2024 birželio 20 d. ketvirtadienis, 6:23
Reklama  |  facebook

Svečias iš Singapūro apie ateities miestą šiandien

2016-04-29 16:43
Parodos RESTA metu vykstančios konferencijos “Skaitmeninė statyba” didžiausia žvaigždė neabejotinai yra svečias iš Singapūro, dr. Victor Khoo, šalies žemės tarnybos, Žemėtvarkos departamento direktoriaus pavaduotojas. Gimtinėje jam patikėta labai svarbi užduotis - sukurti ir vystyti kitokį, protingą miestą, kurio pagrindas būtų 3D žemėlapis.
nuotrauka
Svečias iš Singapūro Dr. Victor Khoo ir LSA prezidentas Dalius Gedvilas. LSA nuotr.


Tokio ambicingo tikslo, kokį sau išsikėlė singapūriečiai, ko gero, dar nesiekė nei viena pasaulio valstybė. Pietryčių Azijoje įsikūręs miestas-valstybė nori sukurti visos šalies 3D modelį. Ir ne šiaip modelį, o maksimaliai tikslų ir smulkų modelį. Tokį tikslų, kad jame būtų identifikuotas kiekvienas medelis.

Kaip sako pats dr. V. Khoo, Singapūras tokiam projektui yra tiesiog ideali vieta. Šalis labai maža. Jos plotas viso labo 693 kvadratiniai kilometrai, todėl uždavinys surinkti informaciją apie kiekvieną žemės lopinėlį neatrodo tokia jau ir neįmanoma.

Nusprendus imtis projekto, į Singapūro gatves išriedėjo specialūs automobiliai, kažkuo primenantys tuos, kuriuos Google naudoja savo žemėlapių kūrimui. Šios transporto priemonės yra apginkluotos specialia įranga, kurios tikslas yra skenuoti ir tyrinėti aplinką rinkti duomenis ne tik apie pastatus ar kelius, bet ir apie kiekvieną medį ar didesnį akmenį.

Tuo pačiu į dangų kasdien pakyla ir specialūs dronai, kurie atlieka tokią pačią užduotį, bet pateikia vaizdą iš viršaus. Taip į projekto duomenų bazę suplaukia ištisi terabaitai duomenų, kurie leidžia matyti tiek platųjį, tiek detalųjį miesto vaizdą.


Singapūras tapo pirmuoju miestu turinčiu savo 3D žemėlapį. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Kaip pasakoja dr. V. Khoo, duomenų rinkimo procesas užtruko maždaug apie mėnesį. Tada dar maždaug metus projekto komanda skrupulingai dirbo prie duomenų sudarinėdami patį 3D žemėlapį. Singapūriečiai turėjo tikslą visiškai atsisakyti tradicinių 2D žemėlapių. Anot svečio, jie pernelyg netikslūs ir griozdiški, suprantami tik dirbantiems projektavimo srityje. Tuo tarpu, vienas iš projekto tikslų kaip tik ir buvo suteikti gyventojams galimybę efektyviau įsitraukti į miesto planavimo ir priežiūros procesą.

„Šiandien 3D žemėlapiai mums netgi leidžia visai kitaip registruoti nekilnojamojo turto savininkus. Pasikeitė pats kadastro duomenų naudojimo principas. Tiesiog atsidaręs 3D modelį gali matyti kam priklauso konkreti pastato dalis. Mūsų tikslas visada buvo ir tebėra sukurti maksimaliai detalų 3D žemėlapį, kuris būtų prieinamas kiekvienam“, – kalbėjo dr. V. Khoo.

Žinoma, miesto 3D žemėlapis iš esmės niekada negali būti baigtas. Pats miestas nuolatos keičiasi, todėl kartu su juo privalo keistis ir žemėlapis. Kaip sako svečias iš Singapūro, kūrimo procesas yra nesibaigiantis.


Svečias iš Singapūro Dr. Victor Khoo parodoje „RESTA“. LSA nuotr.

„Protingo miesto projektas susideda iš keturių kertinių elementų. Visų pirmą reikia surinkti duomenis. Tada juos reikia apdoroti ir sudėti į 3D modelį. Po to būtina užtikrinti, kad visos modelio sudedamosios dalys atitinka tokius pačius standartus ir sudaro vientisą visumą. Galiausiai privalu nuolatos atnaujinti žemėlapį. Tam puikiai pasitarnauja palydovai, kurie užfiksuoja permainas ir parodo, kad mums reikia atnaujinti informaciją“, - dėstė jis.

Detalaus 3D žemėlapio turėjimas miestui suteikia mums dar sunkiai suvokiamų galimybių.

„3D modelis mums netgi padeda spręsti miesto karščio problemas. Žinias, betonas sugeria karštį ir dirbtinai kaitina miestą. Su 3D modeliu galime identifikuoti, kurios zonos sukelia daugiausiai problemų ir imtis veiksmų. Tuo pačiu galime ir pamatyti, kurios miesto vietos yra tinkamiausios saulės kolektorių statybai. Ką jau kalbėti apie įvairias nelegalias statybas. Jas pastebėti galima labai greitai“, - pasakojo dr. V. Khoo.

Ir visa tai tik pradžia. Singapūro ambicijos toli gražu neapsiriboja vien tik 3D žemėlapio sukūrimu. Kaip pasakojo svečias, miesto planuose yra autonomiškai veikianti transporto sistema. Bandymai šioje srityje jau prasidėjo ir tikimasi, kad jau labai greitai singapūriečiams nebereikės patiems vairuoti.

Ilgainiui 3D žemėlapis fiksuos net ir tai, kas yra pastatų viduje. Norima užregistruoti kiekvieną daiktą taip užtikrinant nusikaltimų prevenciją ir maksimalų saugumą.

Galų gale, bus nusileista ir po žeme. Ilgainiui visos požeminės komunikacijos bus matomos miesto modelyje.

Kaip sako dr. V. Khoo, visa tai yra labai netolima ateitis. Ateitis miesto, kuriame bus maksimaliai išnaudojami turimi resursai ir užtikrinamas miestiečių komfortas.
Statybunaujienos.ltRESTA

nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-04-30 12:15
„OmnispowerEurope“ drauge su partneriais sukūrė unikalią bateriją, galinčią dirbti ir aukštoje, ir žemoje temperatūroje bei užtikrinti didžiausią įrenginio našumą. Ji ne tik dirba 24x7 režimu, kad maksimaliai sumažintų sąnaudas ir generuotų didžiausias vertes, bet ir yra besimokanti baterija. Ji nuo...
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-26 16:47
Tarptautinėje statybų verslo parodoje „RESTA 2024" buvo diskutuojama ir apie tai, ar duomenys apie pastato techninę eksploataciją yra svarbūs ir ar jie padidina pastato vertę.
nuotrauka
2024-04-26 10:20
Tarptautinės statybos verslo parodos RESTA metu jau šeštą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-26 06:16
Protingų namų ekspertai iš „JUNG Vilnius" 2024 metų tarptautinės statybų verslo parodos „RESTA" lankytojams demonstruoja, jog namai gali tapti dinamiška aplinka, kuri su mumis sąveikauja, supranta mūsų poreikius ir padeda gyventi patogesnį gyvenimą. Šią naujos kartos namų evoliuciją, kartu su kitomi...
nuotrauka
2024-04-26 06:10
Daugiabučių atnaujinimo klausimas tampa vis aktualesnis – Vyriausybės programoje iškelto tikslo kasmet renovuoti po 1000 daugiabučių pasiekti kol kas nepavyksta. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas mano, kad pastatų atnaujinimas skydais leistų pamatyti 3 kartus greitesnį renovacijos procesą ir suta...
nuotrauka
2024-04-25 07:10
Balandžio 25 d. „LITEXPO“ vyksiančioje parodoje „RESTA 2024“ Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) organizuoja konferenciją „Pastatų renovacija skydais Lietuvoje: iššūkiai ir perspektyvos“. Konferencijoje išskirtinis dėmesys bus skiriamas efektyviems senų daugiabučių modernizavimo sprendimams. L...
nuotrauka
2024-04-23 07:10
Tarptautinės statybos verslo parodos RESTA metu jau šeštą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2024-04-10 14:13
Paskutinį balandžio savaitgalį, 25-27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė spe...
nuotrauka
2024-02-07 15:06
Pandemija parodų verslui tapo tikrai egzistencine grėsme. Jos laikotarpiu LITEXPO pajamos smuko net penkis kartus. Panašią statistiką fiksavo ir parodų organizatoriai užsienyje. Pesimistiškesni analitikai netgi prognozavo, kad sektorius išgyvena negrįžtamus pokyčius ir patyrė neatitaisomą žalą. Vis ...
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.

Statybunaujienos.lt » RESTA