2023 gruodžio 9 d. šeštadienis, 13:53
Reklama  |  facebook

Šviesos sprendimai plokštiems stogams

2023-10-02 07:48
Stogo langai įneša 3 kartus daugiau dienos šviesos negu fasadiniai langai. Kai kalbama apie stogo langus, dažniausiai pagalvojame apie šlaitinius stogus, bet ar žinojote, kad yra sprendimų, praplečiančių erdvės pojūtį namuose bei leidžiančių mėgautis puikiu vaizdu į dangų, ir plokštiems stogams?
nuotrauka
VELUX nuotr.


Minimos įmonės
Velux Lietuva, UAB

Plačiai apšviesti kambariai

Fasadiniai langai ir erkeriai paprastai yra vietinio apšvietimo šaltinis, o labai tankiai užstatytose vietose gretimi pastatai gali žymiai apriboti vertikalių langų dienos šviesos kiekį. Vienas iš reikšmingų VELUX plokščio stogo langų privalumų – jie geriausias pasirinkimas būtent ribotos erdvės vietose stovintiems pastatams. Plokščio stogo langai suteikia ne tik netrukdomą vaizdą į dangų, bet ir iš viršaus į apačią nukreiptą šviesos šaltinį, todėl jie leidžia geriau paskirstyti šviesą ir apšviečia kambarį net atokiausiuose kampuose. Dienos metu besikeičianti saulės trajektorija ir jos suteikiama natūraliai kintanti šviesa, įeinanti pro stogą, pagyvins namų erdves taip, kaip negali joks dirbtinis apšvietimas.

Plokščio stogo langų įvairovė

Plokščio stogo langai gali būti įvairių dydžių, skirtingų paskirčių ir skirtingo estetinio dizaino. Langai su stikliniu išgaubtu kupolu arba lygia viršutine dalimi yra populiariausi sprendimai, suteikiantys pastatui šiuolaikišką ir modernią išvaizdą. Jie dažniausiai naudojami šiuolaikinio dizaino konstrukcijose ir užtikrina, kad pastato estetika išliks nepakitusi, o langai suteiks geresnį vaizdą ir erdvės pojūtį namo gyventojams.

velux

VELUX taip pat siūlo specialių funkcijų plokščio stogo langus, pasirenkamus esant poreikiui išlipti ant stogo arba jei reikalingas dūmų šalinimo sprendimas. Tokie modeliai dažniau naudojami komerciniuose pastatuose. Specialių funkcijų plokščio stogo langai suprojektuoti pagal saugos ir teisės aktų reikalavimus, be to, jie suteikia komforto pastato naudotojams.

Energinis efektyvumas

Lubų paviršiaus išnaudojimas leidžia sumažinti energijos sąnaudas, susijusias su dirbtiniu apšvietimu, kadangi namuose daugiau natūralios šviesos šaltinių, taip pat sukurti natūralią vėdinimo sistemą namuose. Kartu atidarius fasadinius ir stogo langus sukuriamas „kamino“ efektas, greitai ir efektyviai užsistovėjusį patalpų orą pakeičiantis šviežiu.

velux

Dar vienas plokščio stogo langų privalumas – jų izoliacinės savybės. VELUX langai suprojektuoti su 1 arba 2 kamerų stiklo paketu, kuris užtikrina izoliaciją nuo atšiaurių oro sąlygų, UV spindulių ir išorinio triukšmo. Ši savybė leidžia apsaugoti pastato gyventojus nuo išorinių veiksnių ir užtikrinti patogią patalpų temperatūrą ištisus metus.

Kiti sprendimai

Jeigu nėra galimybės įrengti stogo lango, galite įrengti šviesos tunelį. VELUX šviesos tunelis dienos šviesa pasieks net tamsiausias namų vietas, nes jis saulės šviesą praleidžia į patalpą net 6 m atstumu.

velux

Tai patogus dienos ir nakties sprendimas, nuo ankstaus ryto apšviečiantis kambarį saulės šviesa, o naktį suteikiantis šviesos dėl integruotos LED lempos.

Daugiau informacijos apie gaminius ir netradicinius sprendimus rasite www.velux.lt  
Statybunaujienos.ltSPRENDIMAI

nuotrauka
2023-12-07 15:06
Medinių pastatų Lietuvoje apstu, tačiau kur bepasisuksi, seni, sukrypę, kiaurais stogais medinukai vis dar bado akis, o tokių pastatų savininkai, norėdami imitis remonto ar rekonstrukcijos darbų, ne visuomet žino nuo ko ir pradėti.
nuotrauka
2023-12-05 11:01
Vidaus sienų perdažymas – paprastas ir nebrangus būdas atnaujinti ir pagerinti namų išvaizdą. Sienų dažymas bus smagus ir pasitenkinimą teikiantis užsiėmimas, jei tinkamai nusiteiksite ir pasiruošite.
nuotrauka
2023-11-16 12:13
Nuo plaktuko, atsuktuvo ir replių iki skirtingų rūšių grąžtų bei suktuvų – kiekvieno meistro įrankių dėžėje galima sutikti pačius įvairiausius įrankius. Nors namų remonto ar kiti statybos darbai neįsivaizduojami be elektrinių įrankių, savo patvarumu ir funkcionalumu gali nustebinti ir šiuolaikiški a...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-11-09 14:47
Ergonomiškos virtuvės įrengimas – tikras mokslas, kuriam reikia nemenko bagažo žinių ir pasirengimo. Salono „Gintaro baldai" interjero dizainerė Jūratė Sventickienė dalijasi įžvalgomis, kokios klaidos planuojant virtuvę pasitaiko dažniausiai, ir pataria, kaip jų išvengti.
nuotrauka
2023-11-07 13:31
Išmanieji namai, kur į bendrą tinklą sujungtos įvairios namų funkcijos jau dabar leidžia turėti didesnį komfortą ir efektyviai vartoti energiją, pasitelkus dirbtinį intelektą dar labiau patobulės. Ekspertai tikina, kad pakankamai greitai toks namas šeimininko norus tenkins gavęs ne tik pavienes žodi...
nuotrauka
2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sist...
nuotrauka
2023-10-11 12:45
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kartu su Statybų sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) ekspertais parengė rekomendacijas A energinio naudingumo klasės reikalavimams. Šios rekomendacijos pirmiausia yra skirtos daugiabučių namų atnaujinimo administratoriams, bet taip pat gali būti naudingos ti...
nuotrauka
2023-10-10 16:40
Mikroklimato reguliavimas šiuolaikiniuose būstuose vis sparčiau automatizuojamas. Automatinis šildymo valdymas bei kitų optimalių mikroklimato rodiklių palaikymas galimas pasirinkus išmaniuosius namų sprendimus, kurie suteikia komforto, taupo laiką bei leidžia sumažinti sunaudojamos energijos kiekį.
nuotrauka
2023-10-09 14:22
Ekspertai pastebi, kad nemažą įtaką didesnėms sąskaitoms daro nepakankamas būstų paruošimas šildymo sezonui, todėl kviečia nenumoti ranka ir ruošti namus žiemai.
nuotrauka
2023-10-09 11:43
„Visada svajojome turėti namus prie jūros ir norėjome tą svajonę įgyvendinti“, – sako dizainerė, verslininkė Simona Nainė. Su vyru Jonu šią vasarą ji įsirengė jaukius, šviesius namus, stebinančius išmaniais sprendimais. Pora atskleidė, kodėl pasirinko pirkti būstą Kunigiškėse ir kokie sprendimai kur...
nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-13 15:12
Tiek didesnius namų remonto darbus, tiek ir mažesnės apimties būsto atnaujinimo projektus, kuriuos seniau būtų patikėję meistrams, žmonės vis dažniau renkasi atlikti patys. Bent kartą per metus – tokiu dažnumu statybos ir remonto įrankius perka dauguma Lietuvos gyventojų.
nuotrauka
2023-08-22 11:40
Protingi, prie žmonių poreikių prisitaikantys būstai, tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Gausėjant inovacijų vis dažniau svarstoma ne apie pavienius išmanius prietaisus, bet apie visą būstą apimančias, ekonomiškai veikiančias, aplinkosauginius ir individualius žmonių poreikius tenkinančias sistem...
nuotrauka
2023-07-31 14:55
Lietuvoje karštų vasaros dienų pasitaiko ne tiek daug, tad kondicionieriai mūsų namuose vis dar yra retenybė. O pakilus oro temperatūrai lauke, daugelis žmonių ieško būdų, kaip išvengti per didelio karščio savo namuose. Internete galima rasti įvairių gudrybių, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI