2023 kovo 23 d. ketvirtadienis, 7:28
Reklama  |  facebook

Šviesos sprendimai vonioje – ne tik patogumui: dizainerė atskleidė dar vieną jų funkciją

2023-03-14 16:32
Vonios kambarys – patalpa, į kurią užsukama kasdien. Ir čia, tikina interjero dizainerė Deimantė Uleckytė, turėtų karaliauti gerai iš anksto apgalvota apšvietimo sistema. Nuo ko pradėti jos kūrimo procesą? Kokius šiuolaikiškus šviesos sprendimus įkurdinti vonios kambaryje, kad jis būtų patogus bei jaukus?
nuotrauka
GEBERIT nuotr.


Minimos įmonės
Geberit, UAB

Poreikiai – esmė, bet nepamirškite ir santechnikos

Planuojant vonios kambarį būtina kaip įmanoma anksčiau įsivertinti, kas juo naudosis bei koks veiklų scenarijus tikėtinas kasdien ar kas savaitę.

„Visuomet patariu pirmiausia išsiaiškinti šios erdvės paskirtį namuose plačiąja prasme. Tai bus asmeninė erdvė, vaikų ar svečių vonios kambarys? Galvojama apie relaksacinę zoną ar visgi pakaks tik dušo? Tuomet svarbu nusimatyti ir visas įmanomas situacijas vonios kambaryje. Namų šeimininkas geriausiai žino konkrečius savo ar artimųjų poreikius, tačiau yra keletas fundamentalių klausimų, į kuriuos reikėtų atsakyti: ar šioje patalpoje kažkam reikės pasidažyti, ar reikalingas nagų karpymo suolelis ir ar būtina vieta nusirengti bei pasidėti drabužius“, – patirtimi dalijasi pranešime cituojama interjero studijos „Dunamai“ dizainerė.

GEBERITPlanuojant vonios erdvę taip pat rekomenduojama įsivertinti santechnikos įrangos kiekį – būtent jis galiausiai padiktuoja taisykles, kiek ir kokio apšvietimo reikės. Įsirengiant vonios kambarį, specialistė dažniausiai siūlo turėti 3–4 šviesos sprendimus.

„Bazinio apšvietimo turėtų būti daug ir maksimaliai sklindančio visoje patalpoje, nes jis reikalingas atėjus metui pasirūpinti vonios kambario higiena. Naktinis apšvietimas parankus, kai nėra tiesioginės saulės šviesos ir trumpam užsukus į patalpą nesinori išsibudinti. Sujungus jį su šviesos reguliavimo dimeriu funkcija galima susikurti romantiškos atmosferos galimybę, pavyzdžiui, mėgaujantis SPA ritualais“, – pasakoja pašnekovė.

Galiausiai į judesį reaguojantis šviesos šaltinis parankus, kai reikia apšviesti tik tam tikrą zoną vonios kambaryje, o veidrodžio apšvietimas padeda susikurti kokybišką zoną veido priežiūros procedūroms, kruopščiam makiažui ar skutimuisi.

Funkcionalūs sprendimai – jaukumui ir patogumui

„Integruoti populiarų kelių apšvietimų scenarijų sprendimą, šviesos šaltinius po baldais, WC puodu, už dekoratyvinių sienelių – jūsų valia, kokią galutinių vonios kambario apšvietimo akcentų viziją galiausiai įgyvendinsite. Bet kuriuo atveju kviečiu vadovautis taisykle, kad panaudojus šviesą kitaip ir plačiau interjerą įmanoma ne tik išgelbėti, bet tam tikrais atvejais ir sukurti“, – sufleruoja dizainerė.

GEBERIT

Jai pritaria sanitarinių sistemų gamintojo „Geberit“ atstovas Tadas Ivanauskas. Vos vienas modernus, bet plačiai pritaikomas sprendimas vonios kambaryje išties gali atliepti funkcionalios ir malonios atmosferos lūkestį.

GEBERITTam idealiai tinka unikalioji apšvietimo sistema „ComfortLight“, integruota naujausios prekių ženklo kolekcijos veidrodinėje spintelėje „Geberit ONE“. Keturiose skirtingose jos zonose iš anksto suprogramuoti scenarijai lanksčiai prisitaiko prie vonios kambario naudotojo.

„Nuo vadinamojo darbinio apšvietimo kasdieniams moteriškiems ir vyriškiems veido ritualams iki naktį pasitinkančio orientacinio ar žvakių šviesos apšvietimo SPA ritualams – visus juos galima adaptuoti ir pagal paros laiką ar individualius poreikius būnant prie baldo, išjungti, pritemdyti, pasiryškinti ir ne tik“, – cituojamas T. Ivanauskas.

Sanitariniame pakabinamo arba pristatomo WC puodo modulyje „Geberit Monolith Plus“, kurį galima rinktis kaip alternatyvą potinkiniams rėmams arba bakeliams, įrengta analogiška sistema sustiprina veidrodinės spintelės apšvietimo scenų teikiamą efektą ir pasižymi panašiu komfortišku valdymu jutikliais, išoriniais jungikliais ar per gamintojo mobiliąją programėlę.

„O abiejuose sprendimuose integruota DALI sąsaja esant poreikiui leidžia sujungti juos į darnią protingų namų visumą ir valdyti centralizuotai visus kitus vonios kambaryje esančius šviesos šaltinius“, – pamini T. Ivanauskas.

Daugiau nei naktinis apšvietimas ir veidrodis

Galimybių realizuoti pagal dizaino principus strategiškai apgalvotą vonios kambario apšvietimo sistemą, pasikliaunant ilgaamžiais šveicariškos kokybės gaminiais, T. Ivanauskas įžvelgia ir daugiau.

GEBERIT„Diskretiškas, švelnus WC puodo paviršiaus ir tam tikros zonos apšvietimas „Geberit DuoFresh“ modulyje, kuris integruojamas į standartinį potinkinį WC puodo rėmą, aktyvuojasi priklausomai nuo patalpoje sklindančio natūralios šviesos šaltinio, pavyzdžiui, sutemus, arba tam tikru paties naudotojo nustatytu paros metu, tarkime, 22–7 val. Antruoju atveju jis įsijungia nuo judesio ir kokybiškai, tačiau visiškai neišbudindamas apšviečia tik tiek, kiek pakanka susiorientuoti nakties metu trumpam atėjus į vonios kambarį“, – situacijos sprendimą komentuoja ekspertas.

Tuo tarpu neatsiejamo vonios kambario akcento – veidrodžio – paieškos gali užsibaigti ties kuria nors iš skirtingų dizainų „Geberit Option“ versijų. Visose integruotas šiltas tiesioginis apšvietimas, dalis modelių turi ir praustuvo zonos apšvietimą, o kai kuriuose nuotaikai ar konkrečiai situacijai pritaikytas šviesos srautas lengvai reguliuojamas veidrodyje įrengtu jutikliu. 

GEBERIT nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-03-22 07:24
Moderni architektūra, saugumas, gera garso ir šilumos izoliacija. Tai yra savybės, kurias garantuoja profilių sistema GEALAN-LINEAR®. Dar vienas svarbus jos išskirtinumas šiuolaikinėje rinkoje – suderinamumas su kitomis sistemomis, galimybė panaudoti kitų sistemų priedus, iki minimumo sumažinant ski...
nuotrauka
2023-03-22 05:27
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...
nuotrauka
2023-03-14 16:48
Namai – tai vieta, kur galima atsipalaiduoti ir mėgautis komfortu. Todėl jų apdaila yra vienas svarbiausių interjero dizaino aspektų, atliekančių esminį vaidmenį kuriant svajonių būstą. Jaukūs namai ne tik suteikia estetinę vertę gyvenamajai erdvei, bet ir teigiamai veikia nuotaiką, emocinę būseną.
nuotrauka
2023-03-10 14:16
Ekspertai sako, kad jau visai netrukus didžioji dalis pasaulio gyventojų įsikurs miestuose, kuriems prireiks dar labiau augti ir plėstis. Tačiau apie tai kalbantis architektas Algirdas Kaušpėdas pastebi – Lietuvai toks iššūkis kol kas neaktualus, kadangi iš mūsų šalies pastaruoju metu išvyko daug žm...
nuotrauka
2023-03-08 05:16
Vilniaus savivaldybė skelbia Žirmūnų irklavimo bazės architektūrinės idėjos konkursą. Konkurso dalyvių pateiktos projektinės idėjos bus vertinamos techniniu, meniniu ir ekonominiu požiūriu.
nuotrauka
2023-03-02 13:32
Architektūroje meninė kokybė būtina. Tačiau kokią – meniškai vertingą ar socialiai atsakingą architektūrą pasirinkti? Kokios vertybės dabar svarbiausios ir kaip architektūrą vertinti stebint ne eksperto akimi? Šiuo metu vyksta Nacionalinių architektūros apdovanojimų paraiškų teikimui, šia proga eksp...
nuotrauka
2023-03-01 05:34
Vilnius – dinamiškas miestas, kuris nuolat plečiasi ir keičiasi. Per kelis pastaruosius metus vilniečiai iš naujo atrado Naujamiesčio ir Paupio privalumus. Anot ekspertų, pastebimai įsibėgėja ir kelių kitų Vilniaus rajonų, kurių potencialas nebuvo iki galo išnaudotas, transformacijos. Pagrindinis po...
nuotrauka
2023-02-23 09:08
Lietuvos architektų rūmų (Rūmų) Profesinės etikos taryba (PET) išnagrinėjo arch. Rimo Grigo skundą dėl arch. Kęstučio Bakanausko ir arch. Dalios Kriaučiūnienės galimai padarytų profesinės etikos pažeidimų.
nuotrauka
2023-02-22 11:02
2025 m. pradžioje pirmieji keleiviai išvyks iš naujojo terminalo Vilniaus oro uoste, o pats objektas neabejotinai taps vienu iš svarbiausių projektų Lietuvos oro uostų istorijoje. Šio terminalo architektas Artūras Asauskas teigia, kad pastatas spręs senuosiuose terminaluose esančias problemas ir tie...
nuotrauka
2023-02-20 12:37
Vyriausybės posėdyje dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Viena iš jų – garsiam architektui, pedagogui prof. Gintarui Čaikauskui.
nuotrauka
2023-02-15 14:59
Paviešinti bendrovės „Darnu Group“ planuojamo naujo prestižinio kvartalo šalia Neries upės ir Karoliniškių draustinio projektiniai pasiūlymai bei pirmosios vizualizacijos. Planuojama, kad 8,3 ha teritorijoje bus pastatyta apie 680 butų, įrengta apie 900 kv. m ploto komercinių patalpų, sukurtos kokyb...
nuotrauka
2023-02-15 06:30
Dušo patirtis stilingai: dieną pradėkite atgaivinančiu maloniu dušu ryte, o dienos stresą nuplaukite švelnia dušo srove vakare.
nuotrauka
2023-02-14 14:30
Sostinės Naujamiestyje buvusio siuvimo fabriko „Lelija“ kompleksas visiškai pasikeis. Vystytojas planuoja sutvarkyti 2,1 ha teritoriją, dalį pastatų rekonstruoti ir juose įrengti administracines patalpas, dalį nugriauti ir įrengti viešąsias erdves.
nuotrauka
2023-02-11 05:34
Švarus vanduo yra vienas iš svarbiausių išteklių žemėje. Keisdami savo įpročius ir mažindami kasdienį jo suvartojimą, galime ne tik sutaupyti pinigų, bet ir labiau tausoti aplinką. Pirmenybę teikdami dušui o ne voniai, galime sutaupyti iki 3 kartų daugiau vandens.
nuotrauka
2023-02-09 05:09
Sostinės Pilaitėje, prie naujai pastatytos Šv. Juozapo bažnyčios ir tik pernai duris atvėrusios Pilaitės gimnazijos, planuojama įrengti naują viešąją erdvę. Ji bus atvira visiems – skvere galės ilsėtis, susitikti ir organizuoti renginius parapijiečiai ir aplink gyvenantys pilaitiškiai.
nuotrauka
2023-02-09 05:03
Jau galima teikti paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į devynias apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategorijų nugalėtojų. NAA organizuoja...
nuotrauka
2023-02-08 10:36
Dabartinė daugiabučių atnaujinimo programa iš esmės buvo skirta stambiaplokščių daugiabučių sovietinės statybos namų atitvarų šiluminės varžos pagerinimui ir niekaip nesprendžia pagrindinių sovietmečiu statytų rajonų problemų. Tokią nuomonę socialiniuose tinkluose išsakė Vilniaus m. savialdybės vyri...
nuotrauka
2023-02-01 10:00
Norint geriau suprasti žmones ir jų gyvenimą skirtingais laikmečiais, nebūtina skaityti istorines knygas ar žiūrėti dokumentiką, tam gali užtekti ir lėtai pasivaikščioti miestų gatvėmis, pakelti akis ir gerai įsižiūrėti į namų fasadus. Pasak Kauno Technologijos Universiteto Statybos ir architektūros...
nuotrauka
2023-01-31 06:33
Esamos degalinės Nidoje teritorijoje planuojama teikti naujas paslaugas – įgyvendinus čia esančių pastatų rekonstrukciją numatoma įkurti savitarnos plovyklą, o padidinus prekybos patalpų tūrį – sudaryti galimybes prekybos centro veiklai.
nuotrauka
2023-01-30 13:09
Įsigyti poreikius atitinkantį būstą – nelengvas galvosūkis, kaip ir būsto remontas ar įrengimas, kuris neretai tampa ne tik nesibaigiančių konfliktų ar problemų sprendimu, bet ir daug kainuojančiomis klaidomis. Vienas iš būdų užtikrinti sklandesnį įrengimo procesą – interjero dizainerių konsultacijo...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras