais objektais. Šiuo atveju, su PAA produkcija.

„Labai svarbu ir tai, kad informacija apie produkciją nėra ištraukiama kažkur iš interneto. Su visa reikiama informacija supažindinama iš anksto. Pristatoma, kokie yra jos tipai, kokios naudojimo ypatybės. Vėliau jau kuriami patys projektai. Taigi taip kuriami darbai, kurie yra maksimaliai arti realaus gyvenimo“, – kalbėjo ji.

konkursas studentams su realiais darbais

Pirmoji vieta, viešbučio apartamentų vonia, skirta jaunavedžiams „Lotus“. Studentė Veronika Olšauskaitė, vadovė Rasa Mazūrienė

konkursas studentams su realiais darbais

Antroji vieta (kairėje), viešbučio liuks klasės aprtamentų vonia „ Van Gogh“, studentė Erika Kranauskaitė, vadovė R.Mazūrienė

Savo ruožtu „PAA“ atstovybės vadovas Ričardas Svorobovičius teigė, kad toks konkursas yra puiki proga pasižiūrėti, kokiomis idėjomis gyvena jaunoji dizainerių karta. „Visų pirma norėjome, kad studentai mūsų produkciją panaudotų savo projektuose ir mes pamatytume, kokiomis idėjomis gyvena jauni žmonės. Norėjosi kiek nukreiptį dėmesį nuo tų, kurie darbuojasi jau daugybę metų, ir neretai jau būna užsikabinę už vieno projekto bei keičia tik jo detales. Jauni studentai turi daug idėjų, dalies kurių net ir neįmanoma įgyvendinti. Tačiau jas reikia pamatyti. Per šiuos penkerius metus pamatėme tikrai daug variantų. Antrakursiai studentai gali pateikti tikrai labai įdomių idėjų. Mums patinka tai, ką matome. Idėjos geros. Studentams tas konkursas naudingas, o mums irgi smagu“, – sakė jis.

Be abejo, toks konkursas yra labai naudingas studentams. Ne vien tik iš profesinės pusės. Juk tai kartu ir moralinis iššūkis, nes konkurse reikia tvarkytis su įtampa, bandyti padaryti tinkamą įspūdį komisijai.

„Ko gero, konkurso metu studentų atsakomybė tikrai yra padidinta. Juk visus sukurtus projektus po to atidžiai vertina komisija, kuri sudaryta iš PAA atstovų. Jie labai daug žino apie savo produkciją ir jos panaudojimo galimybes. Jeigu kažkas bus išdėliota nelogiškai, neišnaudojamas funkcionalumas, tai komisijos sprendimas nebus teigiamas“, – teigė R. Mazūrienė.

Ji sako, kad kiekvienais metais konkursas vis šiek tiiek kitoks. Sąmoningai parenkamos kitokios temos, kitokie uždaviniai. Taip studentai yra priversti išlikti kūrybingais, o ir pati PAA išgirsta įvairesnių idėjų.

konkursas studentams su realiais darbaisTrečioji vieta, viešbučio liuks klasės aprtamentų vonia „Klasika“, studentė Raminta Račaitė, vadovė R.Žemgulienė

„Projektai turi atitikti tam tikrus tematinius reikalavimus. Negalima kažko daryti šiaip sau. Kiekvienais metais sugalvojame kažką naujo. Vieną sykį tema buvo vaikų vonia. Kitais metais – vonia ir miegamasis. Stengiamės taikytis prie tendencijų. Tarkim, vonios ir miegamojo temą padiktavo vis dažnesnis žmonių pageidavimas į vonią patekti tiesiai iš miegamojo. Juk šiais laikais, kai butuose gali būti ne po vieną vonią, tokia galimybė nėra sunkai įgyvendinama“, – pasakoja pašnekovė.

Šiais metais konkursas buvo skirtas viešbučių vonios kambariams. Jeigu konkrečiai, demėsys sutelktas į apartamentus, kuriuos užsisakinėja jaunavedžių poros. Tai pagerinti numeriai, nestandartiniai. Juose ir vonios kambariai turi būti labiau išraiškingi. Viešbučiuose nesunku pamatyti tokių kambarių, kurie yra nestandartiniai, būtent juose paprastai ir pritaikomi tokie sprendimai. 

„Tiek mes, dėstytojai, tiek studentai visada esame skatinami kurti realius darbus. Labai džiugu, kad šitokį konkursą pavyko įtraukti į studijų procesą. Visi antrakursiai turi sukurti gyvenamosios erdvės projektą ir puiku, kad pavyko su Latvijos RAB „PAA“ atstovybe sugalvoti tokią užduotį. Man labai patinka tai, kad šis konkursas duoda labai konkrečius rezultatus. Mums atsiranda galimybė tris studentus nuvežti į PAA gamyklą ir parodyti, kaip kuriama jų įranga“, – kalbėjo dėstytoja.

