2024 vasario 28 d. trečiadienis, 2:06
Reklama  |  facebook

Šviesos sprendimai vonioje – ne tik patogumui: dizainerė atskleidė dar vieną jų funkciją

2023-03-14 16:32
Vonios kambarys – patalpa, į kurią užsukama kasdien. Ir čia, tikina interjero dizainerė Deimantė Uleckytė, turėtų karaliauti gerai iš anksto apgalvota apšvietimo sistema. Nuo ko pradėti jos kūrimo procesą? Kokius šiuolaikiškus šviesos sprendimus įkurdinti vonios kambaryje, kad jis būtų patogus bei jaukus?
nuotrauka
GEBERIT nuotr.


Minimos įmonės
Geberit, UAB

Poreikiai – esmė, bet nepamirškite ir santechnikos

Planuojant vonios kambarį būtina kaip įmanoma anksčiau įsivertinti, kas juo naudosis bei koks veiklų scenarijus tikėtinas kasdien ar kas savaitę.

„Visuomet patariu pirmiausia išsiaiškinti šios erdvės paskirtį namuose plačiąja prasme. Tai bus asmeninė erdvė, vaikų ar svečių vonios kambarys? Galvojama apie relaksacinę zoną ar visgi pakaks tik dušo? Tuomet svarbu nusimatyti ir visas įmanomas situacijas vonios kambaryje. Namų šeimininkas geriausiai žino konkrečius savo ar artimųjų poreikius, tačiau yra keletas fundamentalių klausimų, į kuriuos reikėtų atsakyti: ar šioje patalpoje kažkam reikės pasidažyti, ar reikalingas nagų karpymo suolelis ir ar būtina vieta nusirengti bei pasidėti drabužius“, – patirtimi dalijasi pranešime cituojama interjero studijos „Dunamai“ dizainerė.

GEBERITPlanuojant vonios erdvę taip pat rekomenduojama įsivertinti santechnikos įrangos kiekį – būtent jis galiausiai padiktuoja taisykles, kiek ir kokio apšvietimo reikės. Įsirengiant vonios kambarį, specialistė dažniausiai siūlo turėti 3–4 šviesos sprendimus.

„Bazinio apšvietimo turėtų būti daug ir maksimaliai sklindančio visoje patalpoje, nes jis reikalingas atėjus metui pasirūpinti vonios kambario higiena. Naktinis apšvietimas parankus, kai nėra tiesioginės saulės šviesos ir trumpam užsukus į patalpą nesinori išsibudinti. Sujungus jį su šviesos reguliavimo dimeriu funkcija galima susikurti romantiškos atmosferos galimybę, pavyzdžiui, mėgaujantis SPA ritualais“, – pasakoja pašnekovė.

Galiausiai į judesį reaguojantis šviesos šaltinis parankus, kai reikia apšviesti tik tam tikrą zoną vonios kambaryje, o veidrodžio apšvietimas padeda susikurti kokybišką zoną veido priežiūros procedūroms, kruopščiam makiažui ar skutimuisi.

Funkcionalūs sprendimai – jaukumui ir patogumui

„Integruoti populiarų kelių apšvietimų scenarijų sprendimą, šviesos šaltinius po baldais, WC puodu, už dekoratyvinių sienelių – jūsų valia, kokią galutinių vonios kambario apšvietimo akcentų viziją galiausiai įgyvendinsite. Bet kuriuo atveju kviečiu vadovautis taisykle, kad panaudojus šviesą kitaip ir plačiau interjerą įmanoma ne tik išgelbėti, bet tam tikrais atvejais ir sukurti“, – sufleruoja dizainerė.

GEBERIT

Jai pritaria sanitarinių sistemų gamintojo „Geberit“ atstovas Tadas Ivanauskas. Vos vienas modernus, bet plačiai pritaikomas sprendimas vonios kambaryje išties gali atliepti funkcionalios ir malonios atmosferos lūkestį.

GEBERITTam idealiai tinka unikalioji apšvietimo sistema „ComfortLight“, integruota naujausios prekių ženklo kolekcijos veidrodinėje spintelėje „Geberit ONE“. Keturiose skirtingose jos zonose iš anksto suprogramuoti scenarijai lanksčiai prisitaiko prie vonios kambario naudotojo.

„Nuo vadinamojo darbinio apšvietimo kasdieniams moteriškiems ir vyriškiems veido ritualams iki naktį pasitinkančio orientacinio ar žvakių šviesos apšvietimo SPA ritualams – visus juos galima adaptuoti ir pagal paros laiką ar individualius poreikius būnant prie baldo, išjungti, pritemdyti, pasiryškinti ir ne tik“, – cituojamas T. Ivanauskas.

Sanitariniame pakabinamo arba pristatomo WC puodo modulyje „Geberit Monolith Plus“, kurį galima rinktis kaip alternatyvą potinkiniams rėmams arba bakeliams, įrengta analogiška sistema sustiprina veidrodinės spintelės apšvietimo scenų teikiamą efektą ir pasižymi panašiu komfortišku valdymu jutikliais, išoriniais jungikliais ar per gamintojo mobiliąją programėlę.

„O abiejuose sprendimuose integruota DALI sąsaja esant poreikiui leidžia sujungti juos į darnią protingų namų visumą ir valdyti centralizuotai visus kitus vonios kambaryje esančius šviesos šaltinius“, – pamini T. Ivanauskas.

Daugiau nei naktinis apšvietimas ir veidrodis

Galimybių realizuoti pagal dizaino principus strategiškai apgalvotą vonios kambario apšvietimo sistemą, pasikliaunant ilgaamžiais šveicariškos kokybės gaminiais, T. Ivanauskas įžvelgia ir daugiau.

GEBERIT„Diskretiškas, švelnus WC puodo paviršiaus ir tam tikros zonos apšvietimas „Geberit DuoFresh“ modulyje, kuris integruojamas į standartinį potinkinį WC puodo rėmą, aktyvuojasi priklausomai nuo patalpoje sklindančio natūralios šviesos šaltinio, pavyzdžiui, sutemus, arba tam tikru paties naudotojo nustatytu paros metu, tarkime, 22–7 val. Antruoju atveju jis įsijungia nuo judesio ir kokybiškai, tačiau visiškai neišbudindamas apšviečia tik tiek, kiek pakanka susiorientuoti nakties metu trumpam atėjus į vonios kambarį“, – situacijos sprendimą komentuoja ekspertas.

Tuo tarpu neatsiejamo vonios kambario akcento – veidrodžio – paieškos gali užsibaigti ties kuria nors iš skirtingų dizainų „Geberit Option“ versijų. Visose integruotas šiltas tiesioginis apšvietimas, dalis modelių turi ir praustuvo zonos apšvietimą, o kai kuriuose nuotaikai ar konkrečiai situacijai pritaikytas šviesos srautas lengvai reguliuojamas veidrodyje įrengtu jutikliu. 

GEBERIT nuotr. 

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-02-26 12:46
Vasario 23 dieną, antrųjų Rusijos karo prieš Ukrainą metinių išvakarėse, Europos, Ukrainos ir pasaulio architektūros ir urbanistikos profesionalams buvo pristatyta naujai steigiama Naujojo Europos Bauhauso (NEB) laboratorija „Viešoji infrastruktūra Ukrainai“. Tai pirmoji lietuviškos organizacijos in...
nuotrauka
2024-02-22 10:12
Daugeliui neatskiriamas kiekvieno ryto įprotis yra mėgstamos kavos puodelis. Modernūs ir funkcionalūs kavos aparatai tapo patikimais pagalbininkais ruošiant šį nepakeičiamą ryto gėrimą. Visgi rytinis kavos ruošimo ritualas toks svarbus ne tik dėl rezultato, bet ir paties proceso. Kad jis būtų lengve...
nuotrauka
2024-02-15 10:10
Dalimis tvarkomi Astravo dvaro sodybos rūmai pamažu atgauna savo buvusį grožį. Šią savaitę pasirašytas Astravo dvaro sodybos rūmų Belvederio fasadų remonto darbų priėmimo aktas.
nuotrauka
2024-02-14 08:42
Kuriant namų interjerą, vienas iš svarbiausių uždavinių yra grindų ir baldų derinimas. Grindys yra interjero pagrindas, o baldai – akcentai, kurie suteikia asmeninio charakterio. Šiame straipsnyje suteiksime gaires, kaip derinti grindis ir baldus, kad sukurtumėte jaukią ir patrauklią namų aplinką.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 11:07
Kaip ir ieškant naujų namų, taip ir renkantis biurą – klausimų daugelis turi daugiau nei atsakymų. Kaip išsirinkti biurą, kurio nereikėtų palikti po vienerių metų?
nuotrauka
2024-02-06 10:46
Vilniaus Antakalnio kapinėse baigiami sovietinius karius vaizdavusio paminklo demontavimo darbai – nukeliamas postamentas ir aukuras.
nuotrauka
2024-02-06 08:43
Turto banko, kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija skelbtame naujojo teismų pastato Klaipėdoje architektūriniame konkurse sulaukta 11 projektų pasiūlymų. Geriausią projektą išrinks komisija, sutartį su laimėtoju ketinama pasirašyti antrąjį metų ketvirtį.
nuotrauka
2024-02-05 10:35
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) savivaldybių vyriausiesiems architektams pristatė nuo vasario 1 d. įsigaliojusius pokyčius, susijusius su Lietuvos bendrojo plano sprendinių įgyvendinimu.
nuotrauka
2024-02-02 12:38
Naujas postūmis siekiant atgaivinti Klaipėdos centrinio pašto kompleksą – Klaipėdos savivaldybės ir Kultūros ministerijai pavaldžios biudžetinės įstaigos Kultūros infrastruktūros centro atstovai aptarė artimiausius galimus žingsnius, kad procesas pajudėtų. Pačiame pašto komplekse vykusio susitikimo ...
nuotrauka
2024-01-31 15:08
Ne paslaptis, kad svajojant apie nuosavus namus, neretai kyla daugybė klausimų. Žvalgomės geriausio varianto – ieškome būsto su potencialu, kuriame galėtume realizuoti savo idėjas ir sukurti saugią, jaukią bei visiems poreikiams lanksčią erdvę. Natūralu, kad šių svajonių išsipildymui koją dažnai pak...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-24 14:07
Klaipėdos savivaldybė praneša numačiusi šiais metais skirti lėšų F. W. Argelanderio mokslo ir meno centro koncepcijai parengti, kad Klaipėdos centrinis paštas galėtų atgimti. Planuojama, kad Kultūros ministerijai pavaldi biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras artimiausiu metu pradės cen...
nuotrauka
2024-01-22 16:43
Praėjusią savaitę Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Trakų g. 9) buvo pristatyti beveik dešimtmetį trukę skliautų tapybos restauravimo darbai. Pagrindinės navos skliautuose atsivėrė unikalūs sienų tapybos kūriniai.
nuotrauka
2024-01-17 16:03
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose.
nuotrauka
2024-01-16 14:22
Daugiau nei 2 mlrd. eurų vertės Norvegijos sostinėje Osle kylantis Vyriausybės kvartalas savo šalyje sulaukia ne mažiau dėmesio ir diskusijų nei A. Goštauto kvartalo transformacijos projektas Lietuvoje. Iššūkiai ir klausimai, kuriuos sprendžia norvegai panašūs: susisiekimas, saugumas, siekis kurti n...
nuotrauka
2024-01-15 14:47
Dažų gamintojas „PPG Tikkurila" 2024-ųjų metų spalva išrinko persikinio atspalvio „Nude in Nizza". Šis atspalvis spinduliuoja šilumą, atspindi gerumą, meilę ir žaismingumą.
nuotrauka
2024-01-10 09:31
Jei įsivaizduojate tipinį daugiabučių rajono kiemą, tikriausiai mintyse iškyla asfaltuotos automobilių aikštelės vaizdas. O žiemą apsnigtuose daugiabučių kiemuose vietos automobiliams net neužtenka, todėl vairuotojai palieka juos ant takų ar pievelių. Ar gali kiemas būti kitoks? Tvarios miestų ir in...
nuotrauka
2024-01-08 13:36
Nuo sausio mėnesio Vilniaus miesto savivaldybės specialistai analizuos, kaip praktiškai pritaikomas ir įgyvendinamas pagrindinis miesto teritorijų planavimo dokumentas – bendrasis miesto planas. Į stebėsenos procesą įsitrauks ir nepriklausomi ekspertai.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras