2021 spalio 27 d. trečiadienis, 18:53
Reklama  |  facebook

„Švykai“ antrajam gyvenimui kelia aukščiausią ir ilgiausią Lietuvos geležinkelio tiltą

2021-10-12 07:37
Praėjusių metų lapkritį buvo pradėti Lyduvėnų geležinkelio tilto remonto darbai, kuriuos vykdo viešąjį konkursą laimėjusi UAB „Švykai“. 2,6 mln. eurų vertės projektą įmonė įsipareigojo įgyvendinti per 24 mėnesius.
nuotrauka
UAB „Švykai“ nuotr.


Minimos įmonės
Švykai, UAB
Tikkurila Lietuva, UAB
VELVE M.S.T. (MAPEI), UAB
Beveik 600 metrų ilgio ir 42 metrų aukščio Lyduvėnų tiltas yra ilgiausias ir aukščiausias geležinkelio tiltas Lietuvoje. Jis pastatytas 1951 m.

„Lyduvėnų tiltas, kuriam šiemet sukanka 70 metų, yra kultūros paveldo objektas, todėl remonto darbų metu itin svarbu išsaugoti jo vertingąsias savybes, autentiškas tilto konstrukcijas – pamatus, ramstus, taurus, kniedytų plieninių santvarų ir sijyno tipą, – svarbias paveldo prasme detales ir tilto dalis“, – didžiausius iššūkius įvardija UAB „Švykai“ projektų vadovas Šarūnas Kvetkas. Įmonės specialistai turi patirties, vykdant darbus ne viename išskirtiniame objekte, tarp kurių – Vilniaus televizijos bokštas, Nemuno krantus jungiantis ilgiausias Lietuvoje automobilių tiltas ar įspūdingi objektai užsienyje.

Lyduvėnų tilto remonto darbai vyksta dideliame aukštyje – aukščiausia numatoma remonto darbų vieta yra 45 metrai, todėl įmonės specialistams prireikia specifinių inžinerinių sprendinių, paruošiant darbo zonas. Kitas svarbus faktorius – darbai vykdomi ant veikiančio geležinkelio tilto, todėl itin svarbi koordinavimo patirtis organizuojant darbus taip, kad jie būtų saugūs, efektyvūs, netrikdytų geležinkelio darbo ir nekeltų rizikos įmonės darbuotojams.

„Laimėję konkursą dirbti išskirtiniame objekte, jaučiame pasididžiavimą ir atsakomybę. Kadangi darbų kiekiai yra didžiuliai, telkiame darbų apimtis atitinkančias pajėgas, kad laiku, o gal ir per pusmečiu trumpesnį laiką įgyvendintume įsipareigojimus“, – sako „Švykų“ projektų vadovas Š.Kvetkas. 

Paruošiamieji remonto darbai yra imlūs laiko ir kruopštumo, nes šis darbų etapas leidžia aiškiai suvokti, kokia yra reali tilto situacija, kokių netikėtumų galima sulaukti. Pirmiausia įmonė ėmėsi konstrukcijų ardymo: buvo išardyti senieji ir įrengti nauji apžiūros vežimėliai, suremontuotos jų sijos; įrengti turėklų užpildų elementai ir atlikti jų antikoroziniai darbai. Remontuojant krantinių atramas, buvo injektuojami plyšiai, plaunama, dažoma, horizontalių paviršių perdangos sustiprintos klijuojant anglies pluošto lamelėmis CARBOPLATE (tiekėjas UAB „Velve M.S.T.“ – tiekėjas Lietuvoje MAPEI) bei atlikti kiti būtini paruošiamieji darbai.

LYDUVĖNŲ TILTAS švykai

„Pagrindinius remonto darbus pradėjome nuo gelžbetoninių tarpinių atramų taurų ir betoninių paviršių remonto, – pasakojo Š.Kvetkas. – Norint pasiekti ir suremontuoti atraminius tilto guolius, teko, naudojantis hidrauliniais keltuvais, pakelti dvi metalines tilto santvaras.“

Vieni iš aktualiausių darbų, vykdant tiltų remonto projektus, yra metalinių dalių apsauga nuo korozijos. Remontuojant Lyduvėnų tiltą – atliekant metalinių santvarų antikorozinius darbus, „Švykai“ jas plauna, taiko srautinį valymą abrazyvu ir dažo.

Įvertinus tilto aplinkos koroziškumą ir reikalavimus naujos dangos tarnavimo trukmei, metalo apsaugai nuo korozijos panaudota trisluoksnė „Tikkurila“ dažymo sistema C5-VH. Ši sistema atitinka aukščiausią apsaugos nuo korozijos ir patvarumo kategoriją pagal pasaulinį plieninių konstrukcijų apsaugos nuo korozijos standartą ISO 12944. Sistemą sudaro trys dangos sluoksniai: epoksidiniai remontiniai dažai „Tikkurila Temabond ST 200“, epoksidiniai dažai „Tikkurila Temacoat MIO“ ir viršutinio sluoksnio poliuretaniniai dažai „Tikkurila Temathane PC 80“.

Vienus tilto metalinių konstrukcijų mazgus teko keisti, kiti buvo sustipinti.

Remontuojant patį geležinkelio kelią, keičiami susidėvėję pavieniai tiltiniai mediniai tašai ir pabėgiai, stiprinama ir hidroizoliuojama perdanga, atliekami kiti kelio darbai. „Švykai“ naudoja įmonei įprastas, ne viename objekte taikytas darbų technologijas: injektavimą, plovimą, srautinį valymą, beorį dažymą.

„Laimėję konkursą dirbti išskirtiniame Lietuvos objekte, jaučiame ne tik pasididžiavimą, bet ir didžiulę atsakomybę. Kadangi darbų kiekiai yra didžiuliai, telkiame darbų apimtis atitinkančias pajėgas, kad laiku, o gal ir per pusmečiu trumpesnį laiką įgyvendintume įsipareigojimus“, – sako UAB „Švykai“ projektų vadovas Šarūnas Kvetkas. 

UAB „Švykai“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-10-27 13:54
Fizinio barjero pasienyje su Baltarusija projektą įgyvendinančios įmonių grupės „EPSO-G“ bendrovė „Tetas“ svarbiausiuose ruožuose pradėjo montuoti 4 metrų aukščio tvoros segmentus. Pirmiausia šie segmentai įrengiami netoli Druskininkų esančiame pasienio ruože, kur jau nutiesta koncertina. Pasienyje ...
nuotrauka
2021-10-26 12:24
Kultūros infrastruktūros centro (KIC) darbuotojai lankėsi memorialiniuose muziejuose Kultūros ministerijos pavedimu dėl valstybės kultūros įstaigų memorialinių muziejų 2021–2027 m. modernizavimo (atnaujinimo) darbų ir investicijų poreikių vertinimo. Vizitų tikslas – įvertinti, kokios investicijos bū...
nuotrauka
2021-10-25 12:30
„Soletanche Polska“ – tai didelių iškasų išramstymus bei giliuosius pamatus projektuojanti ir rangos darbus vykdanti įmonė, kuri turi įvairių, konkretiems atvejams skirtų specializuotų technologijų, tokių kaip atraminės sienos, CFA poliai, „Trenchmix“ poliai, „Screwsol“ poliai ar srautinė injekcija ...
nuotrauka
2021-10-25 09:44
Mykolo Romerio universitetas (MRU) reikšmingai pagerins studentų gyvenimo sąlygas bendrabučiuose – studentų namuose Vilniaus Baltupių mikrorajone, Didlaukio gatvėje. Universitetas investuos 2,5 mln. Eur į kokybiškos ir tarptautinius standartus atitinkančios infrastruktūros atnaujinimą bei modernizav...
nuotrauka
2021-10-22 09:01
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) perdavė Vilniaus miesto savivaldybei valdyti patikėjimo teise tris žemės sklypus sostinės Žirmūnų mikrorajone.
nuotrauka
2021-10-21 13:12
Nekilnojamojo turto įmonių grupės „Eika“ plėtojamos verslo erdvės „Flow“ statybvietėje surengtas statybų starto renginys, jo metu įkasta simbolinė projekto kapsulė. Konstitucijos prospekte esančio sklypo teritorijoje pradės kilti 20 aukštų verslo centras, kurio statybų pabaiga numatoma 2023 m. III k...
nuotrauka
2021-10-21 12:03
„Mūsų kompanijos bruožas – vystyti išskirtinius, kokybiškus projektus, kuriant pridėtinę vertę visuomenei, todėl norime, kad šio sklypo plėtra vyktų darniai su aplinka ir bendruomene“, – susitikime su Kauno rajono meru Valerijumi Makūnu sakė „SBA Urban“ valdybos pirmininkas Lionginas Šepetys.
nuotrauka
2021-10-20 11:19
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ Klaipėdoje pradėjo „Decathlon“ parduotuvės statybas, kurios bus užbaigtos kitų metų antrąjį ketvirtį.
nuotrauka
2021-10-20 08:31
Viena iš didžiausių investicijų Plungės krašte – milijoninės vertės universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso statybos Mendeno gatvėje.
nuotrauka
2021-10-20 07:32
Finansuojamas ES ir koordinuojamas polimerų pramonės lyderės bendrovės „Covestro“, projektas „CIRCULAR FOAM“ subūrė 22 partnerius, atstovaujančius pramonei, akademinei bendruomenei ir pilietinei 9 šalių visuomenei. Kartu jie ketina per ketverius metus sukurti žiedinę medžiagų grandinę, skirtą perdir...
nuotrauka
2021-10-19 15:56
Kaunas artimiausiu metu pradės erdvios daugiaaukštės automobilių saugyklos statybas. Daugiau nei 250 vietų statinys suplanuotas greta buvusio „Merkurijaus“ pastato K. Donelaičio g. 65P sklype. Užbaigti projektą planuojama 2023-iųjų pavasarį.
nuotrauka
2021-10-19 14:06
Prieš pusantro mėnesio pradėta Palangos oro uosto aerodromo rekonstrukcija baigta. Jos metu įvykdyti visi planuoti darbai: atnaujintas lėktuvų kilimo ir tūpimo, riedėjimo takas, rekonstruotas orlaivių peronas, atnaujintos inžinerinės ir apšvietimo sistemos. Ketvirtadienį, po 45 dienas trukusios pert...
nuotrauka
2021-10-19 09:28
Bendrovė „Akropolis Group“ Vilniaus regioninei architektūrinei tarybai pateikė svarstyti iš esmės atnaujintą daugiafunkcinio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektą. Baigus projekto viešinimo procedūras, kitais metais Vilniaus Vilkpėdės rajone, buvusios gamyklos „V...
nuotrauka
2021-10-19 07:18
Laikas, kai namai perkami iš brėžinių, naudingas tik statytojams. Patiklių pirkėjų gali laukti ne tik dideli nusivylimai, bet ir piniginiai nuostoliai.
nuotrauka
2021-10-18 15:37
Valstybės gynybos taryba spalio 18 d. apsisprendė dėl Lietuvos kariuomenės poligono – bus atkuriamas buvęs Rūdninkų karinis poligonas Šalčininkų rajone. Toks sprendimas priimtas įvertinus Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės teiktus siūlymus dėl galimos Lietuvos kariuomenės poligono ...
nuotrauka
2021-10-18 14:18
Tarptautinė nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovė „Newsec“ stiprina savo pozicijas turto valdymo srityje ir pradeda teikti turto valdymo paslaugas Latvijoje. Pirmasis klientas – automobilių importuotojas Baltijos šalyse, Suomijos įmonė „Bassadone Group“.
nuotrauka
2021-10-18 12:10
UAB „Hanner“ kartu su viešbučių valdytoja „Apex Alliance“ statys 324 kambarių 3 žvaigždučių „Hampton by Hilton“ viešbutį Venecijoje. Viešbutis bus statomas Tronchetto saloje, kuri yra itin patogioje vietoje turistams, vykstantiems į pagrindinę Venecijos salą.
nuotrauka
2021-10-15 21:07
Duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių įmonė „Mantinga“ iš SEB banko pasiskolinto 21,32 mln. eurų. Didžiausia paskolos suma, 11,4 mln. eurų, bus skirta naujos sluoksniuotų gaminių linijos įsigijimui. 5,3 mln. eurų bus skirti vienos iš įmonės gamyklų rekonstrukcijai. Šios investicijos, kurių bendra ver...
nuotrauka
2021-10-15 07:30
Dirbant skirtingose šalyse, skirtingose rinkose, svarbu išmanyti ne tik nacionalinius statybų reikalavimus ir teisines normas, bet ir kultūrinius niuansus. Pastolių prekybos UAB „Layher Baltic“ inžinierių komandos tarptautiškumas padeda įmonei plėstis į naujas rinkas, o Lietuvos, Vokietijos ir Balta...
nuotrauka
2021-10-14 11:00
Industrinėje Klaipėdos dalyje įsikūręs inovacijų ekosistemos branduolys „LightHouse“ jau dabar asocijuojamas su veiklia, veržlia, kuriančia bendruomene. Jis vienija per 50 narių. Nuo 2021-ųjų spalio jo teritorijoje vyksta intensyvūs statybos darbai. Šiuo ir būsimais plėtros etapais siekiama vieninte...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Tvarumas ir žaliosios sienos didmiesčiuose

Miestų želdynai – tema, kuri darosi vis aktualesnė brangstant sklypams, aktyvėjant statyboms, žaliųjų erdvių rekonstrukcijos projektams ir visiems siekiant turėti atgaivos suteikiančias žali...