Gamykloje studentams suteikiama proga pamatyti gamybos procesą. Tai šansas jauniems žmonėms praplėsti savo akiratį, geriau suprasti, ką jie daro.

konkursas studentams su realiais darbais

Praėjusių metų konkurso užbaigimas – su Rasa Mazūrienė ir Latvijos RAB „PAA“ atstovybės vadovu Ričardu Svorobovičiumi

konkursas studentams su realiais darbais„Tai daug duoda. Svarbu suprasti, koks ilgas procesas yra gamyba. Juk PAA gaminiai negaminami į priekį, nes yra užsakomi individualiai. Dėl to dizainerio atsakomybė tik didėja“, – teigė pašnekovė.

Nuotraukoje – Latvijos RAB „PAA“ atstovybės vadovas Ričardas Svorobovičius su šių metų konkurso nugalėtoja Veronika Olšauskaite

Anot jos, kurį laiką VTDK interjero dizaino katedros bendradarbiavimas su verslo įmonėmis išgyveno savotišką štilį. Dabar viskas verčiasi aukštyn kojomis. Dėmėsys didėja, o ir pats konkursas vykdomas jau penktus metusi. Galima numanyti, kad jis irgi prisidėjo prie suaktyvėjimo. O ir panašių verslo bei kolegijos partnerysčių daugėja.

„Patys mūsų studentai neseniai gavo pasiūlymą vienam prekybos tinklui padėti sukurti naują prekių pateikimo būdą. Prieš kurį laiką į mus kreipėsi net ir vieno darželio savininkė. Ji norėjo keisti jo interjerą, o mes gavome progą šiek tiek pakeisti savo studijų procesą ir padirbėti prie šio projekto. Stengiamės į tokius pasiūlymus žiūrėti lanksčiai. Labai noriai jų imamės. Juk mums labai įdomu bandyti kažką pakeisti realiose patalpose“, – tikino R. Mazūrienė.

Latvijos RAB „PAA“ atstovybės nuotr. ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentų darbai

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-06-08 06:36
Svajojantiems apie jaukų, malonų bei patogų laiko leidimą gryname ore, pavėsinė yra vienas pagrindinių elementų, be kurio sunku įsivaizduoti vasaros sezoną.
nuotrauka
2023-06-07 16:43
Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), paskelbtas trumpasis nominantų sąrašas, kurį išrinko speciali komisija. Devynių NAA kategorijų ir Didžiojo prizo laimėtojai bus apdovanoti birželio 30-ąją – Tarptautinės architektų dienos išvakarėse.
nuotrauka
2023-05-30 06:12
Turto bankas pristato pirmojo ministerijų miestelio etapo projektinius pasiūlymus: seną instituto pastatą A. Goštauto g. 11 Vilniuje ketinama paversti šiuolaikišku biuru su terasomis ant stogo, visuomenei atviru pirmuoju aukštu. Lygiagrečiai baigiama rengtis atviro tarptautinio architektūrinio-urban...
nuotrauka
2023-05-25 06:16
Šalia Vilniaus Konstitucijos prospekto iškils žinomos britų projektavimo įmonės „Rogers Stirk Harbour + Partners“ suprojektuotas 7 aukštų verslo centras su požemine dalimi. Po visuomenės pastabų Vilniaus miesto savivaldybė pritarė šio pastato projektiniams pasiūlymams.
nuotrauka
2023-05-22 16:47
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.
nuotrauka
2023-05-19 09:51
Įsirenginėjant nedidelį būstą ar perprojektuojant dabartinį, gali kilti klausimų, kaip tinkamai susiplanuoti erdves, kad šios būtų kuo efektyviau išnaudotos bei atlieptų poreikius. Patariama atkreipti dėmesį į kelis dalykus: natūralų apšvietimą, elektros instaliacijos planą ir sudėlioti aiškius prio...
nuotrauka
2023-04-29 09:59
Terasa yra labiau jausmas nei statinys. Nes joje būti gera. Todėl planuodami terasą, pirmiausia galvokite apie save: ką joje veiksite, kiek daug ar mažiau vietos norite, kuo ji turi kvepėti, kokiomis spalvomis džiuginti, ar vaikščiosite joje basomis. Terasa turi būti jūsų oazė. Kaip tai įgyvendinti?
nuotrauka
2023-04-25 13:48
Visos šeimos susibūrimo vieta ir netgi pačių namų vizitinė kortelė, kuriai svarbi estetika, grožis, patogumas bei funkcionalumas. Tokį vaidmenį vienos iš instagramo tinklaraščių autorės ir nuomonės formuotojos Monikos Vilčinskaitės bei jos artimųjų gyvenime vaidina virtuvė. Todėl norėdama šią erdvę ...
nuotrauka
2023-04-24 07:10
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir viceministrė Daiva Matusevičė, kartu su Aplinkos ministerijos komanda, susitiko su naujai išrinkta Lietuvos architektų rūmų taryba ir pirmininku. Susitikimo metu diskutuota apie teisėkūros procesus, architektų profesinės savivaldos įsitraukimą į juos kuo anksč...
nuotrauka
2023-04-19 14:00
Beveik prieš trejus metus miesto susigrąžinta ir jau iki šiol kosmetinių pokyčių sulaukusi Stoties turgaus teritorija ruošiasi kur kas ryškesniems pokyčiams. Balandžio 20 d. (ketvirtadienį) viešąjį konkursą laimėjusi architektų komanda rengia viešą projektinių pasiūlymų pristatymą visuomenei. Jų par...
nuotrauka
2023-04-19 11:43
Pirmieji Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) oficialiai baigė paraiškų registraciją. Per kiek daugiau nei du mėnesius apdovanojimų organizatoriai sulaukė 127 paraiškų, iš kurių dabar komisija išrinks trumpąjį nominantų sąrašą, o liepos 1 d. –apdovanojimų vakarą – paskelbs nugalėtojus.
nuotrauka
2023-04-13 07:55
Chrestomatinė frazė apie velnią, slypintį detalėse, gerai žinoma ne tik architektams. Viena detalė gali sugadinti net ir patį įstabiausią pastatą. Bet detalė taip pat gali tapti patraukliu, vizualiai jungiančiu pastato elementu. Viena pastarųjų – nestandartinės žaliuzės, įrengtos Vilniaus Paupyje.
nuotrauka
2023-04-09 09:41
Nemažai gyventojų renkasi įsikurti kompaktiškuose, nedidelio ploto būstuose, kuriuose ypač svarbus protingas erdvių išplanavimas ir ergonomiškas, funkcionalus interjero dizainas. Anot interjero dizainerės Viktorijos Matulevičienės, siekiant tokį sukurti savo namuose reikia nepamiršti keleto pagrindi...
nuotrauka
2023-04-07 11:55
Šnipiškių rajonas istoriniuose šaltiniuose įvardinamas ne tik kaip Vilniaus statyboms reikalingų plytų gamintojas bei miesto kūrybinio potencialo lopšys, bet ir kaip kaip kelio iš Lietuvos sostinės į Vakarų Europą pradžia. Toks Šnipiškių santykis su miestu ir šiandien yra panašus, tik jau labiau per...
nuotrauka
2023-04-06 10:20
Šiuolaikinis miestas – gyvas organizmas, kuriame nuolat kyla nauji pastatai, o jo istoriją mena senamiestis, saugomas paveldo organizacijų. Tačiau kaip išsaugoti unikalų miesto kraštovaizdį leidžiant kilti naujiems statiniams? KTU Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) mokslo prodekanė Aušra Mlin...
nuotrauka
2023-04-05 13:24
Miegamasis – ramiausia namų dalis, skirta poilsiui. Tinkamai įrengta miegamojo erdvė padeda atsipalaiduoti ir gerina miego kokybę. Nesvarbu, ar įsikuriate naujuose namuose, ar atnaujinate dabartinį miegamąjį, yra kelios pagrindinės sritys, į kurias turėtumėte sutelkti dėmesį.
nuotrauka
2023-03-30 13:27
Išrinkta pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, prizo idėja. Iš 11 vizualaus ir tarpdisciplininio meno bei dizaino kūrėjų, komisijos nuomone, geriausiai konkurso kriterijus atspindėjo šiuolaikinio meno kūrėjos, architektės ir dizainerės Aistės Ambrazevičiūtė...
nuotrauka
2023-03-29 08:35
Paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, bus galima teikti dar dvi savaites, iki balandžio 14 d. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į 9 apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategor...
nuotrauka
2023-03-28 16:50
Turto banko skelbtą viešą atranką organizuoti A. Goštauto g. administracinio kvartalo architektūrinį konkursą laimėjo Lietuvos architektų sąjunga. Planuojama, kad kvartalo architektūrinis konkursas bus paskelbtas liepą. Jam įvykus paaiškės, kaip atrodys administracinis kompleksas, kuriame įsikurs da...
nuotrauka
2023-03-26 07:02
Sostinės širdyje, prie Bernardinų sodo, esantiems XVII a. pr. Kirdiejų rūmams, kuriuose įsikurs Vilniaus miesto muziejus, architektūrinio konkurso metu pasiūlytos keturios sutvarkymo ir įveiklinimo idėjos.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras