2024 gegužės 21 d. antradienis, 10:25
Reklama  |  facebook

Studentai kūrė jaunavedžių vonios kambario interjerą

2016-05-13 10:26,      Patikslinta informacija, papildyta fotogalerija - Vonios kambario interjeras 2016-05-13 11:00
Mokytis daug paprasčiau iš savo patirties. Gali perskaityti visas įmanomas knygas apie drožybą, bet jos bus absoliučiai bevertės tol, kol rankose nepačiupinėsite medžio. Panašaus principo laikosi ir vonios įrangos gamintojui atstovaujanti Latvijos RAB „PAA“ atstovybė, jau penktus metus bendradarbiaujantis su Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija. Ši privataus verslo ir mokslo įstaigos partnerystė leidžia jaunajai dizainerių kartai ne per atstumą prisiliesti vonios kambarių įrenginėjimo proceso, o tiesiog imti ir veikti.
nuotrauka
PAA vonios. Latvijos RAB „PAA“ atstovybės iliustr.


Minimos įmonės
Latvijos RAB „PAA“ atstovybė,
Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija,
Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija ir Latvijos RAB „PAA“ atstovybė prieš penkerius metus pradėjo rengti konkursus, kurių metu studentams pateikiama užduotis suprojektuoti vonios kambarį. Kaip sako architektė ir kolegijos dėstytoja Rasa Mazūrienė, konkurso misija yra leisti studentams daryti darbus su realiais objektais. Šiuo atveju, su PAA produkcija.

„Labai svarbu ir tai, kad informacija apie produkciją nėra ištraukiama kažkur iš interneto. Su visa reikiama informacija supažindinama iš anksto. Pristatoma, kokie yra jos tipai, kokios naudojimo ypatybės. Vėliau jau kuriami patys projektai. Taigi taip kuriami darbai, kurie yra maksimaliai arti realaus gyvenimo“, – kalbėjo ji.

konkursas studentams su realiais darbais

Pirmoji vieta, viešbučio apartamentų vonia, skirta jaunavedžiams „Lotus“. Studentė Veronika Olšauskaitė, vadovė Rasa Mazūrienė

konkursas studentams su realiais darbais

Antroji vieta (kairėje), viešbučio liuks klasės aprtamentų vonia „ Van Gogh“, studentė Erika Kranauskaitė, vadovė R.Mazūrienė

Savo ruožtu „PAA“ atstovybės vadovas Ričardas Svorobovičius teigė, kad toks konkursas yra puiki proga pasižiūrėti, kokiomis idėjomis gyvena jaunoji dizainerių karta. „Visų pirma norėjome, kad studentai mūsų produkciją panaudotų savo projektuose ir mes pamatytume, kokiomis idėjomis gyvena jauni žmonės. Norėjosi kiek nukreiptį dėmesį nuo tų, kurie darbuojasi jau daugybę metų, ir neretai jau būna užsikabinę už vieno projekto bei keičia tik jo detales. Jauni studentai turi daug idėjų, dalies kurių net ir neįmanoma įgyvendinti. Tačiau jas reikia pamatyti. Per šiuos penkerius metus pamatėme tikrai daug variantų. Antrakursiai studentai gali pateikti tikrai labai įdomių idėjų. Mums patinka tai, ką matome. Idėjos geros. Studentams tas konkursas naudingas, o mums irgi smagu“, – sakė jis.

Be abejo, toks konkursas yra labai naudingas studentams. Ne vien tik iš profesinės pusės. Juk tai kartu ir moralinis iššūkis, nes konkurse reikia tvarkytis su įtampa, bandyti padaryti tinkamą įspūdį komisijai.

„Ko gero, konkurso metu studentų atsakomybė tikrai yra padidinta. Juk visus sukurtus projektus po to atidžiai vertina komisija, kuri sudaryta iš PAA atstovų. Jie labai daug žino apie savo produkciją ir jos panaudojimo galimybes. Jeigu kažkas bus išdėliota nelogiškai, neišnaudojamas funkcionalumas, tai komisijos sprendimas nebus teigiamas“, – teigė R. Mazūrienė.

Ji sako, kad kiekvienais metais konkursas vis šiek tiiek kitoks. Sąmoningai parenkamos kitokios temos, kitokie uždaviniai. Taip studentai yra priversti išlikti kūrybingais, o ir pati PAA išgirsta įvairesnių idėjų.

konkursas studentams su realiais darbaisTrečioji vieta, viešbučio liuks klasės aprtamentų vonia „Klasika“, studentė Raminta Račaitė, vadovė R.Žemgulienė

„Projektai turi atitikti tam tikrus tematinius reikalavimus. Negalima kažko daryti šiaip sau. Kiekvienais metais sugalvojame kažką naujo. Vieną sykį tema buvo vaikų vonia. Kitais metais – vonia ir miegamasis. Stengiamės taikytis prie tendencijų. Tarkim, vonios ir miegamojo temą padiktavo vis dažnesnis žmonių pageidavimas į vonią patekti tiesiai iš miegamojo. Juk šiais laikais, kai butuose gali būti ne po vieną vonią, tokia galimybė nėra sunkai įgyvendinama“, – pasakoja pašnekovė.

Šiais metais konkursas buvo skirtas viešbučių vonios kambariams. Jeigu konkrečiai, demėsys sutelktas į apartamentus, kuriuos užsisakinėja jaunavedžių poros. Tai pagerinti numeriai, nestandartiniai. Juose ir vonios kambariai turi būti labiau išraiškingi. Viešbučiuose nesunku pamatyti tokių kambarių, kurie yra nestandartiniai, būtent juose paprastai ir pritaikomi tokie sprendimai. 

„Tiek mes, dėstytojai, tiek studentai visada esame skatinami kurti realius darbus. Labai džiugu, kad šitokį konkursą pavyko įtraukti į studijų procesą. Visi antrakursiai turi sukurti gyvenamosios erdvės projektą ir puiku, kad pavyko su Latvijos RAB „PAA“ atstovybe sugalvoti tokią užduotį. Man labai patinka tai, kad šis konkursas duoda labai konkrečius rezultatus. Mums atsiranda galimybė tris studentus nuvežti į PAA gamyklą ir parodyti, kaip kuriama jų įranga“, – kalbėjo dėstytoja.

Gamykloje studentams suteikiama proga pamatyti gamybos procesą. Tai šansas jauniems žmonėms praplėsti savo akiratį, geriau suprasti, ką jie daro.

konkursas studentams su realiais darbais

Praėjusių metų konkurso užbaigimas – su Rasa Mazūrienė ir Latvijos RAB „PAA“ atstovybės vadovu Ričardu Svorobovičiumi

konkursas studentams su realiais darbais„Tai daug duoda. Svarbu suprasti, koks ilgas procesas yra gamyba. Juk PAA gaminiai negaminami į priekį, nes yra užsakomi individualiai. Dėl to dizainerio atsakomybė tik didėja“, – teigė pašnekovė.

Nuotraukoje – Latvijos RAB „PAA“ atstovybės vadovas Ričardas Svorobovičius su šių metų konkurso nugalėtoja Veronika Olšauskaite

Anot jos, kurį laiką VTDK interjero dizaino katedros bendradarbiavimas su verslo įmonėmis išgyveno savotišką štilį. Dabar viskas verčiasi aukštyn kojomis. Dėmėsys didėja, o ir pats konkursas vykdomas jau penktus metusi. Galima numanyti, kad jis irgi prisidėjo prie suaktyvėjimo. O ir panašių verslo bei kolegijos partnerysčių daugėja.

„Patys mūsų studentai neseniai gavo pasiūlymą vienam prekybos tinklui padėti sukurti naują prekių pateikimo būdą. Prieš kurį laiką į mus kreipėsi net ir vieno darželio savininkė. Ji norėjo keisti jo interjerą, o mes gavome progą šiek tiek pakeisti savo studijų procesą ir padirbėti prie šio projekto. Stengiamės į tokius pasiūlymus žiūrėti lanksčiai. Labai noriai jų imamės. Juk mums labai įdomu bandyti kažką pakeisti realiose patalpose“, – tikino R. Mazūrienė.

Latvijos RAB „PAA“ atstovybės nuotr. ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentų darbai

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
nuotrauka
2024-05-03 10:44
Dar aštuoni moksliniai tyrimai atvers iki šiol nepažintus Vilniaus istorijos sluoksnius. 45 tūkst. eurų šiemet paskirstyti vienuolikai mokslininkų, kurie tirs sostinės istorinę, architektūrinę praeitį. Per visą stipendijų istoriją mokslininkų tyrimams paskirstyta didžiausia paramos suma. Šiemet moks...
nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:05
Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-25 07:53
Kultūros ministerija paskelbė konkursą eiti naujai įsteigto Nacionalinio architektūros instituto direktoriaus pareigas.
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-22 14:19
Nuo balandžio pabaigos vyksta medinių Šnipiškių pastatų vertybinis inventorizavimas ir fotogrametriniai matavimai. Šių matavimų prireikia siekiant išsaugoti šio rajono identitetą, restauruojant pastatus ir pretenduojant gauti paveldo apsaugos programų finansavimą. Šnipiškių senų pastatų savininkai k...
nuotrauka
2024-04-19 13:25
Kino filmų vakarai – tai ypatingas atokvėpis nuo varginančios rutinos. Nėra nieko geriau nei patogiame fotelyje įsitaisius žiūrėti mėgstamiausius filmus su šeima arba draugais. Ypač patogu, kai nereikia niekur eiti, o sparčiai gerėjant ir filmų žiūrėjimo namuose galimybėms, namuose žiūrėti filmus ga...
nuotrauka
2024-04-19 07:38
Nekilnojamojo turto pirkėjai šalyje – vis reiklesni, žinantys, ko nori, ir išsianalizavę rinką, pastebi ekspertai. Jie atidžiai renkasi patikimus vystytojus ir jų projektus. Daugėja ir tokių pirkėjų, kurie nori įsigyti pilnai įrengtą būstą gyvenimui čia ir dabar. Tačiau vis dar vyrauja įsitikinimas,...
nuotrauka
2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seni...
nuotrauka
2024-04-16 12:31
Interjero dizaineriai unisonu kalba – namų dekoro įrengimas nėra tik tinkamas daiktų išdėstymas. Tai buities dvasios ir malonios, jaukios erdvės kūrimas, kuris yra ypač aktualus, nes namai yra intymiausia ir artimiausia aplinka, kurioje leidžiame sau būti visiškai atsipalaidavusiems. Ne veltui inter...
nuotrauka
2024-04-15 14:08
Pirmuosiuose Lietuvos architektų rūmų mokymuose apie priedangų projektavimą nuotoliniu būdu dalyvavo beveik 250 dalyvių. Profesionalams skirtuose mokymuose architektas Tumas Mazūras pristatė darbo grupės parengtas rekomendacijas padidinto saugumo patalpoms (priedangoms), supažindino dalyvius su pana...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-09 16:37
Aplinkos ministras patvirtino Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose. Tai sudaro dar palankesnes sąlygas kokybiškai ...
nuotrauka
2024-04-04 07:39
Šviesos jungiklis nėra tik dar vienas elektros instaliacijos prietaisas ar nereikšminga interjero detalė. Kūrybingiems žmonėms jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius“ suteikia galimybę patiems dekoruoti jungiklius: parinkti jiems spalvą, norimą grafinį elementą ar nuotrauką ir taip...
nuotrauka
2024-04-02 14:39
Jau šį savaitgalį – balandžio 5-7 dienomis – visus svajojančius atsinaujinti ar statančius savo namus, norinčius pagyvinti namų interjerą, susikurti jaukias ir patogias lauko erdves ar ieškančius modernių ir stilingų interjero dekoro elementų, į Kauno „Žalgirio" areną apsilankyti pakvies net dvi par...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras